Bebek Beslenmesi ek gıdalara geçiş

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yaxgxmur sxixla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
117
1
41
slm kızlar ben sadece merakımdan bişey sormak istiyorum benim oğlum 4aylık ek gıdalar geçmeme var ama bazı drlar ekgıdalara geçerken herbiri başka bişeyle başlamayı öneriyoo kimi yoğurtla başlatıyoo kimi meyve sularıyla lkimide dirak sebze çorbasıyla... bu konuda sizler neler düşünüyosunuz sizce nasıl olmalı neden böle değişiklikler var...

tatlım biz 4 aylıkken birer çay kaşığı mevsim meyvelerinin suyu ve yoğurtla başlamıştık ek gıdaya
1-2 hafta sonra 1 çay bardağına ulaşıyorsun...

bizde meyve püresi ve yoğurtla başaldık sonra sebze çorbası.ama ben peynir ,yumurta sarısı, bazı yemekleri tattırıyordum.
sebzeyi reddetmedi bazısızını şapur şupur yiyoy bazısını oyunla anca yediriyorum.

beş aylıkken meyve sularıyla bir hafta sonra yoğurt bir hafta sonra sebze çorbası şeklinde başladık.başlarda hiç şikayet yoktu sanırım miktar veö ğün artınca şimdi yoğurt ve meyveyi reddediyor.

bebegimin 5. ayi bitmek üzere. doktorum patates ve havuc püresini önerdi. tatli gidalarla baslaninca tatliya alisip diger tadlari denemek istemeyebiliyorlarmis

bizim doktorumuzda tatlıyı önermediklerini taze meyva suyu mama evde yapılan yoğurt dedi sebzeyide 6.aydan sonra tavsiye etti

X