Aşılama Varikosel ameliyatından sonra hamile kalan var mı??

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
slm kıızlar benim eşim 2008 ekimde cift taraflı varikosel ameliyatı oldu ameliyattan öncede değerleri iyidi sperm sayısı 30 milyondu ameliyattan sonra her yaptırdığımızda artışlar sürdü şimdi 44 milyona yükseldi ama bizim leylekler yavaş herhalde bir türlü yavrumuza kavuşamadık.ben çok umutsuzum ama burda iyi yazan arkadaşlar var hepsini tebrik ederim darısı bütün bekleyenlerin başına

a.s.benimde eşim 2008 de ameliyat oldu ama hala hamile kalamadım korkudan testte yaptıramadık sonuç nasıl çıkıcak diye korkuyorduk ama 19 aralıkta ikinci aşılamamı yaptırıcam o zaman sperm testini öğrenicez acaba bu sefer hamile kalabilicem mi?sizin çok yükselmiş ne güzel inşallah tedaviye gerek kalmadan en kısa zamanda hamile kalırsın allahım bebek evlat isteyen herkese en kısa zamanda bebekler evlatlar nasip etsin:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

faydası oldu mu olmadımı bilemedim?????????????*siz karar verin
haziran da ameliyat oldu eşim 3 ay sonra 1 ekim de hamile olduğumu öğrendim tam test yapılacaktı gerek kalmadı dedik.
sonra 10 haftalık kalbi durdu bebeğimin:KK43:(((
doktor varikosel ameliyatıyla ilgisi yoktur bebeğin ölümünün dedi eğer sperm bozuk olsa genelde kalp atışı hiç görünmez dedi
şimdi 6 ay oldu hala test yaptırmadı eşim yılbaşından sonra yeniden denicez olmazsa o zaman gidicek doktora
hala kafamı kurcalıyo
acaba ameliyat faydalı oldu da düzeldimi???????????????????
yoksa tam 3. ayında hamile kalmam tesadüf mü
??????????????????
bilemedim!!!!!!!!!!!!

saol gülücem değrler iyi ama bebiş gelmiyor inşallah allahım bizi çok bekletmezde en yakın zmnada bebişlerimize kavuşturur.biz şimdi kendi halimizde mayısa kadar deneyip mayısta tüp bebeğe geçeceğiz hayırlısı inşallah aşılaman iyi sonuç verir

Ben 2008 Ağustos ayında evlendim evlendiğim günden itibaren korunmadım eşimde varikosel rahatsızlığı olduğundan dolayı hamile kalamadım. Eşimin sperm sayısında sorun yok hareketlilikte sorun var. Bende bir çok doktora gittim eşimin tahlil sonuçlarına bakarak bana hemen aşılama olmassa tüp bebek dediler. İkisinide yaptırmadım, eşimin ameliyat olmasını tercih ettim. Araştırmalarım ve Üroloji Dokrorumuzun söylemesi sonucunda sağlıklı bir hamilelik için ilk önce varikoselin düzeltilmesi gerektiği eğer olmassa aşılama veya tüp bebek yapılmasıydı. Buna ilişkin örnek yazı (Varikosel saptanan kişiye öncelikle tüp bebek, ICSI, aşılama gibi yardımlı üreme yöntemleri önerilmemelidir. Varikosel sperm hücresinin kromozomal yapısını bozarak (DNA fragmantasyonu) eşin yumurtasını dölleme gücünü azaltmakta; dölleme gerçekleşse dahi düşük olma ihtimali artmaktadır. Tüp bebek uygulamasının sadece son çare olarak düşünülmesi gereken, bebekte doğumsal anomali ve hastalık risklerini %30'a dek yükselten, anne bakımından da riskleri olan bir yöntem olduğu unutulmamalıdır).[/I][/B] 25/11/2009 tarihinde ameliyat gerçekleşti hayırlısı ile hiçbirşey'e gerek kalmadan hamile kalacağıma inanıyorum. Çevremizde varikosel ameliyatı olan arkadaşlarımız var biri 6 senelik evliğili boyunca aşılama, tüp bebek hepsini denemişler en sonunda varikosel ameliyatı olmuş ve daha dikişleri düzelmeden eşi hamile kalmış. 2 arkadaşım öğrenir öğrenmez ameliyat olmuş birinin eşi 1,5 ay sonra diğerinin eşi ise 2 ay sonra hamile kalmış darısı başımıza.

