Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Gürleşmesi için Ampuller(bepanten,bemiks,evigen) kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
keske ben de cevap yazmasaydim, cevap yazanlara boyle laf sokarsan yazmazlar tabii.
kolay gelsin.

ne seviyesiz bir dil
''laf sokmak ''
''senli benli konuşmak''
ne zaman tanıştık ve arkadaş olduk ?
evet keşke yazmasaydın çünkü bir anlam ve öneri içermiyordu zaten sadece vakit kaybı

selamlar hanımlar
konu güncel değil sanırım ama bir şey danışmam lazım ancak kimseyi de boşuna rahatsız etmemek adına ricam sadece gerçekten bilenler cevaplasın.şimdiden çok teşekkürler.
sorum şu ki ben evigen,bemiks,bephanten,zeytinyağ dörtlüsünü kullanmaya başlamak istiyorum.kendi çapımda yaptığım araştırmada doğala en yakın en az zararlı karışım bu sanırım saçlar için. zaten diğer bir anladığım saç dökülmesini kesmediği ve yeni saç çıkartmadığı ancak canlandırıp beslediği kanısına vardım.doğru muyum ? ve 2 gundur nette araştırmama ve 2 eczane gezmeme rağmen hiçbir yerde soruma cevap bulamadım.size saçma gelmezse sorum şu ki ben bu karışımları her kullanımda yeniden mi yapmalıyım. yani şöyle ki benim kafam pek büyük değil saçlarımda çok çok az yani hazırladığım karışım en az 4 kullanımlık oldu yani şimdi döküp ziyan mı edeyim ? gerçekten bilen var mı ?
eğer tek seferlik değilse ne kadar süre dayanır bu karışım bir de buzdolabında mı muhafaza etmeli. sonuçta fayda yerine zarar görmek istemiyorum.
lütfen bilenler cevap versin çok kafam takıldı kalan saçlarımı da saçma sapan bir şey yapıp kaybetmeyeyim.
tekrar şimdiden çok teşekkürler ve sevgiler
büyük heyecan ve merakla cevaplarınızı bekliyor olacağım.
Haftada bir veya ne aralikta musaitsen kullan guzel uzatiyor besliyor ama ben sıklastirdigini girmedim ben 1 sedir kullaniyorum cunku ama saclarulm cok saglikli karisima bisey olmaz yaptiginda strecle sar ve havlu sar sonra sackurutma ile isi ver ki faydasini gor ben minimum 2 3 saat bekletiyorum.her bunye farkli tabi sende daha da olumlu olabilir yas ve kisi bunyesine gore degisir.cunku benim kanla ilgili sıkıntilarim var.

konuyu uzatmayacağım, insanlar vakit ayırıp bunları okumak zorunda değil.birincisi cevap yazılmadı diye değil bu karışımla benim problemimin çözülmeyeceğini anladığım için kullanmayı bıraktım. sebeplerini yazmıştım.
çok şükür hormon yada vitamin mineral eksikliği de çıkmadı ama daha kötüsü sebebi bilinmeyen cins dökülme çıktı. dolayısıyla daha profesyonel yani reçeteli ilaçlara başladım kaldı ki bunu (açıklamayı) yazmamdaki sebep (ki belirtmiştim) olur ya yazdıklarımı okuyup da başlamak isteyen yada hali hazırda kullanan varsa başlasın yada kullanıyorsa devam etsin engel olmayayım ve evet herkesin kendi deneyimi. kimse kimseden etkilenmesin.
son olarak neye takılıp takılmayacağıma ben karar veririm. sevgiler ve lütfen kimse kusura bakmasın daha faydalı olabilmek isterdim.
Merhaba, bende de bilinmeyen sac dokulmesi var . Şuan neler uyguluyorsunuz prp düşündünüz mü? Çok çaresiz hissediyorum moralim sıfır. Drlara da güvenemiyorum hepsi pazarlamaci gibi geliyor . Prp ye güvensem deneyeceğim. Minoksidile cesaret edemedim ömür boyu kullanmak gerekiyor.

Merhaba, bende de bilinmeyen sac dokulmesi var . Şuan neler uyguluyorsunuz prp düşündünüz mü? Çok çaresiz hissediyorum moralim sıfır. Drlara da güvenemiyorum hepsi pazarlamaci gibi geliyor . Prp ye güvensem deneyeceğim. Minoksidile cesaret edemedim ömür boyu kullanmak gerekiyor.

istanbulda alanının en iyilerinden cerrahpaşa ana bilim dalı başkanıdır kendisi, prof. dr. server serdaroğluna gitmenizi tavsiye ederim. kendi özel muanehanesinde bakıyor. 0216 349 49 92. eğer ücreti karşılayamam derseniz bu sefer cerrahpaşa hastanesinde prof dr. burhan engin veya doç. dr. zekayi kutlubayı öneririm. ama saç bu şakaya gelmez server beye görünmenizi tavsiye ederim.

