medical park göztepe

neslihanaltuntas

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
169
0
Sizlerle yaşamış olduğum ciddi bir sağlık skandalını paylaşmak istiyorum.
Banamı mide kanseri teşhisi konulduktan sonra 26 Aralık 2008 tarihinde Medical park Göztepe hastanesine yatırdık.Kanserin vücuttaki durumunu görmek için PET ( (Pozitron Emisyon Tomografisi), çektirdik ve sonuçları önce onkolog daha sonrada yönlendirmiş olduğu genel cerrah gördü.Babamın midesi alınıp yemek borusu bağırsağa bağlanarak içinde bulunmuş olduğu korkunç tablonun düzelebilceğine dair bir konuşma yaptı.Bizim isteğimiz babamın ömrünü uzatmak için değil yaşam kalitesi bozulmadan hayatının kalan kısmını devam ettirmesiydi.Çünkü daha önceden İzmir Ege Üniversite Hastanesinde hastalığının çok ileri evrede olduğu ve yapılabilcek bişey kalmadığı söylenmişti.Bundan sonra yapılması gerekense babamın genel hayat koşullarının bozulmadan devamını sağlamaktı.Mide sürekli kanama yaptığı için babam direncini kaybediyordu.İçerisindeki koca tümör çıkarılarak bunu engellemiş olucaklardı ve bize söyledikleri de tam olarak buydu artısı ise ameliyat sonrası kemoterapiye cevap verirse belkide bu hastalıktan kurtulmuş bile olabilcekti.29 Aralık 2008'de mide operası yapıldı.Bir hafta önce aynı ameliyatı geçirmiş olan Yavuz isimli bir Bey o saatlerde fenalaştı ve hastaya tam bir saat doktor olmamasından dolayı müdahele edilmedi.Hasta yaşamını yitirdi.Biran aklıma babamda ciddi bir ameliyat geçiriyor ve aynı şey başımıza gelebilir bu hastanede acil müdahelede bulunacak doktor yok mu sorusu geldi.Başhekimin yanına çıkıp durumla ilgili sorunlarımdan bahsettim bana "hastanenin yeni olduğunu eksiklik ve hataların zamanla gideriliceğini" söyledi.Hastanede yeterli personel olmadığı için temizlik zaten yok denilebilcek kadar azdı.Hemşire sayısı da aynı şekilde...Bir hasta ağırlaştığında hemşireler yanına gidiyor aynı anda başka bir hasta ağırlaşınca katta hemşire yok.Nitekim aklımıza gelen başımıza geldi ve babam ameliyat sonrası fenalaştı nefes alamamaya başladı katta hemşire yok doktor yok.Ameliyatı yapan doktoru cep telefonundan aradım hemşirelerle temasa geçti yarım saat sonrasında ilaçlar ve ek oksijenle müdahele ettiler ancak yarım saat ciddi sancılarla kıvrandı babam.Sıvı gıdalar verilmeden önce sızıntı testi yapıldı sızıntı yok denildi ama ben ısrarla sorun olmaması için garantilicek başka bir test var mı diye sordum batın tomografisi çekilebilir diye düşündüm.Ancak doktor bunun hastanın genel durumu için uygun olmayacağını söyledi.Çorba komposto gibi sıvı gıdalar verilmeye başladı fakat sargı bezlerinden sürekli sızıntılar oldu.2 gün sonra babam soğuk terler dökmeye başladı ve karında şişmeler sertleşmeler oluştu.Batın tomografisi çektiler ve sızıntı var denildi.Doktora verilen gıdalar karın boşluğunda toplandı ne olucak diye sordum.Verdiği cevap kabustu."Çıkacak yolunu bulur".Ancak çıkıcak bir yol olmadığından bütün sıvı gıdalar karın boşluğunda toplandı ve ödem oluştu yine ameliyata aldılar sızınttıyı ve toplanan ödemi temizlediklerini söylediler.Yoğun bakıma 14:00-16:00'da ziyaret olduğunu duydum tabi şaşırdım yoğun bakıma ziyaret saati...Gittim ancak gördüğün korkunç bir manzaraydı.Hasta yakınları grip nezle verem mi diye düşünülmeden botlarının altındaki çamurlarla ne bir galoş maske bone önlük giymeden lokantaya girer gibi yoğun bakıma ameliyattan çıkmış hastaların yanına rahatlıkla alınıyordu.Enfeksiyon uzmanına bunların normal olmadığını bağışıklık sistemi bitmiş olan bu hastalar solumunlada enfeksiyon kapabilceklerini söyledim ancak doktor bana sadece temasla enfeksiyonun bulaşabilceğini ve herşeyin kontrol altında olduğunu söyledi.Birgün sonra babamın dosyasında mrsa adı verilen hastane enfeksiyonu dedikleri mikrop oluştu.Akciğerlerinde sıvı toplanması ve ödemde ölümcül olarak tehditlere eklendi.Sonrasında daha ileri boyutta bir enfeksiyon daha oluştu ve diğer hastalarla aynı yoğun bakımda olması onlarıda tehlikeye sokucak dedim aynı durum başka bir hastadan babama geçmişte olabilirdi.Bunların hiçbirine dikkat edilmeyen bir yer medical park.17 Ocak 2009'da babamı kaybettik bunun haberini verirken hesabı kapatmak için yatış bölümüne gelir misiniz diye eklediler.Babamın ölümünden sonra almak istediğim bir raporu ise 2 gün boyunca yollayamadılar.Konu hesabı kapatmak olunca dakikasında sistemli çalışıyoruz tablosu çiziyorlar ama işleri bittikten sonra devamı gelmiyor.Ötenazi için İsviçre'ye gitmenize gerek yok Göztepe Medical Park'a gidiyorsunuz paranızı veriyorsunuz onlar canınızı söke söke alıyorlar... :enbuyukkk:

