100lük şeker sonucum bi bakarmısınıs..

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
sonuç
açlık- 74 referans değeri >105
60dk- 98 referans değeri> 190
120dk- 80 referans değeri >165
180dk- 48 referans değeri >145
doktoruma pasartesi gösterçem merak ediyorum normalmi :uhm:

ya bişey sorucam mesela açlık >105 yazıyo ama benim 74 çıkmış 105ten yukarımı olması lazım yani anlam veremedim:KK43:

açıkçası yazdıklarından anlayamadım.senin çıkan sonuçların hangisi? eğer 74
98
80 ve 48 ise ilk 3 ölçüm normal ama en son çıkan 48 baya düşük canım.ama diğer rakamlar ise çoğu yüksek.140 ın üstüne çıkılmaması gerekiyor.en doğru bilgiyi dr sana verecektir zaten canım.

arkadaşlar 25 haftalık hamileyim.bugün 50gr glukoz yapıldı ve yüksek çıktı.doktor 100gr glukoz yapıcaz dedi.acaba nasıl yapılıyor.glukozu içmeden öncede kan vermek gerekiyormu arkadaşlar ???

arkadaşlar bilen yokmu???50gr içtiğim yüksek çıktı.100gr içip doktor 4 kere kan alıcaz dedi.moralim çok bozuk:çok üzgünüm:

arkadaşlar bilen yokmu???50gr içtiğim yüksek çıktı.100gr içip doktor 4 kere kan alıcaz dedi.moralim çok bozuk:çok üzgünüm:
benim de 50 lik yüksek çıkmıştı allaha şükür 100 lük normal çıktıda kurtuldum şekerden.
işlem şu gece saat 10 dan sonra birşey yemeyeceksin önce kan alıyorlar açlık şeker için sonra 2 bardak şekerli su veriyorlar 1 saat sonra tekrar kan alıyorlar 3 defa tekrarlanıyor 1 er saat arayla 2. saatde idrar örneği veriyorsun idrar da şeker var mı diye bakıyorlar.
ben 50 likde hareket etmiştim biraz 100 lükte valla sadece wc ye kalktım hiç kıpırdamadım zaten fazla hareket etme diyorlar.çok uzun yazdım inş düşük çıkar sonuçların

50gr 157 çıktı doktor çok yüksek diyince moralim bozuldu.pazartesi 100gr glukoz yapıcaz dedi.bu işlemde neler yapılıyor merak ettim.aydınlattığın için çok teşekkürler.inşallah düşük çıkarda bir sorun yaşamam.çok korkuyorum.ilk bebeğimi kaybettim bunu kaybetmek istemiyorum.onun içinde çok stres yaşıyorum.inşallah tüm hamile arkadaşların gebelikleri sorunsuz geçer.Çok üzgünüm çoook

50gr 157 çıktı doktor çok yüksek diyince moralim bozuldu.pazartesi 100gr glukoz yapıcaz dedi.bu işlemde neler yapılıyor merak ettim.aydınlattığın için çok teşekkürler.inşallah düşük çıkarda bir sorun yaşamam.çok korkuyorum.ilk bebeğimi kaybettim bunu kaybetmek istemiyorum.onun içinde çok stres yaşıyorum.inşallah tüm hamile arkadaşların gebelikleri sorunsuz geçer.Çok üzgünüm çoook

Lütfen stres yaşama. Benim 100'lük yüklemem de yüksek çıkmıştı. Ve çok sıkı bir diyete girdim. İnşallah yüklemen normal çıkar ama çıkmasada bu sağlıklı bir bebek doğurman için bir engel değil. 100'lük yüklemede çok hareket etme ve sakin ol. Çünkü moralde şeker üzerine çok etkili. Zaten yükelmelerde hemşireler aksilik olmaması için gözlerinin önünden pek ayrılmanıza izin vermiyorlar. Güzel haberlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

inşallah pazartesi herşey yolunda gider.güzel dilekleriniz için çok teşekkür.50gr içtikten sonra hastane bahçesinde bayağı yürüdüm.doktor yada hemşire yürümeyeceksin otur dinlen demedi.bende sizlerden öğrendim hareket etmemem gerektiğini.arkadaşlar iyiki bilgilendirdiniz.küçük biryerde oturuyorum ve hastanede pek ilgilenmiyorlar.cevaplarınız için hepinize teşekkür:emir_bebek::emir_bebek:

Birde 100'lük şeker yüklemesi 50'lik kadar kolay olmuyor. O yüzden yanınızda birinin olmasını öneririm. Hem çok uzun aç kalınıyor hem tahlil sırasında da yıpranıyor insan. Akşamdan ertesi gün öğlene kadar aç kalmak bir yana birde glikozlu içeceği içince insan bir anda kötü olabiliyor. Ben ilk 100'lük yüklemede malesef glikozu midem kaldırmadı ve tabi test sil baştan ertesi gün tekrar edildi. Yalnız olmamanızı öneririm.

yarın beni zorlu birgün bekliyor.sabahları zaten aç karnına midem çok bulanıyor birde glukozu nasıl içicam bilmiyorum.birde birçok hamilelik geçirmiş arkadaşlarıma sordum onların hiçbiri bu glukozu yaptırmamış.neden acaba onlardan bu test istenmedi???bilen varmı???

birde üçlü tarama testinde bana açlık kan şekeri yapıldı ve normal çıktı.bu 50gr ise niye yüksek çıktıda şimdi beni ve bbebişimi niye bu kadar uğraştırıyor anlamıyorum:::KK43:(((((

X