''Bugn Ne Yemek Yapsam,zel Gnlerde Nasl Men Hazrlasam''

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
Akşama Yemek Yapıcaksınız,Nasıl Yapıcaksınız?Evlilik Yıldönümünüz,yada Bir doğum günü partisi vereceksiniz,
Misafiriniz Gelecek Ne Hazırlıcaksınız? Pratik Menüleriniz Hepsini Yada şık sofralarınızı,
Burdan Paylaşalım.
cokacimcoook

Son düzenleme:
Canımcım akşama herkes aç heralde kimse bişey yazmamış aile boyu diyette herkes. Bende akşam misafirim gelcek çiğ köfte yapcam yemeğim yok dolapta mercimek çorbam var sadece.çiğ köfteden sonra çayın yanına da buran aldığım yalancı tavuk gögsü var onu yapcam.

Bugün kü mönümüz mercimek çorbası,tortellini,ıspanaklı-peynirli börek,yaprak sarması (Türkiyeden arkadaşım asma getirmiş sağolsun:asigim:=),
bulgurlu tavuk köftesi..
Meze olarak yogurt,karışık turşu..
Elma suyu da olmazsa olmazımızşakkıdı
Mercimek çorbasını hepimiz biliyoruzdur,tortelloni de italyan mantısı gibi birşey.
Bulgurlu tavuk köftesi harika oldu,çerkez bir arkadaşımdan öğrenmiştim..Tavsiye ederim..:dance:
Minik lokumumuz için de brokolili püre ve peynirli küçük domates..
Çayın yanına da donut...Dün yapmıştım yaptığım ölçüden 15 tane çıktı ,harika oldu..Donut sevenler için tarifini ekleyeceğim..Donut maker burada bulamadığım için tencerede yaptım çok da nefis oldu bol kalorili yağlı bağlı çikolatalı:icecream: sositososito
(hepsini bugun yapmadım yapıp buzluga atarım yemek vakti çıkarıp servis ederim süper oluyor..Zaman kazanıyorum..Çeşit çok tutarım eşim ve bana kadar servis ederim Misafirimiz varsa başka tabi..)
Bir de gün içersinde sık sık nane-limon kaynattım eşcağzıma aşkitoma:çok üzgünüm:
Burada feci grip salgını var ...Kıyamamsenağlama Türkiyede de öyleymiş sanırım haberlerde gördük herkese geçmiş olsun Şafi olan Allahtan şifa dilerim,bol bol sıvı almak gerek...
Ayrıca haftaya Türkiyedeyiz inşaAllah,beklerim hepinizüü:jeyyar:

Son düzenleme:
ayy cnm ciğ köfte çektiiii bizde de yoğurt çorbasi bulgur pilavı patates yemeği humus varrr

Bende fena hastayım Libyanam.
Maşallah döktürmüşsün yine.Biz dün sosisli yumurta eşliğinde kahvaltı yaptık akşam:)
Yemek yapamıyorum çok yoruluyorum canım.
bu akşam Allahkerim.

Cok gecmıs olsun:teselli: Bol sıvı al sıcak bırseyler ıc ve c vıtamını almaya calıs ,fresh meyve suları vb...
Ufff ayrıca sosıse sucuga hasretım burada guvenıp alamıyoruz Turkıyeden getırıyoruz onu da ben 1 haftada ham ham ham:sm_cool: :1rolleyes: Finito..:icecream:
Insallah alıcaz yıne bu geldıgımızde..
Bugun ku monume geleyım,
Tavuk corbası,tereyağlı sade pilav,çıtır tavuk sarması..
Salata olarak da yogurtlu havuc dusunuyorum ya da buzluktan daha once haslayıp koydgum borulcelerı cıkartırım sengözlerimebaksanab
Tatlı olarak cıleklı pasta yaptım,bır de degısık bır pogaca..:jeyyar:
Bıraz merak edın bakalım eklerım ıns. foto..Gercı seklı aynı da hamurunda farklı bırsey var:lepi:
Ekşiiiin ekşiin:dance: :dance:
Mınık tontoşumuza da muzlu puding ve bebe bisküvi..
Eeeeee hatunlar nirdesiniz ne var bögün mönünüüzdedelikafadulden

ya libyanacım bunlardan azar azar bizede göndersen be canım.
bugün aslında bizim dışarı günümüz,ama ben kocişe küs olduğum için gitmiycem işte gitmiycem.:kızgın:
şuan hiçbirşey yapmadım.akşamda yaklaştı,ben şimdi napıcam.eşim belki nazımı çekerdekaydirigubbakcemilebende yemek yapmaktan kurtulurum.cokacimcoook

