Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

reyyan pozisyon değiştirmeyi ve emla gibi anestezik kremleri denemiş miydin? xylocaine dene bi de istersen ben onla yenmiştim, bol kayganlaştırıcı öncesinde bayaa sicak bi banyo tabi

he bu arada parmagi bir bogumdan az fazla aliyorum demişsin ya demek ki emlayi iyice yayamiyosun.ayrica yaysan da vajinin derinine kadar inemiyodur, sen benim dediğim spreyi al, onun uzun incecik bi borusu var. ben önce emla sürdüm sonra bu spreyin borusunu içeri ittim, hiçbişey hissetmiyosun kalinliği 1mm falan azicik tedirgin olabilirsin bende öyle oldu ama kesinlikle acısız sızısız içeri itiyosun ve iyice pıst pıst yap bi iki kere zaten çok etkili. emladan iki kat fazla uyuşturuyo. ondan sonra gittim kaynara yakin bi banyo yaptim, kendimi gevşettim iyice rahatladim. banyodan çiktim ayni şeyi bi daha yaptim. aslinda gerek yok tabi zaten bu spreyin etkisi 1 saat falan sürüyo. ama işte kendimi rahatlattim biraz. ondan sonra rahat rahat seviş koklaş artik fantazi dünyana birakiyorum:KK70: sonra da boool booool jelle dene. hatta ve hatta gleitgelenin iki türlüsü var biliyo musun bilmiyorum bi tanesi vajinanin içine sıkmak için 5 li plastik tüpler halinde satiliyo. istersen bu spreyden sonra içeri bu jelden boca et. eşinin penise de sürersiniz sonra ıkınabildiğin kadar ıkın. bence böyle yaparsin ben de aynı senin gibi bi yerden sonra ilerlemiyodu. hatta git gel yapiyoduk yarisi içerdeyken yine de bana misin demiyodu. böyle denediğimde tamamini yapabilmiştim. inşallah bunlari uygularsan sen de yaparsin. eşini de hiiiç takma. inan ki aynılarını ben de yaşadim. yok efendim benden bişey olmazmiş da ben bu korkaklikla bi ömür bişey yapamaz mişim da o olmasaymiş bunlari bile yapamaz mişim daaaa ohooooo neler neler. böye konuşuyolar iki gün sonra pişman oluyolar. boşver şekerim üzme kendini inan ki olcak Allahin izniyle. yani aşilmicak bi problem değil. bak vajinismus hastaliğinin yüzde 95 oraninda başarısı var. ve emin ol hepsi senle tamamen aynı şeyi yaşadi. yani ben çok az gördüm hoopp bu gece oluverdi diyen. hepimiz burda zorluk yaşadik anlattik sen de okudun. yok tamami olmadi, yok tamami oldu git gel olmadi, yok ucu girdi ayyyyy valla anlattikça afakanlar basti.:KK70: yani gördüğün gibi sen şu anda yolun sonuna geldin birazcik daha sabret. üzme kendini. ilerde bunlkarin intikamini almak için başim ağriyo dersin kocisine :KK70:

son olarak: xylocaine emladan az biraz fazla yanma yapiyo. popişine viks sürmüşün gibi. yanma olursa telaş yapma g eçiyo bi kaç dakkaya
ece mrhaba,bende geöçen sene kadın doğum doktoruna gittiğimde sendeki sprydan verdi,jelde verdi,onu sürüyorum uyuşuyor ama yinede girerken kaçıyorum acıyacakmış gibi geliyor,içeri girince derinlere gidince acıyacakmış gibi gelliyor:KK43:(oysa uyuşturucuda aldım diye nekadar hevesliydim:a015: birde o borusunu sokarkende hep tedirgin oluyorum içimde birşeyler olucak gibi geliyor,ayrıca fazla sokamıyorumda sen nekadar sokuyorsun acaba içine?
b,irde pe..s girerken acıyan kısım sdece giriş kısmımı yoksa girdikten sonra ilerlerkende kızlık zarı yırtılırkende acıyuormu?:a015::a015:

ece mrhaba,bende geöçen sene kadın doğum doktoruna gittiğimde sendeki sprydan verdi,jelde verdi,onu sürüyorum uyuşuyor ama yinede girerken kaçıyorum acıyacakmış gibi geliyor,içeri girince derinlere gidince acıyacakmış gibi gelliyor:KK43:(oysa uyuşturucuda aldım diye nekadar hevesliydim:a015: birde o borusunu sokarkende hep tedirgin oluyorum içimde birşeyler olucak gibi geliyor,ayrıca fazla sokamıyorumda sen nekadar sokuyorsun acaba içine?
b,irde pe..s girerken acıyan kısım sdece giriş kısmımı yoksa girdikten sonra ilerlerkende kızlık zarı yırtılırkende acıyuormu?:a015::a015:

