Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

sevimnur emla ve gleitglen kullanıyo musun. gerçi bir parmakta pek ihtiyacın olmaz ama daha sonraki aşamalarda gerekiyor.sen bir parmak bir boğum öncesi aşamaları sırasıyla geçtiysen altyapıyı oluşturmuşsun demektir.kegel ve nefes egzersizleriyle birlikte parmağa devam edersen daha faydalı olur.bir parmak bir boğumunu yapıyomuşsun demekki gerisini de yapabilirsin.lütfen korkma benim yaptığımı yapma kendine.hiç vakit kaybetmeden parmağına kayganlaştırıcı sür ve içeri ittir.sen acı hissedeceğini sanıyosun ya o gerçek acı değil beynimiz bizi kandırıyo,şartlanmışızya ondan.yapabileceğine inanıyorum. bu konuda benim kadar korkağı olamaz herhalde, boşa korkmuşum,çok kolaymış meğer şimdi anlıyorum.

Emla ve bebek yağı kullanıyorum .Ya gerisini getiremiorm bir türlü

Canım teşekkür ederim...
Beni biliyorsundur başta nasıldım...
Egzersiz yapmayı bırak aynada bakamıyordum bile...
Sen de mutlaka egzersiz yap gerçekten faydası oluyor...
Egzersize de cesaret edemiyorsan emla ile uyuşturarak yap...
Parmağını soktuğun yere kadar sürekli emlayı da sür ben öyle yapıyorum ve öyle ilerliyorum...
İnşallah sen de ilerlersin böylelikle canım...

Evt sende başta hiç yapamıyordum.Çok sevindim sen başarmaya yakın olmuşsun.En son durumunuz ne?

herkese merhaba arkadaşlar...çok şükür sonunda galiba ben de başardım ve vajiyi yendim.galiba diyorum çünkü emin diilim ve sonrası için endişeleniyorum...tedavi sürecimiz bitti ve doktorumuz artık ilişkiye girebilirsiniz dedi..eşimle haftasonu deneme yaptık.ilk 2 si fiyaskoydu.aslında güzel başlamıştı,ıslanmam da olmuştu ama penis girmeye başlayınca bianda panikledim galiba.oysa 2 parmak egzersizi hem eşimle hem kendim rahatlıkla yapıyordum.ayrıca vajinal ultrasonla rahatlıkla muayene olmustum....moralman çökmüştük eşim de ben de...dün gece tekrar deneyelim dedik.ben umutsuzdum....sonra bi anda hoop oluvermiş..ben hic anlamdım.eşim oldu dedigi için inandım.çünkü kendisi olumsuz durumlarda kesinlikle olumlu konuşmayan bi insandır.olmadıysa olmadı derdi...sonra biraz ara verip tekrar denedik.bu sefer daha rahat oldu......oldu olmasına ama ben endişeleniyorum...ya yine bi olumsuzluk yaşarsam diye....penis denemesinde başarılı olan arkadaşlar ilk deneyimlerini biraz anlatabilirler mi?neden tam olarak sevinemiyorum şuan...kuruntu mu yapıyorum acaba?

reyyan cım tebrik ederim kurtulmuşsun inanamıyor insan ilk olduğuna bu kadar acıyı boşa çekmişiz dime benimde ilk olduğunda aynen senin gibi yokya olmamıştır bu kdar kolay bişey olabilirmi demiştim bende inanamamıştım

sazıye arkadasımızın yazdıgını okuyunca sorma ıhtıyacı duydum , Arkadaslar , yumutralıkların tembel olması ultrasonda mı cıkıyor orataya ? ve hamıle oldugunu en kısa ne zaman ogrenırsın yanı kac gunlukken ogrenılır ????

reyyan cım tebrik ederim kurtulmuşsun inanamıyor insan ilk olduğuna bu kadar acıyı boşa çekmişiz dime benimde ilk olduğunda aynen senin gibi yokya olmamıştır bu kdar kolay bişey olabilirmi demiştim bende inanamamıştım

saol canım...evet hala atamdım üzrimden o ilk şoku...doktorumuz 1 ay sadece ilişkinin tamamen gerçekleşmesine odaklanın dedi.alıştıkça zamanla zevk alma artacak dedi...

yukarıdaki cümleyle ilgili bir şey sormak istiyorum: eşiniz anladığım kadarıyla umursamaz bir havada, bu işin çözümlenmesinde size yardımcı değil. peki siz bu adamdan neden çocuk yapmak istiyorsunuz? çocuk, ruhen yakın bir birlikteliğin ürünü değil midir? yoksa insanlar baskı mı yapıyor size? kendinizi bir şekilde ispatlama gereği mi hissediyorsunuz?

sorularımı lütfen yargılama olarak algılamayın anlamak istiyorum sadece: yani insan cinsel ilişkiye giremediği birinden bebek ister mi? bebeğim olsun da gerisi teferruat mı diyorsunuz? acaba bu yaklaşımınızdan dolayı mı bu sorunu yaşıyorsunuz? tekrar ediyorum yanlış anlaşılmasın amacım sadece merak ettiğim noktaları anlamak.