]:nazar: Küs müsünüz? Ahh ahh kim bilir neden küstün ne kadar kontesiz biz ya herşeye naz yapıyoruz küsüyoruz:jeyyar: kötükedihüsoTabi haklı olduğumuz zamanlar da çokÇok üzgünüm çoook,ama işin sırrı ortak dil kullanabilmek:1rolleyes: :-)oklava:)
inşaAllah eşin Bükçe biliyordur:roflol: :Saruboceq:
Canım az vaktin varsa dahi hemen birşeyler hazırlayabilirsin pratik..Maksat tatlıya bağlamak sıcacık bir çorbayı beraber yudumlamak:asigim:
Aslında benim de bu aralar mutfaga pek girmememlazım kendimle cebelleşiyorumkaydirigubbakcemile3 Bir hafta on gün sonra Türkiyedeyiz inşaAllah ve ben geldiğim kilonun üzerine çıktım...Hatunlar sağolsun daha naber demeden kilo muhbbeti açılıyoor:roflol: HATTA şööööyle bir kavrayıp yoklama ypıyorlar :roflol: O yüzden bu kısa sürede 5 kilo vermem lazım :dilcikar:
:dance:

libyanacım bu yemekleri yapıpda kilo almamak mantığa aykırı.
benim küslüğe gelince haklıyım ne yazıkki canikom.bir annenin çocuğunu cezalandırması gibi düşünebirsiniz.
benimde yoğrulmuş biraz hamurum vardı,onunla gözleme yaptım.çayla yiycez.bu gün kota koydum.anlasın bu eve hergün hazır yemek gelmiyor.

:)
Pekı o zaman bayan otorite...:p
Canım afıyet olsun bayılırım gozlemeyee of offf benım bayılmıcaam bısı ıcat etsın ler ya delırcem yaaa

yoksa mutfakta biri mi vara yazmayacakmıyız artık...
Edit Barzey Not: Hayır Canım Sosyal Grubumuzdan Devam edeceğiz.
Ama bazen akşama ne yapsam yada misafiri gelecekse yada özel bir gün ise soran arkadaşlarımız oluyor.
Bu Bölümü Ek Olarak açtık.
Sevgiler.

mercimek çorbası,
fırında tavuk,
pirinç pilavı,
puding var...

Son düzenleyen: Moderatör:
ben bu aksam ıcın domateslı bulgur corbası ve mercımek yaptım.dundende bıra pırasa ve peynırlı borek var elde acma.

Balık yapıcam akşama:nazar:, hiç sevmem kendilerini ama kocam istedi el mahkum yapıcaz artık. Salata birde çorba. Başkada bişe yok.:dilcikar:

tarhana çorbası,patates kavurma ve makarna ideal diye düşünüyoyorum yanına da yoğurt güzel olur bence

ufff bi fikrim gelir diye girdim ama cıkkkss mutfakta biri var bölümüne bakiim ben en iyisi :roflol:

Öncedende bu konumuzu çok seviyordum çok şey paylaştık birçok tarif almıştım hala hepsini yaparım..

Ama bebişten beridir hiç yemek yapmadım yaklaşık 2 aydır ilk kez biraz sonra yapacağım hala ilham gelmedi malum bulantılar..Ama kendime doktorların taktığı maskelerden aldım bakalım bir deneyelim başımıza neler gelecek kaydirigubbakcemile5

Bugün taze fasulye yapmayı düşünüyorum

Güzel bir soslu makarna

Tabiki marul salatası

Ve kendi yemem içinde Mercimek çorbası

Umarım yapabilirim çok özledim aslında yemek yapmayı çünkü hobimdi birçok kişi biliyor özenle seçerim hergünün yemeğini bıkmadan usanmadan yeni tarifler denerim.ınşallah bebişim sağlıkla dünyaya gelir ve ben onlara yine güzel yemekler yapmaya devam ederim..

BUGUN NE YAPICAMI BILEMEDEN GIRIP BAKIM DEDIM AMA KıMSE YAZMIOOO senağlama
napıcam aksama sımdı ben yaa mirmirmirmir
çorba +salata yeter yaaw deme CADIARZU

Bugün kü mönümüz mercimek çorbası,tortellini,ıspanaklı-peynirli börek,yaprak sarması (Türkiyeden arkadaşım asma getirmiş sağolsun:asigim:=),
bulgurlu tavuk köftesi..
Meze olarak yogurt,karışık turşu..
Elma suyu da olmazsa olmazımızşakkıdı
Mercimek çorbasını hepimiz biliyoruzdur,tortelloni de italyan mantısı gibi birşey.
Bulgurlu tavuk köftesi harika oldu,çerkez bir arkadaşımdan öğrenmiştim..Tavsiye ederim..:dance:
Minik lokumumuz için de brokolili püre ve peynirli küçük domates..
Çayın yanına da donut...Dün yapmıştım yaptığım ölçüden 15 tane çıktı ,harika oldu..Donut sevenler için tarifini ekleyeceğim..Donut maker burada bulamadığım için tencerede yaptım çok da nefis oldu bol kalorili yağlı bağlı çikolatalı:icecream: sositososito
(hepsini bugun yapmadım yapıp buzluga atarım yemek vakti çıkarıp servis ederim süper oluyor..Zaman kazanıyorum..Çeşit çok tutarım eşim ve bana kadar servis ederim Misafirimiz varsa başka tabi..)
Bir de gün içersinde sık sık nane-limon kaynattım eşcağzıma aşkitoma:çok üzgünüm:
Burada feci grip salgını var ...Kıyamamsenağlama Türkiyede de öyleymiş sanırım haberlerde gördük herkese geçmiş olsun Şafi olan Allahtan şifa dilerim,bol bol sıvı almak gerek...
Ayrıca haftaya Türkiyedeyiz inşaAllah,beklerim hepinizüü:jeyyar:

şeker bu bulgurlu tavuk köftesinin tarifi varmi topikte

X