Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

benim önericeğim tedavi sadce 24 saat ve 3 gün gün içerisinde bitiyor dikkatinize ben okadar zor vaka olmama ragmen 2 gün aşmıstım saolsun doktorumun sayesinde
kurtulmak istiyorsanız bana yazın size yardım etmek istiyorum

canım bende vajinismus tedavisi gördüm bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde.doktorum çok kısa sürede yapılan tedavilerin etkisinin uzun olmadığından bahsetmişti.inşallah senin sorunun tamamen ve sonsuza kadar çözülmüştür.

ilginctir ben bu kelimeyi daha dogrusu bunun bir hastalik oldugunu tesadufen gmail'in sagdaki reklamlarindan gorup bu ne ki diyerek ogrenmistim. yillardir niye aci veriyor iliski bana diye dusunup, orgasm kelimesinin yalan olduguna kanaat getirmistim. sevgilim de anlam veremiyordu ama inatla ben olmadikca o da orgasm olmadi. bu iki ay kadar surdu, ve ben kendimi cok suclu hissetmeye basladim. bir anda patladim agladim. o an bir mucize oldu diyebilirim, aci yoktu ondan sonra. beynimdeki inatci seyi oldurmustum. bu inat sanirim cook eskilere dayaniyordu, sex addicted bir arkadasimin durumuna dusmemek icin hic orgasm olmamayi tercih ederim demistim. vaginusmus hastaligini okuyunca da sevindirik oldum resmen, tek ben degilmisim diye. inat kotu bir sey, farkinda olmamak daha kotu.

doktor tek parmaklamı yaptı diye sormuşsun jal73
evt cnm önce serçe parmağını sonra da işaret parmağını yavaşça soktu. daha sonra ben kendi parmağımla egzersiz yaptım. şuanda adını unuttum bir alet verdi parmak kalınlığında onunla çalışıyorum. içeri soktuktan sonra ileri geri hareket ettiriyorum. bakalım bidahaki seansım cumartesi günü. insallah bian önce biter :)

öncelıkle herkeze merhaba arkadaşlar,2 ay önce bu sıtede vajınusmusum dıye yardım ıstemıstım o zaman 6aylık evlıydım ve moral denen bırsey kalmıyordu,kendımı kadın olarak evlı olarak bıle görmuyordum...ama sımdı dr a para vermeden bırcok arkadaşımızın yaptığı gıbı bu durumu yendım...ben ılk başta vajınamın ıcıne dokunamıyordum bıle ve oranın kapalı olduğunu gördumm ..meğerse kendımzı sıktığımızdan öyle oluyormuşş... neyse serçe parmakla başladım olaya...gırdı o kadar mutlu oldum kı o zaman kafamda oraya bırsey gırebılceğı yerleştı... tamam bunu yaptıysan ışaret parmağınıda yaparsın dedım burnumda derın nefes alıp ağzımdan vererek onuda aldım ve en son parmak aşamam 2 parmağı dıer parmaklarda olduğu gıbı eldıvenın tek parmağına çıft parmağı yerleştırerek yaptım azda olsa gırdı... hemen pns aşamasına geçtım yapamadım ılk başta ve azım ettımm acımayacak acımayacak dıye kendımı şartlandırdımm vee 27martta esımın pns bebeyağını surduk ve azda kendı vajenıme vee BURASI ÇOK ÖNEMLI elımle kendım vajıne yerleştırdım ve derın bı nefes alıp cocuk doğurur gıbı ıkınırken beraber pns aşşağı yöne doğru yavaşca bı yıttıkkı HIÇBIRSEY ANLAMADIM olmuştu.. emın olmak ıcın 1 daha yaptım baktımm aşşağı doğru ıtınce oluyor...meğerse 8ay sırf vajınanın ıcıne yerleştırdıkten sonra yukarı doğru ıtıp canımı acıtmaktan dolayı olmamışş... arkadaşlar bunun yönu pns vajı ağzına yerleştıkten sonra ıkınarak yada nefes aldıktan sonra yavas yavaş verırken aşşağı doğru yıtmek.... kendımı aylarımı boşa harap etmısım... bu arada bende dr dr aradım ama sımdı param cebımde..umudunuzu kaybetmeyın cunku o kadar kolaymış kı olan zamana oluyor...deneyın azmedın arkadaşlar...

