Kuyruk Sokumu....

Nohcoy

Canlarım Benim.
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
2.318
23
Arkadaşlar daha önce kuyruk sokumuyla ilgili konu açıldımı bilmiyorum... Açıldıysa şimdiden özür dilerim...

Ben 3 hafta önce normal doğum yaptım ve o günden beri popomun üzerine oturmakta zorlanıyorum. Kuyruk sokumum batıyor ve bu yüzden kızımı rahat bir şekildede emziremiyorum.. Bir eziyet oluyor emzirmek, şekilden şekile giriyorum...

Bu durumda olan varmı? Varsa nasıl bir çözüm buldu? Doktora gitmem şartmı?

Şimdiden teşekkürler...

Yinede sağol canım... İnşaAllah geçer... Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum....

canım öncelikle geçmiş olsun.bende normal doğum yaptım,aynısını yaşadım.ne gezebiliyordum evin içinde nede eğilip bişi alabiliyordum yerden.2hafta sürdü ve bir anda geçti.özellikle normal doğum yapanlarda olurmuş.ama sen yinede görün dr.için rahat etsin

Gittim bugün doktora... Kalça röntgeni istedi. Öğleden sonra gitmem gerekiyordu ama kızımı bırakacak kimsem olmadığı için bir gün içinde iki kez çıkaramadım kızımı...

Bir kaç hafta daha beklicem.. geçmezse tekrar giderim...

canım bende normal dogum yaptım ama çok şükür öyle bir sorunum olmadı muhakkak git doktora çok geçmiş olsun.

canım yazını okuduğumda acaba bunu benmi yazdım da unuttum dedim çünkü aynısı yaşadım bende 2 ay oldu eski şiddetli acısı kalmadı ama hala otururken kalkarken acıyo sanırım doğum sırasında kuyruk sokumumuz eğildi die düşünüyorum ben.. doktora gitmeye fırsatım olmadı çocuk doktoruna gitmekten daha ama zamanla geçicek sanırım geçmiş olsun

Arkadaşlar başlığı görünce hemen derdinize derman olabilecek çözümü yazayım dedim.Tabi yapması sizden şifa Allahtan.Ağbimin eşi normal doğum yaptı bundan 9 ay önce.
Kuyruk sokumu kemiği doğumdaki ıkınma yüzünden açılmış.Aylarca poposunun üzerine oturamadı.Resmen kemik batıyo gibiydi.Gitmediği doktor kalmadı.Kimi birkaç sene sürer dedi.Kimi doktor iğne önerdi.Ama oda belki düzeltir.Yani çekeceksin dediler.Sonuç itibariyle tıbtan başka çözüm olduğunu kabul edip istanbul da bulunan bir kırık çıkıkçıya gitti.
Kuyruk sokumunu çektirmek için.Hemde ağlayarak.Çok canı yanacak sanıyordu.Fakat ruhu bile duymadan kemiği yerine oturttular.Çekerek değil 3 saniyelik bir masaj hareketiyle.Gelirken oturduğunda en ufak bi ağrı çekmeden döndü.Size tavsiyem iyi bi kırık çıkıkcı bulup hemen çektirin.
Boşuna beklemişiz diyeceksiniz.Kesinlikle inanın.Doktorlar yapamıyor maalesef.Hepinize geçmiş olsun şimdiden.

Simit şeklinde minderler var ortası boş, medikal ürün satan yerlerden (eczanelerde de var mıdır bilemiyorum) alabilirsin. Oldukça rahat oluyor, ben de doğumdan sonra 1 ay boyunca o minderle oturdum

Çıkıkçıya giderim gitmesine ama burda kim çıkıkçı bilmem ki... Yazın memlektte gideyim dicem ama yaza kadar da böyle beklenmezki...

Minderleri araştırsam iyi olur ama misafirin yanında da ona oturulmaz ki... Kimse yokken bir şekilde yatarak felan zaman geçiyor ama misafirlerin yanında oturamammak çok gıcık bi durum...

Teşekkürler..

