Aşılama Varikosel ameliyatından sonra hamile kalan var mı??

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
kızlar benım eşimde ameliyat oldu 10 ay oluyor sperm hareket oranı çok azdı şuan yukselmiş durumda ama ben hala hamile kalamadım hayırlısı bekliyoruz ..........................

rabbim hepimizin yardımcisı olsun inşaaalllah bizde anne olucaz
:CüvCüv::CüvCüv:

Insallah Belya!

biz 2,5 yıl çocuk sahibi olmak için çok mücadele ettik
en son doktor solda çok hafifi varikosel var dedi bizde şubat ayında ameliyatı yaptırdık ve çok şükür nisan ayında hamile kaldım
bence varikosel varsa ameliyat şart
inşallah bebekleriniz fazla bekletmez

MASALLAH arkadasim cok hizli hamile kalmissin .. test falan yaptirmimiydiniz ? esin bisey kullanmis miydi ??

3 yıllık evliyim ilk başta çocuk düşünmediğimiz için korunduk nerden bilecektikki sonradan olmayacağını :) ilk 6 ay korunduktan sonra çocuk yapmaya karar verdik bi 6 ay denedik olmadı.kadın doğuma gittim bütün testlerimi yaptırdım kontrol ettirdim kendimi yumurta çatlatma iğnesi bile vuruldum en sonunda doktor bana sende sorun yok gelip durma dedi eşin sperm testi yaptırsın dedi.yaptırdık sonucu doktora götürdüğümde bana direkt sizin çocuğunuzun olması imkansız dedi başımdan aşağı kaynar su dökse bu kadar canım acımazdı.spermleri çok az dedi 50 bin miş 20-25 milyon olması lazım dedi bin nerde milyon nerde...ürolojiye gitmemizi söyledi.gittik dr. varikosel var dedi ameliyat lazım dedi ameliyat oldu çoğalır zannettik 4 ay sonra test yaptırdık hepten gitmiş :)..bi aile dostumuz laboratuvarda genetik bilimci onunla konuştuk proföserlerle bağlantısı var göstermiş sonuçları prof.demiş ameliyat sonrası 4 ay çok kısa bir süre sıfıra inip tekrar yükselebilir demiş en az 9 ay beklesinler beklemek istemezlerse tüp bebek yapsınlar demiş.bizde beklemeye karar verdik zamanı gelince tekrar yaptırdık 2 milyon olmuş prof.haklı çıktı :).ama bu seferde canlı sperm bulunamamış.eşim iş kazası geçirmişti yanmıştı bu yüzdendir dediler.tüp bebeğe karar verdik canlı sperm bulunamadığından tüp bebek bile yapamayacağımız söylendi.bigün eşimle kahvaltı yaparken dediki biz ne anormal bi çiftiz bizim yerimizde başkası olsa yıkılır isyan eder bende dedim benim içim rahat ben rabbimden istiyorum o verirse olur doktor moktor bi yere kadar neler olmuyoki hayatta.o kadar çok dua ettimki ve o kadar çok dua aldımki ben onların sonucu diyorum.eylül ayındaydık şubatı beklemeye karar verdik canlı sperm bulunursa tüp bebek yaptırcaz...hayatımıza devam ettik kursa falan yazıldım herşeyi unutmaya karar verdik şubata kadar.bu arada etraftan hep sorular bebek yokmu bebek yokmu düşünmüyoruz demekten yorulmuştum onlarda artık yemiyordu.hep bende sorun var sanıyolardı bende hiç demedim eşimde sorun diye...1 hafta günüm geçiyordu ama yinede ihtimal vermedim hiç okadar çok test yapmıştım o kadar çok hayal kırıklığı yaşamıştımki.normalde hiç geçmezdi yinede yaptım hafiff bi çizgi uyku sersemimiyim acaba dedim eşime gösterdim oda evet var dedi havalara uçtuk.o aile dostumuzu aradık söledik oda profa sölemiş oda hadi lan demiş :) tıbben imkansız olan şey oldu meğer bize tüp bebek yapamazsınız derlerken ben hamileymişim.doktora gittim 5 haftalık hamilesin dedi.şimdi oğlum 55 günlük ve hergün veren rabbime şükrediyorum.rabbim isteyen herkese nasip etsin.demem o ki hiç bi zaman umudunuzu yitirmeyin hep inanın hep isteyin rabbim ol derse herşey olur ...

yazdiklariniz benide cok mutlu etti .. bu nedenle ALLAH tan umud kesilmez ameliyattan kac ay sonra hamile kaldiniz ?? ALLAH cocuklarinizi saglikli hayirli evlat eylesin ..

