Kekler - Pastalar Tencerede fincan keki-resimli-

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
39
elektrik harcamadan yapılıcak pratik bi tarif
misafiriniz gelicek aksilik ya ışıklar gitti
deneyin derim

ALINTIDIR.

_1209.jpg

_1210.jpg

_1211.jpg

MALZEMELER:
3 YUMURTA,1 SU BARDAĞI ŞEKER,
yarım su bardağı sıvıyağ ya da yarım paket margarin,1 SU BARDAĞI SÜT,2-3 YEMEK KAŞIĞI KAKAO,2 BUÇUK SU BARDAĞI UN,BİR PAKET KABARTMA TOZU,BİR PAKET VANİLYA VE BİR PAKET HAZIR FİNCANLARI YAĞLAMAYI UNUTMAYIN

Yapılışı:
Tüm malzemeler çırpılır.kek kıvamına gelen karışım yaglaanmış kahve yada nescafe fincanlarına yarıya kadar doldurulur.fincanın agzzına kadar doldurursanız taşar.pilav yaptığımız teflon tencerelere fincanlarımızı yerleştirip fincanların yarısına kadar su ile dolduruyoruz.d aha sonra tencerenin üzerini bir bezle örtüp kapağını kapıyoruz.ilk önce su kaynayıncaya kadar hızlı ateşte su kaynamaya başlayınca kısık ateşe alıyoruz.20 dakka kadar bir sürede keklerimiz pişiyor.piştikten sonra üzerine çikolata sos yada istediginiz herhangi bir şekilde süsleyebilirsiniz.afiyet olsun.

eğer krem şanti yada çikolata sosunuz yoksa yerine puding yada benim yaptığım bu tarifi kullanabilrisiniz

5 su bardağı süt
3 -4 yemek kaşığı kakao
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
1 paket vanilya
1 su bardağından biraz az şeker
yarım yemek kaşığı paket yağ
aynı puding gibi pişiriyoruz
afiyet olsun

020vxh.jpg

w640.png

021.jpg
bunu ben yaptım arkadaşlar

Son düzenleme:
saol canim cok güzel olmus ellerine saglik...bende cok yaparim canim...cok gzl oluyor grcekten cay kaynayana kadar oda pisiyor iyi oluyor...

Tencerenin teflon olması şart mıdır? Kapakla fincanların arasında bir boşluk kalıyor mu?

ellerine sağlık canım çok pratik bi tarif acaip hoşuma gitti hemen deniycem
fincanlar kırılmıyor değilmi yüksek ısıda normal kahve fincanındanmı bahsediyorsun büyük çay fincanımı

hanımlar bu tarif başka bi yerden alıntı,bende yalanyok
başta eklemeyi unutmuşum kusura bakmayına.s.
tencerenin yarısına kadar su doldurunca kırılmaz sanırım
özellike teflon diye belirtilmiş dikkat ettiyseniz
birde değişiği var bunun onu da ekliyorum şimdi

Tencerenin teflon olması şart mıdır? Kapakla fincanların arasında bir boşluk kalıyor mu?

pilav yaptığımız teflon tencerelere fincanlarımızı yerleştirip fincanların yarısına kadar su ile dolduruyoruz.d aha sonra tencerenin üzerini bir bezle örtüp kapağını kapıyoruz

arkadaşlar yaparsanız yorumlarınız yazarmısınız
bende denemeyi düşünüyorum en kısa zamanda
malzemem eksik

yarım su bardağı sıvıyağ ya da yarım paket margarin
canım tarıfte bunu belirtmişssinya yagı kekın magzemesınemı katıyoruz yoksa fıncanalrı yaglamkiçin mı kullanıyoruz

X