Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canııımmmm herşeyin yolunda olmasına çok sevindim,geçici bir dönem olduğunu biliyordum.:KK76:insan yürümeyi nasıl unutmazsa o işi de unutmaz canım bunu aklından sil at:KK34:eee artık senden bolbol action haberlerini bekliyorum.iyisin hadiii kızzz şatilliiiiii:KK9:
Kuzuuummmm cokk saoll yaa cokk guzel olduu vallaa :)) sanada xokk gecmis olsunnn kzumm dikkatt et ayagini iyilestir once yaparsin nasilsaa arrtikk sonndemlerin vajiye veda etmene ramak kaldii..senn kendini hazirla her dk hazir modda ol esin nasilsa gelecek emin ol.ama sakin denwyelimmi deme ben.artkk susmaya karar vermistimkii adam oyle bir ortm hazirladii superdi ben yataga gectm uyumak icin bi baktm geldi sirnasio sinirlendim ama sakin dedim kendime inatlasma inci sonraa odanin hertarafini mumlarla dosedi cekmeceyi cekip banada bi gecelik uzatti hadi giy die banyoya girdim bi dus alip geceligi giydim hertaraff mumlarla aydinlanmis muzikte acmis derkenn basladik:))) dedimki bi emla surseydimm siiitt susss simdi dedi bidahada konusmadm bu konuda derken o da neeee kremsiz jelsizz aldimmm icime ve o an anladimki adam duygularoyla yapmak istiyo gorev icabina gelemioo vee cokk rahattiimm sende boyle bi ortam hazirla sirnas falan satiillen azcik kendiliginden gelismis gibi olsn inns bugun yarin olacakkk seninkide...

Kuzuuummmm cokk saoll yaa cokk guzel olduu vallaa :)) sanada xokk gecmis olsunnn kzumm dikkatt et ayagini iyilestir once yaparsin nasilsaa arrtikk sonndemlerin vajiye veda etmene ramak kaldii..senn kendini hazirla her dk hazir modda ol esin nasilsa gelecek emin ol.ama sakin denwyelimmi deme ben.artkk susmaya karar vermistimkii adam oyle bir ortm hazirladii superdi ben yataga gectm uyumak icin bi baktm geldi sirnasio sinirlendim ama sakin dedim kendime inatlasma inci sonraa odanin hertarafini mumlarla dosedi cekmeceyi cekip banada bi gecelik uzatti hadi giy die banyoya girdim bi dus alip geceligi giydim hertaraff mumlarla aydinlanmis muzikte acmis derkenn basladik:))) dedimki bi emla surseydimm siiitt susss simdi dedi bidahada konusmadm bu konuda derken o da neeee kremsiz jelsizz aldimmm icime ve o an anladimki adam duygularoyla yapmak istiyo gorev icabina gelemioo vee cokk rahattiimm sende boyle bi ortam hazirla sirnas falan satiillen azcik kendiliginden gelismis gibi olsn inns bugun yarin olacakkk seninkide...

teşekkür ederim incim sağol.ben zaten neden emla kullandığına anlam veremiyorum o daha çok yakıyor.bak ne güzel artık emla ve jelde kullanmazsın.oldu bu iş canım sen aştın artık kendini.bundan sonra hiç korkma herşey daha güzel olacak inşallah:KK16:benim eşim de çok romatiktir.bir gün yine güzel bir ziyafetten sonra kahve hazırlamaya gitmiştim odaya girdiğimde mumlar yanıyor ve slow bir müzik çalıyordu tabi benim gibi kütük ne anlar romantizmden :KK53:ışıkları niye kapttın dedim adama :KK9:oysaki adamcağız uğraşmış evlenme teklif edecekmiş :KK17:ahhh ahh bende iş yok bende.zaten benim ortam hazırlamam gerek yok o ortam bizde hep var,kocacaım kocacım sırnaşıyor da karısı kütük maalesef yapcak bişey yok:KK9:

çok güzel enerji alıyorum sizden çok teşekkürler canım benim.yaaa dün biz deneme yapacaktık aslında ama talihsizlikler peşimde bu aralar.dün sınavım vardı,sınav çıkışı fuara uğrayıp ordan eve geçip denemelere başlayacaktık.neyse sınavdan cıktım tam fuara varıcaz kaza yaptık ne olduğumuzu anlayamadık:KK43: allah korudu da hafif bir kazaydı ama bütün günümüzü mahfetti.eee arabasız kaldık bır de bız ilçede oturuyoruz oraya koştur buraya koştur ben ayağımdan tedevi görüyordum üstüne tuz biber oldu,ayağım daha beter oldu.eve gidince deneme yapalım mı dedım,haklı olarak hiç o havada değilim dedi eşim.sonra o deneme yapalım dedi bu defa ben ayağımı çok zorladığım için ağrıdan kıvranıyordum ben olmaz dedim.böylelikle 1 günümüzü daha ziyan etmiş olduk.öyle işte:KK25:

Tatlim biliyomusun bende yenmeden onc aksilikler hep ust uste geldi, basari hikayemde anlattim yanls hatirlamiyosam ama o aksilikler sonrasi yendim.. Ser sonu hayir oldu :) InsAllah sende bu tatsiz olaydan sonra yenersn dikkat et kendine

kızlarrrrrrrrr bu illeti yendiğimde üzerimden de büyük bir yük kalkmıştı.. yendiğim zaman hemen hamile kalmayı istiyordum. zaten eşim evlendiğimizin daha ilk ayından beri nekadar çok istediğini dile getiriyordu.. ama asla sıkmadı bunaltmadı hep destek oldu yanımda oldu çok zor günler atlattım.. ve yeni öğrendim hamileyimmmmmmmmmmmm çok mutluyummmmmmm rabbimin bu güzel hediyesine binlerce şükürler olsun..... rabbim olmayan isteyen herkezin gönlüne göre versin .... soracağınız bütün sorular için yardımcı olabilirim..

Tebrikler
Allah kucagina almayi nasip etsin :)

Tatlim biliyomusun bende yenmeden onc aksilikler hep ust uste geldi, basari hikayemde anlattim yanls hatirlamiyosam ama o aksilikler sonrasi yendim.. Ser sonu hayir oldu :) InsAllah sende bu tatsiz olaydan sonra yenersn dikkat et kendine

İyiyim çok şükür E_lvancım sen nasılsın?sinir olamaya başaldım hergün plan yapıyorum hep bişey çıkıyor.ama az kaldı bitecek inşallah.

çok güzel enerji alıyorum sizden çok teşekkürler canım benim.yaaa dün biz deneme yapacaktık aslında ama talihsizlikler peşimde bu aralar.dün sınavım vardı,sınav çıkışı fuara uğrayıp ordan eve geçip denemelere başlayacaktık.neyse sınavdan cıktım tam fuara varıcaz kaza yaptık ne olduğumuzu anlayamadık:KK43: allah korudu da hafif bir kazaydı ama bütün günümüzü mahfetti.eee arabasız kaldık bır de bız ilçede oturuyoruz oraya koştur buraya koştur ben ayağımdan tedevi görüyordum üstüne tuz biber oldu,ayağım daha beter oldu.eve gidince deneme yapalım mı dedım,haklı olarak hiç o havada değilim dedi eşim.sonra o deneme yapalım dedi bu defa ben ayağımı çok zorladığım için ağrıdan kıvranıyordum ben olmaz dedim.böylelikle 1 günümüzü daha ziyan etmiş olduk.öyle işte:KK25:

althea cok gecmiş olsun....