Arkadaşlar slm,yeni üye oldum bu sorunlarınızı okuyunca bende birşeyler yazayım dedim.Ben bu sorunu 9 yıl çektim ::çok üzgünüm::ama sonunda tek çözüm yer olan DR ULUSOYA gittim,kesinlikle tavsiye ederim belki inanması güç gelir ama 1,5 günde iş bitti:) her şey çözümlendi,şimdi çok mutluyum darısı hepinizin başına:dance:

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

yeni üye oldum dogru yeremı yazıyorum onu bıle bılmıyorm,
ben 4 yıllık evlıyım.benimde cınsel ilişki m olmuyor vajınızmus oldugumu zannedyordum.kasıklarımda aggrı oluyordu.Ve bırgun dr ıtıım dr dedıkı alttan bakalım hayır deım durumumu anlattım bişey yapmıyacam hiç bir mudahale olmıyacak dedi sadece bakıcam peki dedi baktı ve birit vardedi.(internetten arastırdım sepatlı kızlık zarı)bolemli ıkıye ayırıyor ılk giriş yerini.alalım dedi pekidedim aldıktan sonra gecermı dedim yani duzelırmı cınsel ılskım dedım duzelebılır belkı dedı oce ordakı gırmesını engellıyen sana acı veren parcayı kaldıralım bakalım dedi peki dedım bu persembe operasyonum var az bıraz da korkuyorum.Banim gibi bir problemı olan varmı veya duydunuzmu bana yardım cı olabılırısınız lütfennnn düzelırmıyım.düzelmezsem tek umudum kaldı dr :Ulusoy takp edıyorum onu kendısıne de anlattım olayımı olabılr dedı bır aldır eger duzelmezsssen gel dedi yardım bayanlarrrr

Vajinismus denilen bi bela ile ugrasıyorum.:çok üzgünüm:

Eger dermanını bilen varsa yardım etsin.yeni evliyim ve evliligim tehlikede.

ne yapacagimi bilmeyorum:sm_confused:

simdiden tesekkur ederim.:Saruboceq:

KEGEL EGZERSİZLERİ

kegels%5B1%5D.gif

Vajina girişinin etrafındaki çok güçlü kaslara, aşk kasları, vajina kasları, pubococcygeal kaslar, pelvik taban kasları ya da PC kaslar denir. İlk defa Dr. Arnold Kegel ve takipçileri tarafından tanımlanan bu kaslar üreme sistemi ve üriner sistem için kilit rol üstlenmişlerdir, idrar tutmaya, dışkılamaya, cinsel birleşmeye, orgazma, bağırsak hareketlerine ve doğum sırasında bebeğin çıkmasına yardımcı olurlar. Bu kaslar üriner açıklığı, vajinayı ve anüsü bir çember gibi çevrelerler ve iskelet sistemine tutunarak, pelvic organları destekleyip tutarlar. Yani PC kasları 8 rakamı şeklindedir, bir halka vajinal bölgeyi diğer halka da anal bölgeyi çevrelemiştir. Her bir halkanın ucu iskelet sistemine bağlıdır, karını ve leğen kemiği organlarını korumak ve tutmak için bir ağ gibi çevreler. Genellikle genç bayanlarda pubik kasların gücü muhteşemdir, sadece kontrol etmeyi öğrenmeye ihtiyaçları vardır. Bunun için seçici kontrolün öğrenilmesi gerekir. Bu kaslar genellikle gevşek değildir. Bu kasların sıkılması cinsel birleşmeye engel olabilir. Uyguladığımız yönteme göre cinsel terapide amaç; bu kaslar üzerindeki bilinçli kontrolün öğrenilmesi ve koşullanmış refleksin sistematik olarak değiştirilmesidir.

woman_kegel%5B1%5D.gif

Az kullanmak, güçsüz düşme, doğum eylemi esnasında yıpranma, menopoz dönemine girildiğinde olan gevşeme PC kaslarının kasılma yeteneklerini azaltarak sınırlayabilmektedir. PC kaslarının zayıflığı ve kullanılmaması kadınlarda ve erkeklerde cinsel işlev bozukluklarında önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü kadının orgazmı ischio cavernosi, bulbo cavernosi ve puboccygeus kaslarının kasılmasından meydana gelmektedir. Ve perivajinal kaslardan alınan proprioseptif tepkiler cinsel haz veren erotik vajinal hissin önemli bir kaynağıdır. Bu nedenle PC kaslarının egzersizler ile güçlendirilmesi daha çok cinsel haz veren orgazmların yaşanmasına yardımcı olacaktır. Gevşek veya atrofik aşk kaslarının güçlendirilmesi için yapılan, Dr. Arnold Kegel ve takipçileri tarafından ilk defa tarif edilen PC kaslarının egzersizlerine Kegel egzersizleri adı verilmiştir.

