Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ınsnan tekrardan doguyor sankı..yenıdne asık oluyor yenı evlenıyyor ..bambaska bıır oluyor daha ck guluyor .....evet kızlar hırs yapın ınanaın dusundugumuz kadar kotu degıl .....
benımd ehala gırıste tedırgınlık yasıyorum ondan dolayı kasıyorum o yuzden gırıs kızmı hala problemlı...ama bunada suklruler olsun

zaten vajinusmusun ortaya çıkışıda ilk geceyi yaşamaktan ilk ilişkiyi yaşamaktan korkmaktan kaynaklanan bişey sonuçta...temeli bu..

benim 'ilk gece korkusu' diye nitelendirdiğim şey; ilk birkaç gün ya da birkaç hafta cinsellik deneyimi olmadığından kaynaklanan tedirginlik.eşin anlayışlı olmasıyla rahatça çözülen durum.sorun bile demem ben buna.

oysa vajinismus,temeli çocukluğa dayanan,bilinçaltına yerleşen olumsuz düşünce ve yaşantıların etkisiyle oluşmuş koskoca bir SORUNDUR.kasılmalar,ağlamalar,eşini itmeler,aylar,yıllar süren üzüntü ve acılar vs...

bu ikisi arasında KOCAMAN bir fark var.ben daha önce de yazmıştım bir mesajımda.bu sayfaya ilk gece korkusu olanlar gelip,birkaç gün geçirdikten sonra BEN VAJİYİ YENDİM! diye mesajlar yazmasın,GERÇEKTEN vajili olanların psikolojisi bozuluyor diye.bunu çoğu VAJİLİ arkadaşım da onaylamıştı.

umarım anlatabilmişimdir tweety...

benim 'ilk gece korkusu' diye nitelendirdiğim şey; ilk birkaç gün ya da birkaç hafta cinsellik deneyimi olmadığından kaynaklanan tedirginlik.eşin anlayışlı olmasıyla rahatça çözülen durum.sorun bile demem ben buna.

oysa vajinismus,temeli çocukluğa dayanan,bilinçaltına yerleşen olumsuz düşünce ve yaşantıların etkisiyle oluşmuş koskoca bir SORUNDUR.kasılmalar,ağlamalar,eşini itmeler,aylar,yıllar süren üzüntü ve acılar vs...

bu ikisi arasında KOCAMAN bir fark var.ben daha önce de yazmıştım bir mesajımda.bu sayfaya ilk gece korkusu olanlar gelip,birkaç gün geçirdikten sonra BEN VAJİYİ YENDİM! diye mesajlar yazmasın,GERÇEKTEN vajili olanların psikolojisi bozuluyor diye.bunu çoğu VAJİLİ arkadaşım da onaylamıştı.

umarım anlatabilmişimdir tweety...

açıkcası şu cümleye anlam veremedim

benim 'ilk gece korkusu' diye nitelendirdiğim şey; ilk birkaç gün ya da birkaç hafta cinsellik deneyimi olmadığından kaynaklanan tedirginlik

bunlar senin görüşün bence senin belkide vajinusmus temelin çocukluğa dayanabilir ama herkesin dayancak diyede bir kaide yok ..evet ilk gece korkusu ayrıbişey ama bu korkunun oluşmasında ki sebep yine aynı acıcak kanama şöle olcak bu böyle olcak...
benim evlenmeden öncesinde eşimle cinsel deneyimlerimiz oldu olmadı değil ama hep aynı problem hep başarısızlık evlendik yine oldu o kadar doktora gittim hiç biri senin düşündüğün yada anlattığın gibi düşünmedi çocukluğuma inilecek bir tedavi uygulamadı bu şekilde..sonuçta ben azimli davrandım ben yendim..

yani diyeceğim o ki herkesin durumu farklı

bu da benim görüşüm umarım bende sana demek istediklerimi anlatabilmişimdir canımcım...

Esas olarak; vajinal kasılmanın (vajinismus), nedenleri tamamıyla psikolojiktir

Vajinismusun nedenlerinden en yaygın olan bir tanesi; yetişme çağındaki kızlara seksin pis ve kötü olduğunu öğreten yanlış ve katı eğitim tarzıdır.