kızlar merhaba. Ben de 2,5 aylık evliyim ve vaji. sorunum vardı. yaklaşık 2-3 haftadır da egzersiz yapıyorum hergün düzenli olmasa da.. Dün gece şöyle bir iç geçirdim ve deneyelim dedi eşim ısrar etti,tamam dedim kıramadım. İnanın binbir çeşit pozisyon denedik olmadı. Üstte rahat olacağımı düşünüyordum fakat üstte bunu kendimin beceremeyeceğini de iliyordum,nitekim altta deneymeye karar verdim.(egzersizden alıştığım gibi) ilk önce parmak denemesi yaptık sonra belimin altına yastık koydum ve eşim kendini ve beni güzelce kremledi kayganlaştırıcıyla(çabuk kuruyor sıksık tekrarladık)sonra denedik heyecanlandım nefes alıp verdim bolca ıkındım, heyecandan sanırım onda sönme oldu arada. sonra aynı parmak giriyormuş da egzersiz yapıyormuşum gibi rahat bıraktım kendimi. sonunda bir baktık ki olmuş....... Ama inanın ki parmaktan daha zzor oldu ama oldu. Birazcık yanma ve dolgunluk hissim oldu...Emin olmak için eşim sık bakiiim dedi kaslarını. Diyor ''Anaaaaaaaaa! olmuş valla içerde MİKi'' :KK70: Sonra ağladık beraberce sevindik. Güzel kadınım dedi bna aferin sana artık kadınım oldun dedi, öptü kokladı beniii.. çok güzel bi duygu bu,,, öncelikle kendim fakat onun için başarmak istedim bunu. çünkü ben onu mutlu ettiğim kadarıyla mutluyummm, aşkım obenim yaaaaaa... şimdi ben de çok mutluyummmmmmmmmmmmmmmmmm....
bu esnada bir süre içimde bekletti,ben gitgele izin varmedim. O arada bir hareket ederken elim kolum ağrıdı diye basılırken yatağa canımı yaktı ben ona kızdım bağırdım ama napimmm:) İstiyor hemen hoppala cupppalaaa:KK70: Dedim dur hemen yok öyle.......Bir de prezervatif kullandık biz elimizde ok.'in geciktirici etkilisi vardı. Allhım o kadar mı dandik bişey olur hemen daha zorlamadan yırtılmış içimde, çıkardık. bi de canımı yaktı przvtf çabuk ıslaklığını kaybetti. gırçç gırç sanki naylon market poşeti vr içimde allahım.. durex iyi diyorlar onu deniycez.Buarada bakire olmama rağmen benden ne egzersiz ne deilk ilişki esnasında kan gelmedi. Herneyse kızlar çok şükür ilk anı atlattım. Sonrasını napıcam diye düşünüyorum. Adet olacağım için bikaç güne kadar mola verdik gibi görünüyor. Ama inanın ki bütün iş cesarette bitiyor. Ben yaptıysam herkes yapar. Şimdi iş sadece vajiyi biraz daha esnetmek o da düzenli denemelerle ve nefes aralıklarıyla........... Ben teşekkür etmek istiyorum burdan bana destek olan herkese, tüm arkadaşlarıma.. İyi ki böyle bir sayfa var ve iyi ki sizler varsınız. Yardımcı olan herkesten allah razı olsun. Dilerim rabbim kısa zamanda sizleri de muradınıza kavuşturur. Ve tabii ben de sorunsuz alışmaya çalışır devam edebilirimmm inşallah:) Yardımcı olmak isterim dileyene nacizane elimden geldiğince..... Takip ve paylaşımda olucam fırsat bulduğum kadarıyla..... sorularım belki sorunlarımla da:) sevgiyle kalın güzel bayanlar. hoşçakalınnnnnnnnn[/QUOTE

tebrikler.......:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::64

kızlar uf ya ben bu işi başaramayacam sanırım :KK43: iş oraya gelince korkuyorummmmmmm

teşekkür ederim canım çok sağol.Başaramıycam dersen zaten olmaz.kendim düşünce cesaretim var ama eşim deneyelim dediğinde tırsıyorum açıkçası.ama korkunun ecele faydası yok bişekilde olacak.ihtiyacımız olan şey artık cesaret:KK9:

hih, aynada gördün di mi dogru yeri...

simdi rahat oldugun bir pozisyonda, bolca jelledigin cubugu, (istersen hala aynaya bakarak ki baslarda tavsiye edilir) girise dogru yerlestiriyorsun.

derin nefes aliyorsun, 8 saniyelik. veriyorsun 8 saniye. bunu 4 set yap, gevse.... 5. kez nefes aldiktan sonra verirken cubugu hafifce ittir ve dur. sonra gene nefes al... biraz daha ittir. yavasca popoya dogru egim ver ve nefes verirken birazcik daha ittir.

