Banyo suyu

aslihanxx

Canım oğlum
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2007
577
2
43
kızlar ben bebeğimi kırkı çıkana kadar içme suyunu kaynatıp yıkadım. kırkından sonrada çeşme suyunu kaynattıktan sonra yıkıyorum sizler nasıl yıkıyorsunuz acaba çeşmeden su sıcaklığını ayarlayıp (bizlerin yıkandığı gibi) o suyla yıkayabilir miyim? özellikle kakasını yaptıktan sonra poposunu yıkamak için:uhm::uhm: herzaman hazır su bulunmuyor

bende ilk başlarda içme suyuyla yıkıyordum.altınıda içme suyuyla temizliyordum.sonradan altını ıslak havluyla temizlediğim gibi yıkanmasını da aynen bizim yıkandığımız gibi şofbenle ısıtılmış suyunu kovasına koyuyorum ve yıkıyorum.ama ağzına burnuna kaçmamasına çok dikkat ediyorum ve banyodan sonra mtlaka bebeyağıyla masaj yapıyorum ve azıcık yüzünede sürüyorum

drumuz bize okadr pipirikli olmayın alıştırmayın dedi bende çeşme suyuyla yıkıyorum

bende çeşme suyuya yıkıyorum
okadarda değil bence

bende baştan beri içme suyuyla yıkıyorum zaten buralarda sular temiz kaynatmama gerek yok yani

bende ilk günden beri çeşme suyu ile yıkıyorum..sıcaklık ise 35-38 derece olması gerekiyor.

bende ilk günden bu yana çeşme suyu ile yıkadım ve görünürde bişey olmadı bence çocuklarınızı alıştırın herzaman hayatta herşeyin iyisini bulamayacaklardır hayata alışsınlar
:asigim:kaydirigubbakcemile5

ben ilk kez geçen banyoda çeşme suyu kullandım.
eşime kaynatıp soğutup kullanalım dedim ama yok illede hazır su diyo.

biz geçen sefer hariç hep hazır su kullandık.

yok artık :) hep cesme suyuyla yıkadık. eger bebegın ozel bır durumu varsa ok anlarım ama saglıklı bır bebek ıcın bu kadar koruma fazla. yoksa camdan fanus ıcınde buyutmek lazım :)

bence de bebekleri steril bi kutuda büyütemeyeceğimize göre mikroplara karşı da dayanıklı olmalılar sonra ilerde alerjik bünyeli oluyolar bn de doğduğundan beri çeşme suyuyla yıkadım

Hep çeşme suyuyla yıkadık biz de, hatta ben suyu avuçlayıp ağzına götürüyo diye tedirgin olup sordum doktora, doktor bana güldü. Rahat ol, o kadarla bişey olmaz dedi. Valla bizimki su şampuan demiyo avucuyla yalayıp yutuyo cadı..

bizde hep çeşme suyu kullandık. aklıma bile gelmedi valla içme suyu kullanmak:) bence de fazla sakınmak tehlikeli ilerisi için.Alışmalı yani. hep içme suyu ile yıkancak değil ya.

bizde ilk başlarda çeşme suyunu ısıtıcıda kaynatıp soğutuyordum öyle yıkıyorduk ama şimdi yine ısıtıcıda kaynatıyorum çeşmenin soğuk su kısmıyla ılıtıyorum.. kombinin suyu bazen paslı gibi oluyor çünki..

X