buhar kazanli ütü kireçlenirse?

felistigra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
8
0
merhaba arkadaslar,yerimseniben ben de longhi nin buhar kazanli ütüsünü kullaniyorum,
ütümden memnunum fakat geçenlerde ütü yaparken sari lekeler birakti, ben de kazanin kireçlendigini düsündüm, ama emin degilim kafamçokkarıştı
bu konuda ne yapabilirim? bana yardimci olur musunuz :teselli:

kazanın içine kireç çözücüyle birkaç damla su koy çalkala biraz beklet dök canım.şuanki sularda böyle problemler olması çok normal...ama dikkat et kazanı delme kireci çözücem diye.çok asitli bişi kullanma klasik çaydanlık temizlediğimiz kireç sökücüler varya onlardan kullan.

çok tesekkür ederim canim, sirke koy diyenler de oldu ama senin de dedigin gibi ütüye zarar vermekten korktum daha yeni çünkü ütüm :1no2:
bende bildigimiz porçöz var onu deneyebilir miyim sence?:uhm:

sanırım bu buhar kazanlı tülerin bir problemi.bizde de philips var o da öyle leke bırakıyor

normal ütü kullanıyoruz o da kireçlenmişti su kabına yarım çay kaşığından az calgon koydum bizimkinde işe yaradı ama kazanlı ütü de işe yarar mı bilemiyorum

Normalde kireçlenen şeylere limon tuz koyup biraz kaynatınca çıkıyo. Buhar haznesine limontuzu koyup ütüyü ısıtıp kapatsan biraz bekletsen kireci çözülür diye tahmin ediyorum ama bişey olurmu acaba bilemedim.fisfisfis

bende kazanlı ütü kullanıyorum ütünün bir aparatı vat içinde suyu döktükten sonra onu takıp içine tanzikli su veriyorum temizleniyor sizin ütünizde yokmu hortuma benziyor yoksa başka türlü temizlenmez bildiğim kadarıyla

arkadaşlar epeyce araştırmam neticesinde evime sağlam ve iyi ütüleme yapacak ütü aldım gerçekten harika ütü yapıyor onca ütü eskittim ama bu aldığım ütü hepsinden daha güzel kırışıklıkları tek seferde açıyor ve benim için işkence olmaktan çıktı ütü yapma olayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim ütümde kireçlenmişti ütülediğim çamaşırı tekrar yıkamak zorunda kalıyordum geçenlerde suyunun içine limontuzu attım ve öle çalıştırdım daha sonrada içindeki suyu döktüm kalıp kalıp kireçler döküldü şimdi tertemiz yani uzuzn lafın kısası kesinlikle LıMON TUZU

siteye girdim ama fiyatlara ulaşamadım kaça aldın çok merak ettim.Kazanlı ütüm arızalandı tekrar kazanlı ütü almak istiyorum da

Son düzenleyen: Moderatör:
X