Epidural anestezi ile normal doğum yapmak isteyenler

nesv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
210
2
41
Epidural anestezide doğumun başında bel bölgesine kateter yerleştiriliyor. Ağrı kesici ilaç verilmesi için rahim ağzı 4 cm açılıncaya kadar bekleniyor. Epidural anestezi uygulanmış olan hastalar doğum anında ıkınma hissi duymayabilirler. Fakat doğuma yardımcı olan kişiler ağrıları elle veya monitörden gözleyerek ıkınma zamanını anneye söyleyebiliyorlar.

Epidural anestezi hem vajinal hem de sezaryen ile doğumların son derece konforlu ve keyifli geçmesini sağlayan, 25 yıldır yaygın bir şekilde güvenle uygulanan modern bir tıbbi yaklaşımdır. Her anne adayı bu uygulamadan yararlanması için teşvik edilmelidir.

Kızlar bu yolla doğum yapmak isteyen var mı? Ben karar veremiyorum. Ne gibi riskleri var, Bu uygulama ile doğum yapan tanıdığınız var mı???

Son düzenleme:
bende bu yöntemle doğum yapmak istiyorum...herkes her şeyi söylüyor ve hepsinin bi riski var o yüzden pek kafaya takmıyorum düşünmüyorum hayırlısı nasılsa o olsun diyorum...

Ben de inşallah epiduralli normal istiyorum. Güzelim anestezi uzmanın ve hastanene güven yeter. Hiiç kafanı yorma.Ben baktım dayanamıyorum,takın epidural dicem.Yoksa çokta ağrısız doğum istemiyorum.Birazda çekmek lazım...Annem 4 tane doğurmuş ne sancılarla...

bende epudirual istiyorum. ablamn 2 doğumunu ve yengem 1 doğumunu bu yöntemle yaptı ve çok memnun kaldılar..bende istiyorum hadi hayırlısı..

bende epidural normal istiyorum ama doktorun pek yanaşmıyo gibi...ben sana ağrını azaltıcı iyne yaparım falan dedi belkide doktorum anestezi uzmanına güvenmiyo ...kafam biraz karıştı bu konuda dayanamazsam epidural istiyorum derim eee teknolojiden yararlanmak lazım....

Ben de inşallah epiduralli normal istiyorum. Güzelim anestezi uzmanın ve hastanene güven yeter. Hiiç kafanı yorma.Ben baktım dayanamıyorum,takın epidural dicem.Yoksa çokta ağrısız doğum istemiyorum.Birazda çekmek lazım...Annem 4 tane doğurmuş ne sancılarla...

birde ıkınma hissi olmuyormuş epidural normal doğumda Vakum kullanılmak zorunda kalınabiliyormuş.. buda beni çok korkutuyor doğrusu. 4 hafta sonra tekrar kontrole gittiğimde bu konuyu doktorumla paylaşıcam, bakalım o ne diyecek...
hayırlısı ile bir alsak bebişlerimizi kucağımıza...:CüvCüv:

bende bu yöntemle doğum yapmak istiyorum...herkes her şeyi söylüyor ve hepsinin bi riski var o yüzden pek kafaya takmıyorum düşünmüyorum hayırlısı nasılsa o olsun diyorum...

evet canım hayırlısı neyse o olsun...

bende epudirual istiyorum. ablamn 2 doğumunu ve yengem 1 doğumunu bu yöntemle yaptı ve çok memnun kaldılar..bende istiyorum hadi hayırlısı..

benim hiç bu yollla doğum yapan tanıdığım yok, herhalde her hastanede de yapılmıyor, internette araştırdım zaten.. bakalım doğum yapacağım hastanede yöntem kullanılıyor mu onu doktora soracağım. herkes için en hayırlısı ne ise o olsun, Allah hepimizin yardımcısı olsun.....

slm arkadaslar. 33.haftaya girdim. bende epuduralli anestezi yöntemini istiorum. çünki sancılı doğumdan çok korkuorum. birde bende panik atak war. nasıl olacak bilmiorum. allah tüm annişlere kolaylık wersin... türkiye hastanesinde dogum yapacağım inş. orada doğum yapan annişler warmı??? tskler..

canım ben ekim annesiyim bu doğum yöntemini çok istediğim halde spinal sezeryan olmak zorunda kaldım ama epidural normal doğum yapan çok arkadaşım var hepsi çok çok memnun bu yöntemden hepside doğum yapmak bu kadar kolaymıymış dediler tavsiye ederim canım

X