Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

tamam hemen alacam ve başlayacam çok teşekkürler ilerlemeleri sizlerle paylaşacam Allah yardımıcımız olsun...

tamam hemen alacam ve başlayacam çok teşekkürler ilerlemeleri sizlerle paylaşacam Allah yardımıcımız olsun...

Ne demek rica ederim, yardımcı olabilmek için burdayız...
İnşallah yenersin sen de biran önce ve burda diğer arkadaşlara yardım etmeye devam edersin... :Saruboceq:

çook soru soruyorum kızmayın ama bişey daha soracam şimdi şu aşama söyle mi olacak

1. Önce ayna karşısında tanıyacam 1 2 gün demi ?
2. serçe parmağımı jel ve spreyle nefes kontolü yaparak içine almaya çalışacam
3.Parmakta boğumları ilerletecem
4. Mum alacam ama farklı büyüklükte ( bişey soracam mum direkt itmeyecem demi yani prezervatif mi saracam öyle direkt mum sağlıklı mı ki ?

önemli soru bu egzersilerde ilerleyinceye kadar eşimle denemeyeceğiz demi ? Lütfen cevap verin kusura bakmayın tek tek soruyorum madem başlayacam yarın herşey düzenli olsun bilinçli devam edebilmiyorumkismileyim diye...

çook soru soruyorum kızmayın ama bişey daha soracam şimdi şu aşama söyle mi olacak

4. Mum alacam ama farklı büyüklükte ( bişey soracam mum direkt itmeyecem demi yani prezervatif mi saracam öyle direkt mum sağlıklı mı ki ?

önemli soru bu egzersilerde ilerleyinceye kadar eşimle denemeyeceğiz demi ? Lütfen cevap verin kusura bakmayın tek tek soruyorum madem başlayacam yarın herşey düzenli olsun bilinçli devam edebilmiyorumkismileyim diye...

Ben ayna egzersizini yaptığım gün parmağa başladım...
Mum almadım ve serçe parmak yapmadım direkt ve sadece işaret parmak ile egzersiz yapım...
Mum aldığında elbette prezervatife geçirmelisin ki enfeksiyon vs kapma. Dikkatli ol mutlaka ellerini güzelce yıka...
Eşinle deneyebilirsin elbette ama en başta deneyip hüsrana uğrayıp hevesini kırmamak için denememeni öneririm bir süre...

Ben ayna egzersizini yaptığım gün parmağa başladım...
Mum almadım ve serçe parmak yapmadım direkt ve sadece işaret parmak ile egzersiz yapım...
Mum aldığında elbette prezervatife geçirmelisin ki enfeksiyon vs kapma. Dikkatli ol mutlaka ellerini güzelce yıka...
Eşinle deneyebilirsin elbette ama en başta deneyip hüsrana uğrayıp hevesini kırmamak için denememeni öneririm bir süre...

Teşekkürler Derin yardımların için ne kadar sürede yendin ?

Teşekkürler Derin yardımların için ne kadar sürede yendin ?

Rica ederim canım...
2 ayda yendim ama bu 2 ay içinde egzersiz 3 4 defa ancak yaptım...
Başlayana kadar baya zaman kaybettim. Başlayınca da hep bahaneler üretip egzersiz yapmadım ama şükürler olsun ki yendim...
Darısı senin ve diğer henüz başaramayan arkadaşlarımın başına inşallah...
Benim şimdi çıkmam lazım. Pazartesi görüşmek üzere...

bebe yağı kullanma mantar olabilirsin sonra onla uğraşirsin.
gleit gelen jel al eczaneden.
mum ya da parmak hangisinde daha rahat hissedersen onla yap. muma prezervatif yerine large ameliyat eldiveni alırsan onun orta parmağına mumu geçirebilirsin. hem de fiyatı uygun 100 tanesi 8 lira mi neydi.

Hoşbulduk arkadaşlar , İnşalah hepimiz bundan kurutuluruz ilk defa bugun başladım netten araştırmayı ve siteyi buldum hemen üye oldum geçmiş yazıları okuyorum şuan ne güzel başarnların hikayeleri bana cesaret verdi :) bizlerde yapacağız neyimiz eksik sadece biraz cesaret egzersizleri okudum yarın başlıyorum ne kadar süerer bilmiyorum ama herkes bu yöntemle başarıya ulşamış ben hayatımmda hiç içki içmemiştim alkol bile aldım yok banamısın demedi sonra kas gevşetici aldım yok faydası olmadı. Şuan bebek yağını sürünce çook az içeri girmesine izin veriyorum ama ilerlemeye başlayınca ititiyorum eşimi o şuan sabırlı ama daha yeni evliyiz ilerde ne olur bilinmez. Buyüzden bir an önce egzersizlere başlacam çok değil günde 1 saatimi buna zaman hazırlayacam eşim için değil bunu kendim için yapacam hergün buradan yazışalım olur mu bakalım yarın benim için nasıl olacak ? :)))