kegel22.jpg

Kegel egzersizleri hastalara tarif edilirken, pek çok kadının PC kaslarını bulmakta güçlük çektiklerinden bahsedilmelidir. Egzersizler esnasında PC kaslarının yerine karın ya da uyluk kaslarını çalıştırılabilir. Hastalar PC kaslarından haberdar değilse, karın ve kalça kaslarının gevşek olmasına dikkat etmek kaydıyla, kendisine sık sık idrar yapmaya başlaması ve hemen ardından durdurması söylenir. İdrar akışını durdururken kasılan kaslar PC kaslarıdır. Bu şekilde hastalar bu kas grubundan haberdar olmayı öğrenirler. Yine de doğru kas grubunu çalıştırdığından emin olamayan hastalar için elektrik stimulasyon tekniği uygulanabilir. Kaslara yerleştirilen elektrodlar yardımı ile hangi kas gruplarının kasıldığı veya gevşediği anlaşılabilir. Kegel egzersizleri halter kaldırmaya benzer. Yani ağırlık kaldırdıkça kol ve omuz kasları nasıl güçlenirse Kegel egzersizleri uygulandıkça PC kasları da güçlenir. Kegel egzersizlerinde başarı, uygun teknik kullanmaya ve düzenli egzersiz programına uymayla doğru orantılıdır. Kegel egzersizlerinde her birim egzersiz için kasların 5 - 10 saniye kasılması ve bu kadar bir sürede ara verilmesi gerekir. Kasılma ve bekleme arka arkaya 5 - 10 kez uygulanmalıdır. Egzersizler esnasında normal nefes alıp verme ve yalnızca PC kaslarının çalışıyor olmasına dikkat edilmelidir. Bu birim egzersizin günde en az 5 -10 kez yapılması gerekmektedir. Bazı uzmanlar egzersizlerde aşırıya kaçmanın ve idrar yaparken bu egzersizleri uygulamanın kişilere sıkıntı verebileceğini iddia etse de yeterlilikte kriter kasıklarda ağrı hissedilmesidir. Kegel egzersizleri iş yerlerinde, yolda, evde vb. yerlerde kolaylıkla uygulanabilir ve dışarıdan bir göz bu egzersizleri uyguladığını anlamaz. Bu egzersizleri her gün düzenli olarak uygulamalıdır.

kegel44.gif

Genç kızların ya da kadınların vajeni sıkıdır. Ama bunun nedeni kasların güçlülüğü değil aksine zayıf olmasıdır. Gelişmemiş kasların esneme yeteneği azdır. Bu nedenle gergin kalırlar. Esneme yeteneği az kaslar içine bir cisim girince ağrılı bir şekilde gerilir ve ilişkiyi ağrılı hale getirebilir. Bu nedenle ilk ilişkiden önce vajen etrafındaki kasları çalıştırmak çok yararlı sonuçlar verecektir. Kegel egzersizleri denen bu egzersizleri yapmayı alışkanlık edinecek bir kadın sadece cinsel yaşamında değil, doğumda ve doğum sonrasında da birçok sorundan uzak kalır. Kegel egzersizi öğrenmek isteyen bir kadın idrar yaparken idrarını tutmaya çalışır. Her idrarda birkaç kez idrarı tutup salmaya çalışır. Zamanla bu kolay hale gelir. Bu işlem kadına kaslarını tanıtır. Hangi kasları kasıp gevşeteceğini öğrenir. Bundan sonra her pozisyonda kasları kasıp gevşetebilir. Otururken, yolculukta, TV seyrederken, sırada beklerken birkaç saniye kasılı tutup gevşetir. Her seferinde 10 kez yapmak yeterlidir. Her gün birkaç kez yapılması çok kısa sürede vajen kaslarını güçlendirir. Kegel egzersizlerinin esnetme egzersizlerinden önce yapılması tavsiye edilir. Güçlü vajen kasları sayesinde esnetme işi çok daha kolaylaşır. Çünkü kadın atıl ve kullanılmamış kaslarını tanır. Kasılı ve gevşek olma halini birbirinden ayırır. Esnetme sırasında kaslarını gevşek tutabilir. Parmağı sokmadan önce kasları önce kasar, sonra gevşetir. Böylece gevşek tutmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemiş olur. Parmak ucu vajen girişindeyken parmağı kasarak tutar ve gevşetir. Böylece parmağın ilerleyişini daha da kontrollü hale getirir. Aynı şekilde erkekle çalışırken de daha kontrollü olabilir. Güçlü kaslar güçlü ve uzun süreli orgazm olmayı da sağlar.