arkadaşlar erkek tipi saç dökülmeniz olabilir veya böbrek üstü bezleriniz fazla çalışabilir bu yüzden saç dökülmesi ve saç teli incelmesi tepelerde seyreklik yaşıyor olabilirsiniz. o tarz dökülmeleri bunlarla durduramazsınız. bunlar saçları besler evet ama dökülme kaynağı içten hormonlardır. d vitaminiz düşük olabilir, demir veya çinkonuz. önce bir doktora gidin özellikle üniversite hastanelerine. birilerine uyarı olsun diye yazıyorum. önce gidip neden döküldüğünün kaynağını öğrenin. bu tarz ampuller evet saçı besler saç da çıkartır zaten doktorlar tavsiye ediyor. geç kalmadan saç kayıplarınız iyice geri dönüşümsüz hale gelmeden "iyi bir doktora" gidin dermotoloji doktoruna.

keske ben de cevap yazmasaydim, cevap yazanlara boyle laf sokarsan yazmazlar tabii.
kolay gelsin.
"neyse maalesef bu karışıma devam etmedim çünkü bilen cevap veren yok. " cumlesinden sonra, "birincisi cevap yazılmadı diye değil bu karışımla benim problemimin çözülmeyeceğini anladığım için kullanmayı bıraktım " diye ayni sayfada kendisiyle çelişen birine yardim etmeye calismissiniz. Bu duruma çok guldum yazmadan edemedim :) ayrica hanfendi normal bir cümleyi bile tersinden anlayip igneleyici ve agresif cevap yazan birine benziyor belliki.. ( ki biz buna laf sokuşturmak da diyebiliriz halk arasinda) uzak durmakta fayda var. hanfendiye de tavsiyem stresten uzak dursun. Herseyi böyle kafasina takip alınganlikta çiğir açarsa saç falan kalmaz tabi.. gecmis olsun. Sevgiler.. ❤

Herkese merhabalar,

Bende Hashimoto hastaligi oldugu icin haliyle saclarimda asiri dokulme mevcut ve ilac kullanmama ve degerlerimin duzelmis olmasina ragmen maalesef dokulme devam ediyor. Ben bu karisimi haftada bir olmak suretiyle taze bir sekilde hazirlayip suruyordum ve kullandigim donemlerde cok memnun kalmistim. Sadece hormon ilaci dokulmemi durdurabilir diye bir sure ara vermistim ancak ilac tek basina yeterli olmadigi icin bu karisimi uygulamaya devam edecegim. Yukarida belirttigim "taze bir sekilde hazirlamak" tan kastim ise; maskeyi uygulacagim zaman her bir ampulden birer tane olmak uzere kaseye kiriyorum ve uzerine saciniza yetecek kadar degisik yaglardan ( hint yagi, bugday yagi, tatli badem yagi, jojoba yagi, ya da sizin sacinizin yapisina hangi yag uyuyorsa) esit miktarlarda damlatip karistiriyorum ve sacima suruyorum. Minimum 2 saat bekletiyorum, daha fazla zamanim varsa da daha uzun bekletiyorum. Ayrica 250 ml'lik sampuanima en fazla 10 damlaya kadar cay agaci yagi damlatiyorum ve o sekilde kullaniyorum. Normalde ince telli saclarim cabuk yaglandigi icin hergun yikiyordum ama sampuanimi bu sekilde kullanmaya basladigimdan beri ikinci gun saclarim yaglanmadan kullanabiliyorum ve su an bir suru bebek sacim var :)
Ayrica bir sey daha belirtmek istiyorum; bu maskeler konusunda da sabirli olunmasi gerekiyor, 1-2 kullanimda etkisini maalesef goremezsiniz. Uzun vadede etkilerinizi gorebilirsiniz.

Siz mumkun oldugunca yediklerinize de dikkat edin, malum en buyuk yarar icten gelir. Genelde sac bakimi icin avokado yagindan da bahsederler ama yagini kullanmak yerine direkt avokadonun kendisini yiyin mesela, iceriginde bircok vitamin mineral ve vucut icin saglikli yaglar mevcuttur. Pirinc sac icin cok yararli bir besindir, yumurta biotin acisindan zengin oldugu icin sik tuketmekte fayda var.

Hepinize saglikli gunler dilerim :)

Ben bu kürü yıllar önce 3-4 ay yapmıştım. Saçımda dökülme sorunu yoktu yalnız o zamanlar. Gürleşmesi ve parlak durması için yapmıştım. Bende çok güzel sonuç vermişti. Şimdi saçlarım dökülüyor ve tekrar başlayacağım.

X