Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Gürleşmesi için Ampuller(bepanten,bemiks,evigen) kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ampulden kalan kurumuş tortular ve kepeklenme o da büyük ihtimal cam terebentinden saçlı derime iyi gelmediğinden olduğunu düşünüyorum bende oldu sizde de olcak diye bişi yok ama ben sadece benim yaşadığımı yaşamayın diye söyledim.

kızlar merhaba aranıza yenı katıldım bnde:)) bnm saclarımm yıllardır yapılan platin rofleler yuzunden ınceldı azaldı cok fazla dokulupp kopuyor acaba bende bu 3 ampul karısımını kulalnsam ıse yararmı kullanann varmı bnm durumumda olan acaba ...

benmde gecen mevsımsel cok dokuluyordu sampanımn ıcıne kattım guzelce +çamterebentınlı falan suan durdu gıbı sükür..

arkadaşlar biri cevap verirse sevinirim bu ampüller kullanma ölçüsünü bana yazarmısınız vede çamterebentinli nedir cvp verirseniz sevinirim şuan saç maskesi var kafamda bepant. ampül badem yağ z.yag yumurta ampül 3 tane kırdım çok mu azmı?

kızlar, daha önceki sayfalarda anlattığınız sarmısaklı maskeyi uyguladım , fakat feci kokuyor tahmin etmediğim kadar..sarımsak kokusu saçtan nasıl çıkar ?? :gitme:
ya bi de uygularken çok saçım döküldü ya :KK43:(

kızlar benim saçım kuru ince telli ve çok az :gitme:
ampulları almayı düşünüyorum sizce nasl kullanmalıyım?
saçlarım yağlansın istemiyorum kepek falan uğraşamam bide haftada 1 turplu su yapıyorum
şampuanın içine ampulleri kııcam orası kesin
nasıl bi maske uygulamalıyım ve ne sıklıkta ?
yardımlarınızı bekliyorum......

Son düzenleme:
arkadaşlar biri cevap verirse sevinirim bu ampüller kullanma ölçüsünü bana yazarmısınız vede çamterebentinli nedir cvp verirseniz sevinirim şuan saç maskesi var kafamda bepant. ampül badem yağ z.yag yumurta ampül 3 tane kırdım çok mu azmı?

canım cevap veriyim dedim.kimse yazmamış..
çamterebentin yağı aktarlarda satılan çam kokulu , saç derisinde kan dolaşımını hızlandıran bir yağ... saçı besleyici özelliği var... Şampuana katarsan çalkalayarak kullanırsın ve daha pratik olur... Her yıkamada saçını besler. Ama çok fazla koyma, sulandırıyor şampuanı..
Bir -iki kapak yeterli şampuanın miktarına göre. Çok sulandırmadan koyarsın.
Saçın için ampul kullanmışsın, bence saçının çokluğuna göre değişir bu miktar..... 3 ampul çok bence. İstersen evigen ampulden de koy o da iyi , E vitamini.
Ben bakım yaptığımda 1 bepanten, 1 evigen , badem yağı kullanıyorum...
Umarım yardımcı olmuşumdur:1hug:

kızlar, daha önceki sayfalarda anlattığınız sarmısaklı maskeyi uyguladım , fakat feci kokuyor tahmin etmediğim kadar..sarımsak kokusu saçtan nasıl çıkar ?? :gitme:
ya bi de uygularken çok saçım döküldü ya :KK43:(

Sarımsak kokusu geçiyor cnm , ben de kullanmıştım geçmişti :sm_confused:
Ama sirkeli su ile durula deniyor forumda okumuştum, kokusu için bir fikir olabilir ..
Saçların zaten cansızlaşmışsa ondan dökülmüştür canım, panik yapma hemen... Birkaç kere daha dene sarımsağı, sabırla uygulamaya devam et bence. Yine devam ederse doktora git o zaman... Gür ve hacimli saçlı günler diliyoruma.s.