kolay gözükmüyor ama cok kolay. basta gergin olmak da normal. biraz ugras bakalim, nolcak. daha bu ilk denemen.

ya aynada inceliyom kaç gündür kulak çubuğunu denemek istedim, bir gıdım içeri ittiremedim yaklaştırdığım an acayip bir basınç hissediyorum, asla kendi başıma aşamıycam galiba, ya bu ulusoy ne yapıyor gidenler varsa nolur anlatsın, bıktım artık kurtulmak istiyorum :KK43:( kafayı yiycem orası o kadar küçükki hayatta olmaz gibi geliyo

Çok şükür canım benim nhayet rahatlamış gördüm seni bir daha kötü düşünme işte bak ara verdin diye bi değişme yok işte..

Kızlarrrrrrrrrrrr :) Ben Geldimm.Giremedimmm bayadırr annemler geldiler ev kalabalık anlıyacağınız. Yenen Arkadaşlarımı Tebrik Ediyorumm. Halaylar size gelsinn..:KK52::KK9::KK9::KK8: Althea,Umutt Hadi siz naptınız bakalımmm ??? Eylül Bitmedenn Bitirinn Şu işiii..Hayırlı Haberlerinizi Bekliyorummm. Beni Soracak Olursanız. Çook İyiyim Benn Herşey yolundaa.Vajii Yok hayat çok güzel.:KK55::KK55: Kızlar hepimiz bu mutluluğu hakediyoruz. Biraz cesaretle biticek birşey buu.Hep Sizleri düşünüyorumm. Acaba yenen oldumuu diyee.İnşş hepiniz yenersinizz..Hepinizi Öpüyorumm. Güzell haberlerr bekliyoruzzzz:KK16::KK16::KK16::KK54::KK54:

kız sen nerelerdesin kaç aydır, şimdi hortlamışsın!!!:KK20::KK20::KK20::KK20: görüşmeyeli iyisindir umarım, nere kayboldun bakiiim hııı??? :KK3::KK3::KK3::KK3:

ah canim bende kirilmisitim biseylere kabuguma cekilmistim ama takip ettim hep uzaktan tum guzel haberlerdn ve gelismelereden haberim varrr.... baktim kizlardan iyi haberler var hemen dayandim ozel msja :KK34:
sen nasilsin canm iyice alistin insallah:

Son düzenleme:
merhaba ... arkadaşım... yazını okudum aynı sorun bendede vardı ... basınç oluşuyordu .. gitmiyordu... meğer yönü yanlışmış:))) buraki arkadaşlar tarif ettide yönü bulabildim şükür... bence sendede aynı sorun var... doğru yönü bulmalısın...

ya daha ağzındayken basınç hissediyom, yönü hafif popoya doğru olcak demişlerdi olmuyo :KK43: ya bu ulusoy napıyo giden varsa anlatsın ben net üzerinden tedavi almayı düşünüyorum

ya daha ağzındayken basınç hissediyom, yönü hafif popoya doğru olcak demişlerdi olmuyo :KK43: ya bu ulusoy napıyo giden varsa anlatsın ben net üzerinden tedavi almayı düşünüyorum

canm yonu popoya dogru baya,
asagi dogru iterek almaya calis icine
ulusoy fln burdakinden farkli yontem izleyen klinik duymadim ben ve burdaki motivasyon hicbirinde yok emin ol
sen hic egzersiz yaptinmi, ufaktan egzersizlerle baslarsan daha rahat ilerlersin

giriş kısmına yerleştiriyorsun popo yönünde itiyorsun... çok paniksin.. önce sakin olmalısın.. çok basit aslında biliyormusun... ayna kullanıyor musun??? aynasız olmuyor... birde ne ile başladın... ben bir tane kulak çöpünü streç filmle sardım... jelledim... ilk onunla başladım... şimdi iki kulak çöpüne geçtim... sende istersen ilk önce tek kulak çöpünü dene ... o çok kolay giriyor... doktorların hepsi aynı tedavi yöntemini öneriyor... değişik bir şey yapan yok... sen bunu buradakilerin yardımıyla kendinde yapabilirsin emin ol..

X