Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

selam kızlar benim STA 01.10.2010 ben 23.10.2010 da kanda beta hcg testi yaptırdım sonuç:12,92 çıktı ve 30.10.2010 tarihinde tekrar kanda beta hcg yaptırdım sonuç:480,46 çıktı acaba hcg değerlerim normalmi doktor 12 gün sonraya randevu verdi sanırım ozaman ultrasyonla bakacak:KK3:

canım inşaallah doktor bana yaramın küçük olduğunu ve yumurta çatlamadığı için adetimin bir iki damla şeklinde 7 gün sürdüğünü bununda normal olduğunu bir tane yumurtam çatlamak üzereymiş 17 gün sonra adet olabileceğimi söyledi adetten 3 gün sonra gel eger iyileşme yoksa donduracak canım yani benım hamilelik başka bahara kaldı

teyzesının gamzelisi ayaklarını ben ısıırırım onun seker seyın allah cümle ile evladına kavuşmayı nasip etsin
yeni anne adaylarının da allah tamamına erdırsın

selam kızlar benim STA 01.10.2010 ben 23.10.2010 da kanda beta hcg testi yaptırdım sonuç:12,92 çıktı ve 30.10.2010 tarihinde tekrar kanda beta hcg yaptırdım sonuç:480,46 çıktı acaba hcg değerlerim normalmi doktor 12 gün sonraya randevu verdi sanırım ozaman ultrasyonla bakacak:KK3:

ay hayırlı olsun:KK19: benim de SAT 1 ekim ben de 29 ekimde kanda B-HCG baktırım benimki de 330 çıktı 2 gün sonra yani 31 ekim de 1300 çıktı aradaki yükseliş çok diye korkmuştum ama sendeki yükseliş de benim ki gibi 4 kat olmuş 2 günde demekki normal içim rahatladı. ben de 6 kasıma randevu aldım inşallah kese görünür içim rahatlar :KK59:

Son düzenleme:
arkadaşlar doktor bana birkaç güne kadar yumurtan çatlayacak 17 gün sonra adet olacan dedı yumurta çatlamaya denk getırırsem hamile kalabilir miyim

ay hayırlı olsun:KK19: benim de SAT 1 ekim ben de 29 ekimde kanda B-HCG baktırım benimki de 330 çıktı 2 gün sonra yani 31 ekim de 1300 çıktı aradaki yükseliş çok diye korkmuştum ama sendeki yükseliş de benim ki gibi 4 kat olmuş 2 günde demekki normal içim rahatladı. ben de 6 kasıma randevu aldım inşallah kese görünür içim rahatlar :KK59:

seninde hayırlı olsun canım inşallah sorunsuz bir gebelik geçiririz ve bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız..bu arada senin kaçıncı gebeliğin canım :KK49:

merhaba bende aranıza yenı katıldım 3 yıllık evlıyım bebek dusunuyoruz reglm 7 ekımdı bız yumurtalama gunum 16 sıydı bız 18'inde ilişkiye girdik reglm 3 kasımda yanı yarın bugun test yaptım negetif çıktı acaba hamıle değilmiyim bilgilendirirseniz sevinirim

arkadaşlar adete bir gün kala kanda yapılan test sonucu 239,67 bu normalmi? kötü giden bişeylerden korkuyorum 1 yıldır bebek istiyoruz.lütfen bişiler yazın çok korkuyorum.

arkadaşlar adete bir gün kala kanda yapılan test sonucu 239,67 bu normalmi? kötü giden bişeylerden korkuyorum 1 yıldır bebek istiyoruz.lütfen bişiler yazın çok korkuyorum.

benim adet günü yaptırdığım test 330 du normal hayırlı olsun:nazar::KK19:

gulay1977 arkadaşım yazdım sana yukarıda görmedin galiba sayfayı tazele görebilirsin değerin güzel çıkmış panik yapma çok iyi hayırlı olsun :emir_bebek:

cevap için teşekkürler,endişelenecek bişi yok yani.dr.a ne zaman gitmeliyim,

son adet tarihin ne zamandı? bu söylediğin değeri hangi gün yapmıştın ? Değerin 5000 lere çıkınca karından bakılan usg ile kese rahat görünürmüş. ama kişiden kişiye de değişiyor kese görünme değeri:26: adetin geçince 1 hafta sonra git derim ben öyle yapacağım:emir_bebek:

merhaba bende aranıza yenı katıldım 3 yıllık evlıyım bebek dusunuyoruz reglm 7 ekımdı bız yumurtalama gunum 16 sıydı bız 18'inde ilişkiye girdik reglm 3 kasımda yanı yarın bugun test yaptım negetif çıktı acaba hamıle değilmiyim bilgilendirirseniz sevinirim

canım gec döllenme olabilir adetin geçince yaptırsan daha kesin sonuç alırsın canım umutsuzluga kapılma