yaklasık 2 aydır bende çamtereben ve ampullerı kullanıyorum fazla vaktım olmadıgı ıcın sampuana koydum.. fakat camterebentın az bsy de koysan sulandırıyor o yuzden ayrı bı sampuana koy.. ampullerdende bepnten 2 tne evıgen ve bemıksten bırer tane kırdım şampuana.. her banyoda 2sınıde kullanıyorum... sonuc olarak sukurler olsun dokulmem acayıp azaldı.. daha parlak ve canlı gorunuyor saclarım... sankı sac tellerım kalınlastı... umarım sac da cıkartıyordur dıplerden =) goremıyorum cunku onları bsy söyleyemıcem...

sarımsak da yapıyordum bıara ama en sonuncudan sonra baktım koku gıtmıyor =) sevgılım bıle kac kere kotu kokuyor deyınce psıkolojm bozuldu valla bıraktım o yuzden.. kuruyken bsy yok da terleyınce ıslanınca koku gelıyor valla

kızlar bu ampüllerle badem yağı yumurta karışımı saç temizken mi kirliyken mi uyguluyoz. ben bugün yapıcam da hihi zemuszemus

kızlar bu ampüllerle badem yağı yumurta karışımı saç temizken mi kirliyken mi uyguluyoz. ben bugün yapıcam da hihi zemuszemus

valla canım ben kirliyken yapıyorum yaptığımda ... hem banyo yaparken ikisi de aradan çıkmış oluyor yerimseniben

şu an karışımı sürdüm beklemedeyim. ama sanki biraz saçımda yanma var nedenini anlamadım umarım ters giden bişey yoktur. sonuçları yazarım kızlar kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar bu karşımları yaptıktan sonra saçlarınızı çok iyi durulayın bende tortular çıktı kepekle birlikte ve saçlarım döküldüğü zaman dibinde kalıntı olan tortuyla dökülüyor benden söylemesi.

kızlar bu karışımı ne kadar süre arayla uyguluyosunuz. haftada bir mi onbeş günde bir mi.ben uyguladım dökülme azalmadı sankı ama ampulller bitene kadar uygulucam. şampuanıma karıştırmadım. şampuanımda şu an bal azıcık badem yağı biraz da çam terebenetin yağ var. ne önerirsiniz. devam edeyimmi :eek:

Sarımsak kokusu geçiyor cnm , ben de kullanmıştım geçmişti :sm_confused:
Ama sirkeli su ile durula deniyor forumda okumuştum, kokusu için bir fikir olabilir ..
Saçların zaten cansızlaşmışsa ondan dökülmüştür canım, panik yapma hemen... Birkaç kere daha dene sarımsağı, sabırla uygulamaya devam et bence. Yine devam ederse doktora git o zaman... Gür ve hacimli saçlı günler diliyoruma.s.
saol canım ama sanırım bir daha cesaret edemicem kalan saçlarım da dökülmesin :KK43: doktora gitmiştim strestenmiş..verdiği ilaçlar da fayda etmedi..iyi dileklerin için teşekkür ederim ben de sana aynını diliyorum birtanem yerimseniben

kıslar benim evigen ampulün sonkullanma tarihi 2ay geçmş sürsem bi problem yaşarmıyım sizce??

kızlar bu karışımı ne kadar süre arayla uyguluyosunuz. haftada bir mi onbeş günde bir mi.ben uyguladım dökülme azalmadı sankı ama ampulller bitene kadar uygulucam. şampuanıma karıştırmadım. şampuanımda şu an bal azıcık badem yağı biraz da çam terebenetin yağ var. ne önerirsiniz. devam edeyimmi :eek:

Canim ben yillardir ampul,yumurta sarisi ve bademyagi karisimini yaklasik 2-3 haftada bir kirli saclara uyguluyorum, cok da memnunum.(Saclarim rofleli oldugu icin surekli bakim gerekiyor.) Fakat sampuanina karistirdigin Terebentinin dozuna cok dikkat et, fazlasi sac diplerinde ciddi yanma yapar ,kurutur, umarim biraz faydali olmusumdur.:smiley-cool:

X