Canım kızlık zarı öyle kapalı bı duvar degıl ben ılk deneyımımı gecen hafta yasadım
bak sana anlatayım bende 1 bucuk senelık evlıyım ilk gecen hafta yaptık
senın gıbı hep kacıyodum korkuyodum acıyacak dıye
ınan cok kolay oldu ilki bende acımadı bıle hemde kan felanda gelmedı cünkü kendımı serbest bırakmıstım.. parmak egzersızını aksatmadan yaptıgım ıcın alışmıstım hemen cuk dıye oldu :) bak dıyorumya yardım edebılırım burda YAPAMAYAN arkadaslarla gün belırlerız saat belırlerız herkez egzerıszlerı yapar gelır konusuruz hepberaber ISTERMISINIZ??

çok güzel bir fikir canım bence ara verdim şuan regil oldum

Evet canım hem yapamayanlar egzersızlere alışır kolayca ılıskıye gırer
hemde yapanlar egzersızlerı unutmamış olur sonucta ben basardım ama yınede kasılıyorum arada
o yuzden hala egzersıs yapıyorum bos kaldıkca

canım ben egzersiz hiç yapmadım ama denemek için geçenlerde parmağımı sokmuştum,iki parmağımın birbuçuk boğumu kadar sokabiliyorum sadece jel sürerek,ama daha fazla girice kızlık zarı yırtılmazmı kan gelmezmi yani?
artık çok soru yapmaya başladım benimde birbuçuk yıl oldu herşleyden çok istiyorum bu işin olmasını,zaten bende hiiç istek yok önce şu iş olsun istek sonra gelicekmi onuda bilmiyorum,yoksa hep cinsel sorunmu çekeceğim ben:....(((
saziye sen doktora gittinmi egzrsizlere başlamadan önce,üniversite hastanesine gideyim diyorum:a015:

canım ben egzersiz hiç yapmadım ama denemek için geçenlerde parmağımı sokmuştum,iki parmağımın birbuçuk boğumu kadar sokabiliyorum sadece jel sürerek,ama daha fazla girice kızlık zarı yırtılmazmı kan gelmezmi yani?
artık çok soru yapmaya başladım benimde birbuçuk yıl oldu herşleyden çok istiyorum bu işin olmasını,zaten bende hiiç istek yok önce şu iş olsun istek sonra gelicekmi onuda bilmiyorum,yoksa hep cinsel sorunmu çekeceğim ben:....(((
saziye sen doktora gittinmi egzrsizlere başlamadan önce,üniversite hastanesine gideyim diyorum:a015:

ben doktora gıttım bakdı böyle bı sorun yok hepsı pıskolojık dedı
doktora gıttıgımde 8aylık evlıydım dedıkı 8aydır yazık degılmı eşine hıc adam sesını cıkarmamış sende kendıne gel bıraz cocuk degılsın herkez yapıyor kasma kendını dedı.
ondan berı hırs yaptım ve 10gun once basardım cok sukur ama bı bucuk senedır ıcım ıcımı yıyodu allahım nezaman yapıcam nası olcak acıycakmı napcam felan dıye belkı günümün yarısını o dusuncelerle gecırıyodum.