Yıllarca, cinselliğin kadınlar için zarar verici, kötü, aşağılayıcı, yalnızca erkeklerin faydalandığı, kadınların kaçması gereken bir şey olarak yetişen bir genç kız, bu ilişkiyi yaşayacağı sırada bilinçaltına yerleşmiş bu yanlış fikirleri istemeyerek de olsa hatırlayacak, ilişkiye girmekten rahatsızlık duyacak ve kasılacaktır.

Bir başka sorun olan kızlık zarının korunması fikri de, genç kızlarımızı evleninceye kadar yaşayacakları veya yaşadıkları cinsel yaklaşımlarda tek fikir olan "aman zarıma bir şey olmasın" dürtüsüyle yaşadıkları ve şartlandıkları gerginlik yine ilişki kuracakları zaman önlerine çıkacak ve yılların şartlanması işlevini devam ettirecektir.

Bunların yanı sıra filmlerde ve romanlarda veya insanların kulaktan dolma yanlış olarak edindikleri cinsel bilgilerle ilk ilişki sırasında ve kızlık zarının yırtılması sırasında korkunç bir acı duyacakları fikri, onları ilişkiden uzaklaştırmakta, soğutmakta ve kasılmalarına sebep olmaktadır.

Bir diğer faktör de; cinsel tacize veya tecavüze uğramış bayanlarda cinselliğin bu olayı hatırlatmasına bağlı olarak kasılmalar olabilir.

Nedeni ne olursa olsun eğer çiftler işbirliğine istekliyse vajinismus her zaman tedavi edilebilir. Önemli olan tedaviyi istemek bunun için seksüel terapi merkezlerine baş vurmaktır.

açıkcası şu cümleye anlam veremedim

benim 'ilk gece korkusu' diye nitelendirdiğim şey; ilk birkaç gün ya da birkaç hafta cinsellik deneyimi olmadığından kaynaklanan tedirginlik

bunlar senin görüşün bence senin belkide vajinusmus temelin çocukluğa dayanabilir ama herkesin dayancak diyede bir kaide yok ..evet ilk gece korkusu ayrıbişey ama bu korkunun oluşmasında ki sebep yine aynı acıcak kanama şöle olcak bu böyle olcak...
benim evlenmeden öncesinde eşimle cinsel deneyimlerimiz oldu olmadı değil ama hep aynı problem hep başarısızlık evlendik yine oldu o kadar doktora gittim hiç biri senin düşündüğün yada anlattığın gibi düşünmedi çocukluğuma inilecek bir tedavi uygulamadı bu şekilde..sonuçta ben azimli davrandım ben yendim..

yani diyeceğim o ki herkesin durumu farklı

bu da benim görüşüm umarım bende sana demek istediklerimi anlatabilmişimdir canımcım...

herkesin birbirinden farklı yaşantıları olduğu elbette ki doğru.ama benim dediğim çok daha farklı bir şey;

ay ben çok korkuyorum ilk geceden ne yapacağım filan diye buraya yazan, 3 5 gün sonra heyoo vajinismusu yendim tarzı mesajlar atan arkadaşlar kendini VAJİLİ olarak nitelendiriyor.bunlarınki sadece ilk gece korkusu demek istiyorum.

şimdi daha net oldu sanırım.

bu arada hangi terapiste gidersen git bu iş için,senin tüm yaşam öykünü dinler.çocukluğunu dair bilgiler alır,aileni tanır,sorular sorar vs. doktora gittim 'ben vajiliyim,bu sorunu çöz' deyip,o da ikii sihirli ilaç verip şıp diye çözmüyor biliyorsun.sağlıklı bir cinsel hayat için,eğer ki gerçekten vajinismus sorunu yaşıyorsan,adamakıllı bir terapi sürecinden geçmen lazım ki ilişkilerin rahat olsun,zevk alasın vs.

herkesin birbirinden farklı yaşantıları olduğu elbette ki doğru.ama benim dediğim çok daha farklı bir şey;

ay ben çok korkuyorum ilk geceden ne yapacağım filan diye buraya yazan, 3 5 gün sonra heyoo vajinismusu yendim tarzı mesajlar atan arkadaşlar kendini vajili olarak nitelendiriyor.bunlarınki sadece ilk gece korkusu demek istiyorum.