bende aynı durumdayım 10 aylık evliyimm ama hala başarılı olamadım bu 10 ayın 5 ayında eşim şehir dışındaydı hala öyle bende ne şaraplar ne biralar ne kas gevşitiler ne kremeler ne bebe yağları ne vazelinler ne speyler kullandım anlatamam haydar dümen reçetesi bile uyguladım durum o kadar vahim yani:çok üzgünüm: egzersilere başladım önceden dokununca bile acıyo gibi hissediyodum ama şimdi işaret parmağımın tümünü sokabiliyorum içeri ama ah ahhh suç bende egzersizleri tamamlamadan eşimle denemeler yaptık ve yine başaramadım sonrada egzersizleri bıraktım sizin yazınızla tekrar başlamaya karar verdim benim eşimde sabırlı ancak yapamadığımı bildiği halde sevişmek istiyor (açık açık yazdığım için kusara bakmayın nolur) ama ben istemiyorum liseli gençler gibi 1 ay sonra eşim gelecek ve ben artık kurtulmak istiyorummm benim gibilere kolay gelsin ben savaştan çekilmiştim küsmüştüm kendime ama geri dönüyorum artık başarısızlık istemiyorum artık kendimi eksik hissetmek istemiyorummmmmm

önemli soru bu egzersilerde ilerleyinceye kadar eşimle denemeyeceğiz demi ? Lütfen cevap verin kusura bakmayın tek tek soruyorum madem başlayacam yarın herşey düzenli olsun bilinçli devam edebilmiyorumkismileyim diye...[/

önemli soruna önemli cevap, bence deneme yapmayın çünkü egzersizlerin başlarında kendinize aniden bi güven geliyo deneme yapıyosunuz hüsraaannnn sonra boş veriyosuz hani egzersizler işe yaramıyo deyip bırakıyosunuz ama aa sakın egzersizleri bırakmayın benim yaptığımı yapmayın ben eşimle deneme yaptığıma pişmanım artık kurtulmak istiyorummmm

bende aynı durumdayım 10 aylık evliyimm ama hala başarılı olamadım bu 10 ayın 5 ayında eşim şehir dışındaydı hala öyle bende ne şaraplar ne biralar ne kas gevşitiler ne kremeler ne bebe yağları ne vazelinler ne speyler kullandım anlatamam haydar dümen reçetesi bile uyguladım durum o kadar vahim yani:çok üzgünüm: egzersilere başladım önceden dokununca bile acıyo gibi hissediyodum ama şimdi işaret parmağımın tümünü sokabiliyorum içeri ama ah ahhh suç bende egzersizleri tamamlamadan eşimle denemeler yaptık ve yine başaramadım sonrada egzersizleri bıraktım sizin yazınızla tekrar başlamaya karar verdim benim eşimde sabırlı ancak yapamadığımı bildiği halde sevişmek istiyor (açık açık yazdığım için kusara bakmayın nolur) ama ben istemiyorum liseli gençler gibi 1 ay sonra eşim gelecek ve ben artık kurtulmak istiyorummm benim gibilere kolay gelsin ben savaştan çekilmiştim küsmüştüm kendime ama geri dönüyorum artık başarısızlık istemiyorum artık kendimi eksik hissetmek istemiyorummmmmm

ay canim ne güzel işte ya bu da senin için bi şans aslinda. şimdi eşin yaninda olsaydi sen belki kafani raht rahat verip egzersiz yapamicaktin. seviştikten sonra zaten erkekler dayanamaz denemek ister sen de bi hevesle denersin moralin bozulurdu. şimdi bunu yaşamicaksin. ayrica tek parmak egzreisinden başlicaksin. 1 ayda rahat rahat tamamlarsin egerzisini. ama öyle yarim yamalak değil. günde en az yarim saat uğraş. uğraş ki eşin glince tamamen hazır ol. egzersizi birakma. bak birakmasaydin şimdiye yenmiştin bile.

