lavman ve sonda..

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
lavman ve sonda nedir nasıl yapılır anlatırmısınız? sezeryan ile doğum yapacağım ve bunların ne olduğunu tam olarak bilemiyorum bilen varsa beni aydınlatabilirmi?

canım bende doğum yapmadım ama gördüm ve biliyorum.Lavman genelde acil sezeryan olursan yapıolar yani tuvalete çıkman için ama eğer önceden nezaman sezeryan olacağını biliyosan bir gece önceden 12 den sonra hiç bir şey yemiyosun.Doğum sonrasıda tuvalete normal yollardan çıkamıyosan lavman yapıosun böle merhem gibş bişi ucunda uzun bişey var onun makatına uyguluyosun ve tuvalete çıkmanı kolaylaştırıyo.Sonta da sezeryan esnasında takılıyo canın yanmıyo korkma sakın sadece ameliyattan sonra bir müddet ayağa kalkamayacaksın ve idrarını sonda yardımıyla yapıcaksınUmarım anlatabilmişimdir şimdiden sağlıklı doğumlar canım..

sağol canım peki ben istemezsem sonta takılmasını yani yattığın yerde tuvaletini nasıl yapıyosun ben kalkarım ya wc ye takmasınlar istemem :KK43:

canım bende sezeryan olucam sanıırm ilk gün kalkması zormuş
canım ondan rahatlık olsun diye sonda takıyorlar nede olsa ameliyat oluyosun tuvalatın gelince direk sondaya gidiyor anlamıyormuşsun

sağol canım peki ben istemezsem sonta takılmasını yani yattığın yerde tuvaletini nasıl yapıyosun ben kalkarım ya wc ye takmasınlar istemem :KK43:

canım o senin iyiliğin için yoksa dk bir tuvalete gitmen gerekiyo 4 tane serum takıyolar bide hemen kalkamıyosun sonuçta narkozlu olacaksın senin iyiliğin için korkmana gerek yok canım hiç acımıyo...:)

Arkadaşım inan korkulacak bişey yok... Lavman zaten krem gibi bişey... Onu büyük abdestini yapabilesin diye yapıyorlar ve çok işe yarıyor... Ameliyattan sonra da uzun bir süre tuvalet derdin olmuyor...

Sonda da küçük abdestini yaptığın yere takılan ince bir boru gibi bişey.... İnan can yakmıyor..

Ben normal doğum yaptım ama ikiside yapıldı... Korkulacak bişey yok....

ameliyattan sonra belli bir saat yatman gerekiyor.sıkışsan nasıl yapacaksın idrarını.sonda hiç acıtmıyor.zaten sen sondaya yaparkende hissetmiyorsun.lavmanda bir sey değil tuvalaete cıkmanı saglıyor.ah o günler gelsinde taksınlar yapsınlar diye beklersin.ikiside abartıldığı gibi değil.böyle acıyor diye abartan insanlara gıcık oluyorum.:mymeka:hepsi palavra.

sonda takılması cok kolay bir şey.
hiç korkmaya gerek yok.
ben spinal sezeryan oldum ve doğumdan sonra anladım sondanın ne büyük nimet olduğunu.
çünkü ilk gün bırak tuvalete gitmeyi,yan tarafıam dönemiyordum bebeğimi emzirmek için:bbo:

anladım galiba hapinize çok teşekkür ederim yazdıklarınızı tekrar tekrar okuyorum korkmayayım diye moral veriyo yazdıklarınız..37 hafta başında sezeryana alırmı doktor sizin kaçıncı haftalarda oldu?

anladım galiba hapinize çok teşekkür ederim yazdıklarınızı tekrar tekrar okuyorum korkmayayım diye moral veriyo yazdıklarınız..37 hafta başında sezeryana alırmı doktor sizin kaçıncı haftalarda oldu?

benim 38.haftanın sonunda almıştı.normalde 40 hafta ya bu hamilelik dönemi bi 8 gün önceden aldı.o çatı muanesine göre değişiyorr

kıs altunhan senin doğum ne zamana denk gelio, valla bütün sorularına cevap yazdım sanırım :)))
bi doğursan diom artık :))))
şaka kıs şaka, sor tabüküde
canım şu lavman işi sanırım hastaneden hastaneye değişiyo. benim ilk sezeryanda lavman yapmamışlardı ama ikincide geceden beri bişey yemediğim halde yapıldı. kontrole gittiğinizde sorun

kıs altunhan senin doğum ne zamana denk gelio, valla bütün sorularına cevap yazdım sanırım :)))
bi doğursan diom artık :))))
şaka kıs şaka, sor tabüküde
canım şu lavman işi sanırım hastaneden hastaneye değişiyo. benim ilk sezeryanda lavman yapmamışlardı ama ikincide geceden beri bişey yemediğim halde yapıldı. kontrole gittiğinizde sorun

sağol canım valla bende atrık doğursam diyorum hergün aklıma bişey geliyo o nasıl olcak bu nasıl olcak diye:) ben 37.hafta başında olsun dayanamıyorum artık diyorum doktora oda 38.5 olsun ozman diyo bu ctesi tekrar konuşcaz bakalım ne diycak bu sefer..

bence doktora ısrar etme. acil bir durum olursa erken alırlar zaten ama acil bişey yoksa beklemesi daha iyi. gününe yakın olması bebek açısından iyi. 1 hafta bile önemli.

ben normal doğum yaptım lavmanda sondada yaptılar normal doğumda sonda yapılmıyo sanıyodum ama hemşire idrarın var sonda yapçam dedi ama korkulcak bişey değil ikiside hayırlı doğumlar cnm

X