Çocuk Hastalıkları 3 aylık bebeğim...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Banan

Eşine Sırılsıklam Aşık..!
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
580
3
arkadaşlar üç aylık bebeğim sanırım grip oldu.. burnu sürekli tıkanık ve akıyor, durmadan öksürüyor, burnundan hırıl hırıl sesler geliyor.. elimde bebeğime verecek ilaç yok burda eşimin işi gereği dağın başında kalıyoruz doktora götürme gibi bir lüksüm de yok.. ne yapmam gerek bana yardımcı olun ne olur bebeğim geceleri çok huzursuz oluyor...:çok üzgünüm:

Çok geçmiş olsun bebeğinin biran önce dr a görünmesi şart canım küçük olduğu için. şurup alması gerekir yani benim kızım büyük olduğu için ben bu gibi durumlarda elma kabuğu karanfil kaynatıp suyunu veriyorum,keçiboynuzu kaynatıp suyunu veriyorum, 1 tatlı kaşığı ballın üstüne limon damlatıp veriyorum.
ama dediğim gibi benim kızım büyük.bunları vermen doğru olurmu bilmiyorum dr u yokmu arayıp sorsan??

çok geçmiş olsun kıyamam ona Allah acil şifalar versin.

Geçmiş olsun canım allah şifa versin meleğine.Emzırıyorsan bol bol c vıtamını almanı tavsıye ederım sutunden gecer bebısınede faydası olur canım.Sevgıler...

teşekkür ederim cevaplarınız için ama bebeğimi emzirmiyorum.. herhangi bir doktorun numarası da yok.. zaten ankaradaydım yeni geldim tunceliye eşimin yanına.. ankarada böyle bir problem yoktu sanırım yolda üşüttü..

peditus şurup al canım.doktorlar küçük bebişlere onu öneriyolar.benim bebişim de 3.5 aylık.geçen ay o da soğuk almış.doktor peditus verdi.ve bol bol emzir en iyi ilaç o dedi.Allah acil şifalarını versin.eğer peditus işe yaramazsa aferinin şurubunu al.hadi geçmiş olsun canım.inşallah kısa sürede iyileşir.

sakın sakın peditus felan değil göğsünden hırıltı geliyorsa o tehlikeli dağın başında mısın nesin hemen çaresine bak yoksa zatüreye kadar çevirebilir.Ankaradan nasıl oraya gittiysen derhal o köyüm kazasına doktora ne yap et sabah kalkın eşinle gidin

pardon burnundan hırıltı demişsin ama göğsünden gelirse tehlikeli.Buhar banyosu yap.Mesela sobanın üzerine demlik koy ağzını açık bırak benim bebeğime doktor bunu önerdi ama göğsünden hırıltı gelirse ihmal etme dedi

pardon burnundan hırıltı demişsin ama göğsünden gelirse tehlikeli.Buhar banyosu yap.Mesela sobanın üzerine demlik koy ağzını açık bırak benim bebeğime doktor bunu önerdi ama göğsünden hırıltı gelirse ihmal etme dedi

ilgin için teşekkür ederim.. bebeğimin odasında buhar makinası kullanıyorum.. umarım faydasını görürüm..

geçmiş olsun arkadaşim.benim kızım 7 haftalık ve ayne sorun geçen hafta yasadık.doktor grip dedi.ama tabi muayene etti,cigerleri dinledi.burunda hırıltısı vardı ve burun tıkanıklıgı ve balgam vardı.deniz suyu verdi veya serum fiziolojik kullanabilirsin.sık sık hapçuruyordu ama oksuruk yoktu.ve ateş da yapmadı.ilk gittim doktor asist vermişti/balgam sokturucu/ .sonra ozele gittik ,hiç bir şey kullanma dedi,bol bol emzir ve burun damlası devam.insallah sende de çok citti bir sey yok ama bence bir doktora goster bir sagalık ocagı da olabilir.çunku bronşite donebilir,allah korusun,ama doktorun dedigi bu.evi sıcak tut 25-26 derece.sagalıkla kal arkadaşim.

peditus şurup kullan canım sabah akşam 1 çay kaşığı 5 gün boyunca..ayrıca tonimer burun damlası ile burnunu sürekli temizle .5 gün sonunda geçtiğini veya hafiflediğini göreceksin..geçmiş olsun

canımsın dr lar altı aydan önce grip ilacı kullanılmasını tavsiye etmiyorlar amerikada da verilmiyormuş özelliklede öksürük şurubu ve balgam söktürücüler çok zararlıymış emziriyorsan bol bol emzir ve deniz suyu kullan burnu için hiçbir zararı olmaz

benım kızımda 5 aylıkken grıp olmustu dr bana ıhlamur yap bebekler ıcın karısık bıtkı cayı ver .bıde paranoks fıtıl atabılırsın cok ıyı gelıyor ben hala kullanıyorum hem gece daha ıyı uyur..ALLAH sıfalar versın

I yi geceler bayanlar benim vebegim tam 3 ayluk ve grip oldu sanirim atesi yok ama burun tikanikligi var ilac vermeyi dusunmuyorum bu durumda bitkusel yola basvuran varmi aramizda acaba

X