merhaba canım sorman çok normal tabiki ben ailemden arkadaşlarımdan memleketimden uzakta yalnızım bi çevrem yok komşu arkadaş da yok acaba diyorum bi çocuğum olursa hem yalnız olmak bu kadar koymaz hem de sürekli eşime hadi deneyelim diye üstelemem yaşım 27 eşim benden 10 yaş büyük ya ilerde tedavi görmemiz gerekirse zaman kaybetmeyelim istiyorum o yüzden önce çocuk sonra o olmasa da en azından bi artı olarak çocuğum olur diyorum bi de ben bu adamı sevdi evlenmek için ailemi ikna ettim 4 yıl bekledim buna rağmen bunca gözyaşına rağmen bırakıp gidemiyorum seviyorum alıştım ama olmuyo işte kendimi lanetli gibi hissediyorum 3 aylık evliyken trafik kazası geçirdik aramız düzelir dedim ama daha çok ayrılmaya kadar gelmiştik bilmiyorum yeni bi hayata başlamak için cesaretim yok sonuçta bana bu eziyeti yapan bi adamı ne kadar sevsem de unutabilirim insanlar annesini babasını evladını kaybediyo ve zamanla alışıyo ben de unuturum ama tek sorun cesaret işte çok düşündüm çok kızdım kendime ailemle aynı şehirde olsak çoktan terkederdim ama bilmiyorum bi şekilde belkide terkeden değil terkedilen olmak istiyorum çok karışığım çooook ayrıca ilgin için teşekkürler lütfen arada yaz yalnız bırakmayın beni lütfen...

hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt :sm_cool: :teytey: delikafadulden BAŞARDIMMMMMMMMMMMMM, BAŞARDIMMM, BAŞARDIMMM ,YENDİMMM, KURTULDUM. delikafadulden zemuszemus :lepi: hihoyyyt :sm_cool:

canım sen benim güzel izmirimdesin yaa...çok ama çok tebrik ediyorum seni harikasınalkisalkisalkis inan öyle bi ümitlendim ki demekki çaresi var başarabilirim diye umarım allah bi daha dert vermez ve buradaki tüm arkadaşlarımızı da beni de en kısa zamanda kurtarır inşallah ben de yarın egzersize başlıycam ben mumla yapamıyorum elime ameliyat eldivenlerinden geçirip işaret parmağımın iki boğumuna kadar yapabilmiştim ama ara verdim umarım yaparım

derincim hafta sonu açamamıştım baya ilerlemişsin çok sevindim darısı başıma inşallah ben de o kadar ilerlerim yarın parmak egzersizine başlıycam lütfen bana dua et

2007 ewlendın
bende 3 yıllık ewlıyım

evet cnm,dün akşam ilişkiye grdik adetten sonra çok acıyor ya vajina daralıyor gercktn,içime boşaldı 1saat bacaklarım havada beklettim 1saatta yataktan kalkmadım içine aktı bayag inş. tutar bugünde banyo yapmadım 2-3gn cenabet durucam anlıycn:) spermn ömrü azalmasın dye vjinal dusta yapmıyorum kızlar duanızı bekliyorum bu ay tutar inş. 3gn sonra yne ,birleşmeden önce keçiboynuzu ile fındık yedik hayırlısı artık

sazıye arkadasımızın yazdıgını okuyunca sorma ıhtıyacı duydum , Arkadaslar , yumutralıkların tembel olması ultrasonda mı cıkıyor orataya ? ve hamıle oldugunu en kısa ne zaman ogrenırsın yanı kac gunlukken ogrenılır ????

yanılmıyorsam 10-15 gnlükken kan testi yaptırıp öğrenebiliyorsun gebeliği

canım sen benim güzel izmirimdesin yaa...çok ama çok tebrik ediyorum seni harikasınalkisalkisalkis inan öyle bi ümitlendim ki demekki çaresi var başarabilirim diye umarım allah bi daha dert vermez ve buradaki tüm arkadaşlarımızı da beni de en kısa zamanda kurtarır inşallah ben de yarın egzersize başlıycam ben mumla yapamıyorum elime ameliyat eldivenlerinden geçirip işaret parmağımın iki boğumuna kadar yapabilmiştim ama ara verdim umarım yaparım