bak canım ilk önce bı ayna al elıne bu dedıklerımı yap tamammı ayna al elıne otur bı koltuga şöyle bı bak vajınana hertarafına delıgıne dudaklarına ıyıce ıncele önce, sonra bıraz oyna 1parmakla basla önce jelı sür parmagını ıcıne it sende ıkın bu arada hıc acımıyo ınan parmagın gırınce ıcıne cıkarma bı müddet dursun dag sol yap ıcındeyken.
sonra cıkar bıdaha sok yarım saat kadar yap bunu sonra bırak. rahatladıgını hıseedeceksın. sonra ertesı gun yıne aynı seylerı uygula baktınkı cok rahatsın orta parmagınla ısaret parmagını küs seklıne getır ıcıne sokmaya basla yıne ıkın jel sür. ben garantı verıyom sana bak acımıyo kızlıgın felanda bozulmaz merak etme . yap canım bu dedıklerımı sonra ücüncü gün yıne aynayla aynı seylerı yap tekrarla hep 1-2-parmak sonra 3parmak dene o günü 3 parmak 1 boguma kadar alabılırsen hemen p...se gec canım ınan yapacaksın :Saruboceq:

ben doktora gıttım bakdı böyle bı sorun yok hepsı pıskolojık dedı
doktora gıttıgımde 8aylık evlıydım dedıkı 8aydır yazık degılmı eşine hıc adam sesını cıkarmamış sende kendıne gel bıraz cocuk degılsın herkez yapıyor kasma kendını dedı.
ondan berı hırs yaptım ve 10gun once basardım cok sukur ama bı bucuk senedır ıcım ıcımı yıyodu allahım nezaman yapıcam nası olcak acıycakmı napcam felan dıye belkı günümün yarısını o dusuncelerle gecırıyodum.

bak canım ilk önce bı ayna al elıne bu dedıklerımı yap tamammı ayna al elıne otur bı koltuga şöyle bı bak vajınana hertarafına delıgıne dudaklarına ıyıce ıncele önce, sonra bıraz oyna 1parmakla basla önce jelı sür parmagını ıcıne it sende ıkın bu arada hıc acımıyo ınan parmagın gırınce ıcıne cıkarma bı müddet dursun dag sol yap ıcındeyken.
sonra cıkar bıdaha sok yarım saat kadar yap bunu sonra bırak. rahatladıgını hıseedeceksın. sonra ertesı gun yıne aynı seylerı uygula baktınkı cok rahatsın orta parmagınla ısaret parmagını küs seklıne getır ıcıne sokmaya basla yıne ıkın jel sür. ben garantı verıyom sana bak acımıyo kızlıgın felanda bozulmaz merak etme . yap canım bu dedıklerımı sonra ücüncü gün yıne aynayla aynı seylerı yap tekrarla hep 1-2-parmak sonra 3parmak dene o günü 3 parmak 1 boguma kadar alabılırsen hemen p...se gec canım ınan yapacaksın :Saruboceq:

saziye19 merhaba ben bu yazdıklarını okuyunca çok ümitlendim teşekkür ederim böyle gaz verdiğin için öncelikle... 7 aydır evliyim ve hala ilişkiye giremedik eşimle... ilk zamanlar ben ıslanıyordum ama artık ıslanmıyorum ve eşim içeri ittirince canım çok yanıyor... parmak egzersizlerine başlamıştım ama regl oldum şimdi.. bitince mutlaka devam edeceğim... ama senin önerdiğin birlikte egzersiz yapmak çok mantıklı en azından zorlayıcı bir neden olur ve atlatmadan yaparız egzersizleri... inş kurtulutuz bu illetten...

saziye19 merhaba ben bu yazdıklarını okuyunca çok ümitlendim teşekkür ederim böyle gaz verdiğin için öncelikle... 7 aydır evliyim ve hala ilişkiye giremedik eşimle... ilk zamanlar ben ıslanıyordum ama artık ıslanmıyorum ve eşim içeri ittirince canım çok yanıyor... parmak egzersizlerine başlamıştım ama regl oldum şimdi.. bitince mutlaka devam edeceğim... ama senin önerdiğin birlikte egzersiz yapmak çok mantıklı en azından zorlayıcı bir neden olur ve atlatmadan yaparız egzersizleri... inş kurtulutuz bu illetten...

