Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım o et parcası ck normal o kısma gelınce derın derın nefes al ver ve hafıf ıkın ınan parmak yolu kendı bulucak

nefes alıyordum ama ıkınmıyordum bu defada o şekilde yapayım çook teşekkürler.Mum ile deneme yaptınmı sen kalınlığı ve nasıl kullanacağımı tarif edersen sevinirim.Ben gleitgelenden başka birşey yani krem falan kullanmıyorum gerek varmı sence başka şeylere?

eğer parmağın ordayken et parçasından rahat sız oluyorsan mumla denemede yapablirsin ben çok rahatsız olduğumdan hiç parmak egzersizi yapmadn mum ile egzersizlerimi yapmıştım 3-4 egz. halloldu dene derim dün nehir25 ark. tavsiye ettim denedi faydasını gördü

tamam inşallah mum ilede deneme yapacağım belki daha ilerleyebilirim birkaç şey soracağım sende başaranlardansın heralde ne güzel:) egzersiz sürelerin nasıldı günde ne kadar yapıyordun ben iki parmaktayım 1 boğumu geçtim diye düşünüyorum dediğim gibi et parçasına değince tedirgin oluyorum.eşli egzersizde yaptık 1 parmak 1 bpğum oldu.senin yaptığın egzersizler sırasında kızlık zarın bozuldumu?ve ne kadar sürede vaj.yendin?Kusura bakma biraz fazla oldum ama bunların cevaplarını alabileceğim tek yer burası.Umutlanmak istiyorum dua edin...

nefes alıyordum ama ıkınmıyordum bu defada o şekilde yapayım çook teşekkürler.Mum ile deneme yaptınmı sen kalınlığı ve nasıl kullanacağımı tarif edersen sevinirim.Ben gleitgelenden başka birşey yani krem falan kullanmıyorum gerek varmı sence başka şeylere?
canım ben möumla denedım bakkaldan beyaz mum varya ondna aldım ve ben prezarvatıf falan gecrımedım ama tabı kullanmak daha ıyı..krme surdum uma ve yava syavas ıcerı ıktırdım zaten kayıp gecıyo
ben kayganlastırıcı kulalnmadım cunku hemen kuruluk yaptı vazelın falan kullandım hatta bıldıgın yag surudm

maya arkadasımın yardımıyla turk mumları warya onların ayarında bır mumla gırdım cok guzel bır sekılde gırdı jel kullandım emla falan surmedım bugunde onun daha kalınını bulursam onu alıcam herkeze tavsıye ederım ynlız ben ıcınde gıt gel yapamıyorum ıcıne gırmesı tamam ama gıt gel yapacagımda sıkılıyor boyle tuhaf bısey sizdede olan war mı?lütfen beni bilgilendirin

Kızlık zarı vajina (dölyolu) girişinde yaklaşık 1-2 cm. içeridedir.Yanlız bızım gıbı ınsanlarda kan gelmeyebılır nedenını sorarasanız jel suruyoruz kuru bır sekılde yapmıyoruz nasıl ekmegı cıgnemeden yutarsak bogazımız acır buda ole bısey kuru kuru yapınca acı olabılır.kanda gelebılır.bız normal yolla ılıskıye gırenlerden daha farklıyız bız kızlık zarımızı kendımız bozuyoruz ve kegel egzersizi yapıyoruz
umarım hepımız bu hastalıgı yenerız

maya arkadasımın yardımıyla turk mumları warya onların ayarında bır mumla gırdım cok guzel bır sekılde gırdı jel kullandım emla falan surmedım bugunde onun daha kalınını bulursam onu alıcam herkeze tavsıye ederım ynlız ben ıcınde gıt gel yapamıyorum ıcıne gırmesı tamam ama gıt gel yapacagımda sıkılıyor boyle tuhaf bısey sizdede olan war mı?lütfen beni bilgilendirin
evet bendede aynıydı hatta sankı elektırklı supurge gıbı ıcerı cekıyordu sıkıyordu bende hıc gıt gel yapamamıstım ama sadevce ıcerı yapman geterlı bence

tamam inşallah mum ilede deneme yapacağım belki daha ilerleyebilirim birkaç şey soracağım sende başaranlardansın heralde ne güzel:) egzersiz sürelerin nasıldı günde ne kadar yapıyordun ben iki parmaktayım 1 boğumu geçtim diye düşünüyorum dediğim gibi et parçasına değince tedirgin oluyorum.eşli egzersizde yaptık 1 parmak 1 bpğum oldu.senin yaptığın egzersizler sırasında kızlık zarın bozuldumu?ve ne kadar sürede vaj.yendin?Kusura bakma biraz fazla oldum ama bunların cevaplarını alabileceğim tek yer burası.Umutlanmak istiyorum dua edin...

evet canım bende yendim 2 ay oluyo egzersiz toplasan 7-8 kere de olmuştur çok az egzersizle oldu ama bu 7-8 kere 5-6 ay bölünmüştür tembel bir öğrenciydim siz öle olmayın parmakla bende aynen senin gibi fazla ilerleyemedim ama mumla ilk yaptığımda bir parmak boyunu geçmiştim içeri geniş zaten gidebildiği kadar gidiyor o konuda sıkıntı yapma kızlık bozulmadı çok yavaş kendimi sıkmadan acıtmadan canımı yaptım bence umutlan burda herkez sorularını cevaplayabilir umutların tükenip hayat bulduğu yer burası ben başka bir siteden yardım almıştım burda o zman konubu kdar gelişmemişti ve yardımcı olan arkadaşlar yoktu

canım git gel yapmak istediğinde sıklmıyor sen istemsiz olrak kaslarını sıkıyorsun sıkmasan bile acele etme herşey zamanla olucak dün den bugüne çok ilerledin bu gayet normal biraz alışsın vajinan sonra oda olucak bir sonraki egzersizde daha rahat olucaksın ve git gelde olur buna bu kadar takma maksat genişletmek vajinayı ve içeri birşey girebileceğini kabullenmek ki rahatlıkla egzersiz yapıyorsun sorun yok

X