eşinizin yada sevgilinizin ailesi nasıl yada nasıl olmasını isterdiniz ?

Sevgi Kelebexgxi

.......
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
3.960
3
Kızlar eşinizin yada sevgilinizin aile kavramı nasıl....
kalabalık aile bağları kuvvetlimi...
yoksa sadece anne ve babadan mı oluşuyo yani ne teyze ne hala ne amca ne dayı
hiç bir bağları olmuyan kendi hallerinde bir ailemi...
siz nasıl olmasını isterdiniz ve hangisi daha iyidir?

ben hep kalabalık aile bağları kuvvetli bir ailesi olsun isterdim
ama maalesef sadece anne babadan oluşan bir aile var
yani evlensek onların tarafından bir akraba olucağını sanmıyorum....benneyaptımki

ay benim eşimin tarafıda çok kalabalık özellikle kayınvalidem tarafı bayramlarda gez gez canımız çıkıyor 3 gün değil 13 gün bayram olsa ancak yetişecek aman az olsun öz olsun canım daha iyi.

bizimkinin da ailesi kalabalikk ama severim ben kalabalik aileleri zaten biz de kalabaligzdir :)

ailesiyle çok iyi anlaşıyorum, ailesine bağlı olan evliliğine de bağlı olur diye düşünüyorum, insana değer verir en azından. o yüzden ailesine uzak biriyle anlaşamazdım.

eşimin ailesi çok kalabalık ama hepsiyle
aynı şehirde değiliz...ben severim kalabalığı,
birbirlerine bağlı olunca da ayrı bir zevk veriyor insana...
sevgiler...

eşimin ailesi kalabalık değil
yani kardeşlerin çoğu başka şehirde
anne babada kendi kardeşleriyle görüşmüyor
yani samimi değil.
düğünümüzde eşimin aileisnde 20 kişi vardı düşünün.

çokda şikayetci değilim bu durumdan.

annesi iyi hoş kadın şimdilik babasıyla çok muhabbetim yok ama kendi aralarında çok kavga ediyolar
huzursuz bir ortam var yani evlerinde
kendi ailemle karşılaştırdığımda babamın sevemiyeceği gidip gelmiyeceği hatta muhattap bile olmak istemeyeceği bir aile yapıları var sorun olurmu bilmiyorum ne zor işler bunlr

eşimin ailesi çok kalabalık bi aile
onların çekirdek ailesi bizim sülale demek gamyoncuiremsu
biz acayip bağlıyız ama kalabalık olmadığımızdan değil arkadasa dosta komsuya bile çok yakınız
eşimin ailesine gelsek kardeş kardeşi tanımaz
düğünümde 20 kişi bile yoktu düşün artık

ben çok kalabalık aile yapısından hoşlanmam...
yani sürekli içiçe olan, her hafta birinde toplanılan, görev duygusuyla hareket edilen, mecburiyetlerin ön planda olduğu aileler bana göre değil...
eşimin ailesi...
kalabalık değil ama benim ailemden daha bağlı birbirine...
benim ailem kalabalık ama kimse doğru düzgün görüşmüyor birbiriyle...
kalabalık olmayla alakası yok bence bağlılığın...
insan olabilmekle alakası var...

eşimin ailesi kalabalık yani dayılar teyzeler coluk cocuk falan
ama pek rahatsızlık duymadım
olsada oluuuuuuur olmasada oluuuuuuur :nazar:

Eşimin ailesi oldukça kalabalık.kaydirigubbakcemileAynı şehirde değiliz,ama yine de rahatsız oluyorum.şakkıdı
Benim ailem kalabalık değil,ilişkiler daha güvenilir.:teselli:Kalabalıklaştıkça milletin vıdı vıdısı bitmiyor ne yazık ki...kötükedihüsoBen de laftan,akıl almadan hiç hoşlanmam.Kimsenin işine karışmam.O kalabalıktan biri kalkıp bana akıl vs. verse kesin ağzının payını veririm .
Bir de çok sıkı fıkı olmaktan hoşlanmam.Arada mesafe olması şart.Zırt pırt gelinmesinden de hoşlanmam,kendim de gitmem zaten.sengözlerimebaksanab
Fazla muhabbet tez ayrılık getirir.:nazar:

