Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

arkadaslar merhaba bende ayni sorunu yasiyorum ne yazikki:KK43:( hislerimi duygularimi yazmak isterdim ama gordugum kadariyla yanliz degilmisim ve beni zaten cok iyi anladiginizidusunuyorum cok mutsuzum.psikolojim altüst oldu.yorumlari okuyunca biraz umutlandim ama yinede bana cok uzakmis gbi hic olmicakmis gbi geliyo artik yıldım nolir bana yardim edin.

arkadaslar merhaba bende ayni sorunu yasiyorum ne yazikki:KK43:( hislerimi duygularimi yazmak isterdim ama gordugum kadariyla yanliz degilmisim ve beni zaten cok iyi anladiginizidusunuyorum cok mutsuzum.psikolojim altüst oldu.yorumlari okuyunca biraz umutlandim ama yinede bana cok uzakmis gbi hic olmicakmis gbi geliyo artik yıldım nolir bana yardim edin.

evet yalnız değilsin bizde sendeniz : bu durumu yenmiş ve suan da herşeyi yolunda olan bir sürü arkadaşımız var eminim sanada yardımcı olacaklardır bizlere oldukları gibi..Ama sana sunu söyleyebilirim ilk aşama inanmaktan geçiyo başaracagına inanmalısın

bir kısmını aldıktan sonra cok yanma oluyo ilerletemiyorum :KK43: memleket özlenmezmi ya bende cok özlüyorum sivasımı :) zile bıraz yagmurlu bu aralar :)[/QUO

sen bi şekilde ayarla tokat araştırmaya git mutlaka, işinin ehli şahane bi doktor var orda Mehmet bey, eğer gidersen çarşamba gününe getir, sadece çarşamba günleri hastanede oluyor, ikinciye yorulma boşuna, eğer eşin gidemiyosa sen bi arkadaşınla yada komşunlada gidebilrsin

tatlım hic merak etme biter hemde en yakın zamanda yeter ki buna inan vee iste..ne kadardır evlisin ne kadardır bunu asmaya çalışıyorsun canım

kızlar gerçi uzun zaman oldu ama ben yine de tekrardan yazayım belki size bir yararı dokunur..bende evlendiğim ilk gun vajinismus denen kötü beyin oyunuyla tanıştım maalesef..işte o günden sonra artık hersey bana zehir olmaya başladı..kendimi yetersiz hissettim her gün ağladım hergün boşuna uykusuz kaldım...geceleri sabahları düşündüğüm tek sey bunu nasıl yenebilirim oluyordu...yolda bir kadın gorsemm ay ne kadar güzel bu kesin yapmıştır diyordum ya da herhangi bir cift görsem direk ağlıyordum bir ben mı bunu asamaıyorum bir ben mi bunu yapamıyorum die..keza oyle de geçti bir kac ay..denemediğim yol kalmadı agrı kesiciler kas gevşeticiler uyku ilaçları emla kremler ya daha neler neler hic biri fayda etmedi cunku bu bedensel bir sorun deil beyinsel bir sorundu..yani aslında vajinismus deil beyinismus var..şimdi gelelim konumuza kızlarrr ben bunu astıysam herkes hayli hayli asar ilk bu sitede kegel parmak egzersizlerini duyduğumda bir de bunun için gecelerce yatamaz oldum yapaamam mahfolurum dedim..ama karar verdim kaderim ve okayoka arkadaşımın desteğiyle once vajinayı tanıdım ayna karsısında ıkınma egzersizleri yaptım 15 20 dakika boyunca..ıkınmayı ayarladıktan sonra gerisi kolay..sonra zeytinyağı yardımıyla ilk orta parmak egzersizine başladım..derken iki parmak ve bir aparat yaptım aynı gun bitti gitti..aslında hic bu kadar abartmaya bile gerek yokmuş sadece bir kayganlaştırıcı o da rahat olsun diye başkada bir seye ihtiyaç yok..inanın bana o dar sandığınız yer vücudun en esnek ve en ağrısız yeri o yüzden korkmayın agrı dediğin daha doğrusu sandığınız sey sadece kendinizi kasmanızdan dolayı oluyor bu eziyeti kendinize yapmayın ilk aylarınızı böyle harcamayın ve ertelemeyin erteledikçe beyninizde bunu daha da büyüteceksiniz kızlar..umarım bunların bir yardımı dokunur..buaradavajina yola hafif popoya doğru eğilimlidir..ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullandıktan sonra belinizin altına bir yastık koyun ilk girizte hafif ıkının ve korkmayın siz nasıl olduğunu bile anlamıcaksınız..elimden geldiğince bunu yasamıs biri olarak yardımcı olmak isterim size

