Yaz Meyvalarını D.Dondurucuda Saklama

myflowers

biroyana birbuyana salla
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
2.366
14
kızlar erik ve cılegı ne sekılde muhafaza edebılırzzz fıkırlerı olanmar ve denemıs olanlar yazarsa sevbınırımmmm

Eriğin saklandığını hiç duymadım, nerden baktım bu konuyada bilmem ki, 4,5 aylık hamileyim yeşil ve sulu erik istiyor canım ne zamandır :KK43:
Bulamıyorum...

erik sadece turşu olarak saklıyorum. buzlukta yenecek şekilde olmuyor fakat sarmanın altında pişirirken güzel oluyor.yaprakla beraber biraz eriğide derin dondurucuya atıyorum ama sarma için

Eriğin saklandığını hiç duymadım, nerden baktım bu konuyada bilmem ki, 4,5 aylık hamileyim yeşil ve sulu erik istiyor canım ne zamandır :KK43:
Bulamıyorum...

Turşuculara gitmeni öneririm.Bu mevsimde bulamayacağın eriğin turşusunu dene inan bana aşermeni tatmin edecektir.Ben denedim.Afiyet olsun bebişine et olsun hemşerim

kızlar erik ve cılegı ne sekılde muhafaza edebılırzzz fıkırlerı olanmar ve denemıs olanlar yazarsa sevbınırımmmm

dondurucuda saklanan en güzel yaz meyvesi vişne ama böğürtlende olabilir tam donu açılmadan yemen gerekir.Şeftaliyide dilimleyip koyabilirsin ama onunad donu açılmadan komposto yapmalısın

bi ünlünün röportajında okumuştum.bu yaz meyvalarını püre haline getirip buz kalıplarında saklıyomuş.sonra meyva sularının vs.içine karıştırıyomuş.ben denemedim ama

vişneden başka hiç bir şey saklanmıyor..
tecrübe konuşuyor..
yazdan yemeye kıyamadığım kocaman ve acayip tatlı kirazları dondurucuya attım..
kışın çıkardım resmen taş gibi buz tutmuş biraz çözüldükten sonra bir tattım Aman Allahım..
hayatımda bu kadar pis bir tat bir koku görmedim resmen bozulmuş...oysaki ilk çıkardığımda ne kadar güzel görünüyordu..
aynı şeyi erik içinde denedim aynı ...
yani demem o ki ben sadece vişne atıyorum...

ya kızlar sormayın bende 3 aylık hamileyim ve canım feci şeftali ve yeşil ekşi erik istiyor....bulamıyorumda...

Eriği tavsiye etmem çözününce mıç mıç oluyo onun dışında çilek, kiraz, vişne, böğürtlen dondurucuya atıyorum :)

X