Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma 😘

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun. Jel almalısın kayganlik önemli.

Pozisyon önemli kasılmaman için. En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin. Sabır ve pes etmek yok .

Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et .Evet bir operasyon geçirmiş olabilirsin sonuçta onu atlattın. Gerisi şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsiniz kızlar♥️

Kesinlikle. Parmak veya dilatör olmadan, bunlardan biriyle her gün ödev yapar gibi düzenli çalışmadan ne yazık ki bu illet yenilmiyor. Kaslarımız ve zihnimiz yavaşça korktuğumuz şeylerin hiçbirinin gerçek olmadığını öğreniyor böylece.

İdrar, büyük tuvalet ve vajina aynı kas grubuyla çalışıyor: pelvik taban kasları. Bunlardan en büyük bedeni vajina, sonra anüs ve en son uretra.

Örneğin, çok çişimiz var. Tuvalete gidiyoruz ve klozete oturunca hemen pelvik taban kasları gevsiyor ve idrar çıkışına izin veriyor. Veya tam tersi büyük tuvaletimiz var ama dışarıdayiz. O kasları yönetip tuvaletimizi tutup eve gelince klozete oturdugumuz an pelvik taban kasları gevsiyor ve tuvaletimizi yapıyoruz. Bunu daha çocukken öğrendik ve artık "evet şimdi tuvaletteyim nefes alıp veriyorum kaslarımı gevsetiyorum ve hop tuvaletimi yaptım" diye kendimize komut verip yapmıyoruz. Otomatiklesti. Nasıl ki çocukken bunu öğrendik ve artık düşünmeden olağan bir şekilde bunları gerceklestiriyorsak şimdi de vajina girişindeki pelvik taban kaslarına bunları öğreteceğiz.

Allah bizi ilişkiye girecek, çocuk doğuracak bir formatta yaratmış. Biz korkularımız yüzünden bunu şu anda yapamıyoruz. Bize verilen organı, veriliş amaçlarından biri için kullanamıyoruz. Vajinismus geride kalınca nasıl ki tuvalette düşünmeden çiş yapabiliyorsak ilişki esnasında da kaslarımızı nasıl kullanıp penisi hiç düşünmeden otomatik bir şekilde alabileceğimizi öğrenmiş olacağız.

Tuvalette çişinizi yaparken tutun, bırakın. İşte bize lâzım olan kas bu. Parmak veya dilatör çalışırken aynı mantığı uygulayacagiz. Parmağı veya dilatöru vajina girişine getirin. Korktunuz, gerildiniz, stres yaptınız ve kendiniz kastınız. Tıpkı tuvalette çiş yapar gibi siz kendinizi sıkın, sonra bırakın. Sıkın, bırakın. Sonrasında sık bırak yaparken bırak yaptığınız bir an yavaşça parmak veya dilatöru ilerletin. Yine mi kastınız bekleyin. Sakın geri çekmeyin. Nefes alın verin. Sakinlesmeye çalışın. Yine tut bırak yapın ve bırak yaparken yine ilerleyin. Minicik minicik böyle böyle aynı yöntemle devam edin. Bol kayganlastirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

marmeladova marmeladova kuzumun mesajı 💕😍

Arkadaşlar özel bölgesine dokunamayanlar dilatör kullanmadan önce bir kaç gün Veya bir hafta size bağlı masaj dokunma çalışmaları yapsınlar . vajina girişi yerini öğrensinler bilgilendirici videolar izlesinler .

Dokunurken elinize kayganlaştırıcı veya yağ alıp öyle dokunun . Yavaşça ve nazikçe masaj yapın eşinize yaptırın önce buna alışın. Hemen sonra dilatör çalışmalarını yapabilirsiniz.benden tavsiye 🌸🌸 inşallah herkes yener zor değil yapabilirsiniz .

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰

bunu burada bir arkadaşta paylaşmıştı oradan aldım🤩

EŞLİ DENEME YAPACAKLAR İÇİN

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

POZİSYON İÇİN

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr❤️❤️

A aacelyaa A Angel1708 kızlar lütfen yukarda alıntıladığım mesajlara tıklayın okuyun ve uygulamaya geçin olacak imkansız asla değil çoğunluk burda bunları uyguladı❤️

Benim evliliğimin 2. Yılı tamamlanıyor ama ben hala beceremedim bu işi. Kafayı yememe az kaldı artık. Dilatörün 4 boyunu da yapıyorum, eşli denemede hüsrana uğruyorum. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Aileler de bir tarafdan çocuk da çocuk diye beynimi yediler. Lanet bi durum

Benim evliliğimin 2. Yılı tamamlanıyor ama ben hala beceremedim bu işi. Kafayı yememe az kaldı artık. Dilatörün 4 boyunu da yapıyorum, eşli denemede hüsrana uğruyorum. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Aileler de bir tarafdan çocuk da çocuk diye beynimi yediler. Lanet bi durum
Ya ne hakları var cidden seninle uğraşmaya. Onlar istiyo diye sanki çocuk doğurmak zorunda mısın, ne kadar zor bi iş hamilelik biliyolar yine de zorluyolar kadınları şaşırıyorum. Hele doğum..
Dilatöre alışıp eşliye alışamama nedenimiz bence kontrolü bırakma korkusu oluyor, hele birkaç kez canın yandıysa beyne o korkuyu tekrar yaşatmamak çok zor bence. Her seferinde aynı şey olcak sanıyor içimde bir yer, yine acıyacak sanıp dehşete kapılabiliyorum biraz hızlansa mesela eşim. Kontrolün sadece sende olduğu şeyleri deneyemez misiniz, yani eşin öyle duracak tamamen sen domine edeceksin? Bende bu işe yaradı

