Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ondan değil yumurtalıklarımda enfeksiyon var ondan sanırım...
Nerdeyse 4 aydır adet olmuyorum :KK43:
Evet canım boşuna uğraşma ödemiyor devlet...

Benim de yıllar önce öyle bir durumum olmuştu, aylarca âdet olamamıştım. Bir sürü tahliller tetkikler yapıldı bir şey çıkmadı. Annem çok kızmıştı nasıl böyle bir şeyi ihmal edersin diye. Her neyse, ondan sonra ilk âdet olacağım zaman kasıklarım, yumurtalıklarım olağandan fazla ağrımıştı.

Bana "strestenmiş" deyip doğum kontrol hapı vermişlerdi. Bir süre öyle devam etmiştim, sonra düzelmişti. Büyük ihtimal seninki de böyle bir durumdur, ama âdet düzensizliği ihmâle gelmez, onu iyi biliyorum artık.

Geçmiş olsun.

Allah kavuştursun, bir şey kalmamış pek.

Ama tabi mum steril değil, etrafına kâğıt havlu sarmadan kullansan bile mutlaka bir prezervatifin içine sokmalısın onu. İstersen steril eldivenin parmaklarını kullan ama mum daha uzun olacağı için prezervatif daha kolay olur. Ama mutlaka bu ikisinden birini yap, Allah korusun, mikrobik bir şey çıkar, bir şey olur, bir de onunla uğraşma.

Eşin hayırlısıyla askerden döndüğünde, dilerim evliliğinizde yeni bir sayfa açmış olursunuz. Birçok anlamda. Ufak tefek şeyleri pek sallamazsan, eşinle de sağlam bir bağ kurarsan geri kalan her şey fasa fiso olur. Sanırım oğlunun evliliğine müdahale etmeyen aile sayısı diğerine göre oldukça azdır. Ama siz birbirinizin arkasında olduğunuz sürece kimse kendinde öyle bir hak göremez. Umarım her şey gönlünce olur.

Eşinin dönüşüne kadar sen de vajinismusa veda edersen emin ol her şey daha iyiye gidecek. Tartışmalarınızın sebebi o değilse de, cinsellik evliliklerin bel kemiğidir, ne kadar mutlu bir çift olsanız da cinsellik de işin içine girdiğinde bambaşka bir güzellik, bağlılık, yakınlık katar. Umarım siz, ve sizinle beraber bu tür sorunları yaşayan herkes yakın zamanda bunu aşabilir. :Saruboceq:

Çok teşekkür ederim.allah hekesin gönlüne göre versin.ben mum aldım fakat cesaret edemiyorum.yorgunum bugün temizlik yaptım,belki yarın.o günlere dönmek istemiyorum tekrar.denicem mumu ama prez.... sevmiyorum ben ya..ayrıca mum çok sert,nasıl olcak?CADIARZU

Çok teşekkür ederim.allah hekesin gönlüne göre versin.ben mum aldım fakat cesaret edemiyorum.yorgunum bugün temizlik yaptım,belki yarın.o günlere dönmek istemiyorum tekrar.denicem mumu ama prez.... sevmiyorum ben ya..ayrıca mum çok sert,nasıl olcak?CADIARZU

Egzersizlere başlarken çok az dişini sıksan o günlere bir daha dönmezsin. Ama bir yerden başlaman gerekiyor. Yarından sonra asla erteleme derim ben.

Mum da evet sert, başlangıçta rahatsızlık veriyor ama alışırsın, alışmalısın. Sen de sert davranıp onunla organına zarar vermedikten sonra bir zararı olmaz. Sadece parmaktan sonra kaskatı bir şeyin girmesi başlangıçta hoşnutsuzluk yapıyor o kadar. Ben beyaz mumun etrafına bayağı bir kağıt havlu dolayıp, onu da strecth filme sarıp denemiştim, daha az sert oluyor. Ama prezervatif ya da steril eldiven konusunu sakın ihmal etme.

kızlar bana yardım lütfen parmak egzersizini yapamıyorum düşünün serçe par maağı bile yapamadım napmam lazım

Parmağını içeri sokmaktan rahatsızlık duyuyorsan doğum günü pastası mumu ile başlayabilirsin. Bir şeylerin içeri girdiğini gördükçe cesaret gelir. Hem serçe parmağından da ince, belki olur?

