uzun protokolle deneyen deneyimli arkadaşlar bakar mısınız?

hituci

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
1.932
31
arkadaşlar merhaba.ben 3. tüp bebek tedavime başladım.1. denememde adetin 21. günü lucrinle başaldıktan 6 gün sonra adetim oldu ve 14 yumurtam oldu.2. de 7 gün sonra adetim oldu 17 yumurtam oldu.3. de ise bugün 9. gün ama hala adet olmadım.adetin geç olmasıyla yumurta sayısının ilişkisi varmı diye kafama takıldı.bizde genetik problem olduğu için yumurtaların kalitesi kadar sayısıda önemli.deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.lucrine başladıktan kaç gün sonra adetiniz oldu ve kaç yumurtanız oldu???şimdiden teşekkürler sizleri seviyorum ve dualarınızı bekliyorum sevgiler...a.s.

hituci lucrinin 16. gününde adet gördüm. normalde adetim düzenlidir. dr bişey olmaz dedi. lucrinin 14. günü kan tahlili yapıldı ve lucrinin 18. günü iğnelere başladım. yani iğnelere başlama zamanım adetimin 3. gününe denk geldi . 20 yumurta oldu. ama benimkiler çok iyi döllenmiyorlar zaten. kısa protokolde de döllenen sayısı düşüktü. bu sefer 6 sı döllendi. şimdilik her şey yolunda allaha şükür. dün 12. gün testim vardı güzel bir değerim var. sen de benim için dua et :)

teşekkürler canım inşaallah herşey yolunda gider ve bebeğini yada bebeklerini :) sağlıkla hayırlısıyla kucağına alırsın.sağlıcakla kal canım sevgiler...

Merhaba,
Ben Eskişehirde yaşıyorum ve genetik problemler nedeniyle uzun yıllar çocuk sahibi olamadım. Kızım 2 yaşında en son denemede 14 yumurta alındı 9 tanesinin kalitesi çok iyi dendi fakat genetik tarama sonunda 2 tane embriyo kalmıştı.
Önceki denemelerde 17 tane yumurta alındığıda olmuştu fakat genetik olarak bakıldığında 1 tane iyi embriyo kaldığıda olmuştu. Adet dönemlerim tedavi sürecinde hiç aksamadı
Allah yardımcınız olsun

Merhaba,
Ben Eskişehirde yaşıyorum ve genetik problemler nedeniyle uzun yıllar çocuk sahibi olamadım. Kızım 2 yaşında en son denemede 14 yumurta alındı 9 tanesinin kalitesi çok iyi dendi fakat genetik tarama sonunda 2 tane embriyo kalmıştı.
Önceki denemelerde 17 tane yumurta alındığıda olmuştu fakat genetik olarak bakıldığında 1 tane iyi embriyo kaldığıda olmuştu. Adet dönemlerim tedavi sürecinde hiç aksamadı
Allah yardımcınız olsun

teşekkür edeirm canım verdiğin bilgiler için.genetik probleminiz hakkında biraz daha bilgi verirsen sevinirim.kromozom translokasyonu mu yoksa tek gen hastalığı mı?varsa kaçıncı kromozomlarda?sende mi eşinde mi?bu bilgiler benim ve bizim gibiler için çok önemli.cevabını bekliyorum canım sevgiler...

ben adetin 21.gunu basladim bekledim adet olmadim ve 11.gun diger ignelere gectim adet olmadanda yumurtalarim toplandi 21 tane
yani adetle sayinin bir baglantisi oldugunu dusunmuyorum

hayır canım böyle bir genelleme yok.rahat ol stres yapma.yumurtanın çok olması önemli ama kalite daha önemli.

merhaba kızlarr... bende regl oldum 19. gün lucrin e başladım sonra 11. gün tekrar regl oldum. 15 yuımurtam toplandı. hituci cnm seni çok iyi anlıyorum benimde sorunum genetikti. belki okumuşsundur benim durumumu. translokasyon var bende de. pgt yapıldı bana da şimdi çok şükür bi sorunum yok... gayet iyi gidiyor herşey.. umarım sizlerinde kucakları dolacak allah ım bu yola başkoyan herkese yardım etsin kızlar dualarım sizinle...

Kızlaaar ben de 10 gündür lucrin kullanıyorum, ama normalde adet olmam lazımdı, birkac gün geciktirir mi ? bunun tedavide bir sakıncası varmıdır? bu Lucrini yumurta toplamaya kadar kullanacagız değil mi?
bir de benim normalde çok ağrılı olduğu için ağrı kesici içmenin lucrinle bir alakası yok değil mi? ben daha adet olmadan ağrı kesici peşindeyim:):)

canım benim de adetim çok sancılı olur normalde ama lucrin kullanırken çok fazla adet sancısı çekmedim 3 tüp bebek tedavimdede.ama yinede ağrın olursa parolu öneriyor drlar.benimde adetim geçmişti birkaçgün bi sakıncası yok.lucrini kullandıktan sonra 14 güne kadar süresi var.dahada olmazsa dr una başvur canım.sağlıcakla kal.

embriyolarım pgt ye girdi canım.tedavinin en zor yanı herhalde şuanki durum.sağlıklı çıkacaklarmı?transfer olacakmı?tutacakmı?Allahım bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun.hayırlısıyla sağlıkla nasip eder inşaallah isteyen herkese.sen hangi ildesin canım.sevgiler...

Kızlaaar
yarın gonal-f lere başlayacağım, bu iğneler kaç gün kullanılıyor yaklaşık olarak? ne zaman yumurta toplamaya gideceğimi merak ediyorum da, doktorum bakacağız dedi sadece , ama ben merak içindeyim..
Hituci Allah hayırlısını versin hepimize canım, diğer topikte de yazmıştım sana... burdan da yazayım dedim.. inşallah en doğru zamanda hepimiz bebişlerimize kavuşacağız...
buarada ben eskişehirdeyim, burdaki doktorum takip ediyor..

Kızlaaar
yarın gonal-f lere başlayacağım, bu iğneler kaç gün kullanılıyor yaklaşık olarak? ne zaman yumurta toplamaya gideceğimi merak ediyorum da, doktorum bakacağız dedi sadece , ama ben merak içindeyim..
Hituci Allah hayırlısını versin hepimize canım, diğer topikte de yazmıştım sana... burdan da yazayım dedim.. inşallah en doğru zamanda hepimiz bebişlerimize kavuşacağız...
buarada ben eskişehirdeyim, burdaki doktorum takip ediyor..

güzel dileklerin için teşekkür ederim canım.inşaallah senden güzel haberler alırız.
ben 10 gün gonal f kullandım.11. gün çatlatıcı iğnemi yaptım.çatlatıcı iğneden 36 saat sonrada yumurtalar toplanıyo.ama gonal f i kullanma süresi kişiden kişiye değişebiliyo.10-12 gün sürüyo ortalama.kendine iyi bak sevgiler...

X