Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Gürleşmesi için Ampuller(bepanten,bemiks,evigen) kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
pardon canım eksik cevaplamışım evet şampuanı normal kullanıyorum.
sana bir tavsiyem daha olacak uygulamak istersen?
saçlarında dökülmeyle birlikte müthiş bir azalma varsa bolca sarımsagı soy hamur kıvamına gelene kadar iyice ez buna 1 tatlı kaşıgı tuz ve bir miktar zeytinyagı ekleyerek iyice karıştır sonra öncelikle diplere bolca ovalayarak sür bu işlemi tüm saça uyguladıktan sonra kafana poşet geçir ve en az 1 saat bekle.(bu sarımsak saçı müthiş derecede yakıyor o yüzden dayanmaya çalış)daha sonra yıka .Durulama suyuna birkaç damla elma sirkesi koyarssan kokuda kalmıyor.
ben bu maskeyide arada bir yapıyorum işe yaradıgını düşünüyorum

pardon canım eksik cevaplamışım evet şampuanı normal kullanıyorum.
sana bir tavsiyem daha olacak uygulamak istersen?
saçlarında dökülmeyle birlikte müthiş bir azalma varsa bolca sarımsagı soy hamur kıvamına gelene kadar iyice ez buna 1 tatlı kaşıgı tuz ve bir miktar zeytinyagı ekleyerek iyice karıştır sonra öncelikle diplere bolca ovalayarak sür bu işlemi tüm saça uyguladıktan sonra kafana poşet geçir ve en az 1 saat bekle.(bu sarımsak saçı müthiş derecede yakıyor o yüzden dayanmaya çalış)daha sonra yıka .Durulama suyuna birkaç damla elma sirkesi koyarssan kokuda kalmıyor.
ben bu maskeyide arada bir yapıyorum işe yaradıgını düşünüyorum

ay canım çok teşekkür ederim..doktorun verdiği şeyler işe yaramadı..1,5 senedir falan dökülme ve azalma var..inşallah işe yarar canım ya..peki sen hiç bunların yanında vitamin, ilaç falan da kullandın mı canım?

canım benim şöyle bir durumum var ben 6 ay önce saçkıran oldum ve saçımın birçok yerine sıçradı bende doktora gittim kan tahlillerim hormon tahlillerim yapıldı hiçbir vitamin eksikligi çıkmadı doktorda bana hiçbir ilaca gerek yok dedi sadece ayda birkere saç derimden igne yapılıyor (yanlız bu ignede vitamin felan yok sadece o bölgeleri tahriş etsin saç çıkarsın diye yapılıyor)bu igneyi 4 defa yaptırdım ama hiçbir faydasını görmedim görmedigim gibi saçlarımda genel olarak çok dökülme başlamıştı müthiş gür saçım varken 2 tel saç kaldıştı kafamda herhangi bir vitamin eksikligimde olmadıgı için ben bu bakımlaı uygulayamaya başladım ve saçlarım gürleşti ve dökülmesi şuan çok çok az .
bende işe yaradı umarım sende faydasını görürsün canım

Bu siteyi okumadan önce başka bir siteden buna benzer bir tarif görüp bugun aldım ve uyguladım.

Üniversitede gerçekten stiresli bir dönem geçirdim.Saçlarım o kadar gürdü ki toka tutmazdı.Aniden ön tarafta acayip dökülme oldu.Belki 17 yaşında olmamın verdiği bir stiresti bilmiorum.

Bende doktora gittim ve stirese bağlı olduğunu söyledi.Her türlü test yapıldı birşey çıkmadı.Sadece pantogar hap verdi ama bir işe yaramadı.Priorin hap,şampuan,bioxin(3 ay) şampuan,serum,yılan yağı ve aklıma gelmeyen her türlü yöntemi denedim.Belki ara ara dökülmeyi azalttılar ama hiçbiri saç çıkarmadı tam sonuç vermedi.

Şimdi
1 tatlı kaşığı çam terebentin yağı
1 tatlı kaşığı hint yağı
1 tatlı kaşığı susam yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 bepanten ampul
1 E vitamini evigen ampul,
1 tatlı kaşığı has zeytinyağ
1 tatlı kaşığı ısırganotu yağı
hatta çok az jojoba ve defne yağıda
koyup karıştırdım.Saç diplerime sürdüm,3 saat bekledim.Jelatinle kafamı sardım.Sonra iki kez bioxin şampuanla yıkadım.Bundan sonra şampuanımın içinede 1 er adet bepanten,evigen ve bir kaşık çam terebentin yağı koyacağım.

Sizce abartıyormuyum?Umarım etkisini görürüm:)))

yenliyorum..
700 ml dove şampuanımın içine.
5 adet bepanthen...
1 adet evigen...
her kullanım öncesi çalkalıyorum....

cnmm saçlarının bu şekilde çok güzel olduğunu falan söylemişsin ama i_pek arkadaşın saçında tortular çıkmış sende de böyle bişey oluştu mu şimdi şampuanıma bu ampulleri ve balı karştırdm ama korkuyorumm öyle bişey olursa die ampulleri kullanıp da zarar görenler var mı başka??

canım ben bademyağıyla yapılmasına karşı değilim ama şampuanıma çam terebenti ve daha sonra bu ampullerden kırmıştım ilk zamanlar fark etmemiş olabilirim ama 1 yıl zaman sonra saçımda kepekler top top tortular kaynamış ben bu ikisinden başka birşey yapmadım saçıma o zamanlar belki sizde aynı etkiyi göstermeyebilir ama ben benim yaşadığımı yaşamanız için paylaştım.
hayırlı bayramlar herkese...

