Kızım öksürüyor, yardım

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
46
Kızlar sonunda bizim grip kızıma da bulaştı. Ara ara kesik kesik öksürmeye başladı. İlerlemeden nasıl önlem alabilirim, lütfen yardım...

canım çok geçmiş olsun .. en doğru karra bence hemen doktorunu ara o sana doğru olanı söleyecektir. çok küçük oldukları için bişey önermek bana çok zor geliyor :KK43:

canım peditus şurup kullanabilirsin..biz 40 günlükken hasta olmuştuk onunla geçti..önce dr a bi danış kullan derse kullan canım..ben ara ara öksürdüğünde veya burnu tıkandığında veriyorum..zaten grip ve soğuk algınlığına karşı..geçmiş olsun

canım öksürük için
bal+zencefil+çörek otu birebir çok iyi geliyo tavsiye ederim.......

geçmiş olsun canım doktoruna sor bencede, yada peditus kullan ama bal verme sakın 1 yaşın atında bal verilmiyor sindirimi zor olduğu için

Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Doktora peditus'u sordum, 1 yaşın altındaki bebeklere tavsiye etmiyorum dedi. Serum fizyolojikle burnunu temizleyin ve ılık banyo yaptırın dedi... Ateş çıkmadan ve hırıltılı öksürmeden getirmeye gerek yok dedi.. Açıkçası ben çocuk daha da üşütür diye 3 gündür banyo yaptırmıyordum. Peditus'u da sizlerin doktoru tavsiye etmiş... Kafam cidden çok karıştı

canım gecmıs olsun benım bebıste oksuruyor 3 gun oldu dr bıze petutüs ve asıst verdı balgam sokucu serum fızyolojıkte verdı ve buhar verdede cok sukur bugun hada ıyı ılk gun çok cektık hıç susmadı.sesı kısıldı sesı çıkmıyor sımdı
ama sakın bal verme canım 1 yasına kadar ıyı degıl bıtkı çaylarıda verebılırsın bana dr onermıstı=)

turtacim gecmis olsun..sakin bal verme bebekte cok zor durumlara yol acabiliyor.

en iyisi bol bol emzirmek yada hafif bitki caylari.

Canım benim de kafam aynı seninki gibi karışmıştı. Gittiğim bir dr. Peditus ve Bactrim verdi.Fakat şurupları sorduğum 3 ayrı doktor Peditusu 1 yaş altında önermediklerini Bactrimin ise bir bebek için çok ağır antibiyotik olduğunu söylediler. Onların dediklerini yapmaya başladım. Ihlamur çayı içirdim, serum fizyolojik uyguladı, burun akıntısını nazal aspiraörle cektim fakat 2 gün sonra bebeğim daha ağır öksürmeye başladı ve kendi kararımla hiçbir doktora sormadan biraz da Dark ve Eylül kullandığı için bebeğime verdim. Bugün son şurubu da içti ve öksürmüyor. Arada bir hapşırıyor ve hafif burn tıkanıklığı var o kadar. Ama vereseydim de gecer miydi bilmiyorum. Ya da verdiğim için riskli mi oldu onu da bilmiyorum. Doktorlar da böyle kendi aralarında fikir ayrlığı yaşıyor ama Peditus'un prospektsünde de 2 yaş altı çocuklar taafından kullanılmamalı diyor.

Bence şimdilik doktorunun dediğini yap ama biraz daha fazlalaştığını görürsen dr.a git. Ayrıca hırıltılı öksürükle çocuk bronşit oluyor bazen düşününce bronşit olana kadar beklemek de bana anlamsız geliyor, bir yerde önlemini almak gerekiyor.

Ah ömrümüz onların hastalıkllarına sorunlarına üzülmek, care bulmakla gececek. Allah daha büyük hastalıkla vermesin hiçbirimize. Geçmiş olsun canım öpüyorum.

Valla canım benim bebeğimde grip oldu kendi doktoruma götürdüm hemen yani ben küçükken ona gidiyodum düşün çok tecrübeli yaşlı bi bayan. Peditus verdi neyse ben kullandım ve geçti çok şükür. Ama rutin kontroller için gittiğim yeni doğan uzmanımız var ona sordum şurupları kontrole gittiğimizde vermiyoruz 1 yaşa kadar dedi. Ne yapcaz şimdi. Bende anlamadım. Tecrübeli olan doktora mı güvenmeli yoksa yenidoğan uzmanı diğer doktora mı? Bende şaşırdım. Ama ilacı kullandım yine olsa ne yaparım bilmiyorum. Ama öyle ıhlamur falan filan geçirmiyo ciğerlerine inerse daha kötü antibiyotik kullanman gerekmez mi?

Julianne ve Derinxby
Artık birbirimize değme doktorlardan bile daha iyi destek verir olduk. sağolun :)
1-2 gün bebeğimi bol bol emzirip serum fizyolojikle devam ediyim diyorum. Eğer ki atarsa (inşallah olmaz) pedistola başlarım ben de. Sonuçta 2-3 kullanımlık 1 ilaç bebeğime bronşitin vereceği zarardan çok daha azını verir bence...

yanlız bende 1 yaştan küçük çocuk olduğunu bilmeden nasılda yazmışım ya
ama bilmiyodum

elmalı turta once kendın ballı sut ıc sureklı ve bebısını cok sık emzır
bogazı kuru hıc kalmasın
cocugu eger evının sıcaklıgından emınsen dus aldır
ve ılactan zıyade ıhlamur cayı ver
benım oglum bornsıt ve alerjık astım oldu evet ılac verdım bılıyorsun 5 gunu gecmemesı gerekıyor ılac kullanımının sonrasında tam ıyılessın dıye doktorum bana strımar okyanus suyu ıle ıhlamur cayı kullan dedı
ben faydasını gordum

canım öksürük için
bal+zencefil+çörek otu birebir çok iyi geliyo tavsiye ederim.......

Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Doktora peditus'u sordum, 1 yaşın altındaki bebeklere tavsiye etmiyorum dedi. Serum fizyolojikle burnunu temizleyin ve ılık banyo yaptırın dedi... Ateş çıkmadan ve hırıltılı öksürmeden getirmeye gerek yok dedi.. Açıkçası ben çocuk daha da üşütür diye 3 gündür banyo yaptırmıyordum. Peditus'u da sizlerin doktoru tavsiye etmiş... Kafam cidden çok karıştı

Canım benim de kafam aynı seninki gibi karışmıştı. Gittiğim bir dr. Peditus ve Bactrim verdi.Fakat şurupları sorduğum 3 ayrı doktor Peditusu 1 yaş altında önermediklerini Bactrimin ise bir bebek için çok ağır antibiyotik olduğunu söylediler. Onların dediklerini yapmaya başladım. Ihlamur çayı içirdim, serum fizyolojik uyguladı, burun akıntısını nazal aspiraörle cektim fakat 2 gün sonra bebeğim daha ağır öksürmeye başladı ve kendi kararımla hiçbir doktora sormadan biraz da Dark ve Eylül kullandığı için bebeğime verdim. Bugün son şurubu da içti ve öksürmüyor. Arada bir hapşırıyor ve hafif burn tıkanıklığı var o kadar. Ama vereseydim de gecer miydi bilmiyorum. Ya da verdiğim için riskli mi oldu onu da bilmiyorum. Doktorlar da böyle kendi aralarında fikir ayrlığı yaşıyor ama Peditus'un prospektsünde de 2 yaş altı çocuklar taafından kullanılmamalı diyor.

Bence şimdilik doktorunun dediğini yap ama biraz daha fazlalaştığını görürsen dr.a git. Ayrıca hırıltılı öksürükle çocuk bronşit oluyor bazen düşününce bronşit olana kadar beklemek de bana anlamsız geliyor, bir yerde önlemini almak gerekiyor.

Ah ömrümüz onların hastalıkllarına sorunlarına üzülmek, care bulmakla gececek. Allah daha büyük hastalıkla vermesin hiçbirimize. Geçmiş olsun canım öpüyorum.

Valla canım benim bebeğimde grip oldu kendi doktoruma götürdüm hemen yani ben küçükken ona gidiyodum düşün çok tecrübeli yaşlı bi bayan. Peditus verdi neyse ben kullandım ve geçti çok şükür. Ama rutin kontroller için gittiğim yeni doğan uzmanımız var ona sordum şurupları kontrole gittiğimizde vermiyoruz 1 yaşa kadar dedi. Ne yapcaz şimdi. Bende anlamadım. Tecrübeli olan doktora mı güvenmeli yoksa yenidoğan uzmanı diğer doktora mı? Bende şaşırdım. Ama ilacı kullandım yine olsa ne yaparım bilmiyorum. Ama öyle ıhlamur falan filan geçirmiyo ciğerlerine inerse daha kötü antibiyotik kullanman gerekmez mi?
Canım bebkelrimiz henüz bal yiyecek kadar büyük değiller.önce onu belirteyim arkadaş heralde bebeğin olduğunu bilemedi.

Bende doktorumu telefonla aradığımda 1 yaşın altında oldukları için ilaç verilmemesi gerektiğini söylemişti.

Hatta ben bu yüzde ha bugün geçer ha yarın geçer diye beklemiştim.En son 2 hafta oldu geçmedi bende doktora bi gidelim bu böyle olmaz dedim.,
Gittik anlattım peditus verdi.bronşite çevirebilir bebklerde öksürük takip edilmeli dedi.
yani mecbursak veriyoruz şurubu.
ben 5 gün çok az 3 öğün kullandım.Ondan sonra geçti ve hava nemlendirici sayesindede iyiyiz genelde.

geçen haftadan beri ara ara öksürük olur gibi oluyo.hemen veriyorum peditus.geçiyor.
walla daha hasta olması mı ilaç alması mı dersen mecbur ilaç alması diyoruz.daha kötü olursa daha ağır ilaçlar alır.

Çok geçmiş olsun canım

benim kızımda şuanda grip..bizim dr muz öksuruk alerjik bronşite çevirebilir dedi ve öksuruk icin ventolin grip soğuk algınlığı icinde korgest diye bir şurup verdi.2 side bir çay kaşığı verilecek dedi.veriyorum ççok şukur öksuruğu biraz geçti.brde burun tıkanıklığı geçse rahatlıycaz tamamen.bende baya korktum kuçuk olduğu icin şurup vermekten ama meçbur kalınca yapacak bir şey yok

Tavsiyeleriniz için çok sağolun. Allah'a şükür kızımın öksürüğü de bizim grip de geçti gitti. Bu arada öksürük için yaptığım tek şey kızımı sık sık emzirmek oldu. Anne sütü mucizeymiş gerçekten :)

Elmalıturta gecmiş olsun canım benim kızın da burun tıkanıklığı gecmiyor bir türlü. Ne yapsam acaba. Eşim artık dizel burunlu diye kızımla dalga gecmeye başladı :) Artık burun aspiratörüyle de cektirmiyor canım kızım ya çok sıkılıyor ondan.

burun spreyini denediniz mi ..bebeği yan çevirip bi fıs sonra hemen ters çevirin ne varsa akıyo burnundan ..ben uzun zamandır tonimer baby sprey kullanıyorum ..çok memnunum..

X