koroid pleksus kisti

superkaran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2009
3
3
41
merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulubüyle koroid pleksus kistini ararken karşılaştım ve siteyi çok beğendim aranıza katılmak ve başımdan geçenleri sizinle paylaşmak isterim.

Benimde bebeğimde18 haftalık hamileyken maalesef beyninde 5.6 mm ve 5.7 mm aynı tarafta 2 tane koroid peleksus kisti saptandı doktorum önemli bişey olmadığını ayrıntılı ultrasonda incelenmesi gerektiğini eğer başka bir bulguya saptanmassa 24.hafta veya en geç 28.haftaya kadar kaybolacağını söledi ve 24. haftaya ayrıntılı ultrason için randevu verdi.allah kimsenin başına böyle bişey vermesin çok zor bişeymiş elebide söz konusu kendi canınızdan bile çok sevdiğiniz çocuğunuz söz konusu olunca dahada zor.

24.haftaya kadar bekleyemezdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrasonda icelemeler yapıldı ve pleksus dışında başka bulguya rastlanmadı bu doktorda kendi doktorumla aynı şeyleri söyledi kaybolur tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi.ama yinede insan çok üzülüyor ya geçmezse ya bişey olursa die düşünmeden duramıyorsunuz ve nihayet ağlaya sızlaya 24. hafta gelmişti o gün sanki kalbim yerinden çıkıcakmış gibiydi ya geçmediyse die ve allaha şükürler olsunki kistler kaybolmuştu geçmişti ve o anda dünyalar benim olmuştu.:sm_cool:

Başına bundan sonra böyle bişey gelen olursa lütfen eğer sadece koroid pleksus kisti varsa ve başka bulgular bulunmamışsa lütfen kendinizi ve bebeğinizi boş yere üzmeyin çünkü bebeğinizide tehlikeye atmış oluyorsunuz benim yaptığım gibi hergün stres hergün acaba geçermii uykusuz geceler ağlamadan 1 saat bile geçirmedim ama sonucunda erken doğum riskiyle karşı karşıya kaldım doktorunuza güvenin yada aklınızda sorular kaldıysa başka bir doktora gidin.

ALLAH İNŞALLAH hepimizin bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı kısmet eder herkese hayırlı doğumlar.

merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulubüyle koroid pleksus kistini ararken karşılaştım ve siteyi çok beğendim aranıza katılmak ve başımdan geçenleri sizinle paylaşmak isterim.

Benimde bebeğimde18 haftalık hamileyken maalesef beyninde 5.6 mm ve 5.7 mm aynı tarafta 2 tane koroid peleksus kisti saptandı doktorum önemli bişey olmadığını ayrıntılı ultrasonda incelenmesi gerektiğini eğer başka bir bulguya saptanmassa 24.hafta veya en geç 28.haftaya kadar kaybolacağını söledi ve 24. haftaya ayrıntılı ultrason için randevu verdi.allah kimsenin başına böyle bişey vermesin çok zor bişeymiş elebide söz konusu kendi canınızdan bile çok sevdiğiniz çocuğunuz söz konusu olunca dahada zor.

24.haftaya kadar bekleyemezdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrasonda icelemeler yapıldı ve pleksus dışında başka bulguya rastlanmadı bu doktorda kendi doktorumla aynı şeyleri söyledi kaybolur tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi.ama yinede insan çok üzülüyor ya geçmezse ya bişey olursa die düşünmeden duramıyorsunuz ve nihayet ağlaya sızlaya 24. hafta gelmişti o gün sanki kalbim yerinden çıkıcakmış gibiydi ya geçmediyse die ve allaha şükürler olsunki kistler kaybolmuştu geçmişti ve o anda dünyalar benim olmuştu.:sm_cool:

Başına bundan sonra böyle bişey gelen olursa lütfen eğer sadece koroid pleksus kisti varsa ve başka bulgular bulunmamışsa lütfen kendinizi ve bebeğinizi boş yere üzmeyin çünkü bebeğinizide tehlikeye atmış oluyorsunuz benim yaptığım gibi hergün stres hergün acaba geçermii uykusuz geceler ağlamadan 1 saat bile geçirmedim ama sonucunda erken doğum riskiyle karşı karşıya kaldım doktorunuza güvenin yada aklınızda sorular kaldıysa başka bir doktora gidin.