Bana yardimci olurmusun iki haftadir ilerleyemedim ben yanlis mi yapiyorum anlamadim ki strese girdim kulak copunu denedim oldu bide parmagimin ilk bogumuna kadar alabiliyorum tansiyonum duser gibi oluyo birakiyorum :KK43: offf ne yapacam

Bana yardimci olurmusun iki haftadir ilerleyemedim ben yanlis mi yapiyorum anlamadim ki strese girdim kulak copunu denedim oldu bide parmagimin ilk bogumuna kadar alabiliyorum tansiyonum duser gibi oluyo birakiyorum :KK43: offf ne yapacam

kulak copunu falan bosver sen yenmek iste beraber bir kac gunaa asarızz bu isi sen rahat ol..aynısını bende yasadım hatta laf aramızda benim tansiyonum düştü dünyam dondu:KK70: aam hiccccc korkmaaa korkacak hic bir sey yok ben bunu yaptıysam sizz hahyli hayli yaparsınız ben ki kendi vücudumu tanımaktan bile korkan bir insandım

Vajina ya da vajen vajina/vajen girişi ile başlayan ve üst uç kısmında rahimağzının yer aldığı içi boş silindir şeklinde ve normal halde yaklaşık 7-10 santimetre uzunluğunda, 3 santimetre genişliğinde bir yapı.

Vajina/vajen girişinde bulunan Bartholin adı verilen salgı bezleri cinsel ilişki sırasında vajina girişinin ve vajina duvarlarının kayganlaşmasını sağlar.

Normalde ön ve arka duvarları birbiri üzerine katlanmış olarak duran bu yapı, doğum eyleminde doğum kanalının yumuşak kısmının yapısında yer alır ve bebeğin başının geçmesine müsaade edecek kadar esner.

Vajen yüksek derecede esneyebilme yeteneğine sahip bir organdır. Bu özelliğini üç katmanından orta katmanını oluşturan kas katmanına borçludur. Cinsel ilişki esnasında genişliğini ve uzunluğunu duhul olan penisin çapına ve uzunluğuna göre belli oranlarda arttırabilmektedir
işte bu yüzden ilişkiyee girmekkk size korkutucu gelmesin..buunu her kadın yasıyorr bende yasadım hepimiz yasadık..lütfen elinizden geldiğince buunu yani vajinismusa odaklancagınıza sürekli vajina hakkında bilgiler edinin..yapısını öğrenin..bunları beyninize iyice sindirin bu düşünceye alışın..alışın ki artık korkulara izin vermeyin kasılmalar olmasın...

İnsallah atlatirim canim ya moral oluyo böyle konusmak 5 aydir evliyim ve daha yeni ugrasiyorum cabaliyorum ayna karsisinda inceledim biraz bide parmak egzersizi yapalirsem durumumu bilenler ne nazlisin abartiyorsun diyo icimden allah basiniza versin diyecem ama yazik onlarinda cekmesini istemem kolay degil cok zor cunku

İnsallah atlatirim canim ya moral oluyo böyle konusmak 5 aydir evliyim ve daha yeni ugrasiyorum cabaliyorum ayna karsisinda inceledim biraz bide parmak egzersizi yapalirsem durumumu bilenler ne nazlisin abartiyorsun diyo icimden allah basiniza versin diyecem ama yazik onlarinda cekmesini istemem kolay degil cok zor cunku

canım sen takma kımseyi olur mu yarn gel beraber asalım olur mu

X