Kredi kartınızın asgari borcunu ödediğinizde ne oluyor?

BenAskMelegi

ol DE olsun ALLAHIM
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2006
1.893
1
37
hanımlar bu gün kredi kartımın son günü 650 ylnin 200 üün yatırdım geri kalanında cuma yatırabilcem sizce çok faiz işlermi yoksa nakit avans çekip taksitle ödesemmi akıl verin baana ilde defa böyle oluacak yada sicilime işlermi

canım öylede yatırmayınca yada geç yatırınca listeye alırlarmı çünkü ilerde kredi çekip ev alma durumumuz var böyle bir durumda herşey incelenir diyorlar bende bundan korkuyorum nakit avansda 450 çekersem 500 olarak geri ödüyorum 4yada 8taksitle ama bakalım napıcam ya patrondan istedim ama yarın verebilirim bugün zor dedi hayatta iilkdefa başıma böyle bişi geldi çünkü geçenay maaşımı eksik almıştım ondan hesaplar karıştı oofff fyaaaaaaaaaaaaa

bende bu güne kadar hiç aksatmamıştım kredi kartımı.geçen ay 800 ytl taksitim vardı.asgarisini ödeyebildim yani 200.sonradanda elime geçtikçe para koydum.ama 800 tam tammalanmadı.ay başı yatırabilcem tamamını.baya gün geçti yani.bende merak ediyorum ne kadar olcak faiz.

word de 4,15 gibi bir faiz geliyor. Dün arayıp sormuştum.
Ayrıca asgari miktarı öderseniz yasal işlem başlatılmıyor. Yani avukatlık olmuyorsunuz...

kredi kartımız yok
bankalar gönderir biz iade ederiz her zaman
ne kadar paran varsa o kadar harca mantığındayız ikimiz de
bütün harcamalarımızı nakit yaparız
kredi kartı bize öcü gibi görünüyor

canım doğru söylüyorsunda maaşını alamadığın zamanlarda ne oluyor ben bugün oldu hala maaşımı alamadım eğer kredi kartı olmassa mutfak tam takır kuru bakır maaş alana kdar onla idare ediyoruz sonrada maaş karta yatıyor iyi bişey değil ama mecbur kalınca yapacka başka bişey olmuyor

sadece bir kredi kartı kartımız var..taksitli alışveriş için saklıyoruz...
350 lira limiti var...
60 lira asgari ücreti geliyor..eşim kasten hepsini ödemiyor..ödersem harcarız diye...
60 lirayı yatırınca 20 lira faiz geliyor..50 lira kadar da kartın kullanılabilir limiti oluyor

Bencede 1 tane kartı olmalı herkezin ama kullanmasını bilirsen çok güzel ama bilmessen tam bir felaket oluyor. Herzaman insanın nakiti olmayabiliyor öyle zamanlarda çok iyi oluyor.

Asgari ödersek sadece yasal işlem başlatmıyor faiz aynı devam ediyor kredi alırken hacizli kart önemli yoksa 1 -2 asgari yatmayan karta bakılsa oooo..kımse kredi alamazdı...

bir arkadaşımın 3000 tl kart borcu var borcun hepsini ödeyemiyor.600 tl olan asgari tutarı ödeyebiliyor ve 2 aydır kartı kullanmıyor.sadece asgari tutarı ödeyerek borcu biter mi,borcu bittikten sonra kartı iptal ettirecek.

sadece asgari ödenerek borç bitmez ne yazıkki bizde öyle yapıyoruz ama azalmıyor hiç :) normalde 120 filan geliyorsa ödeme biz asgarisini yatırıyoruz 30 40 lira çünkü daha fazla yatırırsak hem harcarız hemde elimizde dursun diye tabi öyle oluncada borc azalmıyor :)

kızlar asgari yatırarak borç bitmiyor malesef:KK43:( eğer üç ay üstüste sadece asgari öderseniz de galiba bankacıların kara listesine düşüyorsunuz.kredi falan vermiyolar rahat rahat. o zamana kadar o kadar sıkıntı yokmuş. yani bikaç gün gecikmeden bişey olmuyor, sıkıntı yapmayın:)

sıkıntı yapılacak kısım şu: borcun en az % 60-70ini ödemek ki borç bitsin. yoksa asgari ödense de faizler onu yine büyütüyor ve borç arttıkça artıyor:KK43:((

kızlar asgari yatırarak borç bitmiyor malesef:KK43:( eğer üç ay üstüste sadece asgari öderseniz de galiba bankacıların kara listesine düşüyorsunuz.kredi falan vermiyolar rahat rahat. o zamana kadar o kadar sıkıntı yokmuş. yani bikaç gün gecikmeden bişey olmuyor, sıkıntı yapmayın:)

sıkıntı yapılacak kısım şu: borcun en az % 60-70ini ödemek ki borç bitsin. yoksa asgari ödense de faizler onu yine büyütüyor ve borç arttıkça artıyor:KK43:((

kara listeye alınmaz bu şekilde..
sadece limit artırım talebi onaylanmaz ya da baska bankalra basvursa kredi kartı basvurusu onaylanmaz..
bankalar sürekli asgari ücret ödeyen (düzenli) müşteriyi severler cünkü bu sekilde ciddi bir faiz kazanırlar tamamını ödeyen müşterinin ( heleki hiç nakit avans cekmiyor ise ) bankaya faydası azdır sadece o kk ını kullandıgı için vade farkından yada işlemin gercekleştigi işyeri posundan kar sağlar..

kara listeye alınmaz bu şekilde..
sadece limit artırım talebi onaylanmaz ya da baska bankalra basvursa kredi kartı basvurusu onaylanmaz..
bankalar sürekli asgari ücret ödeyen (düzenli) müşteriyi severler cünkü bu sekilde ciddi bir faiz kazanırlar tamamını ödeyen müşterinin ( heleki hiç nakit avans cekmiyor ise ) bankaya faydası azdır sadece o kk ını kullandıgı için vade farkından yada işlemin gercekleştigi işyeri posundan kar sağlar..

ben öğrenciyken ödemelerimi aksatmıştım malesef üç ay üstüste ödeyememiştim asgariyi de, son anda bir şekilde kart borcumu bitirmiştim. dediğin gibi daha sonra kart limitim arttırmadılar. daha onra başka bankalardan kart almak istediğimde aldı, ama kart limitim maaşımın yarısı kadardı,yani beklediğim limittten çok azdı. bu limiti arttırmanın yolu nedir_ biliyor musun canım? bir de ben ilerde ev kredisi alınca zorluk çıkar die korkuyorum...bunu neye göre göre belirliyorlar??

X