Maske Tarifleri ok gzel bir maske

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Geçenlerde tv de bir manken cildine sık sık tereyağı sürdüğünü söyledi. Tereyağında A vitamini varmış cilde çok yararlıymış. Hakkaten kızın cildi de kadife gibiydi bu arada.
Cildim yağlı yapıda olmasına rağmen ben de denemeye karar verdim.

Ama düşündüm ki sadece tereyağını sürmektense birşeyler ekleyebilirim..
Böylece gece yatmadan evvelki saatlerde biraz BAL ve tereyağını ezip böyle bej renkli kremimsi bir şekle getirdim ve yüzüme sürüp yarım saat beklettim. Sonra sildim yıkadım nemlendirici kremimi sürdüm.

Biraz kötü koktu o koku da gece çıkmadı yüzümden ama sabah bir kalktım cildim acayip güzeldi inanamadım. Bütün yüzeysel kırışıklıklar gitmiş cildim pırıl pırıl...Yağdan dolayı tereyağı sivilce yapar diye düşünmüştüm ama yapmadı da sanırım balın antiseptik etkisinden dolayı bilmiyorum. Bundan sonra bir de bu maskeyi yaptıktan sonra gül suyu ile silmeyi düşünüyorum ilk başta. Gülsuyu bende kaşıntı kızarıklık yapar ama Suna Dumankayanın bir tarifine göre gülsuyunun içine bir yemek kaşığı biberiye attım karanlıkta saklıyorum çok iyi geliyor.

Herkeste etkili olur mu bilmiyorum ama o kokuya dayanabilirseniz şiddetle tavsiye ediyorum...

X