Son düzenleme:
Başınız sağolsun. Bende son zamanlarda bu hastaneye gitmeyi düşünüyordum. Ufak bir hata aksaklık olsa neyse ama burası iyice berbatmış. İyki bu yazınızı okudum.

Teşekkür ederim
Buradan nekadar çok insana ulaşırsam okadar kişi ve çevresi bilgi sahibi olucak ama malesef oralar aynı şekilde önlem alınmadan işleyişine devam edicek :KK43:
En azından ben üzerime düşen görevi yapim başka insanların ve sevdiklerinin canı yanmasın.

canım başınız sağolsun ...içine sinmeyen durumlar yaşanmış orada..keşke o hastaneden çıkartıp başka bir hastaneye yatırsaydınız....(( üzüldümm

Başınız sağolsun çok üzüldüm. Başka bir hastaneye götürme şansınız olmadımı? Gerçekten yaşananlar çok acı olmuş çok üzgünüm. İşin içinde ciddi bir sağlık problemi varken nasıl böyle rahat davraniliyorlar hiç aklım almıyor.

arkadaşım oncelikle başınız sağolsun babanızın mekanı cennet etsın allah çok üzüldüm keşkelerle konuşmak artık boş başka hastaneye gitseydiniz vs... ler ama hangi hastaneye hangi doktora güveneceğimizi inanın şaşırıyoruz sağlık konusu tam bir skandal memleketimizde ne yazıkkı insan hayatının değeri bu kadar yetkililer tarafından ama gün gelir bir gün kendileri veya yakınları aynı durumda olabilir sesinizi duyurabildiğiniz kadar yere duyurun derim bu şekilde hijyen koşullarda olmayan ilgisiz bir hastaneye kimse gitmesin bunlar için önemli olan insan hayatı değil ne kadar çok para kazanırım....

]Başınız sağolsun, nur içinde yatsın babanız.Keşke bir şekilde teselli edebilsek sizi..Allah kalanlara sabır versin..

Yaşananlar çok üzücü gerçekten. Sağlık sistemimizde aksayan pek çok konu var ne yazık ki. Aslında aksayan sistem mi, sorun sadece sağlık sektörü mü tartışılır. Benim şahsi kanaatim genel olarak insanlarımızın profesyonellik ve iş ahlakından yoksun bir bakış açısıyla sadece para odaklı çalışmalarından kaynaklanıyor bu tablolar. Sıkıntı sadece sağlıkta değil ama sorumsuzluğun bedeli en ağır bu alanda ödeniyor.

