Bartolin kisti acil yardım kızlar lütfen

nina_nina

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
56
4
Arkadaşlar merhabalr
geçtiğimiz pazar günü malum yerde fındık büyüklüğünde bi şişlik olduğunu farkettim. Ilk anda önemsemedim kıl dönmesi yada sivilce gibi birşeydir dedim ama içime kurt duştü baktım görünürde birşey yok ama içerde bi kitle var ve acıyor. Zaman zaman yürürken sızlıyor.

Henüz dr.a gitmedim internetten araştırdım bartolin kistine benziyor belirtileri. Bir kaç kaynağı inceledim bununla ilgili ama içim hiç rahat değil. Dr.a gitmeyede korkuyorum kötü birşey olursa yada varsa operasyon gerekirse diye. Nişanlıma konuyu açtım ama ondanda beklediğim desteği göremedim. Malum durumdan dolayı anneme açmaktan çekiniyorum.

Biraz beklemeyi tercih ettim çünkü netten edindiğim bilgilere göre kendiliğinden geçebiliyormuş. şuan ilk farkettiğimden küçük durumda ama şekil değiştirdi gibi ovalleşti sanki çok fazlada elleyip kurcalamak istemiyorum ne olur ne olmaz diye çünkü enfeksiyon kaptığında apseye dönüşebiliyormuş ve bu durumdada operasyon gerekiyormuş. Kist halindeykende antibiyotiklerle tedavi edilebiliyormuş.

şimdi kızlar
böyle bir durumla karşılaşan varmı yada bu durumda olan tanıdıklarınız varmı nasıl bir tedavi uygulanıyor ne yapmam gerekiyor bu kistin evreleri nelerdir en fazla ne kadar büyüyor ne kadar zaman içinde büyüyor vs...

Kızlar yadım edin ne olur 3 gündür uyku uyuyamıyorum sinirlerim çok bozuk. Bana yardımcı olun...

canım internetten bakıp teşhis koyman ne kadar doğru sence?hem korkuyorum da ne demek?konuyu annene neden açmıyorsun,bu ne ayıp ne de günah sayılacak bir durum...bunu kendin için yap başkaları için değil,hatta nişanlının desteklememesi de çok umrunda olmamalı biran önce doktora gidip tedavini yaptır bence...belki şuan küçük bir ilaç tedavisiyle geçecek bir durum Allah korusun ileri de başka problemler oluturacak...lütfeeeeeeeeeeeeeeen doktora git ve benide haberdar et kendinden...:KK43:çok geçmiş olsun...bol sağlıklı günler diliyorummm:):):)

sağlığını ihmal etme bende nişanlıyım kistim var üstelik operasyon gerekiyor konuyu yarın açıcam destek olucağına eminim ayrıca olmasa bile umrumda olmaz benim sağlığım herşeyden önemli kendini ihmal etme.....

Kızlar henüz doktora gitmedim çünkü adetim başladı bu durumdada gitmek olmaz. Ama kendim konrtol ediyorum sanırım küçülüyor. İk farkettiğim andaki kadar büyük değil o anda fındıktan birazcık daha iriydi şimdi nohut tanesi kadar. İnşallah kötü birşey çıkmaz.

Teşekkür ederim desteğiniz için

slm bende de bu barthokin kisti olmuştu bayada büyümüştü hiç korkmana gerek yok 2 3 yıl öyle kaldı doktora gitiğimde evlendikten sonra operasyon yapalım dedi ve 1 sonra basit bir delme işlemiyle içi boşaltıldı sonra da geçti

slm bende de bu barthokin kisti olmuştu bayada büyümüştü hiç korkmana gerek yok 2 3 yıl öyle kaldı doktora gitiğimde evlendikten sonra operasyon yapalım dedi ve 1 sonra basit bir delme işlemiyle içi boşaltıldı sonra da geçti

2-3 yıl mı?
Çok uzun bir zaman değil mi_ bu zaman içinde hiç rahatsız etmedimi seni
sonrasında kötüleşir diye çok korkuyorum. Ama bu dediklerinde içimi rahatlattı birazcık 2-3 yıl. ay bilmiyorum yaa ooffff

X