Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben de genel anestezi olmuştum. İyileşmeyi hızlandırmak için 3 tane dikiş atılmıştı.(Daha sonra kendiliğinden düşüyor) Hastaneden çıkınca normale döndü her şey. Acı ağrı yoktu. Bol bol su içersin idrarın asidik olmasın yakıyor. Ben vajinusmus olduğumu bilmediğim için öncesinde aparat denemem olmamıştı. Alındıktan aylar sonra burayı bulup aparat çalışmaya başladım.
Kusura bakmayın dün sizin mesajınıza cevap vermek istemiştim ama alıntılayamamışım. Size de çok geçmiş olsun ve ilginize çok teşekkürler.

Yorumlarda fito kremden bahsedilmiş, sanırım tahrişi önlemek için kullanılıyor. Bol kayganlaştırıcı kullandığımız takdirde tahriş yine de olabiliyor mu, fito kreme gerek var mı?
Fito genelde aparatları kullanırken tahriş olmasın diye öneriliyor 😊

Kızlar biz 2 yıldır evliyiz ilişki oluyor ama bazı pozisyonlarda zorlanıyorum canım yanıyor 2-3 defa doktora gittiğimde vajinal muayene olamadım ama tam vajinusmus tanısı da konmuyor evde kendim zorlanmadan parmak egzersizi yapabiliyorum bazı pozisyonlar da ilişkide tam oluyor benim gibi olan var mı kimi doktor vajinismus olsan hic ilişkiye giremezsin diyor ama neden muayene olamıyorum 😞

Kızlar biz 2 yıldır evliyiz ilişki oluyor ama bazı pozisyonlarda zorlanıyorum canım yanıyor 2-3 defa doktora gittiğimde vajinal muayene olamadım ama tam vajinusmus tanısı da konmuyor evde kendim zorlanmadan parmak egzersizi yapabiliyorum bazı pozisyonlar da ilişkide tam oluyor benim gibi olan var mı kimi doktor vajinismus olsan hic ilişkiye giremezsin diyor ama neden muayene olamıyorum 😞
Bence hafif düzeyli bir vajinusmus var. Şöyle denedin mi hiç; en rahat olduğun pozisyonda ilişkiye girin eşin çıksın ve diğer denemek istediğiniz pozisyonları deneyin.

Bence hafif düzeyli bir vajinusmus var. Şöyle denedin mi hiç; en rahat olduğun pozisyonda ilişkiye girin eşin çıksın ve diğer denemek istediğiniz pozisyonları deneyin.
Farkli pozisyonlarda da denedik herkesin yaptığı klasik pozisyonlarda daha fazla canım yandı bacaklarımi açtığım pozisyonlar mesela ister istemez kasıyorum kendimi

Farkli pozisyonlarda da denedik herkesin yaptığı klasik pozisyonlarda daha fazla canım yandı bacaklarımi açtığım pozisyonlar mesela ister istemez kasıyorum kendimi
Demek istediğim, ilişkiye başlarken en rahat olduğun standart pozisyonla eşin girsin çıksın. Sonra denemek istediğiniz pozisyonu deneyin. Şahsen ben o şekilde farklı pozisyonları yapabiliyorum. Misyonerle başlamazsam diğerlerini hiç yapamıyorum, girmiyor. Misyonerle başlayıp değiştiriyoruz.

Anladım biz genelde en rahat olduğumuz pozisyonda bitiriyoruz ama dediğinizi de denicem sizce aparat almama gerek var mı bi ara parmak egzersizi yapıyordum bıraktım ne kadar süre yapmam gerekiyor
Demek istediğim, ilişkiye başlarken en rahat olduğun standart pozisyonla eşin girsin çıksın. Sonra denemek istediğiniz pozisyonu deneyin. Şahsen ben o şekilde farklı pozisyonları yapabiliyorum. Misyonerle başlamazsam diğerlerini hiç yapamıyorum, girmiyor. Misyonerle başlayıp değiştiriyoruz.

Ya ben de misyoner pozisyonda korkardım ilk zamanlar :) dogy pozisyonu benim rahat ettiğim pozisyondu önce öyle başlardım sonra diğer pozisyona geçerdim depam arkadaşa katılıyorum😍hep katılıyorum :)

Merhabaaa 🌸 meğerse buraya bunun için girip yazmak ne büyük mutlulukmuşş. Öncelikle herkese geçmiş olsunn. 🙏 ben yendim diyorum %99 çünkü ben bu olayı yapabildim. Darısı hala bu sorunu çekenlere.. Öncelikle bana en büyük iyiliği yaparakkkk o güzel mesajı atan, en güzel anne adayııııı @Zezeportuga iyi ki varsın sennn 🙏🌸🌸❤ ne zaman yazsam hiç bıkmadan yardımcı olduğun için sana minnettarım. Bende bu süreçten sonra kimin ne sorusu varsa, ne danışmak isterseniz size yardımcı olurumm. Yeter ki siz adım atın ve kendinize inanın
Merhaba, nasıl yendiniz acaba yardımcı olursanız sevinirimm

Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma 😘

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun. Jel almalısın kayganlik önemli.

