Ultrason ölçümleri fl boyu

agxuxl

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
139
1
arkadaşlar ben 35 haftalık hamileyim bebeğimin diger ölçümleri çok ii ama fl boyu geriden geliyor bunun sebebi sizce ne olabilir ve böyle olan başka var mı çok merak ediyorum ne yapmam lazım

Doğuma yaklaştıkça FL dahil ölçümlerin bir kaç hafta geriden ya da ileriden gitmesi normal, yani artık gebelik haftasını öngörme becerisini kaybediyor bu ölçümler.

benimkide küçük 40 mm sanırım minyon bir bebek olacak çünkü femur uzunluğu yani fl bebeğin boyunu veriyormuş 40 ile 7 yi çarptım ortaya28cm boy çıktı:)) aman sağlıklı olsun da minyon olsun:))

Haftalar ilerledikçe arkadaşında dediği gibi bu ölçümler gerçekliğini yitiriyor. Çünkü bebiş büyüyo ölçümler zor oluyo
.

benimkide küçük 40 mm sanırım minyon bir bebek olacak çünkü femur uzunluğu yani fl bebeğin boyunu veriyormuş 40 ile 7 yi çarptım ortaya28cm boy çıktı:)) aman sağlıklı olsun da minyon olsun:))
kaç haftalık ki bebeğin?

ayrıntulı ultrasona 25 haftalıkken girmiştim 40mm fl canım.oda boyu veriyormuş 7 ile çarpınca.hata payı çok az mış güya.

Benimki son haftalarda fl nerdeyse 3 hafta geriden geliyordu kafa karın ilerden gidiyordu hemde 3.900 doğdu çok kafa takmayın

slm kızlar bendede aynı sorun var 32 haftalık gebeyim dün yapılan ölçümlere göre bebeğin fl ölçümü 55mm çıktı bu durumda bebek 40 cm falan oluyo.doktorumuz kafa ve karın ölçümleri gebelik haftasına paralel giderken kol ve bacak ölçümleri 10 ile 14 gün arası geriden geliyormuş.ben bursada oturuyorum bizi burda burtom a yollayıp 4 boyutlu ultrasonla kemik ölçümlerinin yapılmasını istedi.kafamda bazı sorular var umarım ben yanılıyorumdur dedi.çok korktum.hatta şuan yoldayım ölçüme gidiyoruz.hayırlı haberler duymak istiyorum.sizce bi sorun var mıdır kızlar??:KK43:(

son zamanlarda boy ölçümlerinin çok sağlıklı olmadığını doktorum dahil birçok kişiden duydum ve birçok yerde okudum endişe etmeyin. yerleri daraldı sağlıklı ölçüm artık zor. doktorunuz endişelenecek bi durum varsa sizinle paylaşır zaten.

fl boyu kısa yazan anne adayları bir çoğunuz doğum yapmıssınızdır netice de sizi üzen bir sonuç çıktı mı ortaya paylaşırsanız cok sevinirim..

benim bebeğimin fl boyu hep kısaydı bize binbir çeşit hastalık söyleyip bunlardan birtanesi çıkar dediler tabi hamileliğimin berbat geçmesinede sebep oldular ama çok şükürkızım 2. yaşında şimdilik anormal bir durum yok ama ilerde ne olur onu bilemem

ben de hamileliğimin 37+4. haftasındayım bebeğimin biraz minyon olabileceğini söylüyorlar, olsun ztn ben de selvi boylu değilim ama bu down sendromundan falan bahsetmeleri beni cok korkutuyor. sırf bu korkuların zerresini yaşamamk için 2li 3lü testleri yaptırmadım, geldi yine beni buldu bu korkular::KK43:(( merak ediyorum fl boyu bu rahatsızlığın neresinde yani ne oranda belirleyebiliyor.

slm kızlar bendede aynı sorun var 32 haftalık gebeyim dün yapılan ölçümlere göre bebeğin fl ölçümü 55mm çıktı bu durumda bebek 40 cm falan oluyo.doktorumuz kafa ve karın ölçümleri gebelik haftasına paralel giderken kol ve bacak ölçümleri 10 ile 14 gün arası geriden geliyormuş.ben bursada oturuyorum bizi burda burtom a yollayıp 4 boyutlu ultrasonla kemik ölçümlerinin yapılmasını istedi.kafamda bazı sorular var umarım ben yanılıyorumdur dedi.çok korktum.hatta şuan yoldayım ölçüme gidiyoruz.hayırlı haberler duymak istiyorum.sizce bi sorun var mıdır kızlar??:KK43:(

merhaba 2 yıl olmuş ama umarım görür ve cwp yazarsın şuan senınle aynı sorunu yaşıyorum sonuç nedir inş.bebebğin sağlıklıdır

ileride bu topikten faydalanmak isteyen hamile arkadaşlar benim bebeğimin 14.haftadan beri sadece fl boyu başlarda 1 sonradan hep 2 hafta geriydi diğer ölçümler ve testlerımız normaldi.kızım sağlıkla kucağıma aldım şükür 50 cm doğdu down send.ve cücelikten korkmuştum gebeliğim boyunca hep acı çektim Allah ıma şükür maşallahı var.

günaydın arkadaşım sayfaları gezeken bursada oturdugunu okuyup yazmak istedim hangi hastaneye gdyordun

günaydın arkadaşım sayfaları gezeken bursada oturdugunu okuyup yazmak istedim hangi hastaneye gdyordun

ben devlet hastanesine gidiyordum harika bir doktorum vardı o zamanlar doktorumun özeli de vardı hem özel hem hastane birlikte götürüyordum..neticede fl kısalığını bahsettiğim gebeliğim malesef kötü sonuçlandı.39 haftalık doğum yaptım ve oğlumu kaybettim..

Öncelikle başınız sağolsun çok üzüldüm bebeğinizi kaybetmenize neden kaybettiniz peki bebeğinizi FL kısalığı ile ilgili bi durummuydu yoksa çünkü benim kızımında FL si 1 hafta geriden gidiyo doktor bi sorun yok dedi ama içim içimi yiyo tecrübeli anneler cevap verirseniz çok sevinirim :KK43:

X