3 aylık iğneler

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar korunma yöntemi olarak emziren annelere 3 aylık iğneler uygulanabiliyomuş bende onu denemek istiyorum böyle korunanlar varmı nerde yapılıyo gerçekten güvenilirmi kullanan varsa bilgilendirebilirmi?

canım benim hayırlı olsun bebegin Allah analı babalı büyütsün.ben 3 aylık iğneyle korunuyorum.doktorumun tavsiyesi üzerine tabiki.kızım şuan 13 aylık ve ben dogumdan sonra kullanmaya başladım.kaçıncı iğne yaptırışım bilmiyorum ama hiç bir sorun olmadı memnunum yani.öncelikle doktoruna sor canım bence.eczaneden alınıyor maliyeti 3 yada 4ytl olması lazım ucuz yani.hastanede sağlıkocağında vurdurabilirsn.iğnenin adı depo-provera canım.sadece adet düzensizliği yaptı bende.herkes farklı bişeyler söylüyor ama bünye meselesi diyorum ben.kilo aldırıyormuş ama ben gayet ideal bir kilodayım.doktorum bu iğneyi bebegimi emzirdigim sürece tavsiye etti ne zaman emmeden kesersen ozmn bu korunmayı tavsiye etiyor.iyi bir özelliği sütünü artırıyormuş canım.gerçekten benim öyle kızım 13 aylık ama benm hala sütüm maşallah çok iyi.dediğim gibi dogum yaptıran doktoruna sor öyle yaptır bu iğneyi tamammı canım?

canım benim hayırlı olsun bebegin Allah analı babalı büyütsün.ben 3 aylık iğneyle korunuyorum.doktorumun tavsiyesi üzerine tabiki.kızım şuan 13 aylık ve ben dogumdan sonra kullanmaya başladım.kaçıncı iğne yaptırışım bilmiyorum ama hiç bir sorun olmadı memnunum yani.öncelikle doktoruna sor canım bence.eczaneden alınıyor maliyeti 3 yada 4ytl olması lazım ucuz yani.hastanede sağlıkocağında vurdurabilirsn.iğnenin adı depo-provera canım.sadece adet düzensizliği yaptı bende.herkes farklı bişeyler söylüyor ama bünye meselesi diyorum ben.kilo aldırıyormuş ama ben gayet ideal bir kilodayım.doktorum bu iğneyi bebegimi emzirdigim sürece tavsiye etti ne zaman emmeden kesersen ozmn bu korunmayı tavsiye etmiyor.iyi bir özelliği sütünü artırıyormuş canım.gerçekten benim öyle kızım 13 aylık ama benm hala sütüm maşallah çok iyi.dediğim gibi dogum yaptıran doktoruna sor öyle yaptır bu iğneyi tamammı canım?

ben bu iğneyi olmuştum ve 3 ay kanamam olmuştu.. resmen ped kullanmka zorunda kalmıştım... bir daha da olmadım..

canım bu iğne zaten adet olmanı engelliyormuş.bende olmuyorum.normal oldugunu söyledi doktor

teşekkürler canım ilk 3 ay anne sütü koruyomuş bunun garantisi varmı 40ım yeni çıktı 3 gün oluyo ben yinede korkuyorum böyle bi riskim varmı acaba

teşekkürler canım ilk 3 ay anne sütü koruyomuş bunun garantisi varmı 40ım yeni çıktı 3 gün oluyo ben yinede korkuyorum böyle bi riskim varmı acaba

sakınnnnn buna guvenme öyle bırsey yok eltım sutu koruyor dıye korunmadı ve hamıle kaldı :emir_bebek:

bende doğum sonrası doktorumun tavsiyesiyle 3 aylık iğne vurulmuştum.süresi dolunca bir kez daha tekrarladım.sürekli lekelemeler yapıyordu. 2 kez tekrarladıktan sonra tekrar genel kontrolüm ve farklı bir korunma yöntemi sunması için doktora gittiğimde şok oldum. yaptığı kontrolde 5 cm büyüklüğünde çikolata kisti oluşmuştu. arkasından tabiiki laposkobi ameliyatı oldum. bu iğnenin suçumudur bilemiyorum ama bence bu böyle. çünkü 6 ay önce kontrolde böyle bişi yoktu. tamamen iğne sürecinde oldu. o yüzden çok sağlıklı bulmuyorum. ameliyatın üstünden 2 yıl gibi bi zaman geçti ve kasık ağrısı çekiyorum. yüzde 75 tekrarlayan bi hastalık yeniden oluştu sanıyorum.bu tamamen kabus olmalı. yeniden aynı şeyleri yaşıycam diye doktora gitmeye korkar oldum...........

Öncelikle merhaba... 2008 nisan ayında oğlumu kucağıma aldım. Bir ay sonrası 3 aylık iğneye başladım. 3 senedir kullanıyorum. Eczaneden alıyorum depo privera 5tl hiçbir şikayetim yok. Çok yorumlar aldım çekindim ama en garanti korunma yöntemi olduğunu duyunca başladım. Çünkü kesinlikle ikinci bir bebeğe hazır değildik. Öyleki kendinizi hazır hissettiğiniz an bırakmalısınız çünkü 1 senede vücut kendini ancak normale döndürür ve hamile kalırsınız dediler bana. İyiki başlamışım. Hiçbir yanetkisi olmadı. Ben kararsız kalan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

doktor hayır olmaz dedi... emzirirken... sağlık ocağındaki hemşire olur dedi.... kime inanıcaz... sizce?

Bir dönem kullandım ben de depo provera'yı. Ara kanamalardan o kadar bıkıp usandım ki, adetli miyim, özür müdür nedir diye kafayı sıyırmak üzereydim. Her akşam banyoya girip abdest almaktan habire namazları kaza etmekten gına gelmişti. Bir daha da hiç kullanmam bu sebeple.

Dr önerisi ile bende kullanıyorum 3ay boyumca adet görmeyi engelliyor ama zaten emziren kadın adet olmaz diyerek versi dr altı ay boyunca kullanmamı söyledi

walla bnce o iğneler haplar çok zararlı yumurta oluşmasını engelliyor spral taktırsanız*

X