Pozisyon önemli kasılmaman için. En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin. Sabır ve pes etmek yok .

Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et .Evet bir operasyon geçirmiş olabilirsin sonuçta onu atlattın. Gerisi şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsiniz kızlar♥️

Kesinlikle. Parmak veya dilatör olmadan, bunlardan biriyle her gün ödev yapar gibi düzenli çalışmadan ne yazık ki bu illet yenilmiyor. Kaslarımız ve zihnimiz yavaşça korktuğumuz şeylerin hiçbirinin gerçek olmadığını öğreniyor böylece.

İdrar, büyük tuvalet ve vajina aynı kas grubuyla çalışıyor: pelvik taban kasları. Bunlardan en büyük bedeni vajina, sonra anüs ve en son uretra.

Örneğin, çok çişimiz var. Tuvalete gidiyoruz ve klozete oturunca hemen pelvik taban kasları gevsiyor ve idrar çıkışına izin veriyor. Veya tam tersi büyük tuvaletimiz var ama dışarıdayiz. O kasları yönetip tuvaletimizi tutup eve gelince klozete oturdugumuz an pelvik taban kasları gevsiyor ve tuvaletimizi yapıyoruz. Bunu daha çocukken öğrendik ve artık "evet şimdi tuvaletteyim nefes alıp veriyorum kaslarımı gevsetiyorum ve hop tuvaletimi yaptım" diye kendimize komut verip yapmıyoruz. Otomatiklesti. Nasıl ki çocukken bunu öğrendik ve artık düşünmeden olağan bir şekilde bunları gerceklestiriyorsak şimdi de vajina girişindeki pelvik taban kaslarına bunları öğreteceğiz.

Allah bizi ilişkiye girecek, çocuk doğuracak bir formatta yaratmış. Biz korkularımız yüzünden bunu şu anda yapamıyoruz. Bize verilen organı, veriliş amaçlarından biri için kullanamıyoruz. Vajinismus geride kalınca nasıl ki tuvalette düşünmeden çiş yapabiliyorsak ilişki esnasında da kaslarımızı nasıl kullanıp penisi hiç düşünmeden otomatik bir şekilde alabileceğimizi öğrenmiş olacağız.

Tuvalette çişinizi yaparken tutun, bırakın. İşte bize lâzım olan kas bu. Parmak veya dilatör çalışırken aynı mantığı uygulayacagiz. Parmağı veya dilatöru vajina girişine getirin. Korktunuz, gerildiniz, stres yaptınız ve kendiniz kastınız. Tıpkı tuvalette çiş yapar gibi siz kendinizi sıkın, sonra bırakın. Sıkın, bırakın. Sonrasında sık bırak yaparken bırak yaptığınız bir an yavaşça parmak veya dilatöru ilerletin. Yine mi kastınız bekleyin. Sakın geri çekmeyin. Nefes alın verin. Sakinlesmeye çalışın. Yine tut bırak yapın ve bırak yaparken yine ilerleyin. Minicik minicik böyle böyle aynı yöntemle devam edin. Bol kayganlastirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

@marmeladova kuzumun mesajı 💕😍

Arkadaşlar özel bölgesine dokunamayanlar dilatör kullanmadan önce bir kaç gün Veya bir hafta size bağlı masaj dokunma çalışmaları yapsınlar . vajina girişi yerini öğrensinler bilgilendirici videolar izlesinler .

Dokunurken elinize kayganlaştırıcı veya yağ alıp öyle dokunun . Yavaşça ve nazikçe masaj yapın eşinize yaptırın önce buna alışın. Hemen sonra dilatör çalışmalarını yapabilirsiniz.benden tavsiye 🌸🌸 inşallah herkes yener zor değil yapabilirsiniz .

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰

bunu burada bir arkadaşta paylaşmıştı oradan aldım🤩

EŞLİ DENEME YAPACAKLAR İÇİN

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

POZİSYON İÇİN

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr❤️❤️

D dlknq1 okuu canımmm♥️

Sizlere bişey sorucam ben parmak egzersine başladım iki parmakla zor da olsa oluyor ama içerde sıkışıyor sanki hareket ettiremiyorum bu zamanla düzelecek mi normal mi

Evet yapıyorum ıkınıyorum ama hala darmis gibi geliyor 😄peki bu parmak egzersizlerini ne kadar süre yapmam lazım çok rahat hissettiğimde acı olmayana kadar yapmam mı lazım

Evet yapıyorum ıkınıyorum ama hala darmis gibi geliyor 😄peki bu parmak egzersizlerini ne kadar süre yapmam lazım çok rahat hissettiğimde acı olmayana kadar yapmam mı lazım
Ben vajiyi parmak egzersizi ile yendim en son 3 parmak rahat yaparken ilişki denedim ama 2 parmak rahat olacak şekilde ve içerde hareket ettirebildikten sonra ilişki deneyebilirsin. Ben biraz garantici olduğum için 3 parmak yaptım 😄

X