Kocamın çok kalabalık bir ailesi vardı..
4 mü 5 mi dayı,5 mi 6 mı hala..-tatlicadiarzu-
Eşimin annesi halalarla konuşmuyor, babası da dayılarla görüşmüyordu..
Hatta düğünümüzde bile yemekte yoklardı,sonuna doğru takıya gelip görevlerini yapıp gittiler..Düğünden sonra bir bayramda mı ne karşılaşıldı da kavga gürültüden başıma ağrılar girmişti.kafamçokkarıştı
Benim için sayı ya da kişi farketmez.. Huzur olsun yeter ki..:nazar:

esimin aileside kalabaliktir ama bizden uzaklar:smiley-cool:yilda bir yada iki kez bir araya gelinir
ama benim ailem masallah kabile gibiyiz:teytey:
biz alti kardesiz neredeyse haftanin her günü bir araya gelmeye calisiyoruz:icecream:
6 teyzem 3 dayim 3 halam1 amcam tabi kuzenleri hiiiiiiiiiiiiiiiiiic samiyorum:içelim:
ben halimden cok memnunum tabi birde esime sormak lazim:roflol:

eşimin akrabaları kalabalık ve görüşme sıklıkları çok fazla.
kendi akrabalarımdan çok onun akrabalarıyla içli dışlı oldumkafamçokkarıştı
bu kadar abartılmasından hoşlanmıyorum.

benim akrabalarım da çok kalabalıktır ama düğün ve cenazelerde herkes bir arada olur.
onun dışında sık sık görüşme, tel beklemezler çok şükür...

Esimin ailesi, kendi aralarinda, dort duvar arasinda yasamaya bayilan bir aile
Amcasi, halasi, dedesi, dayisi...çok kalabaliklar aslinda fakat sevgili kaynanam için herkes kötü
O yuzden oyle senede bir kere gorusurler.
Fesat, kinci, cimri, sinsi, gorgusuz bir aileye sahip.
Isterdim ki soyle eski topraklardan, cana yakin, herkes bir arada, kalabalik bir aileye sahip olsun esim.

Bizde kalabaligiz, bir bir tas çorbayi yirmi kisiyle paylasmayi severiz. aileme kurban olayim.

ben ayrıldığım sevgilimin ailesini çok beğeniyordum... şahsen tanışmamıştım ama bayramlarda anneanne ; dayı filan hoş bir tablo... arada sırada ziyaretler ... ayrıca kendi ailesinde de bağları kuvvetliydi... birbirine saygılı anne - baba... çok isterdim daha ciddi adımlar atalım ... çünkü aile yapısı içime sinmişti... ama kısmet değilmiş napalım...

inşallah yine böyle ailesi olan biriyle karşılaşırım :)

Kocamın çok kalabalık bir ailesi vardı..
4 mü 5 mi dayı,5 mi 6 mı hala..-tatlicadiarzu-
Eşimin annesi halalarla konuşmuyor, babası da dayılarla görüşmüyordu..
Hatta düğünümüzde bile yemekte yoklardı,sonuna doğru takıya gelip görevlerini yapıp gittiler..Düğünden sonra bir bayramda mı ne karşılaşıldı da kavga gürültüden başıma ağrılar girmişti.kafamçokkarıştı
Benim için sayı ya da kişi farketmez.. Huzur olsun yeter ki..:nazar:

işte maalesef ne huzur nede birbirlerine karşı saygı var :1no2:

ben ayrıldığım sevgilimin ailesini çok beğeniyordum... şahsen tanışmamıştım ama bayramlarda anneanne ; dayı filan hoş bir tablo... arada sırada ziyaretler ... ayrıca kendi ailesinde de bağları kuvvetliydi... birbirine saygılı anne - baba... çok isterdim daha ciddi adımlar atalım ... çünkü aile yapısı içime sinmişti... ama kısmet değilmiş napalım...

inşallah yine böyle ailesi olan biriyle karşılaşırım :)

inşallah canım:Saruboceq:

X