saol gülücem değrler iyi ama bebiş gelmiyor inşallah allahım bizi çok bekletmezde en yakın zmnada bebişlerimize kavuşturur.biz şimdi kendi halimizde mayısa kadar deneyip mayısta tüp bebeğe geçeceğiz hayırlısı inşallah aşılaman iyi sonuç verir

ben tüp bebekte denedim ama eşim tüp bebek tedavisinden önce ameliyat olmamıştı bir buçuk aylıkken düşük gerçekleşti şimdi ameliyat olduya belki busefer aşılamamız tutar diye ümit ediyorum allahım inşallah sanada banada isteyen herkese en kısa zamanda bebekler verir:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

amin canım bizim 14 ay oldu eşim ameliyat olalı.bebiş gelmedi ama her test yaptırdığında değerler artarak yükseliyor ama birazda nasip işi herhalde bizde mayıs gibi olmazsa tüp bebek düşünüyoruz.bu aralar keçiboynuzu kürü yapıyorum eşime yeni bi test yaptırmadık ama bu konuda fayda gören çokmuş yapmak isterseniz kürü detaylı açıklarım.allah hepimizn dileklerini dualrını boş çıkarmasın

Ameliyat öncesi test sonuçları;
sperm sayısı 3 milyon
ileri hareketli spermler %0

Ameliyat sonrası test sonuçları;
sperm sayısı 22 milyon
ileri hareketli spermler %54

Yani arkadaşlar ameliyattan sonra sonuçlar çok değişti. Çalışmalar devam ediyor ama hala bekliyoruz.Bu ay yine çok umutlanmayım diyorum ama elimizde değil dimi
Ayrıca çok cahilmişim internette geze geze neler öğrendim.
Mesela her ay yalnızca 1 yumurta çatlıyor ve ancak 20 saat dayanıyormuş.Sperm ise 24 saat dayanabiliyormuş.Yani gebe kalmak için yumurta çatladıktan sonra 20 saate kadar ilişki olmalıymış.
Yumurta çatlama günü büyük ihtimalle adetinizin başladığı günü 1. gün olarak saydığımızda 14. gün müş. Tabi +-3 gün değişebilir kişiden kişiye.Bu günü iyi tespit etmek lazım bunun için eczaneden çatlama günü testi almayı düşünüyorum.
Rabbim tüm isteyenlere en yakın zamanlarda hayırlı, sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah.Amin.

Ameliyat öncesi test sonuçları;
sperm sayısı 3 milyon
ileri hareketli spermler %0

Ameliyat sonrası test sonuçları;
sperm sayısı 22 milyon
ileri hareketli spermler %54

Yani arkadaşlar ameliyattan sonra sonuçlar çok değişti. Çalışmalar devam ediyor ama hala bekliyoruz.Bu ay yine çok umutlanmayım diyorum ama elimizde değil dimi
Ayrıca çok cahilmişim internette geze geze neler öğrendim.
Mesela her ay yalnızca 1 yumurta çatlıyor ve ancak 20 saat dayanıyormuş.Sperm ise 24 saat dayanabiliyormuş.Yani gebe kalmak için yumurta çatladıktan sonra 20 saate kadar ilişki olmalıymış.
Yumurta çatlama günü büyük ihtimalle adetinizin başladığı günü 1. gün olarak saydığımızda 14. gün müş. Tabi +-3 gün değişebilir kişiden kişiye.Bu günü iyi tespit etmek lazım bunun için eczaneden çatlama günü testi almayı düşünüyorum.
Rabbim tüm isteyenlere en yakın zamanlarda hayırlı, sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah.Amin.

