Siğillerim...Bilgi ....Paylaşım alanı

benimde geçen seneye kadar elimde baya bir vardı sürekli artıyordu annemle doktora gittik yakmamız gerekyor dedi doktor ben korktuğum için yaktırmadım bir süre yine öyle kaldı ellerim siğilli geçer diye bekledim olmadı en sonunda annem beni komşumuza getirdi hocaya sğillerimi okudu ve okunmuş tuz verdi bana hergün yatmadan önce bu tuzu siğillerine sür dedi dua oku dedi hergün hiç aksatmadan okunmuş tuzu siğillerime sürdüm ve elimdeki siğiller geçti şu an elimde hiç siğil yok çok mutluyum :)

sizin adınıza çok sevindim darısı başımıza diyorum.bendeki siğiller dışı pütürlü olan siğillerden deil başı içerde dışarıdan nasırlaşmış görünüyo ama bunuda uygulayacağım .teşekkürler:81:

arkadaşlar, çok uzun zamandır bu sıkıntıyı çekiyorum. önce sağ ayağımın tıpuk kısmnda çıktı dikkate almadım ne oldğunu anlayamadım ve büyüdü doğal olarak. çok çok büyüdü iyice köklenmiş orda.
verrutol kullandm olmadı.(verrutol gibi bi ilaç daha var onu da kullandm)
koterle yaktırdım. olmadı.
tekrar gittim sıvı azotla dondurma işlemi var onu denedim olmadı.
incir sütü denedim olmadı
ceviz yağı denedm olmadı
daha o gitmeden sağ elimin orta parmağında çıktı ne hikmetse bu da köklü.
3 belki de 4 yıldır bununla uğraşıyorum.
son çare ameliyat oldm kocaman bir yara kocaman dikişler. ve doktor sağolsun ayağımdakinin yanında bikaçtane (görmedi ya da unuttu) bıraktığı için ayağımdaki geçmedi. elimdekini amelyat sırasında yaktı biraz daha yak bu geçmicek dedim dinlemedi ve o da geçmedi. her dakika lanet ediyorum bunlara yarabandıyla dolaşmaktan bunaldım artık.
böyle..

Benimde ayak baş parmağımda 1 tane büyük ve etrafında bi sürü küçük siğil var.

Bende dün gittim doktora...

Daha önce verrutal isimli ilacı kullandım ama geçmedi.

Dün doktor donduralım dedi sprey gibi soğuk birşey sıktı.(biraz acıtıyor)

2 hafta sonra yine gitcem duruma göre tekrar seans yapacaz.

Tahmini 4 seans daha gitcem kızlar sonra bitermiş öyle dedi...

Sonucu size yazarım. Umarım biter.

benim yıllar önce parmağımda bi kaç ay evvelde boynumda çıktı aspirini ezip limon kolonyası dökün siğilinizin büyüklüğünde domates parçası koparıp aspirini onun üzerine bırakın siğilin üstüne ister yarabandı isterseniz başka bişiyle bırakın sabah akşam yaparsanız siğilin küçülerek yok olduğunu görürsünüz

ellerimde ve ayağımda var benimde. sinir oluyorum. tırnak kenarlarında oluştu ve tırnağımın şeklini bozdu. bende ill 33 kullandım. ama geçmedi. hocaya okutmayı da denedim. o da olmadı. artık yaktırma yöntemini denemek istiyorum. ama güvenilir bi doktor bulamadım . ankara'da yaşıyorum. bildiğiniz güvenebileceğim bi dermatolog var mı? yazarsanız sevinirim.

kızlarrr merhabaaaaaaaa bnm yüzüm siğil içinde coook sinirlerim bozuk bugun artık cevizyağına başladım bakalım inşaallah yaaa:KK43:

evet ben de dun başladım ceviz yagını. benim sigiller etben gibi degil ama. nasıra benziyo icinde siyah sıyah noktacıklar var. sol ayagımda serce parmagımı kaplamıs durumda. ve el parmaklarımdan ikisinde var. dun kullanmaya basladım ama şunu merak ediyroum: yagı surdukten sonra o bolgeyi bişeyle kapatmak gerekiyomu cunku elimi kapatmam mumkun degil, butun gun nerdeyse her saat bası suya değiyo.

evet ben de dun başladım ceviz yagını. benim sigiller etben gibi degil ama. nasıra benziyo icinde siyah sıyah noktacıklar var. sol ayagımda serce parmagımı kaplamıs durumda. ve el parmaklarımdan ikisinde var. dun kullanmaya basladım ama şunu merak ediyroum: yagı surdukten sonra o bolgeyi bişeyle kapatmak gerekiyomu cunku elimi kapatmam mumkun degil, butun gun nerdeyse her saat bası suya değiyo.

kullanım tarzını bende bilmiyorum yüzüme uyguluyorum ben sabah aksam. çok sinirlerim bozuk. 2.5 gün oldu iyice azdı yayıldı arttılar :KK5::KK5:

ay yapma yaa. canım cok uzuldum. peki senin sigiller nasıldı? et ben şeklinde mi yoksa benimkisi gibi içi siyah noktalı mı? ben de dun basladım işte. daha bişey yok. uyeligi iptal olan bi uyenin yazısında -once bisey farkedilmio ama bir hafta sonra belli oluyo etkisi-demiş.valla ben bir hafta denemeyi dusunuyoum.

