FSH değerim 9

bynkutluay

YaHalıkYaBariYaMusavvir
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
11.950
7
Meraba arkadaşlar benim fsh değerim 9 çıktı. 18 yaşındayım ve 7 aylık evliyim hiç korunmadık. Adetimin 3 ncü günü kan testi yaptırdım ve sonuç bu. EZ ve LH hormonlarıda biraz yüksek çıktı ama değerlerini hatırlamıyorum. Doktor ilaç vermedi bi dahaki ay tekrar bakalım dedi. Görüşleriniz nedir. Çocuk sahibi olmayı çok istiyoruz eşimle...

canım kafana hiç takma çok yüksek değil zaten. Doktorun vajinal ultrasonla baktı mı? Bu muayene çok önemli, yumurta rezervine bakılması gerekiyor. Adetlerinde problem var mı? Bir de hayıt tohumu kullanmanı tavsiye ederim, hormonlarını dengeliyor. 1 tatlı kaşığı hayıt tohumunu kaynamakta olan suya atıp ateşi kapat ve kabın üzerini bir kapakla kapat ve demlenmeye bırak içebileceğin sıcaklığa gelince içersin. Tadı kötü gelirse yanına bal vb. birşey koy ve bir yudum içtikten sonra biraz tatlı ye, bu şekilde hergün 2-3 bardak iç ve 3 ay kadar devam et. İnşallah faydasını görürsün. Henüz hamile değilim ama benim değerimi düşürdü, gerçi doktorlarım rezervimin iyi olduğunu söylemişti ama yinede içtim ben. Devam da ediyorum. Ama herşeyden önemlisi hormonlarını kafaya takma, çünkü kafaya taktıkça denge bozuluyor. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun canım.

Amin inşaallah adetlerim 3 ay öncesine kadar 30 günde 1 olurdu 2 ay önce 26 nci gün geçen ay 34 ncü gün bu ayda 32nci gün adet oldum. İdrar testide yaptırdım iltihap çıktı doktor antibiyotik verdi onu kullandım buğün bitti. Buğün az kanlı grimsi kokusuz bol miktarda akıntım var adetim 2 gün önce bitti sizce iltihap mı sökülüyo çok korktum ... sizce ne olabilir. Bu arada 18 yaşındayım ve 6 aydır çocuk istiyoruz

1 aydır hayıt suyu içiyorum bu arada

Son düzenleme:
Benim de fsh değerim 18 çıktı.Ama ben hala d.kontrol hapı kullanıyorum.Ondan olabilir dedi dr. Hapsız geçen dönemden sonraki adette tekrar ölçeriz dedi.Hormonlar stresle çok alakalı imiş.Ben sabahları aç karna arısütü+polen+bal karışımı yiyorum bir çay kaşığı.Tahta ya da plastik kaşıkla yenmesi gerekiyormuş.Tavsiye ederim.O da fsh hormonunu dengeliyormuş.Hem senin fsh değerin yüksek değil bence.Dr. bana 10un üstüne çıkmamalıydı dedi.Geçmiş olsun

Nehirciğim sanada geçmiş olsun yanlız bu kanlı grimsi kokusuz akıntıyı anlamadım baya oluyo buğün

21. gün gitcem canım.
kan ve grimsilik kalmadı şimdide aynı yumurtlama akıntısı gibi uzuyan şeffaf kokusuz akıntı gelmeye başladı adetimin başladığı günden itibaren 11. gün buğün yumurtlama akıntısı gelmesi normal mi arkadaşlar

Evet canım normal inşallah iltihap sökülmüştür ve yumurtlama başlamıştır.

İnşallah canım şefaflık gitti şimdide beyazımsı akıntı başladı buğün 14.gün beyaz iki parmak arasında uzayan akıntım başladı hemde baya yoğun bu yumurtlama akıntısı galiba şimdi benim yumurtlamam başladımı arkadaşlar... 3-4 aydır adetlerim 28 ile 33 gün arasında değişiyodu ama yumurtlama akıntım gelmiyordu bu ay gelmeye başladı çok şükür FSH ,LH ve Ez hormonlarım biraz yüksekdi 2 aydır Hayıt suyu içiyorum bunun etkisi olmuş olabilir.

Son düzenleme:
X