Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canim tek parmakt sorun yok sonuna kadar alabiliuorum kasildigimida hissediyorum ama sorun ilmuyo aparatta 8 cm denedim en son aldim ama ilerletemedim 10 cm denedim onu hic alamadim baski aci hissettim simdide regl girdi araya

canım benim simdi çıkmam lazım ama iki saatte geçerim yinee eger burdaysan konuşalım senin bitirmen için artık bi neden yok bence rahatlıklaaa asabilirsin

Arkadaşlar VEMCAİNE PUMP SPREY bu spreyi deneyen var mı, uyuşturucu etkisi varmış okuduğuma göre hatta doğumda bile kullanıldığı yazıyor,merak ettim.

hosgeldinn ozaman cnımmmmm benim..dikkat et kendiniee anlasılannn pcc yoruorr seni birdeee ben yormayımm sayfana misafirr oldummm azcık :KK8::KK8: kendineee cok cokkk iyi bak canoooo pc düzeldigindee konusuruzzzz uzuncaaa opldun:13:
canım estağfurullah kaplumbağa hızında yazıyorum.sende kendine dikkat et.öptm kuzum.

Nden arkadaşım? Ona göre aparat hazırlayacaktim da bugün o yüzden sordum arkadaşım

canım onlarııı kafana takıtıgın zaman olmuyor sadece soyle düşün eger 4 cm bile alabiliyorsan ilişkiyee hayli hayli girebilirsin cunku vajina aşırı esnek veee genişleyen bir yapıya sahip 4 cm alabilsen 4 cm kadar genişler 10 cm alırsan 10 cm kadar genişler o yuzzden hic bir sekilde büyük rakamlara doğru gitmene gerek yok ben bu sekilde 5.gunde bitrmistim..dediğim gibi kac cm koyarsan o kadar genişler eger rahatlıkla 4 cm falan alıyorsan ki girişi o kadar deil cok rahat yaparsın

Çok şükür düzeldi herşey son bir ayda çoğu zaman yanma ve acı hissetmiyorum. Ara sıra oluyor ama çok değil bakalım bebişimiz ne zaman gelicek bu ay da olmadı pzt adet oldum bu ay çok yoğun çalışma yaptık ama olmadı :KK43:

canım yanma acı bende bile oluyor bak 1 sene geçmiş ama hep isteksiz olduğumda dediğin gibi oluyor,o yüzden denir ya iki tarafta istekli olacak.bebek içinde Rabbim hayırlısını versin aratmasın inşallah.olur daha çok yeni, stres yaparsan olmaz sıkıntı etme cnm.

Nden arkadaşım? Ona göre aparat hazırlayacaktim da bugün o yüzden sordum arkadaşım
kuzum p ile aparat bir olmuyor p daha kolay çünkü,mesela ben 1 parmak bile yapamazken p de zorlanmadım. yani aparatla belki 3 cm yaparsın pns 12 cm dir desek belki hiç zorlanmadan yaparsın,senin cesaretinin hangi noktada arttığına bağlı.

kızlar öncelikle merhabalar yenmeye çalışan arkadaşlara da allah kolaylık versin bende 2 ay önce buraya takılarak burada yapılanları okuyarak yendim 2 ay alışma süreci filan derken son 1 haftadır herşey normale döndü normal bi ilişki yaşabiliyoruz herşey iyi gidiyor ama bende gram zevk yok hiç bişey anlamıyorum bu hep böyle mi gidecek yada daha yeni normale döndü diyemi böyle oluyor yenen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi acaba

kızlar öncelikle merhabalar yenmeye çalışan arkadaşlara da allah kolaylık versin bende 2 ay önce buraya takılarak burada yapılanları okuyarak yendim 2 ay alışma süreci filan derken son 1 haftadır herşey normale döndü normal bi ilişki yaşabiliyoruz herşey iyi gidiyor ama bende gram zevk yok hiç bişey anlamıyorum bu hep böyle mi gidecek yada daha yeni normale döndü diyemi böyle oluyor yenen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi acaba
zamanla zevkte alacaksın,internetten pozisyonları incele,kendini tanımaya çalış.kasma zevk almaya tam odaklanmaya çalış.

canım onlarııı kafana takıtıgın zaman olmuyor sadece soyle düşün eger 4 cm bile alabiliyorsan ilişkiyee hayli hayli girebilirsin cunku vajina aşırı esnek veee genişleyen bir yapıya sahip 4 cm alabilsen 4 cm kadar genişler 10 cm alırsan 10 cm kadar genişler o yuzzden hic bir sekilde büyük rakamlara doğru gitmene gerek yok ben bu sekilde 5.gunde bitrmistim..dediğim gibi kac cm koyarsan o kadar genişler eger rahatlıkla 4 cm falan alıyorsan ki girişi o kadar deil cok rahat yaparsın

Arkadaslar hep 10 cm diyorlar çap olarak . 4 cm yeterli demek . Bir bitse regl bende başlayacağım ama. Bir an önce bitse artık. Teşekkür ederim arkadaşım :-)

kizlar vajinusmus sorunumuz olup olmadigini evlenmeden (yani cinsel iliskiye girmeden) once anlama sansimiz var mi? Bana cinsel iliskinin zor bir sey olabilecegini dusunduren hic birsey olmamisti. Ama simdi herkesin bu kadar problem yasadigini gorunce..

yenmene sevindim canım aynı problem bende de var doktoruma sormuştum ne zaman zevk alırım diye zamanla olacak demişti sen rahatladıkça kaygı ve korkularını tamamen atlattığında ve gerçekten yapmak istediğinde olucak sabret....

Arkadaslar hep 10 cm diyorlar çap olarak . 4 cm yeterli demek . Bir bitse regl bende başlayacağım ama. Bir an önce bitse artık. Teşekkür ederim arkadaşım :-)
kuzum 3cm 4 cm diye şartlama,oraya birşey acısız girebiliyor dediğin an olay biter.1 cm bile yetebilir.eş denemende zeytinyağ tavsiye ederim.

Son düzenleme:
kizlar vajinusmus sorunumuz olup olmadigini evlenmeden (yani cinsel iliskiye girmeden) once anlama sansimiz var mi? Bana cinsel iliskinin zor bir sey olabilecegini dusunduren hic birsey olmamisti. Ama simdi herkesin bu kadar problem yasadigini gorunce..

Evlenmeden önce böyle bir rahatsızlığım olduğunu bende bilmiyordum evlendikten sonra öğrendim. Sen bunları düşünerek kendini kasma...

X