merhaba bebeğiniz hayırlı olsun bizde yeni fark ettik sıkıntımızı eşimde sperm sayısı hızı ve morfolojısınde düşüklük var.ve bizde 2 hafta önce varikoselden ameliyat olduk fakat varikoselimiz 1.dereceydi.ne yapacagımızı şaşırdık ve ççok kararsız kalmıstık 1 ay önce öğrendiğimizde.şimdi eşim kaan aydosa görünecek 21 kasımda onu beklıyoruz bır yandanda.ayrıca eşimin hormon değerlerindede düşüklük var.sizlerden destek ve dualar bekliyoruz inş.benım merak ettıgım sızın eşinizin varikosel derecesi neydı ılerı derecedeymıydı acaba.

merhaba sizin bebeginiz oldu mu ?? bu forum aktif degil ama olsun belki okursunuz diye dusundum .. bizimle paylasirsaniz bizde tecrubelerinizden faydalanalim ..

Benim eşimde de varisel varmis doktorumuz oyle soyledi ama sperm sayimiz iyiymis hareketli az dedi doktor 1 ay bi ilac kullandik esim sonra tekrar test yaptirdi doktor sperm sayisi ve hareketlilik normalle dönmus dedi 2 tane daha ilac verdi ama ben ameliyatsiz bu kadar kolay olacagini dusunmuyorum suan bekliyoruz ins olur:-(

Slm kızlar 3 senelik evliyim evlendiğimizden beri hiç korunmadık sonra tedaviye başladık eşimin sol tarafında varikosel çıktı ve geçen ay amaliyat oldu bi ay ilişkiye girmedik yeni başladık şimdi çok umutlanıyorum kendimde soğan suyu içiyorum aranızda benim durumunda olan varsa yazabilirmi amaliyatta sonra ne kadar sürede hamile kaldınız cvp bekliyorum yazarsanız çok sevinirim .:110::110::110:

Arkadaslar En Büyük KKbende 4 yıllık evliyim ve politik over liyim buyuzden hep bana yogunlasmistik iki kere aşılama olumsuz bir tup yaptık tuttu İkizlere hamileydim keselerini kendilerini gördük ama 9 haftalik oldu kalp atışı olmadı kürtaj oldum daha sonra öğrendik esimin varikosel olduğunu ameliyat oldu 2 ay oldu beklemedeyiz :KK69:bakalım nasip artık ama varikosel olan arkadaslar mutlaka ameliyat yoksa sperm şekli bozuk olduğu için düşük oluyo banada dua edin duamdasiniz. NASIP TEN ÖTE KÖY YOK. ..:emir_bebek:

kızlar benım eşimde ameliyat oldu 10 ay oluyor sperm hareket oranı çok azdı şuan yukselmiş durumda ama ben hala hamile kalamadım hayırlısı bekliyoruz :Saruboceq::Saruboceq:

rabbim hepimizin yardımcisı olsun inşaaalllah bizde anne olucaz
:CüvCüv::CüvCüv:
önceki ve ameliyat sonrası test sonuçlarınız yazabilir bisiniz..

kızlar eşim 3 ay önce 12 mılyon sperm değerleri ile varikosel amelyatı oldu 3 ay sonra tekrar sperm testi yaptık bu değerlerle hamile kalırsın dedi şu an bekliyoruz.
44 milyona yükselmiş 3 ayda hayırlısı hepimiz için .
amelyatta doktor o kadar olumsuz konusmustuki umut falan kalmamıştı bende tek yumurtalık çürümüştü eşimde.ve geçen bu haberi alınca doktordan tek başıma gitmiştim sonuçları almaya ve sevinçten hastane çıkışıne yaptığımı nereye gittiğimi bilmeden kayboldum :)o kadar güzel bir sevinçti ki anlatamam rabbim isteyen herkese hayırlı olanı versin.umutlarımı yitirmemiz lazım.

Arkadaslar bende 18 aylık evliyim . 8 aydır falan bebek düşünüyoruz ama olmuyor. Eşim test yaptırdı sayı 40 milyon ama hareketlilik ve canlılık düşük çıktı :KK43:Haftaya da Varikosel e bakılacak. Beklemedeyiz yani. Allahim inş en kisa zamanda her isteyene nasip eder

Burda hala birileri var mi acaba me olur yardımcı olun beni rahatlatin biraz 3 buçuk yıllık evliyim hiç korunmadik sonra doktora gittik 1 yıllık evliyken varikosel dediler vix varikosel ameliyatını yeni olduk 4 ay oldu hiç test yaptırmadık 1 kere asılma oldum negatif tabi değerleri 14 milyondan bir anda 2 milyona düştü ondan sonra ameliyat olduk sizler hamile kalabildiniz mi hangi değerlerle ameliyat olup hangi değerle hamile kaldınız ve ne kullandınız ne olur cevap verin

