Aşılama Varikosel ameliyatından sonra hamile kalan var mı??

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

maviruya

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
686
77
:nazar: eşim bu hafta ameliyat olacak varikoselden..kimi si pek faydası olmayacağına inanıyor(kendi doktorum dahil)..kimisi de ameliyattan sonra şansın artacağını söylüyor..eşi varikosel ameliyatı olan varsa sonuçlarını,yada faydası olup olmadığını,ne kadar zamanda düzeldiğini yazabilir mi ...lütfenn:nazar:

:nazar: eşim bu hafta ameliyat olacak varikoselden..kimi si pek faydası olmayacağına inanıyor(kendi doktorum dahil)..kimisi de ameliyattan sonra şansın artacağını söylüyor..eşi varikosel ameliyatı olan varsa sonuçlarını,yada faydası olup olmadığını,ne kadar zamanda düzeldiğini yazabilir mi ...lütfenn:nazar:[/Q

canım seni üzmek istmem ama biz 1,5 yıldan fazla oldu çift taraflı varikosel ameliyatı olalı. ama bi arpa boyu fark etmedi daha yeni yeni o da doktor ameliyatla alakalı değil diyor gelişmeler var o da kullandığımız ilaçlardan bence. ilk bir yıl hiiç kıpırdamadı. ama yine de içimizde kalmadı belki de düzelir sizinki.. şuan ameliyat öncesi eşinin sperm durumu nasıl?

VaLLa canım kişiden kişiye değişir ama benim eşim ameliyat olalı 2 sene olucak nerdeyse ve ameliyattan önce 11 miLyondu sonra 18 milyon oldu şuanda 24 milyon sayısı.Ki dahada artar diyo doktorLar.Zaman yani onun düzelmesi biraz =(

2 negatif aşılama var..ilkıinde 9 mly 2.sinde 7,5 mlyndu..ne olcak böyle bilmiyorum ki..yoksa boşuna zaman kaybetmeyip tüp bebek falan mı yaptırsak..kafamçokkarıştı offf dert küpü oldum yaww..tamamen şans demekki ameliyatın sonucu..

seni üzmek istemem amabenim eşimde 6 ay once aynı ameliyattan olmştu sper sayısında gelişme var ama hala hamile kalamadım herseyin hayırlısı

kızlar benım eşimde ameliyat oldu 10 ay oluyor sperm hareket oranı çok azdı şuan yukselmiş durumda ama ben hala hamile kalamadım hayırlısı bekliyoruz :Saruboceq::Saruboceq:

rabbim hepimizin yardımcisı olsun inşaaalllah bizde anne olucaz
:CüvCüv::CüvCüv:

kızlar benım eşimde ameliyat oldu 10 ay oluyor sperm hareket oranı çok azdı şuan yukselmiş durumda ama ben hala hamile kalamadım hayırlısı bekliyoruz :Saruboceq::Saruboceq:

rabbim hepimizin yardımcisı olsun inşaaalllah bizde anne olucaz
:CüvCüv::CüvCüv:

tatlım siz yeni testmi verdiniz
ne kadar artmış:uhm:

canım benim öyle sorunum yok ama bukadar umutsuz mesajların arasında sana destek vermek için yazıyorum benim tanıdığım kaç kişi var dayım var arkadaşlarım var sen umudunu kaybetme erkeğin tedavisi daha kolay geçmişteki mesajları oku orda çok insan var rabbim hepimize enkıza zaman da hayırlısıyla nasip etsin

tatlım siz yeni testmi verdiniz
ne kadar artmış:uhm:

canım şuan yaptırmadık ama bir ay öncekini söylüyorum ameliyattan öncce hareket oranı hızlı ileri hareketlioan %3tü sonra % 0 oldu baktık değerler düşüyor ondan sonra karar verdik ameliyata şuanda hızlı ileri hareketli oranı%15oldu çok şükür böylede artmaya devam eder inşaaalah :Saruboceq::Saruboceq:

arkadaşlar benim eşimde 8 ay önce ameliyat oldu sayısında değil ama hareketliliği çok yavaş çıktı ancak hiç umutsuzluğa kapılmayın 2 aydır bebek istiyoruz ve çok şükür sonunda hamileyim ve dr um spermlerin yavaşlığından dolayı olmaya bilir diye umutsuzluğa düşürmüştü.Sakın umutsuzluga kapılmayın.Allah en kısa zamanda hepinize nasip etsin inşallah.