ıns canım emınım herkez kurutulcak ama sadece ıste bıraz kendıne guven gerekıyo
bende öyle oluyodum ıslanmıyodum bol bol jel kullanıyoduk o günlerı kayması ıcın
ama zamanla oda oluyo senınde regl bıtınce sakın ara verme canım korkunun üstüne gıt hep yapacam dusuncesıyle basla egzersızlere bı görev olarak görme ıstekli yap severek yap egzersızlerı.. ınan hemen olur ben hıc ısteklı yapmazdım hep zaten yapamıcam dıye baslardım parmak egzersızıne halbukı ne sacmaymıs bırgün dedım kesın yapacam basladım anlattıgım gıbı 1-2-3parmak derken tam 3günde halllettım NEDEN? CÜNKÜ korkumun üstüne gıttım ısteklı davrandım ısteklı olun arkadaslar ınanın oluyo
doktorlara gıdıp mılyarlarca para vermeye gerek yok.... o parayla guzel bı tatıl yaparsınız kocalarınızla miss gıbı oooooooooh

sağol canım açıklaman için,zaten jel sürdüğüm zaman ben iki parmağımı kolayca sokuyorum birinci boğuma kadar,bunu devam ettiricem,peki bu parmak egzersizini 1li 2li parmak soktuğum zamanlar parmağımın neresine kadar sokucam ikinci boğumu geçmemeli değilmi,çünkü kızlıkta çok işlerde değilmişya,sen nerene kadar soktun parmaklarını?:a015:

sağol canım açıklaman için,zaten jel sürdüğüm zaman ben iki parmağımı kolayca sokuyorum birinci boğuma kadar,bunu devam ettiricem,peki bu parmak egzersizini 1li 2li parmak soktuğum zamanlar parmağımın neresine kadar sokucam ikinci boğumu geçmemeli değilmi,çünkü kızlıkta çok işlerde değilmişya,sen nerene kadar soktun parmaklarını?:a015:

korkma kızlıgın bozulmaz sen farkında olmuosun ama parmagını sokunca bı bogumdan sonra kızlıgını gecıyosun zaten
kızlık oyle kapalı bı duvar degıl canım sakın korkma alabıldıgın kadar ıcıne al parmagını onuna kadar nereye kadar alabılırsen..
kızlık zarı denilen sey vajınanın gırısınden 1-2 cm sonra gelen bölgenın kenarları
o kenarlar penıs denemesınde hanı genişliyoya gerıldıgı ıcın bıraz kanama oluyo
sonucta adet oluyon bırsürü kan gelıyo parcalar gelıyo oda vajınanın ıcınden gelıyo
eger kızlık zarı duvar gıbı bısey olsaydı o kanlar nasıl gelecektı? O yuzden hıc korkma kızlıgına bısey olmaz esinlede paylaş arada egzersız yaptıgında eşinde destek olsun mesela o tv ızlerken sen yanında egzersız yap onunda hosuna gıdecektık caba göstermen.. sahsen benım esım arada derdı caba göster sende yaparsın ben ınanıyom dıye, onun yanında parmagımla oynadıgına oda cok sevınıyo 1-2 parmak alabıldıgımı gorunce . sende öyle dene korkma sakın ac tv de bı dızı o oynarken sende aynayla ıncele egzersız yap

aslında ben 1 ay öncesine kadar doktorsuz bu işi çözemeyeceğime inanmıyordum... ama birgün bu sayfaları okurken çok hırslandım ve o hırsla parmağımı soktum ve ilk defada 1,5 boğuma kadar girdi... ama sonrasını getiremedim bir türlü... en son eşimle denediğimizde ben üstteydim ve baya girdi ama çok panik oldum burda da paylaşmıştım... o paniği inş bu parmak egzersizleriyle yeneceğime inanıyorum... bu defa gerçekten çok cesaretliyim ama araya da regl girdi... bitince hemen başlıycam..

aslında ben 1 ay öncesine kadar doktorsuz bu işi çözemeyeceğime inanmıyordum... ama birgün bu sayfaları okurken çok hırslandım ve o hırsla parmağımı soktum ve ilk defada 1,5 boğuma kadar girdi... ama sonrasını getiremedim bir türlü... en son eşimle denediğimizde ben üstteydim ve baya girdi ama çok panik oldum burda da paylaşmıştım... o paniği inş bu parmak egzersizleriyle yeneceğime inanıyorum... bu defa gerçekten çok cesaretliyim ama araya da regl girdi... bitince hemen başlıycam..