Ya ne hakları var cidden seninle uğraşmaya. Onlar istiyo diye sanki çocuk doğurmak zorunda mısın, ne kadar zor bi iş hamilelik biliyolar yine de zorluyolar kadınları şaşırıyorum. Hele doğum..
Dilatöre alışıp eşliye alışamama nedenimiz bence kontrolü bırakma korkusu oluyor, hele birkaç kez canın yandıysa beyne o korkuyu tekrar yaşatmamak çok zor bence. Her seferinde aynı şey olcak sanıyor içimde bir yer, yine acıyacak sanıp dehşete kapılabiliyorum biraz hızlansa mesela eşim. Kontrolün sadece sende olduğu şeyleri deneyemez misiniz, yani eşin öyle duracak tamamen sen domine edeceksin? Bende bu işe yaradı
İnanın hepsini denedim. Girişte aşırı acı olduğu için ilerleyemiyoruz. Eşim de umudu kesti benden sanırım eskisi kadar istekli değil. Tükendim resmen

İnanın hepsini denedim. Girişte aşırı acı olduğu için ilerleyemiyoruz. Eşim de umudu kesti benden sanırım eskisi kadar istekli değil. Tükendim resmen
Yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırak bu kadar yenmişken bırakmak olmaz inan kaç kişi bu bölüme gelelim diyor
4.aparatı içinde ne kadar süre bekletiyorsun öncesi egzersizleri yapıyor musunn

Yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırak bu kadar yenmişken bırakmak olmaz inan kaç kişi bu bölüme gelelim diyor
4.aparatı içinde ne kadar süre bekletiyorsun öncesi egzersizleri yapıyor musunn
Ben direkt 4cü boyla yapıyorum artık, diğerlerini rahat yaptığım için. Aslında 4cü boyu da fazla zorlanmadan alıyorum ama p*nis kalınlığı 4cü boydan çok fazla kalın, o yüzden yapamıyorum sanırım

Ben direkt 4cü boyla yapıyorum artık, diğerlerini rahat yaptığım için. Aslında 4cü boyu da fazla zorlanmadan alıyorum ama p*nis kalınlığı 4cü boydan çok fazla kalın, o yüzden yapamıyorum sanırım
Bence her egzersize başlarken 1.aparattan başla eşli deneme notlarımı okumuş muydun onları uygula tekrardan evet o kalınlık hissi en başta herkeste oluyor

Birde tam anlamıyla eşinize bırakın müdahale etmeyin inanın olacak

Bence her egzersize başlarken 1.aparattan başla eşli deneme notlarımı okumuş muydun onları uygula tekrardan evet o kalınlık hissi en başta herkeste oluyor

Birde tam anlamıyla eşinize bırakın müdahale etmeyin inanın olacak
Kontrol eşimde olunca daha fazla canım yanıyor bu yüzden üstde kontrol bendeyken deniyoruz daha çok. Dilatörü kalınlaştırmayı düşünüyorum artık ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum

Kontrol eşimde olunca daha fazla canım yanıyor bu yüzden üstde kontrol bendeyken deniyoruz daha çok. Dilatörü kalınlaştırmayı düşünüyorum artık ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum
Yani önemli olan kontrolü bırakabilmek şu noktada galba. Çünkü ben de eşiminki daha kalın olduğu için alışamayacağımı düşünüyordum, tabi kaç defa canım yandı. Bi süre sadece zevk almaya odaklanmak da mantıklı geliyor bana, kontrol anca öyle bırakılıyor. Birlikte olurken çok gaza gelirsen denersin yoksa farklı türlü birliktelikler yaşarsın gibi, birleşmeden. Bence eninde sonunda oluyor, eninde sonunda o zevk anında kontrolü bırakabiliyoruz bence.

Kızlar bende bayadır uğraşıyorum acısız birliktelik için. Dilatör, parmak egzersizi, uyuşturucu kremler vs yani herşeyi denedim, psikoloğa da gittim vs ve bir yere kadar birliktelik sağlayabiliyorum artık çok sıkıldım. Bu Haftasonu doktordan randevu aldım. Vajinismusun derecesine göre 1-2 seansta tedavi ettiğini okudum hep. Bakalım inşallah tam anlamıyla yenebilirsem doktoru önerebilirim

Ben vajinismusu gerçekten yendim diyeli iki ayı geçmiş biraz. Anladım ki hayatımda hiçbir şey eksik değilmiş. O zamanlar neler yapıyorsam aynı şeyleri yapmaya ve aynı hayatı yaşamaya devam ediyorum. Eksiklik değil de fazlalık varmış hayatımda. Boşuna omuzladigim dertler, tasalar, çaresizlikler, başarısızlık hissi vs tüm o olumsuz duyguları yük edinmişim. İnsan bir süre boşluğa da düşmüyor değil yani. Yendikten sonra oh be demişim. Hayatınız eksik değil fazla! Bırakın artık size ait olmayan yükleri..

X