Bizi Ağlatan,Bize "Keşke" Dedirten Aşk Filmleri

aaaa unuttumm
50 ilk öpücük bide
o nasıl aşk nasıl bi fedakarlık yaaa.çok süperdi..

ben bu tarz filmleri sevmezdim pek ama P.S I love you izledim.tek kelimeyle süperdi...

nn8f80.jpg

Canım YAPAY ZEKA diye bır fılm var baska bırı yazdı mı bılmıyorum ama ben bu fılmı ılk 12 yasımda ızlemıstım.Dfılmın formatı bılım kurgu ama o kadar dehset bır fılm kı o kadar duygusal guzel bır fılm .. benım aklımdan hıc cıkmadı o fılm. fılmın konusu ;

21. yüzyılın ortalarında bir mucit, kendi varlığından haberdar olan (yani özbilinç sahibi) yeni bir tür bilgisayar geliştirir. Bu icadın temel amacı, kendini insan yerine koyarak, insanlığın ortak sorunlarına (kutuplardaki buzun eriyerek dünyayı sel altında bırakması gibi) çözüm bulmasıdır. Bu tür yapay zeka çeşitli robotlara monte edilir. Bunlardan biri, bir çocuk formundadır. Ve özbilinç sahibi bu robot'un ismi David (Haley Joel Osment)'tir. David kendisini gerçek bir çocukmuş gibi kendisini evlatlık olarak alan zengin bir aileye verilir. Bu ailenin Martin isminde çocuğu ağır hastadır. Yaşaması şüphelidir. Bu yüzden aile acılarını biraz olsun dindirmek için sevgilerini David'e vermek isterler. Sonradan Martin iyileşir ve ailesinin yanına döner. Fakat Martin yapay zeka olan ve gerçek bir insana benzeyen robot David'i içten içe kıskanmaya ve varlığından rahatsız olmaya başlar. Martin'in yüzünden başından şansız bir olay geçen David aile ile sorunlar yaşar. Anne dediği Martin'in annesi Monica çok sevdiği David'i yok olması için geri götürdüğü üretildiği firma yerine onu bir ormana bırakır ve kaçar. David basit bir makineden daha fazla bir şey olup olamayacağını yani gerçek bir insan olup olamayacağını merak etmektedir. Yolda karşısına çıkan Jigolo robot Joe (Jude Law) ile bu sorunun cevabını arar.

sana sıkıcı gelebılır okudugunda ama ınan bana pısman olmayacaksın boyle bır fılm yok.

Arkadaşlar aşağıda sıraladığım liste benim izlediğim en iyi aşk filmleri. İzlemenizi tavsiye ederim.

50 İlk Öpücük (50 First Dates)
IMDb Puanı: 6,8

Çılgın Aptal Aşk (Crazy, Stupid, Love)
IMDb Puanı: 7,4

Not: Seni Seviyorum (PS: I Love You)

IMDb Puanı: 7,1

Muhteşem Gatsby (Great Gatsby)
IMDb Puanı: 7,3

Aşk ve Gurur (Pride and Prejudice)
IMDb Puanı: 7,8

Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars)
IMDb Puanı: 7,8

Not Defteri (The Notebook)
IMDb Puanı: 7,9

Makas Eller (Edward Scissorhands)
IMDb Puanı: 7,9

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
IMDb Puanı: 6,5

İncir Reçeli
IMDb Puanı: 6,6

Senden Bana Kalan
IMDb Puanı: 6,7

Sadece Sen