canım ayıpa kacacak belkı ama kolay pozısyon hangısı oluyo bılıyomusun ilk deneyimde esin ayakta olsun sen yuksek bıyere uzan ben uzandıgımda herzaman daha rahat hıssedıyorum kendımı sahsen..
mesela hep sen sokma parmagını esını al yanına oda parmagıyla oynasın onun parmagınıda almaya calıs ıcıne öyle öyle yapa yapa bı bakmısınkı olmuş bıtmıs..
ben üstteyken cesaretım gıdıo bazen yapamıyorum acıyo..

canım ayıpa kacacak belkı ama kolay pozısyon hangısı oluyo bılıyomusun ilk deneyimde esin ayakta olsun sen yuksek bıyere uzan ben uzandıgımda herzaman daha rahat hıssedıyorum kendımı sahsen..
mesela hep sen sokma parmagını esını al yanına oda parmagıyla oynasın onun parmagınıda almaya calıs ıcıne öyle öyle yapa yapa bı bakmısınkı olmuş bıtmıs..

bana da üstte olmak hep itici gelirdi ama şimdiye kadar en çok alabildiğim pozisyon da bu oldu artık itici gelmiyor... bir doktor üstte olunca tüm ağırlığını verdiğim için daha kolay gireceğini söylemişti bana da daha rahat geldi en azından kontrolün bende olması hissi beni az da olsa cesaretlendirdi... eşim zaten ara sıra parmağını sokuyor bazen oranın bir delik değil de duvar olduğunu düşündüğü için açık olup olmadığını kontrol ediyormirmirmirmir

bana da üstte olmak hep itici gelirdi ama şimdiye kadar en çok alabildiğim pozisyon da bu oldu artık itici gelmiyor... bir doktor üstte olunca tüm ağırlığını verdiğim için daha kolay gireceğini söylemişti bana da daha rahat geldi en azından kontrolün bende olması hissi beni az da olsa cesaretlendirdi... eşim zaten ara sıra parmağını sokuyor bazen oranın bir delik değil de duvar olduğunu düşündüğü için açık olup olmadığını kontrol ediyormirmirmirmir

:) merak etme basarırsın sende canım nası rahat oluyosan öyle dene

Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum. Ben 2.5 yıllık evliyim ve ilişkiye girerken çok zorlanıyorum korkuyorum ve kendimi çekip kaçıyorum. Canım yanıyor çok. Denemediğim şey kalmadı. Azıcık denemeye kalksak birde kanama yapıyor ve enaz 1.5 gün kanama devam ediyor. Doktora gittiğimizde doktor bana vajinusmus teshisi koydu. Bunu sen başarıcaksın psikolojik dedi.Ama denemema rağmen olmuyo.Artık eşlimde çok yoruldu, sıkıldı ve ciddi anlamda tartışmaya başladık. Onda da sorunlar oluşmaya başladı. Kayganlaştırıcı jel aldım ama yine olmadı. En son sitenizde emla kremi duydum deneyeyim dedim, girişe biraz sürdüm ama yine yapamadık. Eşimle parmak egzersizleri ve 1,5 cm genişliğinde ve 12 cm uzunluğunda bi aletle denemeler yaptık. Ozaman sorun olmuyo ama p...si almaya sıra gelince acayip bir şekilde kendimi kasıyorum ve onu istem dışı itmek zorunda kalıyorum Çünkü çok canım yanıyor, üstelik daha içime bile almadan. Evliliğimiz böyle giderse tehlikede. Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin kendimi çok çaresi hissediyorum....

Aylacım hoşgeldin aramıza, sürekli kanamanın olması çok kastığın için penisle deneyip zorlayınca oranın tahriş olmasından kaynaklanıyor.
Sen madem 1,5 cm genişliğinde bir çubuk alabiliyosun o zaman parmak egzrsizlerini çok rahat yaparsın ve bence çok kısa sürede de atlatırsın.
Parmak egzersizleri de sana çok kolay gelicektir şöyle ki her gün ilk tek parmaktan başlayıp vajiaya alıyosun ve kendini rahat hissedip sorunsuz yapana kadar devam ediyosun. Daha sonra 2 parmak ve onda da çok rahat git gel yapabildikten sonra hem 3 parmak egzrsizine geçebilirsin hem de penis denemesi yapabilirsin.
Egzersizlerde eşinin destek olduğunu söylemişsin aynı egzersizleri eşinle de yapabilirsin. Eğer kendisi çok umutsuzsa sen tek başına devam et. Umutsuz bi vaka değilsin burada dokunamayıp yenenler var merak etme. İçini ferah tut.