şimdi daha net oldu sanırım.

Bu arada hangi terapiste gidersen git bu iş için,senin tüm yaşam öykünü dinler.çocukluğunu dair bilgiler alır,aileni tanır,sorular sorar vs. Doktora gittim 'ben vajiliyim,bu sorunu çöz' deyip,o da ikii sihirli ilaç verip şıp diye çözmüyor biliyorsun.sağlıklı bir cinsel hayat için,eğer ki gerçekten vajinismus sorunu yaşıyorsan,adamakıllı bir terapi sürecinden geçmen lazım ki ilişkilerin rahat olsun,zevk alasın vs.

açıkcası izde eşimle evlenmeden önce çok denedik ve hep hüsranla karşılaştık evlendik valla ben herhangi bir terapi almadım çünkü mantıklı bulmadım açıkcası yıkılmadım kendi başıma çözdüm umarım en kısa zamanda sizlerde bu illetten kurtulursunuz..

benım beynımdekı tek korku acıydı muthıs bır acı duyucam ve ıcıme yabancı bır cısım hele pe... gırmesı dusuncesı benı ck kokrutuyrodu ..1 bucuk yıl ugrastım ..ve ondan oncede bu olaydan dolayı bıten bır evlılık ama hersey ıanamaktan gecıyor sadece ıstemek ve kendıne guvenmek neden herkezın yaptıgı seyı bızler yapamayalım beynımııze bunu ogretmemız gerek ..ben bunu 10 gunde basardım ıhsallh sızde en kısa zamnda kurtulurusnuz:Saruboceq:

benım beynımdekı tek korku acıydı muthıs bır acı duyucam ve ıcıme yabancı bır cısım hele pe... gırmesı dusuncesı benı ck kokrutuyrodu ..1 bucuk yıl ugrastım ..ve ondan oncede bu olaydan dolayı bıten bır evlılık ama hersey ıanamaktan gecıyor sadece ıstemek ve kendıne guvenmek neden herkezın yaptıgı seyı bızler yapamayalım beynımııze bunu ogretmemız gerek ..ben bunu 10 gunde basardım ıhsallh sızde en kısa zamnda kurtulurusnuz:Saruboceq:

herşey beyinde bitiyor,haklısın.zaten sorunun ana kaynağı beyne yerleşen o bozuk düşünceler,önceki duyduklarından kaynaklanan yersiz korkular.işin aslı vaji bize oyun oynuyor.bir elime geçirsem temiz bir sopa çekeceğim :eek:klava:

herşey beyinde bitiyor,haklısın.zaten sorunun ana kaynağı beyne yerleşen o bozuk düşünceler,önceki duyduklarından kaynaklanan yersiz korkular.işin aslı vaji bize oyun oynuyor.bir elime geçirsem temiz bir sopa çekeceğim :eek:klava:

aynen öyle canım...tamamiyle etraftan duyulkan korkulardan kaynaklı bişey bu illet maalesef...

O yüzden ne yapın edin kendinizi bunlardan sınayın biraz daha gayretli biraz daha azimli olun..elinizden gelenin fazlasını yaparsanız emin olunki en kısa zamanda bu illetten kurtulcaksınız..inanın..

cnm sen egzersizlere başlıyalı çok olmadı dimi? Kısa sürede parmak egzersizlerini başardın..Bi ben mi varım aynı yerde dönüp duran???