kegel66.jpg

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel birlikteliğin yolu, öncelikle kişinin kendine duyduğu özgüvenden ve bedeniyle barışık olmasından geçer. Vajinanın geniş ve sıkılığında azalma olması kadının yapısından kaynaklanabildiği gibi sık ve yoğun kurulan cinsel ilişkilere, ilerleyen yaşa, normal doğuma, iri bebek doğurmaya, doğumda yırtılma olmasına ve usulüne uygun dikilmemesine bağlı olabilir. Yaklaşık 8-10 cm arası uzunluğunda cinsel ilişki sırasında kasılabilen ve gevşeyebilen bir organ olan vajina ile penis arasındaki uyumsuzluk, her iki partnerde orgazm konusunda sorun yaratabilir ancak zevk almayı öncesine göre biraz farklılaştırsa bile engellemez. Bu durumu en aza indirgeyebilmek ve vajinanızı eski sıkılığına kavuşturabilmek için kegel egzersizleri adını verdiğimiz bir takım özel çalışmaları yapabilirsiniz.

Bir Gün Değil Hergün Kegel Egzersizi

Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle pelvik taban kaslarının fark edilmesi gerekir. Pelvik kaslarını tespit etmek için idrar yaparken akışı durdurmak gerekir. İdrar akışı pelvik taban kasları kasılarak durdurulur. Pelvik taban kasları gevşetilerek idrar akışı devam ettirilir. Kegel egzersizleri bu kasların kasılıp gevşetilmesi ile yapılır. Egzersizlerin tekrar edilmesi gerekir. Bazı teknikler şöyle sıralanabilir:

• 15 kez kasları hızlı hızlı sıkmak arada 30 saniye dinlenip tekrar edilir. 15 tekrar ile başlanır 100 tekrara çıkılır ve günde 2 kez yinelenir.
• Kaslar yavaşça kasılarak 5 saniye tutulur ve sonra yavaşça serbest bırakılır. Günde 2 kez 25 defa tekrarlanır.
• Önce kaslar 1/3 güçte kasılır, beklenir, 2/3 güçte kasılır, beklenir, tüm güçle kasılır ve beklenir. Günde 2 kez 10 tekrar yapılır.

BİR GÜN DEĞİL HER GÜNE KEGEL EGZERSİZİ

Mesane kontrolünden tutun da ileri yaşlardan ya da gebelikten kaynaklı organ sarkmalarını önleyici hatta doyurucu cinsel ilişkiye kadar birçok konuda kendi kendimizi tedavi edici basit bir yolun olduğunu biliyor muydunuz? Bahsettiğimiz, pelvik taban kaslarının kasılıp gevşetilmesi anlamına gelen Kegel egzersizleri… Gelin, basit gibi görünen bu konunun biz kadınlar açısından ne denli önemli olduğunu ve egzersizi nasıl yapmamız gerektiğini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’dan öğrenelim.

Kegel egzersizi nedir?

Pelvik taban kaslarının (pubococcygeus kaslarının) güçlendirilmesi amacıyla bu kasların kasılması ve gevşetilmesiyle yapılan, Dr. Arnold Kegel tarafından 1948’de geliştirilmiş egzersizlerdir.

Neden yapılması gerekir?

Gebelik, normal doğum, aşırı kilo almak, karın ameliyatları gibi durumlar pelvik taban kaslarının zayıflamasına neden olur. Kegel egzersizleri böyle durumlarda pelvik taban kasların güçlenmesine yardım eder.

Hangi rahatsızlıklar için önerilir?

Kegel egzersizleri pelvik taban kaslarının gebeliğin ilerleyen dönemlerinde güçlenmesi ve hamilenin normal doğuma hazırlanması için önerilir. Ayrıca rahim ve vajina sarkmasının önlenmesinde, bazı tür idrar kaçırma problemlerinin tedavi edilmesinde ve seksüel memnuniyetin arttırılmasında önerilmektedir.