Merhaba;
14 gün önce normal doğum yaptım. Ben de normal doğumdan sonra aynı kuyruk sokumu ağrısı problemini yaşıyorum. Emzirmek büyük bir dert oldu. Şekil değiştirmekten her tarafım ağrıyor. İki gün önce ortopediste danıştık, kesinlikle üstüne oturma iyileşme süreci uzar dedi, ayrıca günde iki defa 15 dakikalığına sıcak uygulaması yapın dedi sabah ve akşam olmak üzere. Şimdi iki gündür deniyorum sonuç alırsam haberdar ederim. Bu arada mesajını yazalı uzun zaman olmuş eğer bi çözüm bulduysan paylaşır mısın? Şimdiden teşekkürler...

offf bende bundan muzdaribim.1 ay oldu dogum yapalı ama hala zorlanıyorum otururken.hele ilk günlerde ölücek gibi oluyordum nerdeyse.ne zaman geçecegini merak ediyorum

gecmıs olsun canım ben nrmal yaptım ama bole bı sıkıntı olmamıstı..

tamı tamına 2 ay cektım o agrıyı
sezeryanla dogum yaptım ama benım hamılelıgımın son ayında baslamıstı bu agrı
dogumdan sonra cok sıddetlendı
doktor bır mınder tavsıye ettı bıraz ıse yaradı ama kesmedı
hergun sıcak su ıle yıkanmada fayda etmedı
en sonunda hıc oturmamakta buldum careyı ve zamanla gectı
evet hıc oturmuyor yatar pozısyonda duruyordum
emzırırken zor oluyor ama alısınca ıyı gıdıyor

Evet tek çare üzerine oturup baskı yapmamak galiba... Kızım 2 aylık oldu. Tamamen olmasa da geçti sayılır.. Bende üzerine oturmamaya dikat ettim.. Bebeği emzirmediğim zamanlarda hep uzandım... O ilk günler neydi yaaa... Şimdi iyiyim çok şükür. Kendiliğinden geçiyor yavaş yavaş... Ben ortobediste gitmiştim, röntken istemişti çektiremedim. Başka bir doktorda kendiliğinden geçer demişti..

Sizlerede çok geçmiş olsun...

Öncelikle kuyruk sokumu ağrısından muzdarip olan tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Doktorun önerdiği sıcak su uygulamasını denedim işe yarıyor. Tavsiye ederim. Günde üç defa termofora sıcak su koyup ağrıyan yere bir örtüye sarıp koyuyorum, üstüme de bir örtü örtüyorum, 20-30 dakika öyle yan yatıp bekletiyorum. çok işe yaradı. Ağrılarım iyice azaldı. Bir de simite oturuyorum. Hala üstüne oturmaya korkuyorum. bir müddet daha devam edicem. İnşallah herkes çabucak iyileşip anneliğin tadına daha çok varır. Paylaşan arkadaşlara teşekkürler...

benim annem senelerce kuyruksokumundan çekti.. gitmedigi Dr kalmadı bir türlü iileşmedi taaki bi dost magnesium almasını önerene kadar magnesiuma başladı başlayalı hiç bir şikayeti yok deneyin tabi Dr da gidin

Benimde bir kac aydir kuyruksokumunda agri var, ilk baslarda oturup kalkarken batiyordu simdi ise surekli bir agri var ve 5 dakika oturduktan sonra popom aciyor ve uyusuyor. Doktora gittim kortison ignesi oldum fakat hic fayda etmedi. Bu agri nerden geldi anlamadim, dusmedim ve dogum yapmadim hamilede degilim. Ne yapicagimi bilmiyorum.

Benimde bir kac aydir kuyruksokumunda agri var, ilk baslarda oturup kalkarken batiyordu simdi ise surekli bir agri var ve 5 dakika oturduktan sonra popom aciyor ve uyusuyor. Doktora gittim kortison ignesi oldum fakat hic fayda etmedi. Bu agri nerden geldi anlamadim, dusmedim ve dogum yapmadim hamilede degilim. Ne yapicagimi bilmiyorum.

canım geçmiş olsun,
seninki kıl dönmesi olabilir evet biraz garip gelebilir ne alaka da diyebilirsin ama bende de aynı şikayet vardı sanki kuyruk sokumu kemiğim şişmiş gibi hissediyordum ve üstüne oturmakta zorlanıyordum ve doktora gittim doktor hemen anladı kıl dönmesi teşhisi kondu ve ameliyat olmak zorunda kaldım.sen de hemen doktora git derim ameliyattan sonra çok rahatladım hatta üstüne normal doğum bile yaptım şuan çok iyiyim.
umarım ciddi bişey değildir ama sen yine de ihmal etme derim .
geçmiş olsun şimdiden.

Arkadaşlar Merhaba. ....
konu aktif mi bilmiyorum ama bende yeni doğum yaptım 25 gün oldu daha izmir de oturuyorum burda bi arkadaşımızın özeline de yazdım hatta. Izmir'de kuyruk sokumum için gidebileceğim birisi var mı veya şehir dışı da olur çünkü artık dayanamayacak durumdayım simit harici oturamıyorum o kadar kötü...
Eğer bildiğiniz birisi varsa allah rızası için yardımcı olsun

X