ALLAH İNŞALLAH hepimizin bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı kısmet eder herkese hayırlı doğumlar.

merhabalar.ben de 19 hafalık gebeyim.benim de bebeğim de koroid pleksusda 6mm ve 5 mm çapında kist çıktı.çok korkuyorum bebeğime bişey olacak diye.

canım gözün aydın işallah bebişini sağsalim kucağına alırsın..ilk başta korkarak okudum ama sonunda sevindim..

merhabalar.ben de 19 hafalık gebeyim.benim de bebeğim de koroid pleksusda 6mm ve 5 mm çapında kist çıktı.çok korkuyorum bebeğime bişey olacak diye.

benimde 18. Haftada cıkmıştı.eğer bebeğinin diğer organlarında başka bir sorun yoksa korkmana gerek yok.şu ana kadar geçmeyen okumadım benim ve diğerlerin geçtiği gibi inşallah en kısa zamanda seninkiside geçer.

bizim bebeğimizde de tesbit edilmişti kist. kime sorduysak bizde de olmuştu dediler. sanırım bu kistler genelde oluyor fakat sadece gelişmiş ultrasonlarla tecrübeli doktorlar tarafından tesbit edildiği için nadirmiş gibi görünüyor. bizim bebişimizin kistleri de 26. haftada kayboldu. kalbinizi ferah tutun ve düşünmemeye çalışın. 2li. 3 lü testlerde anormal bir durum yoksa hiçbirşey ifade etmiyormuş zaten.

benimde 18. Haftada cıkmıştı.eğer bebeğinin diğer organlarında başka bir sorun yoksa korkmana gerek yok.şu ana kadar geçmeyen okumadım benim ve diğerlerin geçtiği gibi inşallah en kısa zamanda seninkiside geçer.

diğer herşeyi normal bebeğimin.üçlü test sonucu da dün çıktı sonuçlar çok güzel dedi doktor.zaten doktorum önemli değil geçer dedi.hepimizin bebeişleri sağlıcakla gelsin kucaklarımıza.:ecrin_bebek:

bugün kontrolüm vardı.bebeğimin başındaki kist kayblomuş..çok mutluyum..darısı diğer olanların başınahihoyyyt

merhaba arkadaşlar...bende 18+3 haftalık hamileyim.ve.c.tesi dr.a gittik cinsiyetini öğrenmek için.ayrıntılı ultrasonda beynin sol tarafında 6.6*5 koroid pleksus kistine rastladı dr.umuz.çok korktum.ama 2 li ve 3 lü testlerimiz çok normal ve güzel çıktı.dr.umuz bize 24 haftadan sonra kaybolabileceğini,100 bebekten 80 inde görüldüğünü ve eğer fiziken başka bir problem yoksa da tehlikeli olmadığını söyledi.ama yine de insan çok tedirgin oluyor.aklıma gelince hemen gözlerim doluyor.şimdi burda yazılanları okuyunca biraz rahatladım.Allah ım inşaallah bi problem çıkmaz da bizimki de kaybolur.bu arada kızımız olacakmış hihoyyyt

merhaba arkadaşlar...bende 18+3 haftalık hamileyim.ve.c.tesi dr.a gittik cinsiyetini öğrenmek için.ayrıntılı ultrasonda beynin sol tarafında 6.6*5 koroid pleksus kistine rastladı dr.umuz.çok korktum.ama 2 li ve 3 lü testlerimiz çok normal ve güzel çıktı.dr.umuz bize 24 haftadan sonra kaybolabileceğini,100 bebekten 80 inde görüldüğünü ve eğer fiziken başka bir problem yoksa da tehlikeli olmadığını söyledi.ama yine de insan çok tedirgin oluyor.aklıma gelince hemen gözlerim doluyor.şimdi burda yazılanları okuyunca biraz rahatladım.Allah ım inşaallah bi problem çıkmaz da bizimki de kaybolur.bu arada kızımız olacakmış hihoyyyt
canım hiç korkma sakın.senin bebişinin de geçer.ben de ilk başta korktum ama korkum yersizmiş 22.haftada kistler kayboldu..hayırlı olsun kızın.sağlıkla gelir inşaallah kucağına...

süperkaran bende aynı durumla karşı karşıyayım sen doğum yaptın sanırsan bana bebeğinin şuanki durumuyla ilgili bilgi verirsen sevinirim teşekkürler.

