Konsantre deterjanlar...

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
29
Makineye konsantre deterjanları ne kadar koyuyorsunuz, gözüme o kadar az geliyor ki, birde yumuşatıcının kokusunu bastırıyor kokusu.
1 ölçek demeyin neye göre 1 ölçek olduğunu sorabilirim :1rolleyes:

daha almadım ama şöle düşünüyorumCADIARZU önceden ne kadar koyuyorsanız onun yarısını koyun yeterli olacaktır zannımcamirmirmirmir

ben renkliler için olandan aldım içinden ölçeği çıktı.Bana da o kadar çok geldiki yarısından biraz fazla koyuyorum, tamamını koysam deterjan gözü ağzına kadar doluyor

konsantre güya, 9 kg.lıkları bile daha az kullanırdım, ölçeğine bakılırsa 200-250 ml.. 15 yıkamada biter.. çay bardağı hesabı mı yapsak?

arkadaslar bende arıelın dag esıntısını kullanıyorum gercektende verdıgı olcunun mıktarı cok fazla bende onun yarısı kadar kullanıyorum ve yumusatıcının kokusunuda bastırıyor.yumosun konsantresınden kullanıyorum 6 hafta kalıcı olan kokusundan ama onun kokusunu camasırlarımı yıkadıgım anda bıle alamadım.

delikafadulden
ay sormayın ya ben baya cahil kalmışım aldığım konsantreymiş haberim yok bol bol koydum deterjanı yarıladıktan sonra dur dedim hep konsantre deterjanlardan bahsediyoar bir bakayım pakete evet benimkide konsantreymiş o kadar teterjan koyuyorumki beyazlar bembeyaz eskisinden güzel çıkıyor meğersem deterjan çok koyuyomuşum.

temiz olmaz diye korkuyorum ben ama madem yarım ölçek koyanlar var ben de öyle deniyeyim dur..

konstantre detarjanları çok kaçıran arkadslar aman dikkat renkli çamaşırlar yıpranmış bir vaziyette çıkabilr fazlası çamışırları yıpratıp inceltiyor bilginize

sizi bilmem arkadaşlar ama ben hiç memnun kalmadım
omo aktive konsantre almıştım
hatta daha çok koydum
bitsin bidaha almıcam

Bende arielinkini kullanıyorum ama beyaz ön yıkamalı çamaşırlar için içime sinmiyo tam ölçek koyuyorum..renklilere yarım ölçek...Eskidende çok koyardım içime sinmiyor ...Yumuşatıcının kokusunu gerçekten bastıyor konsantreler...Bende memnun değilim hemen bitiveriyooo ...

[U]Ben kesinlikle tavsiye ediyorum,çok uzun süredir çamaşırlar için bu deterjanları kullanıyorum[/U].Evdekiler 3 lt lik,her yıkama için bir kapak koyuyorum.Özellikle siyahlar için olan harika neden bu kadar net söylüyorum derseniz,haftada en az 3 makine siyah yıkıyorum,eşimin tüm kıyafetleri hatta çamaşırlarıda siyahtır ve herşeyi bir kez giyer,yani çok sık yıkanırlar.Başka deterjanlar olsa bugüne değin hepsinin rengi gri olmuştu.Renkliler için olanında kokusuna bayılıyorum.
Not:Yumuşatıcı kolay kolay kullanmıyorumibu deterjanların kokusu yetiyor.

bende bu konuyu sormak istiyordum. öncelikle konuyu açana teşekkürler. Bingo konsantre kullanıyorum. deterjandan çok memnunum ama nekadar konulması gerektiğine bi türlü karar veremedim. paketinde neredeyse 1 ölçek şeklinde gösteriliyor. e nasıl konsantre oluyor bu normel deterjan ölçüsü vermişler paketinde. bazı arkadaşlarım çok az kullandığını söyledi yani küçük bir çay bardağının tam dolmamış hali kadar falan. kafam çok karıştı nasıl olcak bu kullanan varmı :uhm: ölçüsünü verirseniz çok sevinirim

ben amvayin konsatre deterjanlarını kullanıyordum ve gerçekten çok az koymak yetiyordu çok da uzun süre kullanıyordum 3 kiloluk bir deterjanı ama değiştirmek istedim ve ariel ve omo aldım
cidden ölçekleri çok büyük üzerinde yazan miktar da çok fazla ben senelerdir alışmışım bir dıkımlık deterjan kullanmaya gerçekten konsatre ise bu deterjanlar üzerinde yazandan azını kullanmak yetecektir
malesef bana inandırıcı gelmiyor ve daha çok kullanılsın daha fazla satılsın diye yapıyorlar gibi geliyor
beyazlar için olmasa da renkliler için ben azaltacağım miktarı sonuçta bir iki defa giyip yıkıyoruz kömür madeninde giyip de yıkamıyoruz ya temizler elbette

konsantre falan kullanmiyorum normal kullaniyorum eskiden icinde cikan olcek dolusu koyuyordum ama simdi ogrendim hem tvden hem bi tamirciden bir yemek kasigi yeterliymis simdi oyle yapiyorumyerimseniben

ben amvayin konsatre deterjanlarını kullanıyordum ve gerçekten çok az koymak yetiyordu çok da uzun süre kullanıyordum 3 kiloluk bir deterjanı ama değiştirmek istedim ve ariel ve omo aldım
cidden ölçekleri çok büyük üzerinde yazan miktar da çok fazla ben senelerdir alışmışım bir dıkımlık deterjan kullanmaya gerçekten konsatre ise bu deterjanlar üzerinde yazandan azını kullanmak yetecektir
malesef bana inandırıcı gelmiyor ve daha çok kullanılsın daha fazla satılsın diye yapıyorlar gibi geliyor
beyazlar için olmasa da renkliler için ben azaltacağım miktarı sonuçta bir iki defa giyip yıkıyoruz kömür madeninde giyip de yıkamıyoruz ya temizler elbette

banada öyle gelmeye başladı normal deterjanladan farkı yok sadece çabuk bitsin diye küçülttüler heralde.herşeyin konsantresini çıkardılar, bende bundan sonra normal alcam hem normallerin kokusu daha güzel annem yıkadığında çamaşırlar 1 hafta kokuyor, ben yıkayınca kururken gidiyor kokusu

neeeyyy 1 yemek kaşığımıı :1shok: çok az değilmi o yauww :uhm:

evet ilk duydugumda bende sasirmistim koca tasla tokuncekaydirigubbakcemile3
ama bunu soyleyenler uzmandi ve bende artik dolu dolu bi kasik katiyorum tabi yumusaticida kullaniyorum hicde kirli kalmiyozemuszemus
bana kalirsa o icinde cikan taslari mahsus kocaman koyuyorlar bitsinde bidaha alsinlar diye gelmeyin onlarin oyununakaydirigubbakcemile5

amvayi bir yemek kaşığı kadar koyuyordum ben de
madem konsatre ariel ve omoyu da öyle koyacağım
satılsın diye kandırıyorlar milleti
hemen bitsin bir daha alalım 1 yemek kaşığı koyunca ne kadar az satarlar düşünsenize
hem deterjanlar çevreye de zarar veriyorlar

X