yigünler arkadaşlar ben birbuçuk yıllık evliyim ama eşimle hiç vbirlikte olamadım,geçen yıl kadın doğumdoktoruna gittim sende vajinismus yok sadece korku var dedi xylociaine pump uyuşturucu sprey ve jel verdi,fakat bunlasrı kullandığımız halde olmadı,hep aıcyacak korkusu var o işi başıns geçtiğimizde uyuşsa bile girmeye çalıştığında acı hissedip geri kaçıyorum,böyle oluncada eşiminide konsantrasyonu bozuluyor,o yüzden belkide 2 ayda iki defa deniyoruzdur hep kaçıyoruz,aslında 6 ay önce uyuşturucu sürdüğümüz birgün çok az penis başı girmişti ama daha fazla ilerlemekten ben korktuğum için hemen çıkardık birdahada aynısını başaramadık:KK43:(
ben bazen o bölgeme bakıyorum çokmu dar diye jel sürüp iki parmağımın birinci boğumuna kadar giriyor daha fazla sokamıyorum kızlık yırtılıcak diye,napıcam bilmiyorum,kaç saattir bu sayfaları okuyorum,buradan okudum ve dr.ulusoyu araştırıp az önce aradım,4500tl ücret istiyor okadar veremem,acaba üniverste hastanesine gitsemmiki :KK43:((((

canım git tabi ki devlet hastanelerinin bu konuara özel bölümleri var mesela bir arkadaşımız bakırköyde teadavi olmuştu hem de çok ucuza. 4500 tl yi 1 2 günde çözmek için veriyolar zaten seans seans tedavi için o kadar para vermeye gerek yok. Git bir dene. Beğenmezsen başkasına git. Yada istersen biz de detstek oluruz egzersizlere de başlayabilirsin.

Canım önce sana ben bi iki bilgi veriyim kafan rahatlasin.

Bi kere kızlık zarı bildiğimiz soğanın zarından daha ince. Üzerinde sinir yok. Sadece kılcal damarlar var. Ondan akan kan da sana acı hissettirmez çünkü bazen bi yerimiz kanar farketmeyiz bile orada muhtemelen sinir yoktur çok küçük bi yerdir kanamış der geçeriz. İşte öyle bişey aslında. Zar zar diye gözümüzde büyüttüğümüz bu kadar bişey. Girdikten sonra zaten kızlık zarını hissetmezsin ki o bir kere genişliyo. ya da yırtılıyo ama bu yırtılma öyle acı veren bişey değil.

Girdikten sonra arkadaki doku ağzımızın içinde yanaklarımızla aynı. İçerde his yok. Girişte var o da zevk için var.

Ben boruyu bayaa sokabiliyorum çünkü öncesinde parmak egzersizleri yaptım.

Uyuşturucu kremler spreyler çok az kişi için yararlı olabiliyo eğer egzersiz yapmamışsa ama eğer egzersiz yapıp beyni oraya bişeylerin girebildiğine ve acı olmadan girebildiğine ikna ettiysen ondan sonra çok işe yarıyo canım.

Ya canım sen kızlık zarına takmışsın ama farketmemişsin bile kızlık zarını bak görüyo musun. Kızlık zarı vajina girişinin 1 1,5 cm içindedir. Yani sen zaten parmaklarını soktuğunda 1,5 boğum yaptıysan kızlık zarını geçmişsindir demektrir. Bu safhadan sonra yırtılmaz öyle kolayla genişler o kan man aklına takma sakın bak şazişin de kanamsi olmadi benim de olmadı. Git bence hastaneye doktor da söyler canim sana kafan rahat eder üzülme ama lütfen çok kısa süre sonra sen de yenmiş olucaksin tamam mi 2010 senin yilin olucak Allahin izniyle zemuszemus

ay şekerim ben de altta yapamiyorum nolcak halimiz böyle ya :KK70:

X