tebrik ederim ameliyatınız başarılı olmuş inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın...benim eşim 2 kez ameliyat bizim hareketlilikte sorun vardı sperm sayısı fazla bile 250 milyon.ilk ameliyatında sayıda düştü hareketlilikte yüzde 10 dan yüzde 5 e düştü 2. ameliyatında yine yüzde 10 oldu:KK50: 2 kez aşılama oldum tutmadı.konuyu görünce yazayım dedim moral olsun size bak biz daha kötü durumdayız ama arkadaşım hiç morfolojiye baktırdınızmı?hamile kalamama sebebin morfoloji olabilir yada spermin dna sında sorun olabilir.bende senin gibi hep araştıra araştıra ögrendim ilaç igne aşılama yaptırdım ama şimdiye kadar dr lr hiç morfolojiye bakmadılar en son gittigim doktora söyledim oda zaten tüp bebek yapılacak bakmaya gerek yok dedi hadi yumurtaları dölleyemese diye çok korkuyorum ısrarla isteyecem tekrar bence sende yaptır dedigin gibi bende yumurtlama takibi yapıyorum test aldım ama galiba benimki tüp bebek:26:rabbim gönlünün muradını versin inşallah

tebrik ederim ameliyatınız başarılı olmuş inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın...benim eşim 2 kez ameliyat bizim hareketlilikte sorun vardı sperm sayısı fazla bile 250 milyon.ilk ameliyatında sayıda düştü hareketlilikte yüzde 10 dan yüzde 5 e düştü 2. ameliyatında yine yüzde 10 oldu:KK50: 2 kez aşılama oldum tutmadı.konuyu görünce yazayım dedim moral olsun size bak biz daha kötü durumdayız ama arkadaşım hiç morfolojiye baktırdınızmı?hamile kalamama sebebin morfoloji olabilir yada spermin dna sında sorun olabilir.bende senin gibi hep araştıra araştıra ögrendim ilaç igne aşılama yaptırdım ama şimdiye kadar dr lr hiç morfolojiye bakmadılar en son gittigim doktora söyledim oda zaten tüp bebek yapılacak bakmaya gerek yok dedi hadi yumurtaları dölleyemese diye çok korkuyorum ısrarla isteyecem tekrar bence sende yaptır dedigin gibi bende yumurtlama takibi yapıyorum test aldım ama galiba benimki tüp bebek:26:rabbim gönlünün muradını versin inşallah

Haklısın canım ya doktorların nesine gerek kolay sanıyolar tüp bebek diyolar hemen kolay mı.Daha kolay bi yolu varsa neden olmasın dimi. Rabbim snaa da bir kapı açar inşallah.Benim daha uzun bir yolum var ne yumurtalarıma baktırdım.Ne rahim filmim çekildi.Ne de aşılama yapıldı.Öyle boş boş bekliyoruz vakit geçiyo.Korkuyorum dr.a gitmeye kocaman demiri sokuyolarmış rahim filmi çektirmeye falan dediler ben iyice korktum.Rabbim yardımcımız olsun.

Haklısın canım ya doktorların nesine gerek kolay sanıyolar tüp bebek diyolar hemen kolay mı.Daha kolay bi yolu varsa neden olmasın dimi. Rabbim snaa da bir kapı açar inşallah.Benim daha uzun bir yolum var ne yumurtalarıma baktırdım.Ne rahim filmim çekildi.Ne de aşılama yapıldı.Öyle boş boş bekliyoruz vakit geçiyo.Korkuyorum dr.a gitmeye kocaman demiri sokuyolarmış rahim filmi çektirmeye falan dediler ben iyice korktum.Rabbim yardımcımız olsun.

canım korkma rahim filimi için yeni makinalar çıkmış hiç canın yanmıyomuş.sen öylemi çektirdin diye soracaksın benimkini hiç anlatmayayım sana korkarsın ama sana tavsiyem iyi bi hastanede çektir birde flim çektirmeden 20 dk önce yaptır ignelerini ne erken yaptır nede geç kal igneni yaptırmakta bu çok önemli rahmin agzını açıcı igneler çünkü.zaman kaybetme olmuyasa eger git biran önce tedavine bak benim ha bu ay oldu ha öbür ay olacak derken 4 yıl bitti tabi parada bitti şimdi tüp bebek diyolar kolaymı 5000 tl yi biraraya getirmek.4 yıl içinde o kadar çok para döktükki hesabını bilmiyorum onuda boşver psikolojin mahvoluyo keşke olsa insan parada pulda degil..amannnn çoştum işte boşver..sen kaç yıllık evlisin?