hayır canım bi sen yoksun aynı yerde dönüp duran.
bende varım sen yine iyisin çaba gösteriyosun anladığım kadarıyla.
eşimle ben çakılı kaldık ,dondurulduk sanki.bizden geçmiş desem yeridir(hemde hiç gelmeden kaydirigubbakcemile3 )
iki üç aydır burdan okuyup okuyup çapa gösterdim,hep tam yaklaştım derken adet oldum.malum sonra daralıyo vaji olmuyo egzersiz falan.böyle başarmaya yaklaşıp uzaklaşmalar beni bitirdi.eşim ve ben umudumuzu kaybettik.o istekli oluyo deniyoz bende tık yok,ben istekli oluyorum yine bişey olmucak nasıl olsa diye o istemiyo.anlayacağın çakıldık. iki haftadır bıraktık gitti nereye kadar giderse... bi gün bi mucize olmasını beklicez mafoldumben öğrenilmiş çaresizliği yaşıyoruz anlayacağın.
benimle birlikte egzersiz yapan arkadaşlardan bazıları başardı. umarım sende başaranlardan olursun :Saruboceq:

hayır canım bi sen yoksun aynı yerde dönüp duran.
bende varım sen yine iyisin çaba gösteriyosun anladığım kadarıyla.
eşimle ben çakılı kaldık ,dondurulduk sanki.bizden geçmiş desem yeridir(hemde hiç gelmeden kaydirigubbakcemile3 )
iki üç aydır burdan okuyup okuyup çapa gösterdim,hep tam yaklaştım derken adet oldum.malum sonra daralıyo vaji olmuyo egzersiz falan.böyle başarmaya yaklaşıp uzaklaşmalar beni bitirdi.eşim ve ben umudumuzu kaybettik.o istekli oluyo deniyoz bende tık yok,ben istekli oluyorum yine bişey olmucak nasıl olsa diye o istemiyo.anlayacağın çakıldık. iki haftadır bıraktık gitti nereye kadar giderse... bi gün bi mucize olmasını beklicez mafoldumben öğrenilmiş çaresizliği yaşıyoruz anlayacağın.
benimle birlikte egzersiz yapan arkadaşlardan bazıları başardı. umarım sende başaranlardan olursun :Saruboceq:

kadının cinsel isteğini artırıcı ürünler oluyormuş.hap,jel vs. eczanelerde varmış.bana da bir arkadaşım söylemişti.onun bir arkadaşı hapla başarmıştı.sen ya da eşin.bir deneyin isterseniz fisfisfis

kadının cinsel isteğini artırıcı ürünler oluyormuş.hap,jel vs. eczanelerde varmış.bana da bir arkadaşım söylemişti.onun bir arkadaşı hapla başarmıştı.sen ya da eşin.bir deneyin isterseniz fisfisfis

aslında normalde ikimizde çok istekliyiz ama sürekli hüsrana uğramak bizi denemekten vazgeçirdi
artık normal çiftler gibi yaşamak istiyoruz cinselliği,malum vajili olunca yaşadığımız o kandırmaca cinsellik bizi bıktırdı ,yıprandık.
zaman tanıdık kendimize .ne zaman artık gerçek bir deneyim yaşayacağımızdan emin olursak öyle deneyeceğiz :1closedeyes:
teşekkür ederim yinede :1hug:

aslında normalde ikimizde çok istekliyiz ama sürekli hüsrana uğramak bizi denemekten vazgeçirdi
artık normal çiftler gibi yaşamak istiyoruz cinselliği,malum vajili olunca yaşadığımız o kandırmaca cinsellik bizi bıktırdı ,yıprandık.
zaman tanıdık kendimize .ne zaman artık gerçek bir deneyim yaşayacağımızdan emin olursak öyle deneyeceğiz :1closedeyes:
teşekkür ederim yinede :1hug:

o yıpranmayı çok iyi biliyorum.şu an hangi düzeydesin bilmiyorum.yani egzersiz filan.ama şunu diyebilirim sana,imkanın varsa bir psikoloğa git.

ben senin şu an içinde oldugun sıkıntı ve bıkkınlığı geçen yaz yaşadım.aylar öylece aktı geçti.şunu anladım; senin bir şeyler yapman lazım.eşinin de sana destek olması gerek.sen önce kafanda bu işi bitireceğine şartlandır kendini.

bu arada kandırmaca cinsellik demişsin ya.ben bunun benzeri bir şeyi psikologa söyledim.o da bana cinsel ilişki yanlış anlaşılıyor.cinsel ilişki cinsel birleşmeyle aynı sanılıyor.halbuki birleşme onun bir alt basamagı.siz sürtünmeye vb. ile de birşeyler yaşıyorsanız,cinsel ilişkiniz var demektir. dedi...yani kandırmaca diyorsun ama sonuçta birşeyler yaşıyoruz eşimizle değil mi? kafanı takma bu konuya.

