Saç Rengi ve Saç Boyama Saç rengini açmak için

mask35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
129
11
Saç rengini açmak için uygulanan yaygın bir formül de amonyaklı peroksitin, rende sabuna karıştırılarak kullanılmasıydı. Bu formül 1930'lara kadar kullanıldı.
bir sitede rasladım ilginç geldi...

gerçekten işe yarar mı acaba yaa deneyen fln varmıdır acaba aramızda :KK43:(

bu amonyaklı peroksit dedikleri şu boyayı karıştırdıgımız hidrojen peroksitle aynı sey mi acaba ?? :S
eger öyleyse demek lazım =)

bu amonyaklı peroksit dedikleri şu boyayı karıştırdıgımız hidrojen peroksitle aynı sey mi acaba ?? :S
eger öyleyse demek lazım =)
evet eğer oysa kimse tutmasın beni delikafadulden hatta size kobay bile olabilirim :dance:

süprizzzzzama değilse kesinlikle denemem hiçbi güç denetemez bana kaydirigubbakcemile
yasakkelimeyasakkelime şey nası bişi acaba nerde satılıo delikafadulden
he yok canım deniiceemde değil merak ettim yaa şakkıdışakkıdıkaydirigubbakcemile3:eek:

Arkadaşlar yazdıklarınızı okuyunca,söylemeden geçmek istemedim.Peroksit'i nereden bulabileceğinizi sormuşsunuz...Peroksit 65 veya 60 kg bidonlarda,€ bazında (kg başına) satılan bir kimyasaldır.Son derece zararlıdır,elinize veya ayağınıza değdiğinde yakar,gözünüze temas ettiğinde ise kalıcı körlüğe sebep olabilir.Saçmı güzelleştireceğim derken,başka yerinizden olmayın...

Kızlar, palette koyu kestane aldım boyadım saçlarım simsiyah oldu, yaklaşık 2 aydır yıkayarak boyayı akıtmaya çalışıyorum olmadı,

internetteki araşmalarımdan sonra, koleston % 6' lık açıcı aldım saçlarım uzun olduğu için 3 tane aldım, saçımın şimdiki halini ve açıcı kullandıktan sonraki halimin fotoğrafını çekip ekliycem sizlere umarım yardımcı olabilirim. Bunu anca pazartesi yapabilicem ama.

Not: tam oturdum tepemden başlayıp saçıma çok az sürdüm, misafir gelince yarım kaldı işlemim, o gün sabah kalktığımda sürdüğüm yerdeki saç rengim tam istediğim gibi olmuştu, açık kestane...Çok sabırsızlanıyorum bu yüzden... Umarım olucak.

saçlar koyu renkse % 6
saçlar açık renkse % 9 kullanmak gerekirmiş bu bilgiyide vereyim sizlere...

Kızlar denedim haftasonu, saçlarım koyu kestane simsiyahtı, koleston % 6 lık peroksit aldım 3 tane... Üçünüde iyice sürdüm saçıma. 5 saat bekledim kurumuştu saçım artık... Yıkadım saçımı sonuç, simsiyah saç rengim, çok açılmadı ama sadece kırıldı diyebilirim, saça zarar vermiyor, evet kuruyunca saçlar sert oluyor fakat yıkıyorsunuz sampuanla ve krem sürün yine eskisi gibi yumuşak olucaktır saçlaırnız.

saç rengimde çok fark olması, siyah rengi kırıldı sadece, isteyen deneyebilir, saçımda boya olmasaydı eminim sonuç mükemmel olucaktı.

Aklıma takılan bişey kaldı onuda yapıcam.

saçlarım uzun; bu kez % 9 luk alıcam 3 tane ve sürüp güneşte kurutucam, bide öyle denicem, yine olmazsa, kuaföre gidip saçımdaki boyayı akıtıp istediğim renge boyatıcam... 200 tl bayılıcam artık napayım : ))

Sevgiler...

X