Kızlar eşim bu akşam geç gelecekmiş 10 11 gibi falan...
Yarın da tekrar gidecekmiş malesef :KK43:
Yani benim p.. denemesi hayallerim yine suya düşüyor...
Kesin yine yorgun olacak çünkü :KK43:
Neyse ben de egzersiz yaparım artık biraz daha...

canım tsk ederım yazmısın ozelıme.. bu aralar doktordan cıkamıyorum kızlar ya cocuk calısmasındayız yumurtalıklarım calısmıomus haplar felan kullanıyorum sormayın derdım buyuk.. ınsalllah sızde basarırsınız en kısa zamandaaa :Saruboceq:

benim eşim de çok yoğun çalışıyor,yorgun argın geliyor.tek sizde olan bir şey değil yani,olmadı diye takma kafana yerimseniben hem özlemiş olursunuz birbirinizi...

canım tsk ederım yazmısın ozelıme.. bu aralar doktordan cıkamıyorum kızlar ya cocuk calısmasındayız yumurtalıklarım calısmıomus haplar felan kullanıyorum sormayın derdım buyuk.. ınsalllah sızde basarırsınız en kısa zamandaaa :Saruboceq:

Çok üzüldüm canım, geçmiş olsun. Dilerim en kısa zamanda bunları aşar ve bir bebek sahibi olursunuz.

pardon tam biişmediğim için yarım kaldı. 4 aydır güyya terapi alıyorum ama neredeyse hiç gelişme kat edemedim. bir de bu esnada rahmimde iltihap çıktı.tedavi olduktan sonra egzersizlere başlamaya karar verdim. önce kulak çöpü ile başlamam gerektiğini söyledi doktorum ama yapamadım. onunla dokunduğum anda bile geriliyorum parmağımla ittiremiyorum bir türlü ve bunu yapamayınca acayip bir depresyona girdim. orada bir pembelik var ya onu geçemez gibi geliyor. bir de bana mantıksız geliyor. oraya bişey sokabilsem penisi sokardım. o kadar kolay birşey değil. çok çaresizim ne yapacağım bilemiyorum

bahar ıkı beyaz mum kalınlıgında mum aldım onunla denıycektım fakat mısafır geldı yapamadım yatılı olunca kotu oldu ınsallah yenerım canım senın adınada cok sewındım ben özel msj yazamıyorum yenı kayıtlı oldugum ıcın Allah boyle dert gostermesın kımseye bılgılendırdıgın ıcınde tesekkur ederım gorusmek dılegıyle

nil kegel egzersızını yap ondan sonra vajınanı tanı aynayla falan bak ayna mumkun oldugunca buyuteclı olsun daha sonra kucuk parmagını bır bogum sokmaya calıs ondan sonra hepsını sok bas parmagını bır bogum sok sonra hepsını orta parmaga kadar boyle yap ondan sonra ıkı parmak calıs tabı bunları yaparken jel yada bio krem sür elıne ondan sonra klasık turk mumları warya onlardan al muma jel sur sokmaya calıs daha sonra bırazdaha kalın bırsey bul ben mumu sokmakda zorluk cekmıyorum sımdı daha kalın muma gececem sayet vajınana dokunamıyorsan dr cem kecenın vajınusmusun ustesınden gelmek adlı kıtabı oku ben yensem dahı bu kıtabı okumak ıstıyorum cunku baska sıtelerde de dolastım bır cok kısı bu kıtapla yendıgını söyledı

İnşallah, uygun zamanı geldiğinde bebeğinizi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız. Ayrıca Allah eşinin yardımcısı olsun, umarım müjdeli haberle döner :Saruboceq:

saol cnm inş.şimdilik olumlu dyr iş görüşmsi ama 3mülakat yapıyrlarmış 2.yne çagırck aynı yer hayırlısı inş.tek sorun yurt dışı seyahatları çok olckmış 1hafat falan gelmemezlk olur nasıl dayancz dyr:KK43: inş. olurda razıyım vallahi:Saruboceq:

kızlar (basaranlar) ben 19 aaralıkda yendım bılıosunuz ama hala yaparken cuk dıye gırmıyo ılk giriste bıraz jel sürüyoz ılerı gerı yapınca gırıyo sızdedemı böyle oluyo. yanı hoop dıye gırmıyo birden:)

X