[önemli soruna önemli cevap, bence deneme yapmayın çünkü egzersizlerin başlarında kendinize aniden bi güven geliyo deneme yapıyosunuz hüsraaannnn sonra boş veriyosuz hani egzersizler işe yaramıyo deyip bırakıyosunuz ama aa sakın egzersizleri bırakmayın benim yaptığımı yapmayın ben eşimle deneme yaptığıma pişmanım artık kurtulmak istiyorummmm[/QUOTE]

ama uzun bir süreç kiminin belki 2 ay sürmüş bu egzersizler neyse deneyeceğiz artık hepimize bol şans ....

ece111 hiç böyle düşünmemiştim doğru aslında ben tam bi vajinusmulu gibi düşünüyordum eşim yok ondan vajinusum hala (bahane bulma suçlu arama) o olsaydı hallederdik falan filan bahaneler ertelemeler kabullenmeler pes etmeler bıktım en çok ne üzülüyorum biliyor musunuz benim üstüme kaç arkadaşım evlendi bi sorun yok bense hala dünkü çocukkk.........

[önemli soruna önemli cevap, bence deneme yapmayın çünkü egzersizlerin başlarında kendinize aniden bi güven geliyo deneme yapıyosunuz hüsraaannnn sonra boş veriyosuz hani egzersizler işe yaramıyo deyip bırakıyosunuz ama aa sakın egzersizleri bırakmayın benim yaptığımı yapmayın ben eşimle deneme yaptığıma pişmanım artık kurtulmak istiyorummmm

ama uzun bir süreç kiminin belki 2 ay sürmüş bu egzersizler neyse deneyeceğiz artık hepimize bol şans ....[/QUOTE]

yoo ben anlatamadım sanırım tabi zaman kişiden kişeye değişiyor kimisi 4 ay kimisi 1 hafta ben şunu demek istedim egzersiler sürerken denenmemesi lazım mesala bir parmağın bir boğumu girdi hobaa deneyelim bu olmamalı bence yoksa tabi belki sen 2 parmağını 1 günde sokabilirsin belki başkası 4 günde mesala ben boğum boğum ilerlicektim alıştırma sırasına göre ama bi baktım bir parmağımın tamamını almışım içime buda bana 2 hafta kazandırdı elimdeki alıştırmaya göre umarım kısa sürede finale geliriz ben pes etmicem parmak egzersizlerine devam edecem buda olmazsa dr ulusoyy ama içimden bir ses devam et diooooo sizede banada bizim gibilere bol şans

arkadaşlar merhabalar bende aynı dertten muzdaripim sizleri okudukça cesaret aldım parmak asla yapamazken mumla bile denedim ama bu egzersizlerde sizde de ağrı oluyormu arkadaşlar bu normal mi?

arkadaşlar merhabalar bende aynı dertten muzdaripim sizleri okudukça cesaret aldım parmak asla yapamazken mumla bile denedim ama bu egzersizlerde sizde de ağrı oluyormu arkadaşlar bu normal mi?

eger kasarsan hafif bi acı hissedebilirsin ve yönünü iyi ayarlamassan onun dısında agrı yada acı yok canım vede baya ilerlemişssin zaten maşallah artık acı ve ağrıyı düşünme sıkı bi şekilde devam et belki kuruluktan kaynaklı bişisede kayganlaştırıcıyı yoğunlaştırabilirsin ılık bi duş sonası gevsemiş olarakda yapman rahatlatıcaktır

Hoş geldin...
Egzersiz yaparken de ordaki kasları kastığın ve kendini sıktığın için sızlama oluyor. Bu normal. Orayı kasmamayı öğrendikçe hiç acımadığını göreceksin...

zerr ve derin arkadaşlar teşekkür ederim ben 2 gün önce yapabildim ilk parmak egzersizini ama fazla hareket ettiremedim dün mumla denedim 7-8 oldu biraz da ileri geri hareket ettirdim ama dediğim gibi hala çok dar gibi hissediyorum sanırım yeni olmamamın heycanı:KK43:

ayrıca şunu söylemek istiyorum burası gerçekten çok sıcak ve samimi bir ortam arkadaların yazdıkları umut verici yazılar herkesin birbirinin sorununa sorularına cevap olmaya çalışması gerçekten çok güzel....herkes cesaret alıyor birbirinden güç alıyor yanlız olmadığını görüyor..başarı haberleri müthiş sevindirici...mesela ben parmak ilk boğuma kadar yapamazken 2 gün içersinde (ağrım olsa da) mumla yapabildim....iyi ki varsınız arkadaşlar

canım sıklaştırdıkca egzersizleri kasılman azalıcak ve o darlık yerini rahatlıga bırakıcak nefes alıp vermekde önemli rahatlatman acısından derin bi nefes alıyosun 8 e kadar sayıp ve geri yavas yavas veriyosun rahatlatıcak buda ve sen iki günde süper bi ilerleme kaydetmissin masallah diyim tekrar

X