çok teşekkür ederim arkadaşım.ben de burda başaranları okur heveslenirdim,demek yapılabiliyomuş derdim; öyle uzak öyle imkansız gelirdiki bana meğer ne kolaymış,hiç acımıyomuş.Allah sizede yaşatsın bu mutluluğu.bir parmak yapmışsın yine yaparsın.parmak olayında geri dönüşler pek yaşanmıyo en fazla bir süre aynı parmakta gitgel yapıyosun.sonradan iki parmak, üç parmak ardından p..is.aslında mum ( yada onun gibi bişey)parmaktan daha kolay parmakla vajideki herşeyi hissediyosun fakat mumla sadece genişletiyosun parmak yapamayanlar için ideal.üstelik parmaktan uzun .hem şekli p..ise daha benziyo.lütfen kendini yalnız hissetme canını sıkan birşey oldumu bizlerle paylaşabilirsin hepimiz senin arkadaşınız olumunekankayizsmile

herkese merhaba arkadaşlar...çok şükür sonunda galiba ben de başardım ve vajiyi yendim.galiba diyorum çünkü emin diilim ve sonrası için endişeleniyorum...tedavi sürecimiz bitti ve doktorumuz artık ilişkiye girebilirsiniz dedi..eşimle haftasonu deneme yaptık.ilk 2 si fiyaskoydu.aslında güzel başlamıştı,ıslanmam da olmuştu ama penis girmeye başlayınca bianda panikledim galiba.oysa 2 parmak egzersizi hem eşimle hem kendim rahatlıkla yapıyordum.ayrıca vajinal ultrasonla rahatlıkla muayene olmustum....moralman çökmüştük eşim de ben de...dün gece tekrar deneyelim dedik.ben umutsuzdum....sonra bi anda hoop oluvermiş..ben hic anlamdım.eşim oldu dedigi için inandım.çünkü kendisi olumsuz durumlarda kesinlikle olumlu konuşmayan bi insandır.olmadıysa olmadı derdi...sonra biraz ara verip tekrar denedik.bu sefer daha rahat oldu......oldu olmasına ama ben endişeleniyorum...ya yine bi olumsuzluk yaşarsam diye....penis denemesinde başarılı olan arkadaşlar ilk deneyimlerini biraz anlatabilirler mi?neden tam olarak sevinemiyorum şuan...kuruntu mu yapıyorum acaba?

mrb canım.ben 1 yıl uğraştım bu sorunla ve sonunda doktora gittik..emla krem ve su bazlı bi kayganlaştırıcı jel verdi..aldık 2 3 hafta deneyemedik bile yoğunluktan,taşınmıştık vs..sonra bi gün krem ne kadar uyuşturcak acaba diye meraktan denemek istedim..eşime hadi deneyelim dedim ve ön sev..... sonra kremi sürüp biraz bekledik..sonra eşim dokundu hiçbişey hissetmedim,kendim dokundum hissetmedim..sonra eşim tabi fırsatı kaçırmadı (çünkü daha önce dokundurtmazdım bile) pen... ucunu denedik yine hissetmiyorum...tabi acımıyodu ama benim bunu denediğimizi bilmem ve görmem dahi kasılmama yettii, biraz gevşedim nefes aldım bi baktımki eşimin gözleri parlıyo sevinçten bi taraftanda ne zaman çekil dicem diye yüzüme bakıyo ama ben demiyom şaşırıyo..derken yarısı girmiş..eşim öyle dedii...aaaaaaaaaa dedim bende inanamadım.ben mutlu olim diye böyle söylüyon dimi dedim hayır gerçekten oldu dedi..yok canım dedim niye acımadı pekiii....belki hepsini alırken acıcak dedim,eşim hadi bakalım acıcakmı dedi...denedik hepsini olmasada büyük bi kısmını almışım içime ama hala inanmıyorumm dedimm..taki ne zaman anladım biliyomusun.benden öyle kan falan gelmedi.pembemsi turuncumsu bişey geldi,farklıydı ama..(bu arada sizden bişey gelmeyen oldumu tüm arkadaşlara soruyorum merak ettim) bide emlanın etkisi geçince acımaya başladı,kahvaltı yapacaktık masaya zor oturmuştum hiç unutmam acımıştı..o zaman inandım işte olduğuna..
2. denemedede girdikten sonra elimle kontrol ettim ne kadarı dışarda ne kadarı girmiş diye

Geçmiş olsun, tebrik ederim.

Ama bence de kuruntu yapıyorsun, eşin oldu demişse olmuştur. Biz tam anlamıyla hissedemesek bile o an onlar hissediyorlar ve de görüyorlar. Bak ikincisinde de olmuş. Bundan sonra da artık hep daha iyi olacak, buna inan.

Tam olarak sevinememen de normal, çünkü insanın idrak yolları kapanıyor, inanası gelmiyor. Ben de defalarca sormuştum "Valla mı oldu bak?" diye, ikna olmak kolay olmuyor öyle hemen, ama yaşadıkça göreceksin sen de :hooray:

arkadaşlar bilenler hatırlıcaktır biz bunu yendik fakat eşim kısa bi süre sonra askere gitti..şimdi dönünce unuturmuyum tekrar eski günlere dönermiyim diye korkuyorum..o yüzden mumla egzersizler yapmaya başlıcaktım ama muma cesaret edemiyorum henüz..dün parmak egzersizi yaptım ama hatta git gel bile yaptım ama tek parmak..

sizlere sorum şu..eşim gelince emla kremsiz olsun istiyorum artık bunu ne zaman yapmalıyım..bu krem alışkanlık yaparmı?acaba kremsiz acırmı?

X