Benzer durumda hastaları olan diğer arkadaşlar olabileceğini düşünerek..
Tamam özel hastanelerde otelcilik hizmeti çok daha iyidir, konforludur kabul. Oralarda sıra beklemezsiniz, işler tıkır tıkır yürür itirazım yok. Özel hastanelerde pek çok değerli hekimin çalıştığını da inkar edemem ama
Kronik ve devamlı tedavi gerektiren, birden çok branşla ilgili tedaviye ihtiyaç duyan hastaların üniversite ve devlet hastanelerinde şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum demiycem biliyorum.[/CODE][/CODE]

Son düzenleme:
Öncelikle başınız sağolsun güzelim. Okurken gerçekten dehşete düştüm ve hayretler içerisinde kaldım. Çünkü geçen sene annem yüz felci geçirdiğinde annemi hayata döndüren Medical Park (Bakırköy'deki) hastanesiydi. Ben hayatımda böyle ilgi ve alaka görmedim. Kontrollerimizi aksatsak hemen arayıp soruyorlardı. Hatta annem kalp hastasıydı ve başka bir hastanede kontrolleri yapılıyordu. Medical Park'daki nörolog devamlı telefonla diğer hastanedeki kalp doktoruyla temas halindeydi.
Demekki durum değişmiş.
Sizin başınıza gelen gerçekten kabullenilecek bir durum değil. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı ama malesef böyle olaylar çok oluyor.

Başınız sağolsu Allah sabırlar versin .Özel hastane ki adından da sıkca bahsettiren bir hastane okurken dehsete kapıldım.. Genis kitlelere bu yayılmalı ki hasta ve hasta yakınları hiç olmassa parası ile rezil olmasın . sikayetimvar.com diye bir site var oraya da bu sikayetlerinizi yazmanızı hatta hastaneye dava acmanızı öneririm.

Başınız sağolsun öncelikle. İnsanın inanası gelmiyor doğrusu. Dışarıdan ne kadar modern görünürler oysa.. demekki içerisi hiçte öyle değilmiş. Camla koltukla hastane güvenilir olmuyormuş demekki.. Çok üzücü Allah sabır versin.
O kadar da reklam veren bir hastaneydi. Yeni hastane olması neyi değiştirir ki.. Benim evime çok yakın bir yerde de yeni bir hastane açılmıştı ilk haftasında gittim herşey tıkır tıkır işliyordu okul mu burası yok yeni açıldık eksiğimiz var diyebilsinkötükedihüso. Medical parka da hani başımız sıkışsa hiç düşünmeden gideriz öyle bir izlenim uyandırdılar reklamlarla. Bundan sonra adımımı atmam yakınlarımı da ikaz ederim.
Paylaştığınız için çok teşekkurler.

Ne yapmayı düşünüyorsunuz peki dava açacakmısınız? Bizim ülkede o da ayrı dert ya gerçi...

babamı hastaneye yürüyerek getirdik ama ameliyattan sonra yoğun bakımdan çıkarmamız hayatını tehlikeye atıcaktı.gözümü kararttım bir ara çıldırcak gibi oldum ve başka hastanelerle görüştüm ama bana çıkarmanın daha ciddi sorunlara neden olabilceğini söylediler.gel gelelim medical parkın başhekimi eğer memnun değilseniz alın hastanızı başka yere götürün diyebilcek kadar rahat.birçok yere yazı yazdım arkadaşlar henüz cevap alamadım.basından arkadaşlarımla görüştüm durumu onlar bişeyler için uğraş içerisine girecekler.henüz babamın ölümünden sonra hastaneye gitmedim bu hafta içi faturamı almak için gidicem.prof dr.cihan yıldırır'a yane babamı ameliyat eden ve sürekli genel durumu nasıl sorusuna harika gidiyor dedikten sonra ameliyata alan yoğun bakımdan çıkarmayan doktora yine genel durumunu sorucam babamın :kızgın:

başınız sağolsun..

gerçekten tuhaf bir durum.. hastanelerin bazılarında ara yoğun bakım adı verilen, ziyarete açık yoğun bakımlar vardır. ancak hastalar hayati risk taşımaz.

ama sanırım bahsettiğinz yoğun bakım bildiğimiz hayati tehlike içinde olan hastaların yattığı biryer.
çok kötü...