:26::KK25:
cevap için teşekkürler,endişelenecek bişi yok yani.dr.a ne zaman gitmeliyim,

ben beklenen adet tarihinden 2 gün sonra gittim doktora canım doktor tan tahlili yaptırdı.10 kasıma tekrar çağırdı ve bu arada folbiol diye bi hap verdi folik asit içeren bi hap folik asit gebeliğin ilk dönemlerinde çok önemliymiş bebek için yani...... Folik asit neden önemlidir?Gebelik süresince folik asit alımı, doğan bebeklerde merkezi sinir sistemi anomalilerini önemli ölçüde azaltmaktadır. En çok rastlanan sipina bifida (omurganın açık kalması), ensefalosel (beynin kafatası kemiğinin dışına çıkması) ve anansefali (beynin gelişmesi) gibi hastalıkların görülme olasılığını % 70 azalttığı bilinmektedir. Bunun dışında, diğer vitaminlerin de uygun dozda alınmasıyla kalp ve böbrek hastalıkları kısmen önlenebilmektedir.
Günümüzde çiftler daha bilinçli olduğu için gebelik kararı aldıkları andan itibaren kadın hastalıkları ve doğum hekimine başvururlar. En doğrusu da budur. Çünkü bebeğin merkezi sinir sistemi, henüz anne adayı gebeliğinin farkında olmadan gelişmeye başlar. Folik asit düzeyi yeterli değilse sinir borusu boyunca doku kaynaşması tam gerçekleşmeyebilir, bu da omuriliğin açıkta kalmasına ve “açık omurga” diye bilinen durumun ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca folik asit düzeyi yetersizliği merkezi sinir sistemi hastalıklarına, bu da bebeklerin doğumdan sonra gelişmeden ölmesine neden olabilir. Folik asit takviyesine ne zaman başlanmalı?
Bebek gelişimi sırasında folik asit takviyesi kullanmak bebeğin normal gelişim şansını artırır. Folik asite en az 0,4 miligramlık tabletler halinde, gebe kalma kararından yaklaşık 3 ay önce başlanmalı ve gebeliğin ilk 12 haftası boyunca sürdürülmelidir. Önceden, folik asit eksikliği nedeniyle merkezi sinir sistemi hasarlı bebek doğumu yapıldıysa, bu durumda hekimin tavsiyesi ile 0,4 miligramın üstüne çıkılabilir.

Ben bugun öğrendim sağlık ocağından kaçıncı haftam bilmiyorum ama 320 çıktı:) çok mutluyum hayırlısıyla sağlıklı bi bebek dünyaya getiririm inşallah.

benimde bugun belli oldu ama 28 ekimde yaptığımda benimde negatif çıkmıştı 02 kasımda yaptım pozitif çıktı adetin 3 4 gün geçikmiş olması gerekiyo sanırım biraz daha sabret:) hayırlı sonuçlar alırsın allahın izniyle

6 ekim son adet tarihimdi,27 yada 28 gün periyodlarım,1 kasımda yani 28.gün kanda baktırdım 239,67 çıktı
aynı gün sabah ilk idrarla test yaptım oda pozitif çıktı,fakat forumda okuduğum değerler daha yüksek
1 yıldır çabalıyoruz bebek için eşim 2.5 ay önce çift taraflı varikosel ameliyatı olmuştu dr.u 3 ila 6 ay bekleyin olmassa yardımcı üreme teknikleri var dedi.tam bi süpriz oldu bize bu kadar kısa zamanda
hamile kalmam,pozitif sonucu alınca havalar uçtuk Allah isteyen herkese versin,şu an tek korkum ters
giden bişelerin olması inşallah tamamına erer,fazla ürkek davranmaya başladım,sakınan göze de çöp batarmış fakat kendime engel olamıyorum.

6 ekim son adet tarihimdi,27 yada 28 gün periyodlarım,1 kasımda yani 28.gün kanda baktırdım 239,67 çıktı
aynı gün sabah ilk idrarla test yaptım oda pozitif çıktı,fakat forumda okuduğum değerler daha yüksek
1 yıldır çabalıyoruz bebek için eşim 2.5 ay önce çift taraflı varikosel ameliyatı olmuştu dr.u 3 ila 6 ay bekleyin olmassa yardımcı üreme teknikleri var dedi.tam bi süpriz oldu bize bu kadar kısa zamanda
hamile kalmam,pozitif sonucu alınca havalar uçtuk allah isteyen herkese versin,şu an tek korkum ters
giden bişelerin olması inşallah tamamına erer,fazla ürkek davranmaya başladım,sakınan göze de çöp batarmış fakat kendime engel olamıyorum.

bencede öyle davranıyorsun biraz herşeyi bilmek ve görmekten kaynaklanıyo sanırım. Bende olanları okuyunca kasıldım benimde adetim 3 gün geçikti kanda 320 çıktı allaha şükür bişey çıkmaz inşallah aklından hep iyi şeyler geçir temmuza bebişimiz olur inşallah hayırlısıyla :d

hamile kalmam,pozitif sonucu alınca havalar uçtuk Allah isteyen herkese versin,şu an tek korkum ters

iyi düşün dua et herşey güzel gitsin bu değer sana hamile olduğunu söylüyor bugün adetin geçtiği 1 gün olmuş ve değerin de gayet iyi. benimkiyle aynı oranda ben de düne kadar çok endişeliydim ama benim gibi olanları görünce içim rahatladı. Doktora gitmek için de acele etmek istemedim çünkü kese hemen görünmez daha çok panik olurum diye:KK17: benim de adet olmam gereken tarih 29 ekimdi bugün SAT a göre 4+4 oluyorum yani :KK69: 29 ekimde 330 du değerim. 6 kasım için doktordan randevu aldım inşallah gittiğimde kese görünür çok heyecanlıyım inşallah hepimiz için herşey yolunda gider bebişlerimizi Allah bize bağışlar :nazar::KK19:

X