canım öncelikle acil şifalar diliyorum.........
ben daha önce dove şampuana kırıyordum ampulleri ondanda memmundum fakat burda birkaç arkadaş bitkisel şampuan kullanmayı önermişti bende buna istinaden gittim tresan ısırgan otu şampuanı aldım 500 ml artık ampulleri buna kırıyorum.şampuan biraz saçı sertleştiriyor ama yıkadıktan sonra bi süre havluya sarılı kalınca saç yumuşuyor (ama ben şampuandan sonra krem yapmıyorum tresanın kremide varmış onuda denemeyi düşünüyorum)
maskede ise:yag konusunda bir ayarım yok öncelikle ampulleri kırıyorum ,yumurta sarısını ekiyorum,sarımsagı koyuyorum bunları karıştırdıktan sonra göz kararı saçıma yetecek kadar yaglardan ekliyorum.
umarım anlatabilmişimdir.......

merhabalar kizlar benimde esimin sacinda acilma oldu önlemini almazsak iyice kel kalacak bu karisimi onada önerirmisinz, yada kellik tedavisinde baska hangi tavsiyelerde bulunursunuz

hiç mantıklı gelmilo bana şu ampullerin şampuana katılması

nasıl yapılıcak anlamadım ki :S bnm elimde bepanthne ampul ve badem yağı var .saçıma sürüp bekletıcekmıyım yoksa şampuanıma katıp yıkayacakmıyım ?

nasıl yapılıcak anlamadım ki :S bnm elimde bepanthne ampul ve badem yağı var .saçıma sürüp bekletıcekmıyım yoksa şampuanıma katıp yıkayacakmıyım ?

badem yağı ve ampulun varsa bi de yumurtayla karıştır istersen zeytinyağı veya değişik bahsedilen faydalı yağlardan karıştır, saç diplerine sür, 1-2 saat bekledikten sonra yıka...
Ayrıca şampuanına ampullerden kırabilir, çam terebentin de ekleyebilirsin (tabi ölçüler dahilinde)..
badem yağı konulmaz bence şampuana...

ya arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama bende bemiks,bepanthene ve mecitefendi yağ karuşımını kullanıyorum yaklaşık 1,5 aydır ama dükülüyor hala hiç bi faydasını göremedim sarısaklı şampuanı kullanacağm artık sarımsak kullanan herkes memnun bende bu yolu deneyeceğm bakalım ii gelir inşallah

ya arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama bende bemiks,bepanthene ve mecitefendi yağ karuşımını kullanıyorum yaklaşık 1,5 aydır ama dükülüyor hala hiç bi faydasını göremedim sarısaklı şampuanı kullanacağm artık sarımsak kullanan herkes memnun bende bu yolu deneyeceğm bakalım ii gelir inşallah

Canim ben cok uzun yillardir Bepanthene ampullerini, kesfettigim gunden beri de Mecitefendi Naturel Sac Bakim Yagini kullaniyorum, inanilmaz memnunum hatta bugun kuaforum dip boya icin gittigimde 1,5 ayda saclarimin 1cm kadar uzadigini soyledi.Umarim sarmisak sana iyi gelir yoksa bir kan tahlili yaptir derim

arkadaşlar bu ampüller nasıl satılıyor taneyle mi ve fiyatlar nasıl acaba

arkadaşlar bu ampüller nasıl satılıyor taneyle mi ve fiyatlar nasıl acaba

cnm ampüller baya ucuz..ben 1 kutu bephanten ve 1 kutu evigen ampülü toplam 7,5 tl ye aldım..tane ile satılmıyor 1 kutuda 5 tane ampül var cnm ...

herkese merhabalar ben bu foruma yeni oldum.üye olmadan öncede googleye her sorduğum soruda karşıma burası çıkıyordu.neyse konuya gireyim bende dün bepanthen ampül bademyağı ve halis zeytinyağı ile saç maskesi hazırladım ama ssiz bemix diye bişeyden bahsediyorsunuz benim saçlarımda bayağı dökülüyor bide maskeyii saç diplerine yedirmek dahamı iyi şimdiden tşk ederim cvplar için..a.s.a.s.a.s.

tesekkür ederm cnm yumurta, ampul, badem yağı ve zeytınyağıyla yaptım dün,ampulu kırarken de elim kesildi ühüüü :KK43:
neyse yapınca cok hos oldu parıl parıl parladı ya :) cok sevdım ben bu ışı bıyere fln gıderken yapıcam hep :)) benım sac uclarım cok kırık normalde yanık gıbı duruyor, bunu yapınca yanık görüntü kalmadı cok sevındırık oldum ya walla =) uzun vadede de dökülmeye etkı ederse ooh ne ala =)

ya pardon ama bu 'kepekler top top tortular kaynamış' ne demek ben anlayamadım.. kepeklendi mi yani saçın yoksa başka bişeylerle de mi karşılaştın...
Ben de 3 aydır şampuanıma çam terebentin ve ampullerden kırıyorum da merak ettim..

canım ben bademyağıyla yapılmasına karşı değilim ama şampuanıma çam terebenti ve daha sonra bu ampullerden kırmıştım ilk zamanlar fark etmemiş olabilirim ama 1 yıl zaman sonra saçımda kepekler top top tortular kaynamış ben bu ikisinden başka birşey yapmadım saçıma o zamanlar belki sizde aynı etkiyi göstermeyebilir ama ben benim yaşadığımı yaşamanız için paylaştım.
hayırlı bayramlar herkese...

X