Emzirirken Sa boyatmak

yellowdaisyy

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
4.118
18
Kizlar derdim de bitmiyor ama napayim, fikirleriniz deneyimleriniz benim icin onemli.
Malum hamilelik donemimde saclarimi boyatmadim hatta annem kestirtmedi bile. Hurafe belki ama kestirmedim. Simdide biraz kendime bakmak istiyorum. Kendmi bakimsiz hissettim.Saci boyatmak acaba sute zarar verir mi? Boya kimyasal neticede. Bu konuda bilgisi olan varmi? Emzirirken boyatip zararini goren oldumu?

Ilginiz icin simdiden tesekkurler

canım iki aylık bebegim vardı ve ben saçlarımı bottım hemde bebişimide kuafore götürdüm iyimi ettim bilmiyorum ama bi zararını görmedim sana yap diyemem iyice araştır :kahve:

Bence boyatma.Ne olur ne olmaz.Ben bu gibi şeyleri risk etmem.Saç boyasında çok ağır kimyasallar kullanılıyor.Kimi cilt kremleri bile emziren annelere önerilmiyor.Saç boyasıda ciltten emilebilir sonuçta.Bence bebeğinin sağlığını risk etmeye değmez boya.

canım ben boyatmamıştım ve annenin dediğini annemde demişti kestirmemiştim.kimyasal maddeler var boyada o yüzden çekinmiştim.bence boyatma ama çok kötü oldu saçlarım diyosan bir dr.sor. çocuk konusunda fazlasıyla pipirikliyimdir :)

selam canım ben saçımı bi kere boyadım hamileyken doktorum izin verdi hiç bir sakıncada görmedi emzirirken de bişey olcağını sanmıyorum ama yinede araştır derim ben

Kimyasallar zararını anıjnda fiziksel olarak göreceğiniz bir şey değildir ki. Bu zamanla vücutta ortaya çııkan hastalıklara neden olur. Boyattım bir şey olmadı demeyin yani. Bence boyatmayın derim. Birkaç ay daha bekleseniz ne olur. Riske girmeye değer mi çok değişiklik isterseniz radikal bir şekilde kestirin. Saç modelinden kimse rengine dikkat etmez. Size de değişiklik olur...

Merhabalar canım..Emziren annelerde saç boyatma bilhassa dip boyama bence sakıncalı.boya cilltten emilebilir ve karaciğerde toksik etki yapabilir.kına ve doğal boyalar da keza öyle..Yüzde yüz zararlı diyemesek de yapılmaması daha uygun.

Uluslararası Kanser Kongresi’nde bir araya gelen bilim adamları, beyin ve böbrek üstü bezi tümörlerinin oluşmasında, annelerin hamilelik ve emzirme dönemlerinde yaptıkları yoğun makyajın ve saç boyasının etkili olduğunu bildirdiler.

Bu bir gazete haberinden alıntı. Sevgiler...

bu tamamiyle kişiye kalmış bişey iyi bir araştırma yaparsanız gebelikte saç boyatmanın sakıncalı olduğuna dair bilimsel bir veri yoktur. bu konuyu zamanında çok araştırmıştım kesin sonuç aldıktan sonra boyadım.sadece gebeliğin ilk üç ayında boyatmayın diyolar onunda kanıtlanmış bi etkisi yok abartmayalım yanii

En iyisi hic riske girmemek sanirim. Ben bugun kuafore gittim bir guzel kestirdim saclarimi. Boyamayi biraz daha erteleyecegim sanirim. Tesekkur ederim herkese :enbuyukkk:

bencede öyle yapmalısın. benim 8,5 aylık kızım var. 2 hafta önce dr!a sordum. tavsiye etmiyorum dedi.

benim ilk doktorum boyatma dedi ikincisi 3 tane doğum yapmış ve boyatmış bişey olmaz dedi ben boyatmadım kuaförüm istesende biz boyamayız başka yere git diye kızdı bide bana hatta 40 ın geçene kadar boyatma diye kuaförüm tembihledi benimde acayip beyazım var ama doğumada az kaldı boyatmaktan korkuyorum doğumdan sonra bile

bende şöyle bişey duymuştum saçını boyatan birinin vücut kıllarında yapılan testte kurşun birikimi saptanmıştı anne sütünede geçme olasılığı var bence anne olmak sorumlu olmaktır iyi düşünün bence

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine..
Konu Doğum yapanlar bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır
Sevgilera.s.

benim eltim bu konularda acayip araştırmacı..
2 sene kadarda emzirdi çocuklarını..
ama 3.ayda gidip de röflesini yaptırdı..
bende fazla durmayı düşünmüyorum.Allah kısmet ederse 1 ay içinde gidip röflemni yaptırmayı planlıyorum..

bende boyatmak istiyorum ama aynı konuda ikilemdeyim daha dr.a sormadım ama bitkisel boyalar war onlarla boyatmayı düşünüyorum nekadar az zarar görsek kardır ama dikkat ediyorumda doğum yapan kadınların yüzde 70i 80i doğum sonrası boyatıyor saçlarını yenilenmek için kimseyede duymadım kötü bişi olduğunu ama insan başına gelince riske edemiyor işte:S

sütümüzü önceden sağabiliyorsak, en azından boya yapıldığı gün önceden biriktirdiğimiz sütlerle idare edebilisek yada o gün için belki mama takviyesi yaparsak, bence ertesi güne zaten etkisi kalmaz.

Ben hamileliğim ilk aylarında boyatmadım, dr da boyatma demişti.
Saçlarım aşırı beyaz olduğu için dr danıştım, doğumdan iki gün önce boyattım.
Hatta eşim boyatma dedi ama dr boyatsın birşey olmaz dedi.
Bende doğumdan iki gün önce boyamı yaptırdım,emzirme süresincede boyattım.

hamileliğimde sormuştum dr.um kesinlikle önermiyorum hata mümkünse fazla parfüm felanda kullanma demişti
şimdi doğumdan sonra bende röfle yaptırmak istiyorumdum ama vazgeçtim emzirdiğim için bebeğime zararı olabilirmiş, olma ihtimali bile beni korkutuyor açıkcası. Bebeğim sağlı herşeyden önemli

X