canım korkma rahim filimi için yeni makinalar çıkmış hiç canın yanmıyomuş.sen öylemi çektirdin diye soracaksın benimkini hiç anlatmayayım sana korkarsın ama sana tavsiyem iyi bi hastanede çektir birde flim çektirmeden 20 dk önce yaptır ignelerini ne erken yaptır nede geç kal igneni yaptırmakta bu çok önemli rahmin agzını açıcı igneler çünkü.zaman kaybetme olmuyasa eger git biran önce tedavine bak benim ha bu ay oldu ha öbür ay olacak derken 4 yıl bitti tabi parada bitti şimdi tüp bebek diyolar kolaymı 5000 tl yi biraraya getirmek.4 yıl içinde o kadar çok para döktükki hesabını bilmiyorum onuda boşver psikolojin mahvoluyo keşke olsa insan parada pulda degil..amannnn çoştum işte boşver..sen kaç yıllık evlisin?

Bende 4 yıllık evliyim.Ama 2 yıl korunduk.Nerden bilcen böyle olacağını.Korunmayı bırakır bırakmaz gebe kalcam sanıyodum:) Öğretmenim öyle her istediğimde dr.a gidemiyorum.Ama en yakın zamanda gitcem ,sözünü dinliycem sağolasın.Daha hiç alttan muayene dedikleri şekilde bile muayene olmadım.Dr ultrasonla baktı şöyle bi sadece. Amanın beni neler bekliyor.Korkulmuycak gibi değil ki dimi. 28 yaşındayım 30 olmadan anne olmak istiyorum. Ama tek olmadığını bilmek güzel.Dua ederken artık burdakiler içinde ediyorum.Canancım müjdeli haberleri bekliyoruz inş hepimize Rabbim nasip etsin kendi bebişini kucağına almayı:))

Bende 4 yıllık evliyim.Ama 2 yıl korunduk.Nerden bilcen böyle olacağını.Korunmayı bırakır bırakmaz gebe kalcam sanıyodum:) Öğretmenim öyle her istediğimde dr.a gidemiyorum.Ama en yakın zamanda gitcem ,sözünü dinliycem sağolasın.Daha hiç alttan muayene dedikleri şekilde bile muayene olmadım.Dr ultrasonla baktı şöyle bi sadece. Amanın beni neler bekliyor.Korkulmuycak gibi değil ki dimi. 28 yaşındayım 30 olmadan anne olmak istiyorum. Ama tek olmadığını bilmek güzel.Dua ederken artık burdakiler içinde ediyorum.Canancım müjdeli haberleri bekliyoruz inş hepimize Rabbim nasip etsin kendi bebişini kucağına almayı:))

canım bende 28 yaşındayım ve 4 yıl bitti evliligimde bende senin gibi 30 olmadan anne olmak istiyorum:)sen ögretmensinde gidemiyon ben ev hanımı oldugum halde dr a giderken binbir türlü yalan söylüyorum allah affetsin kapıdan çıkar çıkmaz komşular soruyo nereye gidecen diy(şimdi tüp bebek bile yaptırmıyorum niye yetıyon demesinler diye)işte böyle.bizde 3 ay koruduk 3 aydan sonra hemen hamile kalacam hangi ay dogum yaparım onu bile hesaplamıştım:) nerden bilelim böyle olacagını.ilk zamanlar bede çok utanıyodum doktorların yüzüne bile bakmazdım kafam önde egik o anlatırdı soru bile soramazdım tamam der çıkardım.inşallah canım senin benim isteyipte olmayan herkesin kucagı dolsun

canım bende 28 yaşındayım ve 4 yıl bitti evliligimde bende senin gibi 30 olmadan anne olmak istiyorum:)sen ögretmensinde gidemiyon ben ev hanımı oldugum halde dr a giderken binbir türlü yalan söylüyorum allah affetsin kapıdan çıkar çıkmaz komşular soruyo nereye gidecen diy(şimdi tüp bebek bile yaptırmıyorum niye yetıyon demesinler diye)işte böyle.bizde 3 ay koruduk 3 aydan sonra hemen hamile kalacam hangi ay dogum yaparım onu bile hesaplamıştım:) nerden bilelim böyle olacagını.ilk zamanlar bede çok utanıyodum doktorların yüzüne bile bakmazdım kafam önde egik o anlatırdı soru bile soramazdım tamam der çıkardım.inşallah canım senin benim isteyipte olmayan herkesin kucagı dolsun

