Anket Nazara inanir misiniz?

nazar'a inanirmisiniz ?

• Ankete Katılan
    185

Emine

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
1.598
13
47
evet arkadaslar :uhm:

nazar'a inanirmisiniz ? ve ne derecede inanirsiniz ?

inanırım tabikide bide ben çok nazar ediyorum dikkat ediyorum artık maaşallah diyorum,ama bişey oluncada çok utanıyorum nazar ediyorum diye

Hayir inanmiyorum, ama nazar boncuklarinida cok seviyorum dekorasyon niyetine.
Inanmadigimin nedeni ise: ne ben, nede baska insanlarin kötü düsünceler yürüttügüne inanmadigim icin.
Hadi size benden bir :nazar: boncugu, neme lazim simdi beni nazar mazar edersiniz. sırnaşık şey

Ben inanıyorum.Çünkü bugüne kadar kim herhangi bişeyime ''aaa ne kadar güzelmiş'' dese o şey anında kırılıyor yada yırtılıyor.Çok garip geliyor banada ama öyle oluyo valla:nazar:

ben inanırım ve nazar boncuklarınıda cok severim alcam zatii :nazar:

ya biri beni bişiden övse az bişii bütün gün basım catlar agrıdan. gözlerimden sıpır sıpır yas gelirrrrr

hani bi söz var ya

fala inanma falsizda kalma o misal...

cok fazla kafa yormam nazar üzerine...
ama tek tük gercekten baskasinin gözü degdigi olmustur yani...

nazara tabiki inanirim.zaten dinimizdede var nazar zaten

inanırım bende..ama öyle boncuga kurşun dökmelere inanmam...

evet nazara inanıyorum ama nazarboncuğuna kursun dökme vb seylere inanmıyorum

herkese merhaba.. evet nazara inanırım ama nazarlık bir durum olursa nazar duası okurum.. ki Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde nazar boncuğuna inanan ve ondan medet uman bizden değildir der okuduğumu yanlış hatırlamıyorsam..... kurşun şu bu bunlar bana göre yalan dolan.. ama süs amaçlı renklerini çok beğendiğim için nazar boncuğu figürlü eşyalarımda var.... fakat amacını saptırmıyorum boncukların :)))

nazara çok inanırdım.
hayatımın mükemmel gittiği dönemlerde nazarlıksız durduğum dakika olmazdı.
ya nazarlık küpesi ya bişi..
erkek arkadaşım aynı şekilde üzerinde hep nazarlık taşırdı.
çatlar dururdu üzerimizdeki taşlar.
ayrıldıktan sonra elime nazarlık almadım.
nazar vardır, nazarlıklar belki işe yarar ama.. şans olması lazım insanda..
dua okuyorum onun yerine...

nazara kesinlikle inanıyorum ve yıldızım çok düşük olmalı ki gerçekten etkileniyorum.. yanlız şöyle bişey var sadece kötü gözle bakmak değildir ki nazar değdiren bir annenin çocuğuna olan sevgisi bile çok içten sevmesi nazar edebilir bu yüzden güzel birşey gördüğümüz vakit maşallah dersek bi sorun olmaz diye düşünüyorum:)

nazara inanırım...
öyle başıma gelen herşeyede nazar değdi demem...

X