ay yapma yaa. canım cok uzuldum. peki senin sigiller nasıldı? et ben şeklinde mi yoksa benimkisi gibi içi siyah noktalı mı? ben de dun basladım işte. daha bişey yok. uyeligi iptal olan bi uyenin yazısında -once bisey farkedilmio ama bir hafta sonra belli oluyo etkisi-demiş.valla ben bir hafta denemeyi dusunuyoum.

bende denicemmm 1 hafta suan 3.5 gün ama bi değişim yok aksine pütürlendi ve yayıldı yüzümde birsürü :KK43:(((( acaba diyorum gecme etkisi bölemi.... inşallah....
et beni gibi değil siyah leke gibi bende kahverengi gibi. düzdü normalde simdi pütürlendi ilaçla beraber

eee. var mı bi gelişme. bendekiler biraz kurudu gibi. ama bi arkdasa sordum, hocaya okutmus hatta doktor demiş okutun diye. ben de bi hoca aricam ya da kendim okuyacam.

arkadaşlar benimde siğillerim vardı. sürekli koparıyordum hatta. dermatolog bana VERRUTOL diye bir ilaç verdi ve geçti. hem de 15 günde geçti. doktor 2 ayda geçer demişti.
kullanımı: sabah akşam sadece siğilin üzerine sürüyorsunuz. diyelim sabah sürdünüz ve akşama tekrar süreceksiniz; akşam süreceğiniz zaman siğil üzerindeki ilaç kalıntısını ılık suyla veya tırnağınızla kaldırarak ordan ayırın. yani ilaç üstüne ilaç olmayacak.
ilk başları korkmuşum çünkü kazırken canım yanıyordu ve o kanayan siğile ilacı sürüyordum. katlandım ve 15 gün sonunda siğillerimden kurtuldum :)

arkadaşlar sakın ama sakın ceviz yağını denemeyin. kocakarı ilacından başka bişey değil. siğil üzerinde hiç bir etkisi yok

arkadaşlar benimde siğillerim vardı. sürekli koparıyordum hatta. dermatolog bana VERRUTOL diye bir ilaç verdi ve geçti. hem de 15 günde geçti. doktor 2 ayda geçer demişti.
kullanımı: sabah akşam sadece siğilin üzerine sürüyorsunuz. diyelim sabah sürdünüz ve akşama tekrar süreceksiniz; akşam süreceğiniz zaman siğil üzerindeki ilaç kalıntısını ılık suyla veya tırnağınızla kaldırarak ordan ayırın. yani ilaç üstüne ilaç olmayacak.
ilk başları korkmuşum çünkü kazırken canım yanıyordu ve o kanayan siğile ilacı sürüyordum. katlandım ve 15 gün sonunda siğillerimden kurtuldum :)

merhaba canım benimde ayağımda 5 tane siğil var.doktora gittim.verrutol ve duoderm iki tane ilaç verdi.4 aydır geçmedi.ve 2 gündür inanılmaz ağrıyor.benim siğiller ayağımda olduğu için üst kısımları nasırlaşmıştı.seninde ağrıların olmuşmuydu.ben üstüne basamıyorum.alev alıyor gibi zonkluyor.
yanlış bir şeymi oldu anlamadım ya..:KK43:(( neden geçmedi bunlar.normal mi bu yaşadığım ağrılar.

arkadaşlar, çok uzun zamandır bu sıkıntıyı çekiyorum. önce sağ ayağımın tıpuk kısmnda çıktı dikkate almadım ne oldğunu anlayamadım ve büyüdü doğal olarak. çok çok büyüdü iyice köklenmiş orda.
verrutol kullandm olmadı.(verrutol gibi bi ilaç daha var onu da kullandm)
koterle yaktırdım. olmadı.
tekrar gittim sıvı azotla dondurma işlemi var onu denedim olmadı.
incir sütü denedim olmadı
ceviz yağı denedm olmadı
daha o gitmeden sağ elimin orta parmağında çıktı ne hikmetse bu da köklü.
3 belki de 4 yıldır bununla uğraşıyorum.
son çare ameliyat oldm kocaman bir yara kocaman dikişler. ve doktor sağolsun ayağımdakinin yanında bikaçtane (görmedi ya da unuttu) bıraktığı için ayağımdaki geçmedi. elimdekini amelyat sırasında yaktı biraz daha yak bu geçmicek dedim dinlemedi ve o da geçmedi. her dakika lanet ediyorum bunlara yarabandıyla dolaşmaktan bunaldım artık.
böyle..

canım verrutol kullanırken ağrıların oluyormuydu.

Bismillâhi türbetü erdınâ bi rîkati ba'dınâ li yeşfiye sekıymünâ bi izni rabbinâ

Arkadaşlar bu duayı geçinceye kadar her gün okuyabildiğiniz kadar okuyun, ben herşeyi denedim sadece bu dua iyi geldi.

Allah şifa versin.

siğil viral bir problemdir. en büyük neden bağışıklık sisteminiz. eğer sağlıklı ve mutluysanız bunlar azalır yada kaybolur. sıkıntılı dönemlerde artar. bazen ilaç yada cerrahi sonrası tekrarlayabilir. ininç bağışıklığı kuvvetlendirdiği için dua gerçekten işe yarar. bence deneyin

incir sütünü kesinlikle tavsiye ediyorum çok faydası oluyor.ben denedim ve geçti:nazar::nazar:

X