Cinsel fonksiyonlara faydalı mıdır?

Kegel egzersizlerinin vajinayı saran kasları sıkılaştırdığı düşünülmektedir. Normal doğum sonrasında Kegel egzersizleri vajinanın sıkılaşmasına ve cinsel memnuniyetin her iki kişi açısından da artmasına yardımcı olabilmektedir. Yeni doğum yapmış bir kadın sıkıştırma egzersizleri yaparak gebelik öncesi vajinal sıkılığa ulaşabilir. Aynı zamanda vajinismus ve vajinal kasların aşırı kasılmasına bağlı gelişen ağrılı cinsel ilişki olarak tanımlanan disparauni durumlarında pubucocsigeus kaslarının gevşetilmesine yardımcı olur.

Pelvis kaslarının kadın cinselliğindeki önemi nedir?

Pelvik kasların güçsüzleşmesi ve vajinanın gereğinden fazla genişlemesi, cinsel ilişki sırasında her iki partnerin birbirini hissetmesini engelleyebilir ve cinsel zevkin daha az olmasını ve orgazmın her iki partner için de zorlaşmasına sebep olabilir. Bunun yanında vajinismus durumunda pelvik taban kaslarının aşırı istemsiz kasılması söz konusudur ve bu durum cinsel birleşmeyi imkânsız kılabilir. Bu nedenle vajinal kasların hem aşırı kasılması hem de aşırı gevşek olması cinselliği önemli ölçüde etkiler.

Pelvis kaslarınızın yeterince çalışmadığını düşünüyorsanız

Pelvis kaslarının zayıf olduğunu düşünen kadın basitçe 2 ya da 3 parmağını vaginaya yerleştirerek sıkıştırmaya çalışmalı. Eğer basınç hissetmiyorsa doktora başvurması gerekir. Vajinal muayene (digital muayene) çoğunlukla yeterli olur, nadiren perinoemetre testine ihtiyaç olur. İdrar kaçırma şikayeti varsa ürodinami testi hastalığın tipini belirlemede ve tedavi yöntemini seçmede faydalı olur.

Organ sarkmalarını engellemek amacıyla da yapılabilir

Vajina, rahim ve idrar torbası sarkmalarını engellemek için Kegel egzersizleri faydalı olabilmektedir. Kısmi olarak da dışkı kaçırma durumunda yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Vajinismus ve disparaunide pubooccygeus kaslarının istemli olarak gevşetilmesi öğrenilerek tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.

Kegel egzersizlerinin sıklığı ne olmalıdır?

Kegel egzersizleri düzenli olarak uygulanmalı. Başlangıçta belli bir fayda sağlanıncaya kadar günde iki kez artan setler halinde yapılmalı, daha sonra etkiyi devamlı kılacak şekilde ömür boyu devam ettirilmeli.

Hangi durumlarda kegel egzersizi yapılmaz?

Kegel egzersizini herkes her durumda uygulayabilir. Önemli olan aşırıya kaçmadan yalnız pelvik taban kaslarının kullanıldığından emin olunarak uygulanmasıdır.

hersey beyinde biter...beynini ve vucudunu buna hazirsa sorunun duzelir..kafandaki olumsuz dusunceleri at once...umarim kisa zamanda cozulur:uhm:

biri bana yardım etsn 8 aydır bu vajinismus illeti ile uğraşıyorum. hala yenemedim :s
sitenizde daha yeniyim :S bi arkadaşın emla pomadı ve xylocaine die lokal anestezi bi sprey önerdiğini duydum işe yararmı?:çok üzgünüm:

canım onları bende denedim işe yaramadı ama yarayanlarda var forumlardan okuduğum kadarı ile. ben şuan tedavi oluyorum. gerçekten çok işe yaradı yendim sayılır. ama şunu anladım bu tamamen beyinde biten bişey. nefes egzersileri yapmanı öneririm. vede kegel egzersizleri. nefesini burnundan alıp ağzından verip gevşe. sonra istersen parmak egzersizi yap. nefesini verirken parmağını yavaşça vajinana sokmaya çalış. kötü olduğun yerde dur nefes al ver. ama nefes verirken içine almak çok kolaylaşıyo sanırım o ara ordaki kaslarda gevişiyo. bende vajinama ilk parmağımı soktuğum zaman inanılmaz kötü olmuştum tansiyonum düşmüştü öyle olursa korkma gayet normal vücudun sana tepki verio demişti doktorum. ben şuanda doktorun vermiş olduğu bi aletle çalışıyorum. 5seansıma gidicem cumartesi günü. umarım sende en kısa zamanda çözersin ama inan imkansız diil. eğer kendin halledemiyosan tedaviyi geciktirme derim. geciktirdikçe daha kötü oluyo. doktor tavsiyesinde bulunabilirm özelime mesaj atarsan. yardımcı olabilirsem çok sevinirim. iyi bak kendine

