Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar günaydınn.Ben daha önce orada bi giriş olduğunu bile düşünemiordm.Ama girişi ıkınınca gördm.Ve rahatladım.Eşimle denemeye başladık olmadı haliyle.Ama eskisi kadr kendimi kasmadığımı gördm bu da az da olsa bi gelişme.Bide bu parmak egzersizlerini yapabilsemmm....

yaparsın merak etme parmak yapamassan vajinal dilatörle yaparsın yada p...s denemeleriyle adım adım:1hug:

ama prezervatif daha çok acıtıyor diye duymuştum ben:a015:
malesef artık bir görev gibi düşünüyoruz şuanda ikimizde ,bu olay olsun sonra herşey güzel olucak diye düşünüyoruz:çok üzgünüm:

geçen gün arkadaşımla konuştum dediki birazcık erotik videolar izle dedi,aynı şeyi doktorda söylemişti bana,hem isteksizliğin bir ölçüde geçer dedi,oda bu sorunmu yaşamıştı 8 ay,acaba içinizde bazen bu yönteme baçvuran varmı,internettende bakmaya korkuyorum virüs girer diye,eğer o şekilde virüssüz bildiğiniz site varsa özelden bana atabilirsiniz:a015:

geçen gün arkadaşımla konuştum dediki birazcık erotik videolar izle dedi,aynı şeyi doktorda söylemişti bana,hem isteksizliğin bir ölçüde geçer dedi,oda bu sorunmu yaşamıştı 8 ay,acaba içinizde bazen bu yönteme baçvuran varmı,internettende bakmaya korkuyorum virüs girer diye,eğer o şekilde virüssüz bildiğiniz site varsa özelden bana atabilirsiniz:a015:

valla arkadaşım sen bilirsin ama bence Allahın bize helal kıldığı bişeyi haram yollardan çözmeye çalışma.öncelikle dua et Rabbim kimseyi geri çevirmiyo.sonra pes etmeden egzersizlerini yapmaya çalış.zaten devamıda gelicektir.bazen bilgisayara virüs olarak gönderiyolar da böyle birden çıkıyo.insan iyice tiksiniyor.mahremiyet denen bişey var.tabi acizane fikrim...

Selam kızlar. sertleşme sorunu tamamen bizden kaynaklanıyo bence benim eşim ilk evlendiğimizde normalin üstünde bi erkekti gerçekten ama malesef her yaptığımızda bizim geri çekilmemiz onu itmemiz onları bu hale getirdi süerkli hayal kırıklığı yaşattık onlara çünkü.Artık yapmak istemiyo istesebile bu sefer sertleşemediği için kendini suçlu hissediyo allah yardımcımız lsun inşallah.Benim bu son şansım bu sefer de yapamassa tamamen kaybedicem kızlar dua edin ne olur başaayım artık yeter bıktım herkesin çocuğu oldu artık edraftakiler bile soru soru üzerine bu sefer eşim daha kötü oluyo ya

slm arkadaşlar bende bugün serçe parmagı denıyecem şu emla krem cok lazımmı sizce nasıl bişey ne etkisi oluyo biraz anlatırmısnız

inanki hiç ama hic acımadı inanamadı bılde baktım hepsı gırmıs sonuna kadar insallah yakında bebegım olur darısı sızlerın basına bu ne bıcım acıdır sıkıntıdır ben bılırım kızlar bırde bende esımde hıç zevk almadık acaba yapanlar sızde de oldumu yarım saat esım gıt gel yaptı alısssın acılsın dıye ama ne bende nede esımde zevk yok

merhaba arkadaşlar,
ne zamandır buradaki yazıları okuyorum. malesef aynı sorun bende de var. hayatta başıma geleceğini düşünmediğim bir konu malesef. evleneli 6 ay oldu ancak ilişkiye giremedik. kendimi kasmıyorum rahatım ya da öyle sanıyorum ancak zorlamamıza rağmen penis giremiyor. parmak egzersizi denedim ancak o da bir yerde takılıyor sanki sanki içeride bir yere takılıyor ve ilerlemiyor. ay nı durumda olanlar var mı?

inanki hiç ama hic acımadı inanamadı bılde baktım hepsı gırmıs sonuna kadar insallah yakında bebegım olur darısı sızlerın basına bu ne bıcım acıdır sıkıntıdır ben bılırım kızlar bırde bende esımde hıç zevk almadık acaba yapanlar sızde de oldumu yarım saat esım gıt gel yaptı alısssın acılsın dıye ama ne bende nede esımde zevk yok

Elbette oldu. Girişte problem yaşamadığımız, rahatça git gel yapabildiğimiz ilk ilişkiden pek zevk alamadım. Birkaç kötü denemeden sonra bile o kadar şartlamışım ki artık olumsuz bir şey olmasını bekler gibi geçmişti. Çok şükür artık zor bir yanı kalmadı. Merak etme, ikinciden üçüncüden sonra keyif almaya başladığını fark edersin. zemuszemus

O psikolojiyi üstünden atmak kolay değil, hemen kendini kötü hissetme. ınan ki artık her şey daha iyiye gidecek.

