Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Shut Up_ Shut Up_ Yok canım şükürler olsun ben kurtuldum 3 günde hemde. O kadar kolay düşün. Bende çok korkuyordum eşimi yaklaştırmıyordum bile. Hep itiyordum titreme krizlerine giriyordum. Yeni evliyim hep ağlıyordum. Şimdi o günlere şaşırıyorum. O kadar kolaymış ki korkacak hiç bişey yokmuş. İyi ki burayı bulmuşum. Çok yardımcı olan arkadaşlar oldu çok cesaret verdiler. Parmak egzersizlerine başladım iyice bilgi aldım. Parmak egzersizlerinin 3. Gününde yendim. Üstünde durulursa gerçekten 1 haftada yenilecek kadar kolay birşey. Bir başlayınca gerisi çok kolay geliyor. Bu arada emladan daha uygun bir krem var anestol adı. Onu duydum ben baya uygun. Ama emla kadar etkili mi bilmiyorum canım.

Merhaba canım. Evet aynı şeyi bizde yaşadık içerde kat kat etler var gibi. Vajinanın normal yapısı o. Zevk alman için. Parmak egzersizi yaptıkça vajina gevşer o zaman çok hissetmezsin onları. Kasma kendini hiç. Serçe parmağını almışsın çok güzel. Burnundan derin nefes al verirken ilerlet parmağını her zaman. Çünkü nefes verirken kasma olmuyor. İlerleme daha rahat oluyor. Parmağını içeride bekletip git gel yapmaya çalış. Kegel egzersizi yapmayı da unutma. Aklına takılan herşeyi sorabilirsin. Kolay gelsin :)
gerçekten ise yarıyor ben selpak ve strech film ile aparat yaptım ince ve oldu sonunda çok mutluyum simdi bundan sonrası önemli ne yapmam gerek cook teşekkürler size 1 yıl oldu evleneli ama cesaret edememiştim parmak egzersizlerine dokunamıyordum ama başka çare yokmuş korkacak bise de yokmuş hiic canım acıma

Darlık yok aslında canım sen kendini cok fazla kastığın için daralıyor orası rahat bıraksan öyle bsy yok aslında
Ama canım ciddi anlamda başı biraz girdikten sonra hissedilir şekilde bir darlık vardı ve canım yandı kendimi hemen çektim bu zar mı peki yoksa kastının için kaslar mı öyle hissettiriyor???

gerçekten ise yarıyor ben selpak ve strech film ile aparat yaptım ince ve oldu sonunda çok mutluyum simdi bundan sonrası önemli ne yapmam gerek cook teşekkürler size 1 yıl oldu evleneli ama cesaret edememiştim parmak egzersizlerine dokunamıyordum ama başka çare yokmuş korkacak bise de yokmuş hiic canım acıma
Tebrik ederim canım şuan en önemli aşamayı atlattın. Olduğunu gördün :) gerisi çok kolay gelecek. Bence serçe parmakta dene. Parmak deneyemem dersen küçük doğum günü mumlarından aparat yapabilirsin. Aynı şekilde aynı tekniklerle çalış o aparatlarla da. Ben parmak çalıştım hep. Kolay geldi daha yumuşak bide kendi parmağın olunca içi rahat oluyor insanın nedense :) Sen bilirsin hangisiyle rahat ediyorsan onla çalış canım. Gelişmeleri haberdar et :)

Canim sen de mi hâlâ bizdensin yoksa kurtuldun mu? Bir de o kremden haric daha uygun fiyatli baska urunler var mi?
Emlayi 5 tüp almana gerek yok canım ben 1 tup almisdim yettide arttı bile :) sende bir tüp alabilirsin 25 TL gibi birseydi. Birde glegelin kadınlar için kayganlastirici krem ver oda 30 TL civarındaydı.
İlk kendine azcik dökün rahatla sonra emlayi sur parmak egzersizi yapmaya çalış sonra kayganlastirici sur bak gör nasıl kolay olcak iki parmak dene fit diye gircek :)) sonra sasircaksin daha önce niye denemedim diyeceksin :)