Kuzular esim eylul ayinda vakioselden meiyat oldu.4 milyondu spermi. Suan 25 milyon.3 asilama yaptirdik.bugun adet oldum anlyacagin 3.asilamam da tutmadi. Ne yapcagimizi bilemiyoruz.hamilelik olusmadi asilamayla da. 4.yu yapicaz sanirim yarin doktora gidicem. Asilamamin 12.gunu adet oldum cok erken oldum

arkadaşlar merhaba,
Bende bahçeci fulya güvenç bey hastasıyım. Tetkikleri yaptırdık bende bişey çıkmadı eşimim spermiyogram testinde sonuçlar kötü çıktı sperm sayısı az iltihap olması ve varikosel var bizi güvenç bey tansel beye yönlendirdi o da bizden birkaç test istedi.
Bizimle aynı durumda olan yada ne biliyim kürler deneyen yada bana yorumda bulunurmusunuz ? varikoselden sonra hamile kalan arkadaslar varmı yada kür falan denediniz mi ? ne yapmam gerek offf içim çok acıyo

Kuzular esim eylul ayinda vakioselden meiyat oldu.4 milyondu spermi. Suan 25 milyon.3 asilama yaptirdik.bugun adet oldum anlyacagin 3.asilamam da tutmadi. Ne yapcagimizi bilemiyoruz.hamilelik olusmadi asilamayla da. 4.yu yapicaz sanirim yarin doktora gidicem. Asilamamin 12.gunu adet oldum cok erken oldum
Hayırlısı boyleymis canm bi dahakine gerek kalmadan doğal yoldan kalırsın ınslalh sperm ileri hiziniz kaç acaba

arkadaşlar merhaba,
Bende bahçeci fulya güvenç bey hastasıyım. Tetkikleri yaptırdık bende bişey çıkmadı eşimim spermiyogram testinde sonuçlar kötü çıktı sperm sayısı az iltihap olması ve varikosel var bizi güvenç bey tansel beye yönlendirdi o da bizden birkaç test istedi.
Bizimle aynı durumda olan yada ne biliyim kürler deneyen yada bana yorumda bulunurmusunuz ? varikoselden sonra hamile kalan arkadaslar varmı yada kür falan denediniz mi ? ne yapmam gerek offf içim çok acıyo
Canm geçmiş olsun bizdede var di varikosel ameliyat olduk 4 ay oldu sayı artmış biraz ama ileri hiz 0 di hala 0 ama düzelecek inşalalh eşin e şimdi hakiki zeytin yağın içine incirleri 2 ye bölüp attım her sabah aç karnına 1 tane yiyecek ınslalh şifa olur dene istersen öyle hamile kalan çok ve at kestanesini bi araştır canm canıni sıkma üzme sakin kendini bol bol dua et ve beslenmelerinize dikkat edin..

Canm geçmiş olsun bizdede var di varikosel ameliyat olduk 4 ay oldu sayı artmış biraz ama ileri hiz 0 di hala 0 ama düzelecek inşalalh eşin e şimdi hakiki zeytin yağın içine incirleri 2 ye bölüp attım her sabah aç karnına 1 tane yiyecek ınslalh şifa olur dene istersen öyle hamile kalan çok ve at kestanesini bi araştır canm canıni sıkma üzme sakin kendini bol bol dua et ve beslenmelerinize dikkat edin..
cevabın için çok teşekkürederim arkadasım inciri deniyordum daha cok denerim inşalah bizimde bebeğimiz olur yaaa duyunca başımdan aşagı kaynar su döküldü sanki hiç tahmin etmezdik nese Allah tarafından duadan baska yapacak hiç bişeyimiz yok doktorlar ne derse yapacağız peki sperm arttıysa neden tüp bebek denemiyorsunuz canım siz ?

cevabın için çok teşekkürederim arkadasım inciri deniyordum daha cok denerim inşalah bizimde bebeğimiz olur yaaa duyunca başımdan aşagı kaynar su döküldü sanki hiç tahmin etmezdik nese Allah tarafından duadan baska yapacak hiç bişeyimiz yok doktorlar ne derse yapacağız peki sperm arttıysa neden tüp bebek denemiyorsunuz canım siz ?
Inslalh canm yaa olur bi gün bizimde minnoslarimiz dene canm benim yaşım daha 22 18 yaşında evlendim ben hiç korunmadik olmadi bizde doktora gidip öğrenince çok ağladım şok geçirdim ama yok işte yapacak bişey bekliycez biraz daha olmazsa yaptırıcaz 1 kere aşılama yaptırdık ameliyat olmadan önce negatif oldu zaten hayırlısı olsun ınslalh doğal yoldan olur cnm

Kaç aydır deniyorsun canm incir kurunu

X