merhabalar,
bebeginize hamile iken koroid pleksus kistleri ilgili yazı yazan anne adayları acaba simdiki durum hakkında bilgi verir misiniz.

arkadaslar ben yıne yazmıstım benım bebegımdede var iki tane 8.8 ve 11.5 benım kontrolume ıkı hafta kaldı ve ıyıce bunalımlara gırdım artık ya gecmedıyse dıye umarım benımkıde gecmıstır sızınkıler gıbı cok mutsuzum benı 5 doktor grdu ve hepsı aynı seylerı soyledı 26. haftada gecer dıye olurum bebegım ıcın ya dogmadan herseyım oldu benım:emir_bebek:

merhaba mehtap 26.cı haftada gıttım ve kıstler kaybolmamıs sadece kuculmus doktorumda benı takıp altına aldı 3 hafaya kadar tekrar gıtcem ve sureklı devam etcem gıtmeye umarım gecer sımdıye kadar gecmesı lazımdı ama doktor korkmamamı soyluyo gecmezsede bısey olmazmıs bebege zararı yokmus umarım 3 hafta sonra mujdeyı verırım dua edın lutfen

merhaba kızlar benim bebeğimde de koroid pleksus kisti vardı ve geçmişti..Doğum yaptım kızım 13 aylık şu an hiç bir problemi yok turp gibi çok şükür..Çok yaramaz,çok zeki,çok hareketli...Siz de hiç korkmayın önemsenecek bir durum değil,takmayın kafanıza hamileliğin tadını çıkarın..

bendede bugün çıktı araştırmak için girmiştim okuyunca biraz rahatladım.3 lü tarama için kan verdim sonuçları merak ediyorum.inşallah bişeyi çıkmaz ya

bende de 20 haftalıkken çıktı.Bileteral koroid pleksus kisti.İkiz gebelik.bebeklerden birinde gözüktü.doktor amniyosentez yapalım dedi.Amniyosentezin riskinden korktuğum için yaptırmadım.Hala ne yapacağımı bilemiyorum.Kafayı yiyeceğim.Yarın kontrole gideceğim.Umarım bir mucize olur ve kistler kaybolmuştur.

mrb arkadaslar benımde gozumden yas eksık olmadı gunlerdır. 3ay once ayrıntılı ultrsona randevu aldım devlette o da 3 ekımdeydı keske randevuyu beklmeyıp daha erken gıtseydım drum bısey olmaz bıraz gec olucak dedı bende ona baktım ve 24. haftamda ayrıntılı ultrasona gırdım hersey normaldı yalnız kalpte 3 mm koroid pleksus kisti saptandı birde beyinde varmış dünyam başıma yıkıldı dr ne dedıyse o duyduklarımın ustune benı teselli edemedi cuma dr uma gıttım ve benı prof dr yonlendırdı salı gunu ona gorunucez ama ben o gune kadar gozumde yaşla arastırıorum devamlı bu ara arada 4lü tarama testim normal cıktı 2li testimin zamanı gectıgı ıcın yaptıramamıstım :KK43:(( ne diyiyim Rabbim evlatlarımızı korusun sagsalım kucaklarımıza alalım ınsallahh ...

mehaba arkadaslar benım bebısımdede vardı cok sukur gectı suan oglum 22 aylık masallah hıcbır sorunu yok gelısımı olsun zekası olsun yasıtlarından bıle onde gıdıyor.....:KK4: cok yaramaz cok hareketlı sızlerde hıc korkmayın ALLAHIN IZNIYLE COK SAGLIKLI BEBISLERINIZ OLCAK ....yasadıgım tedırgınlıgı ve huzursuzlugu hatırladım ve yenıden bılgı vermek ıstedım.....
bu kıstten baska bulgu yoksa bobrek ve dıger organlarında yada uzuvlarında bır anormallık gıbı seyler yoksa... ve testlerınız ıkılı ve ucluler temız normal cıktıysa hıc korkmayın kıst kaybolcaktır...... okudugum bazı yazılarda teknolojını ılerlemesıyle bırlıkte eskıden gorulmeyen farkedılmeyen durumların fark edıldıgı ve bunların ne oldugun tam kestırılemedıgıne daır yazılarda okudum ...... butur sıkıntılar kendısını acık ve net bellı edıyormus..... :emir_bebek::nazar:

X