2 Sene önce ameLiyat oLdu eşim demişdim,ve şuan hamiLeyim =)
DArısı isteyenLere...

arkadaşım senin adına çok sevindim.gözün aydın.rabbim tamamına erdirsin inşallah.olmayanlarada en kısa zamanda nasip eder inşallah.
benim eşimde 20 gün önce ameliyat oldu.hem hareketlilik hemde sayı çok azdı.umutla bekliyoruz ameliyatın olumlu sonuç vermesini.inşallah rabbim bizede nasip eder senin mutluluğunu.tekrar gözün aydın

ya çok heycanlıyım arkadaşlar iki böle site war yazılarınızı okudukça rahatladım dahada zaten içim rahatta.benm eşimde warikosel ameliyatı olcak cuma günü heycanlıyım.3 ay önceki testte 10 milyon canlı sperm çıktı dr bu değerlerle hamile kalabilir eşiniz demiş ama bi türlü tutturamadık kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile acaba ameliyattan sonra spermleri artarmı sizce yaa dr pek bilgi wermedi çok istiorum bi bebğim olsun

cwp yazan yokmu bana yahuu yardım sos lütfennnnn

Meraba arkadaşım..
10 milyon sperm sayısı çok az,eşin hamile kalabilir diye söyleyen dr.un branşı nedir?
Benim eşimin ameliyattan önce 11 milyondu,ameliyattan 8 ay sonra 18,milyon oldu ve en son 24 milyondu.Ve ben yeni hamile kalabildim..Ameliyattan hemen sonra büyük bi artış olmuyo ama zamanla yükseliyo sayı..Allah yardımcınız olsun..

ben olucam inşallah.yarın eşim ameliyat olucak ve ben en kısa zamanda buraya hamileyim die yazıcam inşallah.sayımızda sorun yok ama ileri hareket %15 inşallah çok çok artacak ben ben buraya hamileyim die yazıcam.

ben olucam inşallah.yarın eşim ameliyat olucak ve ben en kısa zamanda buraya hamileyim die yazıcam inşallah.sayımızda sorun yok ama ileri hareket %15 inşallah çok çok artacak ben ben buraya hamileyim die yazıcam.

arkadaşım şimdiden geçmiş olsun.. bugün umarım ii geçmiştir ameliyatınız.. ben inanıyorum ameliyatın size de faydası olacak....sende kocaman harflerle HAMİLEYİM yazacaksın. hayırlısı olsun...

mrb kızlar eşimin spermiyogram sonucunu yorumlarmısınız?
ilerihızlı hareket:0
ileri yavaş hareketli:4 %16
olduğu yerde hareketli:9 %36
hareketsiz :12 %48
ml de 25 milyon serm
toplam sperm:88milyon
like faksiyon:25 dk
toplam hacim:3.5 ml
her sahada:12-14 lökosit

slm kıızlar benim eşim 2008 ekimde cift taraflı varikosel ameliyatı oldu ameliyattan öncede değerleri iyidi sperm sayısı 30 milyondu ameliyattan sonra her yaptırdığımızda artışlar sürdü şimdi 44 milyona yükseldi ama bizim leylekler yavaş herhalde bir türlü yavrumuza kavuşamadık.ben çok umutsuzum ama burda iyi yazan arkadaşlar var hepsini tebrik ederim darısı bütün bekleyenlerin başına

X