Umudumuz işte olmasa zaten . Desene yaşadığımız birçok şey birbirine benziyo.Tüp bebek denemesini kaç kere yaptınız? Şu an hangi aşamadasın?

Umudumuz işte olmasa zaten . Desene yaşadığımız birçok şey birbirine benziyo.Tüp bebek denemesini kaç kere yaptınız? Şu an hangi aşamadasın?

canım biz 2 kez aşılama yaptırdık şimdi ilk kez tüp bebek yaptıracam dogru zamanı bekliyorum.(kayınvalidemgille oturuyorum evim ayrılacak 3 ay sonra onu bekliyorum evim ayrıldıktan sonra yaptıracam)tüp bebekte psikoloji çok önemli o yüzden beklemedeyim:KK14:

canım biz 2 kez aşılama yaptırdık şimdi ilk kez tüp bebek yaptıracam dogru zamanı bekliyorum.(kayınvalidemgille oturuyorum evim ayrılacak 3 ay sonra onu bekliyorum evim ayrıldıktan sonra yaptıracam)tüp bebekte psikoloji çok önemli o yüzden beklemedeyim:KK14:

Canım hayırlısı olur inş. hakkında.Haklısın moral çok önemli.İnş tutar :))

Canım hayırlısı olur inş. hakkında.Haklısın moral çok önemli.İnş tutar :))
iyi dileklerin için çok sagol canım inşallah tüp bebegede gerek kalmaz kendiliginden olur.senin benim isteyen bebek özlemi çeken herkesin tedaviye bile gerek kalmadan dogal yolla gelsin meleklerimiz.AMİN

arkadaşlar benim eşimde 8 ay önce ameliyat oldu sayısında değil ama hareketliliği çok yavaş çıktı ancak hiç umutsuzluğa kapılmayın 2 aydır bebek istiyoruz ve çok şükür sonunda hamileyim ve dr um spermlerin yavaşlığından dolayı olmaya bilir diye umutsuzluğa düşürmüştü.Sakın umutsuzluga kapılmayın.Allah en kısa zamanda hepinize nasip etsin inşallah.

slm cnm benım eşim de varikosel ameliyatı geçirmiş ama hala ağrı sebebi ile doktora gittik ve sperm sayısı 4 bin çıktı tabi buda düşük biliyorsun ki doktorumuz bize tıkanıklılık olabıleceğini soyledi iş da oledir renkli doppler istedı bakalım onun sonucuna göre bilgi verecek siz de de mi aynı sorunlar oldu bana bu konuda biraz bilgi verir misin hep aynı düşünceler ve bi sonuç yok şu an cvb verirsen sevinirm bu arada bebeğin hayırlı olsun cnm allah analı babalı büyütsün darısı bızım başımıza

Arkadaşlar aranızda yada yakınınızda rahminde polip çıkan var mı? Doktor 7mm boyunda rahminde polip var alınması iyi olur dedi.Spermlerin geçişini engelleyebilir.Hamileliğin ilk aylarında bebek o polipin üstüne yapışırsa düşük olabilir dedi. Çok korkuyorum durduk yere ameliyat olmak istemiyorum. Birde Dr. da çok önemli rahme zarar verebilir.Bazılarıda adetle atılabilir diyor. Alınsa bile tekrarlama ihtimali varmış.Bu konu hakkında bilgisi olan varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun. amin ya şafi Allah .şifa ver Allah'ım. Ya Hay hayat ver Allah'ım. Ya Rahman rahmet et Allah'ım.amin

Allah hepimizin yardımcısı olsun. amin ya şafi Allah .şifa ver Allah'ım. Ya Hay hayat ver Allah'ım. Ya Rahman rahmet et Allah'ım.amin

X