Ayrıca, tebrik ederim, unutmuşum yazmayı.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar,
ne zamandır buradaki yazıları okuyorum. malesef aynı sorun bende de var. hayatta başıma geleceğini düşünmediğim bir konu malesef. evleneli 6 ay oldu ancak ilişkiye giremedik. kendimi kasmıyorum rahatım ya da öyle sanıyorum ancak zorlamamıza rağmen penis giremiyor. parmak egzersizi denedim ancak o da bir yerde takılıyor sanki sanki içeride bir yere takılıyor ve ilerlemiyor. ay nı durumda olanlar var mı?

Evet, hepimiz aynı durumdaydık kaydirigubbakcemile3

Sen kendini kasmıyorum zannedersin ama gerçekten gevşemek kolay olmayabilir. Vajina girişindeki kaslar istemsiz kasılırlar, elinde olmayabilir. Nefes teknikleriyle kendini gevşetmeyi deneyebilirsin, deneyenler işe yaradığını yazıyor.

Âcizâne tavsiyem, parmak egzersizleriyle gerçekten başarılı olmadığın sürece denemelerine ara ver, en azından kendini buna zorlama, kendini kötü hissettirmekten başka bir etkisi olmaz. Kullanmadıysan, egzersizlerini bir de vajinal kayganlaştırıcı ile yap, parmağın içeri girerken ıkın, özellikle bunun çok faydası olacaktır. Sen yeter ki peşini bırakma, illâ ki bir ilerleme olacaktır.

Ama o rastladığın doku parçası hepimizde vardı. Önce tek parmak, sonra iki falan derken orayı gevşeteceksin işte zamanla.

slm arkadaşlar bende bugün serçe parmagı denıyecem şu emla krem cok lazımmı sizce nasıl bişey ne etkisi oluyo biraz anlatırmısnız

Canım emla krem, bölgesel anestezi için kullanılan bir krem. Yani sürdüğün yer uyuşuyor, bir şey hissetmiyorsun. Dişçinin ağzını uyuşturduğu gibi. Eğer denemelerinizde canın çok yanıyorsa parmağın ya da pamuklu çubuk yardımıyla kremi vajina içine sürüyorsun, acı hissetmiyorsun.

Çok lazım mı dersen, bu sana bağlı. Ben kayganlaştırıcıdan başka hiçbir takviye almadan egzersizlerle çözdüm. Sık sık egzersiz yaparsan vajina zamanla gevşiyor, penise pek engel olmuyor, sonra da tamamen iyi oluyorsun. Ara denemelerde elbet benim de canım acıdı ama ben şahsen gerek görmedim. Ama herkesin bünyesi farklıdır, benim acım dayanılmaz diyorsan alabilirsin. Birkaç denemen rahat ve acısız olursa bir gün sorunsuz ilişki yaşayabileceğine olan inancın artabilir, olunca oluyormuş gibilerinden. Sonra da giderek azaltırsın emlayı.

Eğer istersen, gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Gerektiği durumlarda yeni doğan bebeklerde bile kullanılabiliyor emla, kullanım alanı çok geniş ve zararsız. Ben de ağda öncesi bikini bölgesi için kullanıyorum kaydirigubbakcemile3

denizdeni senin adına çok sevindim canım umarım bundan sonra rahat sorunsuz bi hayat sürersin darısı bizlerin başına inşallah:lepi:

merhaba arkadaşlar,

merhaba arkadaşım, aynı durumdaydım , buradaki tüm yazıları okudum , başaranların yazılarından çok destek aldım ve daha yeni aştım sorunu.buradaki yazıları okudukça bilgileneceksin ve başarıya doğru bir adım atmış olacaksın.parmak egzersizi de zamanla aşılıyor vazgeçmek yok yapabilirsin ben yaptıysam herkes yapar.benm de kasılıydı ama adım adım içeri girince parmak alışıyosunuz ,nefes ve kegeli mutlaka dikkate alın çok faydası var içeri girerken

X