Allah cümlemizin yardımcısı olsun diyorum.öpüyorum hepinizi :Saruboceq:

Son düzenleme:
kızlaaaarr sonunda oldu ya inanamıyorum.. 1 senedir uğraştığım illet bumuymuş dedim bugün.. sözde mumla deneme yapacaktım bugün ama deneyelim dedik. hala inanamıyorum ya şaka gibi. boşuna mı geçti o 1 sene, boşuna mı düğüne 1ay kala herşeyi,düğünü, hazırlıkları nikahı bile iptal ettim ben.. en ufak bir acı hissetmedim.. uyuşturucu krem de kullanmadım.. sadece kayganlaştırıcıyla yaptık. ilkinkinde 10 dk falan uğraştık ama ikincisinde iyice rahatladım çok kolay alabildim..
bu site sayesinde yendim,özellikle krizalit.kristalin senin çok büyük desteğinle sitedeki diğer vajili kızların dualarıyla yendim.. çok mutluyum, sevinçten ağladım ya ALLAH hepinize bu mutluluğu nasip etsin kızlar. sormak istediğiniz bişey varsa cevaplarım..
ben yenmişsem hepiniz yenersiniz eminim..

zemuszemuszemuszemuszemuszemus

kızlaaaarr sonunda oldu ya inanamıyorum.. 1 senedir uğraştığım illet bumuymuş dedim bugün.. sözde mumla deneme yapacaktım bugün ama deneyelim dedik. hala inanamıyorum ya şaka gibi. boşuna mı geçti o 1 sene, boşuna mı düğüne 1ay kala herşeyi,düğünü, hazırlıkları nikahı bile iptal ettim ben.. en ufak bir acı hissetmedim.. uyuşturucu krem de kullanmadım.. sadece kayganlaştırıcıyla yaptık. ilkinkinde 10 dk falan uğraştık ama ikincisinde iyice rahatladım çok kolay alabildim..
bu site sayesinde yendim,özellikle krizalit.kristalin senin çok büyük desteğinle sitedeki diğer vajili kızların dualarıyla yendim.. çok mutluyum, sevinçten ağladım ya ALLAH hepinize bu mutluluğu nasip etsin kızlar. sormak istediğiniz bişey varsa cevaplarım..

Konuyu açar açmaz böyle bir mesaj görmek çok güzel. Nasıl sevindim bilemezsin. Bir dahaki regline kadar halledeceğinden çok emindim ama hemen hallettin ha, vay be kız. Çok sevindim, en kısa zamanda diğer güzel haberlerini de almak isteriz hihoyyyt

Konuyu açar açmaz böyle bir mesaj görmek çok güzel. Nasıl sevindim bilemezsin. Bir dahaki regline kadar halledeceğinden çok emindim ama hemen hallettin ha, vay be kız. Çok sevindim, en kısa zamanda diğer güzel haberlerini de almak isteriz hihoyyyt

ya canım çok teşekkür ederim bu kadar erkenini ben bile beklemiyordum çook mutluyum. senin çok büyük payın, desteğin oldu.. çok teşekkür ederim. sen burda herkese yardım edip mutlu ediyorsun ALLAHta seni mutlu etsin..çok sevaba giriyorsun ttalım destek çok önemli bu hastalıkta ve sen burda elinden geldiği kadar herkese yardımcı oluyorsun..
düğün hazırlıklarına başlayacağız artık çok mutluyum anlatammıyorum ki
zemuszemus

iki gndr adet yzne( üşütmüşüm bu ay iğrenç geciyr)geberiyrdum iğneyle faln atlattım cnm çok sevndm yenmene alkisalkisalkis

X