Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Gleitgelen gibi aşırı kayganlaştırıcı bir hissi yok evet daha çok katı kıvam ve soğuk.Vajinada eriyor.:KK48: sxtiva jel de aynı gleit gibi hissi bile aynı.Hem gleitten daha çok onu dene istersen.Ücretide aynı.Eczanede 30 tl.Nette daha ucuz.Su bazlıdır, yağ içermez.
netten bakayım şu sxtiva jele :)) tesekkur ederim :KK53:

netten bakayım şu sxtiva jele :)) tesekkur ederim :KK53:
Evet canım nette daha ucuz. Ultrason jelide aslında iş görür ama demekki sana pek kullanışlı gelmemiş. Sxtiva jel, Viaxi Jel ve Gleitgelen birbirine çok yakın hissiyatlı jeller.Hani öyle yapış yapış bir his bırakmıyor.Zaten vajinismusu yendikten sonra çocuk yapma çalışmalarına girince jelleri bırakırsın bence.

Arkadaşlar sonunda bende başaranlar grubuna dahil oldum çok şükür insallah bundan sonra sorun yaşamam korkmayın ben kesinlikle yapamiycam artık diyodum ama oldu sonunda acı hissetmedim sadece yanma oldu başladıktan sonra nefes ve kegel uygulayın ve hafif ikinin rahat olmaya çalışın demesi çok kolay biliyorum ama inanın sadece inanınca hallediliyomus

Son zamanlarda ben kegel egzersizlerini sürekli yapmaya başlamıştım ve cem kece nın vajinismusun üstesinden gelmek kitabına başlamıştım kitabı bitirmedim bile 120 sayfa okumuştum sadece egzersiz kısımlarına gelmemiştim bile ama başta bilgilendirme yapiyo kitap onlarda biraz rahatlattı beni

Ne kadar
Son zamanlarda ben kegel egzersizlerini sürekli yapmaya başlamıştım ve cem kece nın vajinismusun üstesinden gelmek kitabına başlamıştım kitabı bitirmedim bile 120 sayfa okumuştum sadece egzersiz kısımlarına gelmemiştim bile ama başta bilgilendirme yapiyo kitap onlarda biraz rahatlattı beni
süreni aldı toplam ? Ben de sanırım pes etme noktasındayım yapamıyorum

4 aylık evliyim kegeli öğrendiğimden beri hep yapiyodum ama son bi kaç gündür sürekli yapmaya başlamıştım kitaba dün başladım 120 lerde falanım sakin pes etme bi hafta önce bende senin durumundaydım pes etmek üzereydim saolsun burda arkadaşlar destek verdi sakin pes etme diye aparatla çalışıyodum aparatıda alamamıştım ve olmuycak artık diye birakiyodum çok kötüydüm bi arkadaş bi kaç gün ara ver kafanı dağıt biraz dedi dediği gibi yaptım sonra sürekli kegeli yapmaya başladım kitaba başladım ve hadi bi deneyelim dedik denemeye başlarken bile hadi yine olmazsa korkusu vardi ama oldu cok sukur darisi bu sorunu yaşayan herkesin başına insallah

Herkese selamlar kızlar ben toplam 9 ay vajinusmus dum çok sıkıntılı bi dönemdi kendim evde 1,2 hafta gibi kısa bi sürede yendim kendinize çok güvenin bende kadınım kimse ölmediyse bende ölmem diyin ben hep öyle diyip kendime gaz veriyodum 6 ay olmuş bile ben yeneli inanın ben asla yapamam diyenlerdendim eşime boşanalım bana nu şekilde katlanmak zorunda değilsin demiştim o kadar pes etmiştim ki anneme ben yapamıyorum gelip beni al boşanıcam bile demiştim ama allahtan kocam hayır ben beklerim dedi tabi bu süre içerisinde çok kavgalar oldu ama geçti şükür çok mutluyum :KK25:allah sizlerede nasip edicek biraz sabır inşallah her türlü sorulara açığım elimden geldiğince yardımcı olurum :KK68::nazar:

Tebrikler sevindim senin için, bana ön öncelik kitap yardımcı olmuştu

Arkadaslar merhaba. Bir suredir yenmeye calisanlarda ben de vardim hatirlarsaniz. Cok sukur ki kurtuldum sonunda. Yaklasik 2 bucuk aylik evliyim. Vajinismus oldugumu fark edip doktora gittigimde 1 ay gecmisti. Yani yaklasik 1 bucuk ayda yenmis oluyorum bu arada 2 kere adet oldm bu surede. Ben once kadin dogum doktoruna gittim muayenede kizlik zarimin kalin oldugunu ve baska bir sorun olmadigini soyledi. Estriol diye bi kayganlastirici yazip parmak egzersizleri onerdi. Ben egzersizi gectim o bolgeme bakamazdim bile asla. Her neyse once oraya bakmaya alistirdim kendimi. Serce parmagimi ilk dokundurdugumda midem bulandi basim dondu. Ama bi sonrakinde sorunsuz dokundurabildim. Derken bogum bogum sokmaya calistim. Bu arada bu siteyi fark ettimEn Büyük KK burda okudugum gbi kendim aparat hazirladim. Aparartlarda 9 cme kadar alabiliyordum(aparatin cevresini mezurayla ölctugumdeki santimden bahsediyorum). 9dan sonra cok zorlandim cok agladim yapamicam dedim 9u alirken 10cmde bisey oluyordu yapamiyordum. Sonra bir gun 10cm olani alabildim ama ertesi gun alamadim. Internetten dilator siparisi verdim. Buradaki cok degerli bir uye sayesinde. Allah ondan razi olsun. Dilatorler geldi ve 10 dk icinde 4unu de alabildm kucukten buyuge dogru. Bugun de en buyuk dilatorle denedim pesinden esli denedim ve oldu. Girdikten sonra bir yerde takiliyor birkac pozisyonda denedik bazilarinda ilerledi bazilarinda ilerlemedi ama olmustu sonucta ve cok mutluyum darisi basiniza arkadaslar. Sunu soylemeliym ki kendi yaptgm aparatla satin aldgm dilator arasnda cok fark var. Sekli ayni ama dilator puruzsuz ve bu sayede kendiliginden kayiyor. Dilator oneririm. Kayganlastirici ve emla kullandim. Emla sadece girise surdum cogu zaman. Belimin altina yastik koydum. Kegel ve ikinmayi uyguladim. Yardim edebilecegim arkadaslar olursa ozelden yazabilirim. Bunu yasayan bilir hic kolay bisey degil. Siz de lutfen asla pes etmeyin. Ben cok yogun calisan, surekli nobet tutan biri oldugum halde yılmadan denedim denedim ve sonunda oldu. Ne olur pes etmeyin. Aci yok baski var ama o da genislemeyle azaliyor. Milim milim gidin ama her gun emek vermeye calisin ne olur. Gunde 3 4 saat calistigimi bilirim. Ne olur pes etmeyin...

BA-ŞAR-DIM!!! Allahım nasıl mutluyum anlatamam kızlar. 3 gündür egzersiz yapıyordum. Bugün denedik, başlarda biraz zor oldu hatta tam pes ederken eşim ısrar etti. Onun gazıyla tekrar denedik ve oldu. Hic bir şey kullanmadik. Tamamen doğal bir şekilde oldu. Ben baştan beri hiç üst pozisyonda olmadım. Hep alttayken denedik ve o şekilde başardık. Yalan söyleyemem ilk girdiğinde yanma ve batma oldu. Ama nefes alıp vererek acıyı kontrol ettim. Sonra acıdan eser kalmadı. Eşim git-gel yaptı. Kanamam da oldu. Ben başından beri esnek zarliyim diye düşünürken meğer bugünü bekliyormuş :)) 2 aylık evliyim ve yendim. Kızlar nolursunuz egzersizlere başlayın ve ne olursa olsun pes etmeyin. Umudun bittiği yerde güneş doğuyor emin olun. Hepinize bol bol dua edeceğim. Yaşamayan bilemez hepinizin yanındayım her zaman..

X