Emlayi 5 tüp almana gerek yok canım ben 1 tup almisdim yettide arttı bile :) sende bir tüp alabilirsin 25 TL gibi birseydi. Birde glegelin kadınlar için kayganlastirici krem ver oda 30 TL civarındaydı.
İlk kendine azcik dökün rahatla sonra emlayi sur parmak egzersizi yapmaya çalış sonra kayganlastirici sur bak gör nasıl kolay olcak iki parmak dene fit diye gircek :)) sonra sasircaksin daha önce niye denemedim diyeceksin :)
Insallah ya su an hayal gibi geliyor Allah yardimcimiz olsun

Birgün acaba bende yazarmıyım şuraya bu hastalığı yendim diye öyle korkuyorum ki eşim beni terkeder diye
Bende yazarmiyim diyodum ve yazdim canim. Merak etme bunu düsünen herkes yaziyor sonunda basarisini. Sende yazacaksin insallah. Erteleme hastaligi bu. Ertelemedinmi cözülüyor mutlaka. Önemli olan azimle isin pesini birakmamak:)

Kızlar benim anlamadığım birsey var. Dilatör çaplarına bakıyorum. En kalını bile 2 parmak kadar anca kalınlıgı var gibi geliyor. Daha mı kalın ? Ben 3 parmak genişliğinde peçeteden yaptıgım aparatı bir boğum alabiliyorum. ama penis olmuyor. DİLatör alsam bu sorunuma çare olur mu ?
Dİlatörü olanlar bilgi verirse sevinirim. ( Rabir dilatör için baktım )

Bilen yok mu ?

ben 2 parmak alıyorum . Ozman dilatore ihtiyacım yok

Evet 2 parmaktan kalın dilatör yok.2 parmaktan sonra penis için HAZIRLIKLARI YAPIP, BİŞEY SOKMAYA ODAKLANMAKTAN ZİYADE, NASIL GİRİYOR, NASIL NEFES ALINCA RAHATIM, HANGİ POZİSYONDA RAHATIM GİBİ SON KISIMLARI NETLEŞTİRMEN GEREKİYOR.

kızlar nefes ve gevşeme egzersizi nasıl yapılıyor? bir de vajinismus için zihnimizi nasıl temizleyebiliriz?

Nefes egzersizinde nefes alirken karnini sisiriyosun verirkende karnindaki sislik inecek geri. Buna diyafram nefesi deniliyor. Ben cok faydasini gördüm bir kac Kez tekrarlayinca vucudundaki titreme gidiyor ve gevsiyorsun.

Nefes egzersizinde nefes alirken karnini sisiriyosun verirkende karnindaki sislik inecek geri. Buna diyafram nefesi deniliyor. Ben cok faydasini gördüm bir kac Kez tekrarlayinca vucudundaki titreme gidiyor ve gevsiyorsun.
Yapmaya çalışıyorum ama ne kadar doğru yaptığımız acaba doğru nefes almayı bilmiyorum sanırım... bir de zihin temizlememiz gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü vajinismus aslında zihnimizin bir oyunu. Ama nasıl temizleyebilirim bilmiyorum sanırım psikolog yardımı almam gerekecek...

Meraba arkadaşlar egzersizlere devam ediyorum ben işaret parmagida oldu ama iki parmak yapamiyorum oneriniz var mi ne yapmam gerek

Merhaba ben de seninle aynı durumdayım iki parmak yapamadım sonra da zorlamadım şu an kendimi ve beynimi dinlenmeye aldım etraflıca düşünüp ne yapacağıma karar vermem gerekli. Genelde iki parmağı üst üste getirip küs işareti yapıyorlar önce uyuşturucu bi krem sürüp sonra deneyebilirsin ben de adetten sonra bu şekilde denemeyi düşünüyorum

X