merhabalar tam 2 sene vajinusmus neddeniyle essimle iliskiye giremedim cok zor gunler gecirdim tessaduf eseri mucize gibi bir sekilde elime gecen bir receteyle 2 ssenenin sonunda bu problemimi 1 gecede halletim o ankii mutlulugumu anlatamam.benim gibi kabus dolu gunler yassayan birileri varsa yardimci olurum.sizdende hayir dualari alirsam ne mutlu bana

QUOTE=a.akilli;5162580]canım benim doktorum da vajinusmustan şüpheleniyordu sora alttan muayene yaptılar ufacık bir kist çıktı ondan acı çekiyormuşum ameliyala aldılar evliliğimin ilk senesi neler çektim çok kötü inşallah tez zaman da iyileşirsin bitanem benim şimdi iyi ama bazen acı oluyor yine idare ediyorum işte öncelikle rahat ol bu tamamen psikolojik bir şey ilişki esnasında sakın acı çekeceğini düşünme biraz hayal kurarak kendini motive et bitanem ben bu şekilde mücadele verdim zamanla geçecek sabırlı olman lazım eşinlede her şeyi çok açık bir şekilde konuş duygu ve düşüncelerini paylaş bu illeti el ele vererek atlatırsınız ancak[/QUOTE]

merhaba

benım de problemım senın kıne benzıyor galıba ben de ılıskıye gıremıyordum dr alttan baktı ve septalı kızlık zarı vardedı ılk gırıte yanı et parcası var alırsak gecer dedi senın de mı benzer bısey yoksa yanlıs mı anladım :Saruboceq:

benimde sorunum vardı tam 6 ay öncesine kadar ..

benim evlenmeden önce ağdacım korkuttu .. yoksa ben o kadar istekliydim ki anlatamam..
en ufak bir korkma dahi yoktu taki o zar delme işine gelene kdar ..

direk aklıma o an ağdacım geldi .. 1 ay olmadı o yüzden ..

kendi kendime yendim ..
kegel egzersizleri , nefes egzersizleri ve parmak egzersizleriyle ..

ve psikolojik olarakda yeniledim kendimi ..

oldu .. sadece girene kdr ... sora yok oluyor bitiyor ..

selam arkadaşlar ben bu beledan daha 10 gün önce 3 haftalık çok rahat bir terdaviyle kurtuldum .iyileşeceğime ianamıyordum. ama kabus bitti inananın yeniden doğmuş gibiyim şu an benim durumumda olan herkese yardım etmek istiyorum 7 ay yaşadım bunu her gün göz yaşı döktüğüm bir yatak odası eşine çektirdiğin mutsuzluk duyguları kendini suçlaman her türlü etrafa sölenen yalanalr palavralar roller hepsini yaşadım şu an bile yazdıkalrımdan etkileniyorum. ama bitti tedaviden kaçmadan iyileşeceğinize kendinizi ikan edin insan başta hasta olduğunu bunun bir doktor yardımıyla düzelebileceğini kabul etmiyor ben artık isyan ettiğim anda tedaviye başladım kadın olmak istedim bütün üiteğimle başardım. yeterki isteyin ... sizlerden cevap bekliyorum..

Arkadaşlar slm,yeni üye oldum bu sorunlarınızı okuyunca bende birşeyler yazayım dedim.Ben bu sorunu 9 yıl çektim ::çok üzgünüm::ama sonunda tek çözüm yer olan DR ULUSOYA gittim,kesinlikle tavsiye ederim belki inanması güç gelir ama 1,5 günde iş bitti:) her şey çözümlendi,şimdi çok mutluyum darısı hepinizin başına:dance:

canım banada yardım edermisin?dr.ulusoy nerde ve çok pahalımı?11aylık evliyim ve ilişkiye giremedim.

X