Tabiki durumu çok ciddi olan hastaların bulunduğu yoğun bakım ölüm riskleri fazla olan hastalar.Babamın ölümü gerçekleşmeden önceki gün dışardan bakıldığında en iyi babam görünüyordu çok güçlü bir yapısı olduğu için çok mücadele ediyordu bütün hastaların bilinçleri kapalıydı ve babamın morali bozuluyordu birgün sonra bilinci kapalı hastaların durumundan bile daha kötüydü malesef.Ki okadar direniyordu.Öyle güçlü bir yapısı vardı ki bulunduğu durum normal bir insanı komaya sokucak kadar kötüydü ama babam yaşamında da aynı gücü gösterirdi hastalığında da aynı şekildeydi..Bizim ve babamın sarfettiği çaba ve özeni doktorlar hemşireler ve hastane göstermiş olsaydı bu şekilde kaybetmiş olmıycaktık.Doktor babamı kontrole geldiğinde "lütfen eldiven giyin dışardan geldiniz" diye babam uyarıyordu.Annem kimseyi hastanede odasına sokmuyordu.Ziyarete gelenler kapıdan dönüyorlardı.Ben babama ameliyat olduğu günden itibaren eldivensiz dokunmadım aman bişey olmasın diye öpmedim bile..Onlar aynı özeni göstermediler ne yazıkki tüm uyarmalarımıza rağmen

başınız sağolsun.Allah rahmet eylesin
aklımızdan böyle bir hastanenin varlığını çıkarmalıyız sırf reklam demek ki hastane değil ticaret yapıyorlar bu yaşanan üzücü durum bunu gösteriyor.
Allah sabır versin

başınız sağolsun canım ya
herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp en ufak gördüğün eksikliğe kadar sormuşsun ama orda ki dr lar yönetim a dan z ye kim varsa çalışan insanları insan hayatı olarak ele almıyorlar demekki
uyarın için hepimiz teşekkür ederiz.
bence sende tüm bunları anlatarak gereken yerlere iletip şikayetçi ol gerekirse gizli olarak kontrol edilsin. sonuçta hasta ya da hasta yakını olarak gidildiğinde herşey yaşanıyor ve görülüyor. özel bir çabaya gerek yok.
hastane yeni açılmış kadro eksik ne demek ya insan hayatı bu

Tabiki durumu çok ciddi olan hastaların bulunduğu yoğun bakım ölüm riskleri fazla olan hastalar.Babamın ölümü gerçekleşmeden önceki gün dışardan bakıldığında en iyi babam görünüyordu çok güçlü bir yapısı olduğu için çok mücadele ediyordu bütün hastaların bilinçleri kapalıydı ve babamın morali bozuluyordu birgün sonra bilinci kapalı hastaların durumundan bile daha kötüydü malesef.Ki okadar direniyordu.Öyle güçlü bir yapısı vardı ki bulunduğu durum normal bir insanı komaya sokucak kadar kötüydü ama babam yaşamında da aynı gücü gösterirdi hastalığında da aynı şekildeydi..Bizim ve babamın sarfettiği çaba ve özeni doktorlar hemşireler ve hastane göstermiş olsaydı bu şekilde kaybetmiş olmıycaktık.Doktor babamı kontrole geldiğinde "lütfen eldiven giyin dışardan geldiniz" diye babam uyarıyordu.Annem kimseyi hastanede odasına sokmuyordu.Ziyarete gelenler kapıdan dönüyorlardı.Ben babama ameliyat olduğu günden itibaren eldivensiz dokunmadım aman bişey olmasın diye öpmedim bile..Onlar aynı özeni göstermediler ne yazıkki tüm uyarmalarımıza rağmen

ne yazıkki ülkemizde hala mesleğinin bilincinde olmayan, empati kuramayan birçok kişi var:1no2:

aslında birazcık empati kurulsa her sorun hallolur, her iş en iyi şekilde yapılabilir ama ne yazıkki artık herşey maddiyat olmuş. hastalar birer sermaye olmuş birçok kişi içinÇok
üzgünüm çoook

Gerekli heryere şikayet yazısı yazdım.İlçe sağlıklada durumu görüşücem bu hafta..Ben üzerime düşen ne varsa yapmak için çaba sarfediyorum umarım sağlık bakanlığı da bu konunun üzerinde durur..Gerekli basın mercilerinlede görüşücem.:enbuyukkk:
Sizlerin desteği de gerçekten beni çok sevindiriyor ve güçlendiriyor teşekkürler arkadaşlar harikasınız

başınız sağolsun.yazınızı dehşetle okudum.cep telefonuma reklam mesajı gelmişti,saklıyordum şu an hemen sildim.uyarıların için teşekkürler.şikayet var com.a muhakkak yaz.

X